*** Instance-specific ***

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H40 Kort-2

5 170 m, 109 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin PetterssonSävedalens AIK2:24:56
2Martin JohnssonSnättringe SK2:28:33+3:37
3Kristofer SidenvallIFK Umeå2:29:10+4:14
4U Tomas LöfgrenStora Tuna OK2:32:16+7:20
5Pontus FunkeLeksands OK2:33:25+8:29
6Andreas ElgesjöDomnarvets GoIF2:35:36+10:40
7Jostein AndersenNydalens SK2:36:24+11:28
8Olle NäslundÖstersunds OK2:37:37+12:41
9Jens StåbiOK Kåre2:41:28+16:32
10Erik PaulsrudIL Koll2:42:44+17:48
11Jouni MäkäräinenSK Pohjantähti2:43:51+18:55
12Henrik GöhlFinspångs SOK2:44:22+19:26
13Henrik BoströmOK Linné2:46:59+22:03
14Simon WegmüllerOK Rodhen2:47:13+22:17
15Jakob JakobssonNybro OK2:47:19+22:23
16Björn WrahmeIFK Mora OK2:47:40+22:44
17Thomas BedinIndre Østfold OK2:49:08+24:12
18Daniel OlssonDalsjöfors GoIF2:52:01+27:05
19Niklas AldinStora Tuna OK2:52:19+27:23
20Patrik JohnssonOK Kåre2:55:15+30:19
21Marcus HanssonFrölunda OL2:56:52+31:56
22Staffan BerglundIFK Umeå2:59:00+34:04
23Mikhail MalishevNord West2:59:27+34:31
24Henrik SundblomRånäs OK3:00:04+35:08
25Henrik KroksmyrVäxjö OK3:00:32+35:36
26Sven LundbäckDomnarvets GoIF3:02:21+37:25
27Daniel EvaldssonVäxjö OK3:04:04+39:08
28Henrik ModigOK PAN-Kristianstad3:05:25+40:29
29Mikael GummessonNybro OK3:06:06+41:10
30Stefan DahlOK Alehof3:06:28+41:32
31Andreas WikströmStångenäs AIS3:07:07+42:11
32Asle Sagli GudimIndre Østfold OK3:07:09+42:13
33Stefan GraadIF Rigor3:08:06+43:10
34Petter ValleriusGamleby OK3:08:30+43:34
35Niklas LindellIF Brahe3:16:24+51:28
36Fredrik HällstenStora Tuna OK3:16:55+51:59
37Thobias WidelundOK Kåre3:17:21+52:25
38Jonas JohnssonOK Kolmården3:19:20+54:24
39Olof BorellOK Linné3:19:35+54:39
40Fredrik ÖstbergStora Tuna OK3:19:39+54:43
41Mattias EklundOckelbo OK3:24:09+59:13
42Pascal VieserOLC Kapreolo3:25:41+1:00:45
43Ola JäderbergLeksands OK3:26:48+1:01:52
44Simone GrassiSC Meran Italy3:26:49+1:01:53
45Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb3:28:36+1:03:40
46Fredrik NilbrinkVännäs OK3:28:56+1:04:00
47Klockar Mattias NääsLeksands OK3:29:09+1:04:13
48Magnus KarlssonStorviks IF3:30:59+1:06:03
49Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK3:31:20+1:06:24
50Laimis DrazdauskasOSK Lėvuo Vilnius3:32:50+1:07:54
51Dan HörnellOK Linné3:34:58+1:10:02
52Andreas OlssonIF Thor3:35:27+1:10:31
53Richard OlovssonGamleby OK3:39:24+1:14:28
54Claes AnderssonFalkenbergs OK3:40:59+1:16:03
55Arvid RinaldoOK Tor3:41:06+1:16:10
56Per StenbergIFK Umeå3:42:29+1:17:33
57Björn NorbergStora Tuna OK3:43:25+1:18:29
58Janis BrokersUmeå OK3:44:43+1:19:47
59Dag Arne LierIndre Østfold OK3:46:38+1:21:42
60Pär EngströmRobertsfors IK3:49:26+1:24:30
61Johan GustafssonVästerbergslagens OL3:50:00+1:25:04
62Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK3:50:10+1:25:14
63Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna3:51:23+1:26:27
64Jonas ErikssonLänna IF3:51:46+1:26:50
65Carl WennertorpOK Linné3:58:05+1:33:09
66Anders LeireGöteborg-Majorna OK3:58:13+1:33:17
67Niclas HörnquistAnderstorps OK3:59:56+1:35:00
68Adrian JonesÖstersunds OK4:02:50+1:37:54
69Martin GummessonFK Finn4:03:55+1:38:59
70Magnus NordgrenHärnösands OK4:03:56+1:39:00
71Fredrik JohanssonOK Älme4:04:04+1:39:08
72Jonas HåkanssonEksjö SOK4:06:26+1:41:30
73Gunnar ÅhlénRånäs OK4:06:39+1:41:43
74Jimmy HäggFK Friskus-Varberg4:06:41+1:41:45
75Johan HertsbackaNärpes OK4:06:44+1:41:48
76Mathias TärnlundOK Linné4:09:03+1:44:07
77Magnus ErikssonÖstersunds OK4:09:33+1:44:37
78Helge MidttunBardu IL4:10:55+1:45:59
79Robert TiensuuSkåneslättens OL4:10:58+1:46:02
80Richard EngOK PAN-Kristianstad4:11:13+1:46:17
81Lars KullmanOK Alehof4:12:17+1:47:21
82Christer ÖbergGamleby OK4:13:12+1:48:16
83Mats HörnellDomnarvets GoIF4:16:26+1:51:30
84Horia GalateanuUnefs Bucuresti - Romania4:20:14+1:55:18
85Daniel WestbomSäterbygdens OK4:25:48+2:00:52
86Magnus EliassonFK Friskus-Varberg4:30:13+2:05:17
87Andreas FischerOK Linné4:31:09+2:06:13
88Linus MalmstenMalmö OK4:33:13+2:08:17
89Robert AhlbergGävle OK4:33:21+2:08:25
90Mikael Söderlund4:36:57+2:12:01
91Håkan GustavssonIK Vista4:37:28+2:12:32
92Erik SparrmanOK Linné4:40:47+2:15:51
93Daniel BoströmOK Tor4:46:09+2:21:13
94Daniel KämpeÖrkelljunga FK4:47:19+2:22:23
95Erik KöllerströmFjärås AIK4:50:54+2:25:58
96Vesa IsoniemiOK Trian4:53:43+2:28:47
97Håkan GrubbMalmö OK4:56:43+2:31:47
98Göran HenrikssonTorsås OK4:58:01+2:33:05
99Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb5:49:07+3:24:11
100Thomas ElofssonOK Njudung6:12:50+3:47:54
101Richard AnderssonLunds OK7:58:12+5:33:16
Mattias BerggrundUmeå OKej godkänd
Olof BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Sven BogeOK Alehofej godkänd
Jan HäggrothOK Renenej godkänd
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOKej godkänd
Marcus KullmanStora Tuna OKej godkänd
Martin SundqvistUmeå OKej godkänd
Patrik SöderqvistOK Kåreej godkänd
Henrik BechtelFK Friskus-Varbergej start
Daniel BernhedRånäs OKej start
Rune BlågestadIndre Østfold OKej start
Daniel KaipeOK Kåreej start
Hans RullgårdSolna OKej start
Asle SkulbørstadStjørdals-Blink Orienteringej start
Mats ÅbergOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser