Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Kort-1

4 500 m, 155 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henric BrohedeOK Tyr2:09:19
2Martin BobergIF Rigor2:13:10+3:51
3Magnus GörasLeksands OK2:15:50+6:31
4Mattias GrahnGöteborgs SK2:19:32+10:13
5Øyvind StoksethHalden SK2:21:20+12:01
6Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot2:21:50+12:31
7Tomas AlbinssonOK Österåker2:22:22+13:03
8Knut LandstadNydalens SK2:22:55+13:36
9Dan LarssonOK Tisaren2:24:13+14:54
10Marcus PherssonOK Linné2:24:36+15:17
11Pontus HalldinKFUM Örebro OK2:25:12+15:53
12Jörgen HellgrenIF Thor2:26:57+17:38
13Oddvar TaksdalGanddal IL2:27:14+17:55
14Magnus ÖhlingOK Tor2:27:20+18:01
15Even Angell-PetersenNydalens SK2:27:24+18:05
16Jan SjödinOK Tisaren2:28:42+19:23
17Magnus NordströmKils OK2:28:51+19:32
18David HedbergTumba-Mälarhöjden OK2:31:07+21:48
19Niklas GrahnGöteborgs SK2:31:50+22:31
20Lars SjöbergTullinge SK2:32:53+23:34
21Magnus LundgrenI 19 IF2:33:45+24:26
22Tomas JonssonJärfälla OK2:35:00+25:41
23Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro2:35:22+26:03
24Erik TholénOK Skogshjortarna2:35:47+26:28
25Stefan DjurstedtEksjö SOK2:36:22+27:03
26Patric de BoussardIFK Enskede2:36:58+27:39
27Henrik LindbladOK Djerf2:37:14+27:55
28Stefan AronssonKFUM Örebro OK2:37:45+28:26
29Stefan BergOK Ravinen2:37:46+28:27
30Andreas MobergOK Tyr2:38:09+28:50
31Andre JægtvikKonnerud IL2:40:28+31:09
32Hans FranssonOK Njudung2:41:03+31:44
33Jonas BergenfurSkattkärrs SOK2:42:45+33:26
34Fredrik LindellIF Thor2:43:21+34:02
35Jörgen JohnssonOK Tor2:44:09+34:50
36Peter BraunVäxjö OK2:44:26+35:07
37Klas GrönqvistJönköpings OK2:45:44+36:25
38Mikael NyströmOK Ravinen2:45:52+36:33
39Ola CarlénBromma-Vällingby SOK2:47:15+37:56
40Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro2:48:41+39:22
41Anders LöwgrenOK Milan2:50:02+40:43
42Anders LindkvistAlmby IK2:51:48+42:29
43Per MelinOK Rodhen2:51:51+42:32
44David WästlundOK Tyr2:54:13+44:54
45Jens LindquistLånghundra IF2:54:14+44:55
46Jonas NiklassonFalköpings AIK OK2:54:44+45:25
47Peter MohnOLC Kapreolo2:55:08+45:49
48Anders KällTumba-Mälarhöjden OK2:55:18+45:59
49Christopher LindqvistIFK Enskede2:56:11+46:52
50Lars SegermanSkarpnäcks OL2:57:53+48:34
51Roland PerssonSkarpnäcks OL2:58:55+49:36
52Anders LingIK Hakarpspojkarna3:00:14+50:55
53Martin HasselströmOK Renen3:00:34+51:15
54Anders EdquistTäby OK3:03:11+53:52
55Ola LindIF Thor3:04:15+54:56
56Johan KarlssonOK Tor3:04:26+55:07
57Magnus EricssonVäxjö OK3:05:31+56:12
58Brett WeihartHestra IF3:05:50+56:31
59Martin GertenbachSki Club Helsa3:06:10+56:51
60Björn LönneSkarpnäcks OL3:06:26+57:07
61Mathias BjörklundOK Tyr3:07:02+57:43
62Mats HainkeSnättringe SK3:08:15+58:56
63Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF3:09:25+1:00:06
64Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK3:10:26+1:01:07
65Johan AnderssonHultsfreds OK3:11:00+1:01:41
66Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna3:11:07+1:01:48
67Stefan HolthoffOLV Steinberg3:11:13+1:01:54
68Mickael GöranssonAlmby IK3:11:58+1:02:39
69Thomas JohanssonGamleby OK3:13:13+1:03:54
70Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK3:13:42+1:04:23
71Anders LarssonOK Milan3:14:17+1:04:58
72Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK3:14:20+1:05:01
73Peter RydesäterRehns BK3:15:21+1:06:02
74Fredrik EkströmOK Tyr3:15:27+1:06:08
75Björn KarlssonKexholms SK3:16:41+1:07:22
76Rickard JakobssonEksjö SOK3:16:46+1:07:27
77Erik BorglundHärnösands OK3:20:55+1:11:36
78Ola BratlieBUL Tromsø Orientering3:22:23+1:13:04
79Jonas AnderssonIF Thor3:22:30+1:13:11
80Pär SvenssonVärend GN OL3:22:45+1:13:26
81Lars OhlssonOK Tyr3:25:58+1:16:39
82Anders BergmarkSnättringe SK3:26:01+1:16:42
83Tommy StenviOK Linné3:26:50+1:17:31
84Mikael RööhsSkattkärrs SOK3:29:06+1:19:47
85Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK3:29:52+1:20:33
86Fredrik AnderssonOK Södertörn3:32:33+1:23:14
87Nic KruysIF Thor3:32:57+1:23:38
88Roger NilssonOK Linné3:33:51+1:24:32
89Fredrik NilssonLånghundra IF3:35:07+1:25:48
90Niklas TimbyUmeå OK3:37:22+1:28:03
91Håkan OlssonSnättringe SK3:38:14+1:28:55
92Rickard DanielssonVimmerby OK3:38:28+1:29:09
93Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol3:40:27+1:31:08
94Jonas BlombergSegersta OK3:40:45+1:31:26
95Olof MartanderTrollhättans SOK3:41:46+1:32:27
96Fredrik AskMarkbygdens OK3:44:04+1:34:45
97Stefan NordinUlricehamns OK3:44:33+1:35:14
98Johan LundbladMarkbygdens OK3:44:39+1:35:20
99Tomas WesterströmOK Ravinen3:45:46+1:36:27
100Johan PetriOK Djerf3:46:29+1:37:10
101Mathias FredrixonOK Skogshjortarna3:46:43+1:37:24
102Jörgen DegerlundVittjärvs IK3:49:42+1:40:23
103Håkan SonessonFalköpings AIK OK3:49:53+1:40:34
104Niklas SanderOK Milan3:51:07+1:41:48
105Magnus NiklassonFalköpings AIK OK3:51:50+1:42:31
106Karl-Johan RydbergGamleby OK3:53:17+1:43:58
107Anders AnderssonSegersta OK3:53:33+1:44:14
108Johan LindeblomIK Omega3:54:11+1:44:52
109Jonas FurubackaOK Botnia3:57:26+1:48:07
110Robert LadängesAlfta-Ösa OK3:58:50+1:49:31
111Håkan RundqvistOK Nackhe3:59:47+1:50:28
112Rein PellaVittjärvs IK4:00:04+1:50:45
113Krister BerglundVittjärvs IK4:00:07+1:50:48
114Robert CederholmLänna IF4:00:15+1:50:56
115Håkan AhlqvistOK Tyr4:00:16+1:50:57
116Bengt LarssonBredareds IF4:00:44+1:51:25
117Espen JernbergNydalens SK4:01:32+1:52:13
118John-Patrik TreptowAnderstorps OK4:01:47+1:52:28
119Erik SkoglundSol Tranås4:02:04+1:52:45
120Nicklas DoyleSkarpnäcks OL4:03:52+1:54:33
121Fredrik LundströmOK Renen4:05:41+1:56:22
122Roger NorbergOK Hällen4:06:52+1:57:33
123Torbjörn ErikssonIFK Brattfors4:07:18+1:57:59
124Joel AhlqvistSkarpnäcks OL4:07:36+1:58:17
125Håkan JanssonVänersborgs SK4:12:11+2:02:52
126Márk GárdonyiOSC Budapest4:13:52+2:04:33
127Mattias LundgrenVittjärvs IK4:18:25+2:09:06
128Anders NilssonVimmerby OK4:26:20+2:17:01
129Börje PerssonOK Ravinen4:28:09+2:18:50
130Fredrik JonssonAttunda OK4:28:41+2:19:22
131Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK4:28:49+2:19:30
132Peter JohanssonSimlångsdalens IF4:32:32+2:23:13
133Jonny LindénVäxjö OK4:37:03+2:27:44
134Tormod KleppaLillehammer OK4:40:16+2:30:57
135Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL4:43:25+2:34:06
136Ola NilssonAlvesta SOK4:47:19+2:38:00
137Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK4:49:38+2:40:19
138Erik DyreliusSnättringe SK4:51:51+2:42:32
139Patrik NylénDegerfors OK4:53:30+2:44:11
140Magnus NilssonTorsås OK4:58:06+2:48:47
141Hans JohanssonOK Reftele5:04:05+2:54:46
142Henrik IsenströmAlmby IK5:07:01+2:57:42
143Lars ArneborgUlricehamns OK5:14:14+3:04:55
144Johan HanssonOK Löftan5:15:27+3:06:08
145Ulf IsakssonHässleby SOK5:19:48+3:10:29
146Calle FogelstrandRyda SK5:30:43+3:21:24
147Johan EdströmBottnaryds IF5:30:55+3:21:36
148Patrik StenilsOK Hällen5:30:58+3:21:39
149Leif BlomqvistBredareds IF5:39:37+3:30:18
150Mats JohanssonOK Hällen5:46:38+3:37:19
151Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK5:56:22+3:47:03
Håkan AnderssonSäffle OKej godkänd
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars-Erik LarssonOK Milanej godkänd
Roger TynellRånäs OKej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Thierry ReignierJärfälla OKej start
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Olli TurakainenHelsingin Suunnistajatej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser