Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 5,0

4 920 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola JernströmAvesta OK2:29:51
2Erik LindgrenOK Tisaren2:34:11+4:20
3Martin JuhlinVästerås SOK2:48:18+18:27
4Gustaf WaltherOK Denseln2:52:45+22:54
5Johan HerbstVästerås SOK2:54:22+24:31
6Björn AxelssonTullinge SK2:59:39+29:48
7Beatrice AeschlimannOl Norska3:04:32+34:41
8Tomas ÖbergOK Hällen3:06:58+37:07
9Yvonne AnderssonTullinge SK3:09:56+40:05
10Anders SahlénVästerås SOK3:11:39+41:48
11Stefan EnbergVästerbergslagens OL3:19:19+49:28
12Daniel BjörnbergVästerås SOK3:24:22+54:31
13Mats ThulinVästerås SOK3:24:25+54:34
14Anders ÄlvegranVästerås SOK3:28:14+58:23
15Alfred LönnVästerås SOK3:28:55+59:04
16Tobias DahlmarkVästerås SOK3:33:22+1:03:31
17Tomas VidfeltLindebygdens OK3:36:14+1:06:23
18Brage KeiseråsIL Leik3:36:30+1:06:39
19Juha Virtanen3:46:39+1:16:48
20Johan Forslin3:47:42+1:17:51
21Christoph BoldiniOL Biel Seeland3:50:06+1:20:15
22Pål Tore SvendsenNydalens SK3:50:15+1:20:24
23Ulf HamreforsVästerås SOK3:51:02+1:21:11
24Marián MiklušTJ Rapid Bratislava3:54:02+1:24:11
25Maria CarlströmCentrum OK3:56:12+1:26:21
26Noah RiederOL Biel Seeland3:59:13+1:29:22
27Anne MagnussonOK Landehof4:12:46+1:42:55
28Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK4:14:35+1:44:44
29Stefan TörnqvistVästerås SOK4:16:09+1:46:18
30Tomas LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb4:22:24+1:52:33
31Patrik FriskVästerås SOK4:24:51+1:55:00
32Hans PetterssonLinköpings Skidklubb4:27:58+1:58:07
33Carl DingesOK Enen4:32:31+2:02:40
34Niclas RökenTäby OK4:44:56+2:15:05
35Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)4:51:27+2:21:36
36Claude RiederOL Biel Seeland4:53:21+2:23:30
37Erik SvenssonOK Klyftamo4:56:01+2:26:10
38Tomas NordinLycksele IF4:57:02+2:27:11
39Lars HallVästerås SOK5:00:01+2:30:10
40Johan SärnbrattFinform5:01:44+2:31:53
41Fredrik DahlmarkVästerås SOK5:03:11+2:33:20
42Tamara MiklušováTJ Rapid Bratislava5:03:58+2:34:07
43Alexander RexLunds OK5:09:49+2:39:58
44David LindgrenVästerås SOK5:21:06+2:51:15
45Claudia RiederOL Biel Seeland5:28:11+2:58:20
46Niklaus GraberOL Biel Seeland5:37:04+3:07:13
47Karoline ÖsterholmÖrnsköldsviks OK5:42:12+3:12:21
48Mikael ÖdlingÖrnsköldsviks OK5:42:13+3:12:22
49Mats FrostOK Roslagen6:59:56+4:30:05
50Hengyue LiCrazy Young7:49:48+5:19:57
51Elin SwärdHadeland OL8:34:05+6:04:14
52Xuelin ZhangCrazy Young12:40:11+10:10:20
Kenneth AlnessLånghundra IFej godkänd
Magnus LimbäckVästerås SOKej godkänd
Mats LogrenSjövalla FKej godkänd
Filip ÖhrnKFUM Örebro OKej godkänd
Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Ragnar HedlundIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser