Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 4,0

3 970 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ciro MartinOLG NOWA2:28:38
2Philipp MulleOLG NOWA2:49:54+21:16
3Andreas NäsmanLerums SOK2:55:08+26:30
4Nora HolmgårdKils OK2:59:25+30:47
5Anders ReimertzGällstadbygdens SOK3:01:12+32:34
6Gustav AnderssonOK PAN-Kristianstad3:02:15+33:37
7Mats JohanssonIstrums SK3:04:33+35:55
8Hans GustafssonIF Thor3:15:16+46:38
9Martin JohanssonRonneby OK3:15:41+47:03
10André InfangerOLG NOWA3:18:12+49:34
11Jonna KrohnFältjägarnas IF3:20:33+51:55
12David QuayleKlubblös3:20:51+52:13
13Malin Andersson3:23:39+55:01
14Heléna KruskopfKorsnäs IF OK3:25:13+56:35
15Ulrik JohanssonRonneby OK3:27:34+58:56
16Lars Gåsvik NarvestadHalden SK3:28:41+1:00:03
17Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg3:29:21+1:00:43
18Marcus BranellRyda SK3:31:34+1:02:56
19Per SundlingOK Njudung3:33:19+1:04:41
20Martin HedHultsfreds OK3:36:06+1:07:28
21Helena AnderssonJärfälla OK3:39:02+1:10:24
22Sales IndergandOLG NOWA3:39:08+1:10:30
23Mikael SilverGävle OK3:39:11+1:10:33
24Cecilia Almblad3:42:04+1:13:26
25Liza JohanssonSol Tranås3:50:58+1:22:20
26Leif JohanssonSol Tranås3:57:23+1:28:45
27Ludwig LiepeFalsterbo Orientering Och Skidklubb3:57:50+1:29:12
28Johan EssnerJärfälla OK3:59:53+1:31:15
29Henrik MagnussonVandrarringen4:00:12+1:31:34
30Ellinor HellrupAvesta OK4:10:36+1:41:58
31Daniel Jönsson4:10:38+1:42:00
32Maja BrodinIstrums SK4:11:44+1:43:06
32Frida JohanssonUpsala IF4:11:44+1:43:06
34Göran JonssonSOK Viljan4:12:55+1:44:17
35Marie HedströmOK Måsen4:13:40+1:45:02
36Mari Virtanen4:14:18+1:45:40
37Robin LjungdellTäby OK4:16:26+1:47:48
38David Lidström-HulténFrösö IF4:17:31+1:48:53
39Johannes LyreborgUmara Sports Club4:23:10+1:54:32
40Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb4:25:15+1:56:37
41Lars HelmerssonVandrarringen4:25:28+1:56:50
42Anna RundbergTolered-Utby Ol-klubb4:32:43+2:04:05
43Jasmin FischerOLG NOWA4:32:49+2:04:11
44Emma RingströmOK Landehof4:35:06+2:06:28
45Adrian HardenFK Boken4:36:04+2:07:26
46Anna BäckstädeVisborgs OK4:37:46+2:09:08
47Emma SmidingGävle OK4:43:13+2:14:35
48Ann-Charlotte JacobssonIstrums SK4:43:48+2:15:10
49Dagmar MiklušováTJ Rapid Bratislava4:44:28+2:15:50
50Märith ÖstbergAlfta-Ösa OK4:44:33+2:15:55
51Nina LimbäckVästerås SOK4:46:27+2:17:49
52Stefan LindbergYstads OK4:49:15+2:20:37
53Lennart AnderssonAnderssons4:49:16+2:20:38
54Teodor LidbergTäby OK4:50:28+2:21:50
55Karl-Oskar PedersenJärpens SK4:51:37+2:22:59
56Josefin PedersenJärpens SK4:52:08+2:23:30
57Lennart ErikssonNorbergs OK4:55:26+2:26:48
58Annika Holgersson5:01:02+2:32:24
59Axel EdströmBottnaryds IF5:03:02+2:34:24
60Henrik GunérusSurahammars SOK5:04:46+2:36:08
61Berkley StaggOK Skogsvargarna5:12:04+2:43:26
62Jessica AugustssonGöteborgs SK5:14:04+2:45:26
63Åsa PerssonEksjö SOK5:14:34+2:45:56
64Nina TillanderYstads OK5:16:24+2:47:46
65Marie HalvorsenOK Södertörn5:26:35+2:57:57
66Anette NilssonOK Linné5:28:54+3:00:16
67Charlotte PruthSkogsluffarnas OK5:29:34+3:00:56
68Svea EkbladhSol Tranås5:37:04+3:08:26
69Elin EkbladhSol Tranås5:38:06+3:09:28
70Fredrik ArenanderSkarpnäcks OL5:39:54+3:11:16
71Björn StegringOK Ravinen5:41:45+3:13:07
72Thomas PerssonOK Tyringe5:43:59+3:15:21
73Katarina Sterner JanssonOK Klemmingen6:00:54+3:32:16
74Helene SwartzIFK Lidingö SOK6:06:41+3:38:03
75Irene BellanderVittjärvs IK6:22:01+3:53:23
75Magnus BellanderVittjärvs IK6:22:01+3:53:23
77Bernt AxelssonVästvärmlands OK8:03:22+5:34:44
78Maritha GranqvistJormvattnets IF8:15:33+5:46:55
Karin BengtssonVisborgs OKej godkänd
Joel GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Isak HellgrenWilhelmina OKej godkänd
Jenny JohnssonLidköpings VSKej godkänd
Marie SvennerudKarlskrona SOKej godkänd
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej godkänd
Ann-Britt AasaÖvertorneå IFej start
Tanja AppenzellerFossum IFej start
Åsa BergAnderssonsej start
Sofia BorneFrölunda OLej start
Elin EdströmBottnaryds IFej start
Magnus ErixonIFK Göteborgej start
Johan FrisellBoxholm-Mjölby OLej start
Alexander Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Mirjam NilssonVännäs OKej start
Jörg Pliquettej start
Janne Suittioej start
Kristina WestfeldtIF Thorej start
Thomas WestfeldtIF Thorej start
Johan WikanderLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser