Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Kort-2

4 640 m, 154 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin LarssonIFK Göteborg2:04:58
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK2:08:36+3:38
3Johan SundénVästerås SOK2:12:52+7:54
4Jonas GustafssonTrollhättans SOK2:14:24+9:26
5Magnus LarssonKarlskrona SOK2:15:38+10:40
6Sven OlssonKorsnäs IF OK2:16:13+11:15
7Herman RosénGöteborg-Majorna OK2:17:24+12:26
8Jarkko RyyppöRastivarsat2:17:37+12:39
9Urban AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb2:25:07+20:09
10Stefan KarlssonOK Denseln2:26:02+21:04
11Mikael PalmbergOK Hammaren2:29:19+24:21
12Pål KittilsenFreidig2:30:08+25:10
13Anders AspMölndal Outdoor IF2:31:31+26:33
14Per KempeOK Denseln2:31:44+26:46
15Jonas AxelssonLerums SOK2:31:53+26:55
16Ulf KarlssonStorviks IF2:31:59+27:01
17Jaani Lantela2:32:53+27:55
18Peter AspIFK Göteborg2:33:52+28:54
19Jukka ViskariLynx2:34:54+29:56
20Anders HåkanssonOK Orion2:35:32+30:34
21Stefan KinellIFK Göteborg2:36:43+31:45
22Jonas IvarssonOK Hammaren2:39:00+34:02
23Ola SöderbergOK Skogsfalken2:39:34+34:36
24Christian ErikssonLinköpings OK2:41:52+36:54
25Jörgen ÅhlÅmåls OK2:47:18+42:20
26Henrik BjörkOK Hammaren2:48:03+43:05
27Magnus HjorthDomnarvets GoIF2:48:40+43:42
28Håkan StoltSundsvalls OK2:48:44+43:46
29Ingemar StålbergGävle OK2:49:04+44:06
30Daniel JohanssonOK Hammaren2:51:10+46:12
31Anders SelinFK Göingarna2:51:12+46:14
32Timo KauppilaKoovee2:53:10+48:12
33Sami IsoherranenLynx2:55:08+50:10
34Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna2:55:37+50:39
35Carsten GemmerBallerup OK2:56:27+51:29
36Magnus WallenborgLunds OK2:56:44+51:46
37Thomas KarlssonOK Landehof2:57:01+52:03
38Torbjörn AnderssonSundsvalls OK2:57:45+52:47
39Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL2:58:19+53:21
40Martin PerssonOK Kåre2:59:37+54:39
41Max PackalenLynx2:59:54+54:56
42Erik ÅsLunds OK3:01:14+56:16
43Mattias LindmarkRobertsfors IK3:01:17+56:19
44Thomas NilssonEslövs FK3:02:42+57:44
45Rickard JonforsenHallstahammars OK3:02:55+57:57
46Joakim HolmbackIF Femman3:03:34+58:36
47Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping3:05:57+1:00:59
48Mathias WestinOK Kåre3:07:38+1:02:40
49Martin TryggSävedalens AIK3:08:35+1:03:37
50Magnus GraadRonneby OK3:09:15+1:04:17
51Fredrik KylbornAlmby IK3:11:25+1:06:27
52Johan SwartzOK Orion3:12:18+1:07:20
53Janne KankainenSotkamon Jymy3:13:14+1:08:16
54Vegard GrønliFreidig3:14:49+1:09:51
55Patrik WennbergSkellefteå OK3:15:25+1:10:27
56Timo LehtonenLahden Suunnistajat-373:15:39+1:10:41
57Stefan NilssonHögåkers OK3:15:53+1:10:55
58Magnus JonssonSundsvalls OK3:16:19+1:11:21
59Jan TäppinenOK Raseborg3:17:04+1:12:06
60Olle MalmringFreidig3:17:11+1:12:13
61Arttu LaineEspoon Suunta3:18:01+1:13:03
62Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK3:20:02+1:15:04
63Håkan PerssonValbo AIF3:20:26+1:15:28
64Jesper NordinKorsnäs IF OK3:20:40+1:15:42
65Michael LarssonSundsvalls OK3:20:47+1:15:49
66Stefan TisellIK Stern3:21:59+1:17:01
67Per HolmstrandArboga OK3:23:28+1:18:30
68Rico NussbaumerOLG Chur3:24:33+1:19:35
69Magnus ThuressonSkåneslättens OL3:25:24+1:20:26
70Johan LundbergOK Kåre3:25:49+1:20:51
71Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK3:27:35+1:22:37
72Hans Helmer SæternesByåsen IL3:28:16+1:23:18
73Björn ZettervallKarlskrona SOK3:28:43+1:23:45
74Per BaierTolered-Utby Ol-klubb3:29:25+1:24:27
75Andreas EklundGöteborg-Majorna OK3:30:49+1:25:51
76Johan NäslundÖstersunds OK3:31:05+1:26:07
77Fredrik NystedtSkåneslättens OL3:34:19+1:29:21
78Mats EkmanFinspångs SOK3:34:24+1:29:26
79Henrik LundgrenSundsvalls OK3:35:02+1:30:04
80Tommy JoensuuIF Brahe3:35:37+1:30:39
81Daniel SundOK Hammaren3:36:38+1:31:40
82Torbjörn WikblomOK Hammaren3:36:51+1:31:53
83Erik JakobssonSundsvalls OK3:37:34+1:32:36
84Niklas SöderlundAvesta OK3:37:41+1:32:43
85Johan JensenSkåneslättens OL3:38:34+1:33:36
86Janne LindströmOK Hammaren3:40:38+1:35:40
87Dan JohanssonFK Boken3:42:56+1:37:58
88Anders MasesStora Tuna OK3:43:48+1:38:50
89Peter HermanssonIFK Mora OK3:45:14+1:40:16
90Jesper WaldfeltFinspångs SOK3:45:16+1:40:18
91Jerry LarssonSundsvalls OK3:45:40+1:40:42
92Örjan SandellOK Roxen3:45:59+1:41:01
93Ulrik FrödinSundsvalls OK3:46:39+1:41:41
94Håkon BörliFossum IF3:46:41+1:41:43
95Johan AgåsSundsvalls OK3:46:50+1:41:52
95Hans NykvistStora Tuna OK3:46:50+1:41:52
97Magnus JeppssonOK Hammaren3:48:24+1:43:26
98Ulf NyqvistOK Landehof3:48:30+1:43:32
99Olle NyströmBrattås CK3:49:41+1:44:43
100Roland ErikersSkåneslättens OL3:51:21+1:46:23
101Even ErlienGjø-Vard OL3:51:40+1:46:42
102Marcus HenningssonLunds OK3:52:50+1:47:52
103Ulf StenbackaVaasan Suunnistajat3:53:05+1:48:07
104Pasi NivaLaitasaaren Veto3:55:54+1:50:56
105Leif LindgrenLinköpings OK3:57:53+1:52:55
106Urban LindgrenOK Storsjön3:58:24+1:53:26
107Staffan OlssonStigsökarna4:00:24+1:55:26
108Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb4:04:03+1:59:05
109Joakim ÅkessonOK Landehof4:06:34+2:01:36
110Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat4:07:31+2:02:33
111Robert BertilssonLunds OK4:09:36+2:04:38
112Bo-Arne OlssonEslövs FK4:11:10+2:06:12
113Johan EngströmHärnösands OK4:13:08+2:08:10
114Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb4:14:28+2:09:30
115Patrik ArvidssonVimmerby OK4:16:04+2:11:06
116Christer NordbergGöteborg-Majorna OK4:19:13+2:14:15
117Mats NilssonFinspångs SOK4:24:32+2:19:34
118Roland VikströmUmeå OK4:24:56+2:19:58
119Johan DahmTjalve IF Norrköping4:29:34+2:24:36
120Jörgen HjortOK Roxen4:30:55+2:25:57
121Jonas JohanssonOK Skogsfalken4:33:10+2:28:12
122Andreas PihlströmOK Landehof4:35:21+2:30:23
123Johan WallinSträngnäs-Malmby OL4:36:26+2:31:28
124Johan KruskopfKorsnäs IF OK4:39:03+2:34:05
125Henrik WeidenSkåneslättens OL4:43:48+2:38:50
126Kristofer DrejmoOK Landehof4:48:53+2:43:55
127Dahl LarsHärlövs IF4:50:03+2:45:05
128Fredrik BergströmFrölunda OL4:53:51+2:48:53
129Mats BackFagersta OK4:56:51+2:51:53
130Fredrik BernstenÖstersunds OK4:58:43+2:53:45
131Per WikströmHästveda OK4:59:07+2:54:09
132Jonas AhlstedtÅmåls OK4:59:41+2:54:43
133Lars-Johan DömstedtUmeå OK5:01:26+2:56:28
134Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping5:02:18+2:57:20
135Torgny HolmströmHärlövs IF5:03:50+2:58:52
136Magnus KronmarKarlskrona SOK5:05:13+3:00:15
137Johan EricsonFagersta OK5:08:10+3:03:12
138Magnus CinthioSkåneslättens OL5:08:24+3:03:26
139Benno ScherrerOLG Chur5:21:37+3:16:39
140Tomas CahierIK Uven5:22:23+3:17:25
141Ulf KivisäkkOK Hammaren5:26:19+3:21:21
142Roger LundinFK Herkules5:28:10+3:23:12
143Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK5:32:44+3:27:46
144Björn LarssonTjalve IF Norrköping5:37:01+3:32:03
145Janis SpektorsIK Auseklis5:40:01+3:35:03
146Lars ZachrissonKungälvs OK5:42:03+3:37:05
147Rik Van BruggenTrol Belgium6:06:18+4:01:20
148Staffan StenUmeå OK7:22:06+5:17:08
149Kimmo LeinamoKalvolan Keihäs7:40:23+5:35:25
Mathias DanielssonOK Hammarenej godkänd
Pierre DanielssonOK Skogsfalkenej godkänd
Bosse LindströmStorviks IFej godkänd
Fredrik MäkinenOK Hammarenej godkänd
Per NordahlDomnarvets GoIFej godkänd
Anders AtterbrandOK Kåreej start
Per BrandtDomnarvets GoIFej start
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Johan FridströmFinspångs SOKej start
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Niklas LorénOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser