*** Instance-specific ***

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H70 Motion

3 450 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sölve AnderssonOK Stigen3:02:28
2Bo JohanssonOK Stigen3:07:29+5:01
3Tommy ÖhlingÄrla IF3:22:45+20:17
4Leif NilssonGöteborgs SK3:36:58+34:30
5Kjell AnderssonSundsvalls OK3:57:35+55:07
6Håkan BeijarDegerfors OK4:01:33+59:05
7Lennart VessbergAvesta OK4:02:26+59:58
8Anders WettemarkSundbybergs IK4:03:11+1:00:43
9Per-Ake AnderssonIS Kullen4:06:06+1:03:38
10Leif PerssonLjusdals OK4:06:08+1:03:40
11Erik TroengStorviks IF4:08:05+1:05:37
12Carl CarlinSöders-Tyresö4:10:26+1:07:58
13Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK4:14:27+1:11:59
14Thorwald FranssonOK Virdarna4:26:21+1:23:53
15Jan-Erik LarssonUpsala IF4:26:31+1:24:03
16Östen AnderssonVästerbergslagens OL4:31:53+1:29:25
17Torgny JonssonVäxjö AIS4:41:50+1:39:22
18Lars-Olof JohanssonLeksands OK4:47:47+1:45:19
19Leif HagstedtVäsby OK4:54:13+1:51:45
20Ejvin BrindbergsVästerbergslagens OL4:59:54+1:57:26
21Kenneth WerlinSimlångsdalens IF5:08:25+2:05:57
22Ingolf BengtssonHalmstad OK5:18:26+2:15:58
23Sölve WidenbrantEnebybergs IF5:28:53+2:26:25
24Evan KarlssonLycksele IF5:35:19+2:32:51
25Lars NordinSolna OK5:35:38+2:33:10
26Egon FrödinHögåkers OK6:01:32+2:59:04
27Sven-Åke SvenssonFilipstads OK6:12:00+3:09:32
28Jan-Olof HedbergGagnefs OK6:13:44+3:11:16
29Bo HedmanHallstahammars OK6:43:32+3:41:04
30Olle NäslundSelånger SOK7:51:02+4:48:34
31Pär-Olof SöderströmOK Raseborg8:59:01+5:56:33
Nils JohanssonIFK Mora OKej godkänd
Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OSej godkänd
Sven-Arne NilssonVästvärmlands OKej godkänd
Bengt PerssonDegerfors OKej godkänd
Thorbjörn NilssonVästvärmlands OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser