Swedish Orienteering Federation

Official overall results for O-Ringen Höga Kusten, after 4 races

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listPrint

Name: O-Ringen Höga Kusten
Organisers: Ångermanlands Orienteringsförbund / O-Ringen
Date: Sunday 22 July 2018 - Friday 27 July 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (overall)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (overall)Etapp 4, långEtapp 4, lång (overall)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (overall)

Lätt 3,5

3 240 m, 89 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Joakim KildalHeming Orientering2:02:43
2Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb2:14:49+12:06
3Eva Karlsson-SchagerströmGarphyttans IF2:20:57+18:14
4Ylva DoeringGarphyttans IF2:23:04+20:21
5Pär GustafssonAnderstorps OK2:25:41+22:58
6Peter PorubskySK Triturus Nitra2:26:31+23:48
7Joel NorinGävle OK2:30:56+28:13
8Linn Olofsson2:33:59+31:16
9Ren LidaO-Ringen Academy ( CHN - New Star )2:34:24+31:41
10Edit JonssonLånghundra IF2:39:03+36:20
11Kristin BreivoldGanddal IL2:43:53+41:10
12Cecilia ElofssonOK Njudung2:47:13+44:30
13Zhang BowenO-Ringen Academy ( CHN - New Star )2:53:08+50:25
14Henriette BakkenIL Leik2:55:03+52:20
15Patrik WahlströmSOK Viljan2:57:52+55:09
16Ingela ÅrbrinkLinköpings OK2:58:00+55:17
17Anna GöranssonIFK Sävsjö3:00:08+57:25
18Elin TögenmarkOK Linné3:01:45+59:02
19Xu LinO-Ringen Academy ( CHN - New Star )3:02:14+59:31
20Annika KämpeÖrkelljunga FK3:03:58+1:01:15
21Lova ÅhlénRånäs OK3:06:06+1:03:23
22Minna MaunulaKokkolan Suunnistajat3:07:09+1:04:26
23Thine Wilkens JernbergNydalens SK3:08:15+1:05:32
24Nina Emtedal3:09:33+1:06:50
25Michael SvenssonOK Norrvirdarna3:10:24+1:07:41
26Sandra ErikssonOK Milan3:11:10+1:08:27
27Johanna DavidsonHelsingborgs SOK3:12:27+1:09:44
28Åsa HanssonTullinge SK3:14:35+1:11:52
29Emma BjörkqvistHagryd Bikers3:18:03+1:15:20
30Wu MingyuO-Ringen Academy ( CHN - New Star )3:18:05+1:15:22
31Carlos Aristondo MelgarOK Tor3:21:36+1:18:53
32Henrik FosserHeming Orientering3:23:56+1:21:13
33Charlotta Edquist MobergOK Tyr3:25:59+1:23:16
34Johanna OttossonVäxjö OK3:30:10+1:27:27
35Monica LandergårdSOFO Runners Sthlm3:31:56+1:29:13
36Malin JonssonIK Hakarpspojkarna3:35:38+1:32:55
37Emma EkenstråleFK Herkules3:35:39+1:32:56
38Lars HenningssonOK Landehof3:40:43+1:38:00
39Stephanie NeugebauerO-Motion3:43:07+1:40:24
40Lena JohanssonHelsingborgs SOK3:48:01+1:45:18
41Anette LöfgrenOK Kåre3:48:26+1:45:43
42Pernilla NilssonHestra IF3:48:28+1:45:45
43Bengt-Erik Ljungkvist3:51:01+1:48:18
44Lena JohanssonTrollhättans SOK3:52:34+1:49:51
45Karin Björkqvist3:53:20+1:50:37
46Camilla AleniusNyköpings OK3:54:28+1:51:45
47Olga KarlssonOK Njudung3:54:55+1:52:12
48Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb3:56:04+1:53:21
49Ida De AlmeidaMalmö OK4:00:25+1:57:42
50Zhang XinyangO-Ringen Academy ( CHN - New Star )4:01:11+1:58:28
51Åse JohanssonSurahammars SOK4:01:31+1:58:48
52Marie-Charlotte OláRånäs OK4:06:56+2:04:13
53Anna NilssonCentrum OK4:07:00+2:04:17
54Ingela GadeforsHaninge SOK4:07:39+2:04:56
55Åsa StenälvValbo AIF4:08:09+2:05:26
56Yan JiayangO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )4:09:49+2:07:06
57Agnes JohanssonSurahammars SOK4:10:30+2:07:47
58Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb4:15:02+2:12:19
59Karin LarssonOK Enen4:27:38+2:24:55
60Franziska MeierOLG Pfäffikon4:28:16+2:25:33
61Daniela NedelchevaSK Björnen4:33:03+2:30:20
62Karl Björkqvist4:37:34+2:34:51
63Jeanette SmedsSolf IK4:39:11+2:36:28
64Catarina LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb4:43:05+2:40:22
65Sara CahierIK Uven4:44:25+2:41:42
66Anders Larsson4:46:11+2:43:28
67Inger Larsson4:49:19+2:46:36
68Liselott Andersson4:50:56+2:48:13
69Ingmarie LiljaOK Denseln4:54:09+2:51:26
70Han TianzeO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )4:56:35+2:53:52
71Pia NordinNärpes OK4:58:53+2:56:10
72Qin YuxuanO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )5:13:03+3:10:20
73Tilda StenbackJärfälla OK5:13:52+3:11:09
74Ann-Sofie LönkvistOK Vivill5:28:24+3:25:41
75Birgitta Angenfelt HanssonOK Roxen5:28:54+3:26:11
76Anki AxelssonMullsjö SOK5:54:54+3:52:11
77Marie CarlströmFK Boken6:01:23+3:58:40
78Zhang TianzeO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )6:09:34+4:06:51
Marissa Penelope BergersenEidskog OLmispunched
Linda BergmanTullinge SKmispunched
Sarah BladhTullinge SKmispunched
Helena BlomsterRonneby OKmispunched
Monika EtterOLG Thunmispunched
Micael HäroldSol Tranåsmispunched
Liu JiamingO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )mispunched
Ann-Marie MånssonRonneby OKmispunched
Ulf PalmqvistIFK Sävsjömispunched
Julius PrembergStora Tuna OKmispunched
Yvonne SjöbergOLG Pfäffikonmispunched
Ulla EngelbyOK PAN-Kristianstaddid not start
Fredrik FosserIndre Østfold OKdid not start
Sigrid FröbergOK Roxendid not start
Finn GaudenzHalmstad OKdid not start
Helena GaudenzHalmstad OKdid not start
Peter-Paul GaudenzHalmstad OKdid not start
Josefina HårdSkogsluffarnas OKdid not start
Lisa IsenströmAlmby IKdid not start
Merethe JenssenBardu ILdid not start
Christina LinderJärla Orienteringdid not start
Camilla Molina MugaFalköpings AIK OKdid not start
Emmanuel OkoyeOLG Churdid not start
Charlotta Riberdahldid not start
Åsa SjöblomOK Kåredid not start
Oskar Svedin JakobssonLånghundra IFdid not start
Paul TissotANCOdid not start
Cheng WanranO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )did not start
Thomas Wastesondid not start
Liu YiweiO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements