Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 5,0

4 850 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Catharina AnderssonOK Torej godkänd
Felix AnderssonHultsfreds OKej godkänd
Minea AntfolkNärpes OKej godkänd
Sofia BeijerJönköpings OKej godkänd
Olle BerggrenTullinge SKej godkänd
Fredrik Borgelinej godkänd
Jeanette DahlströmGrycksbo IF OKej godkänd
Åsa DamneBromma-Vällingby SOKej godkänd
Karin GabrielssonFalköpings AIK OKej godkänd
Laura HaaseOK Sarvenej godkänd
Kristina JennerstrandOK Njudungej godkänd
Miranda Jiglundej godkänd
MIa KarlssonSollefteå Skidor IFej godkänd
Kim KulstadSkåneslättens OLej godkänd
Monica KällstrandOK Hammarenej godkänd
Iida LaineEspoon Suuntaej godkänd
John Mattssonej godkänd
Lisa NiskaSundbybergs IKej godkänd
Sara NygårdhsBjörkfors GoIFej godkänd
Sara OlssonGrycksbo IF OKej godkänd
Elizabeth PetterssonOK Djerfej godkänd
Eric PetterssonSurahammars SOKej godkänd
Carina Rönnvall-BergOK Botniaej godkänd
Helena SellmarkJärfälla OKej godkänd
Andreas SiemssenNärpes OKej godkänd
Julia SjöbrinkOK Trananej godkänd
Lina ThorsKlubblösej godkänd
Erik WesterbergOK Enenej godkänd
Anna WesterlundNyköpings OKej godkänd
Ida WesterlundNyköpings OKej godkänd
Lotta WickenbergÖstersunds OKej godkänd
Ghita WikblomIF Minkenej godkänd
Katrina Viklund-AntfolkNärpes OKej godkänd
Cecilia WinqvistOK Djerfej godkänd
Magdalena WoldSundbybergs IKej godkänd
Cajsa ÅkerfeldtGäddede SKej godkänd
Joakim BergströmLidingö SOKutom tävlan
Jonathan CleghornSidensjö IKutom tävlan
Marjorie Cosandey TissotANCOutom tävlan
Anders DelanderHelsingborg SOKutom tävlan
Maria EdinSidensjö IKutom tävlan
Lisa ErikssonLidköpings VSKutom tävlan
Anna FischerTeam Alewaldsutom tävlan
Jakob ForssellTeam Alewaldsutom tävlan
Johan HedmanIF Hagenutom tävlan
Matilda HelgVästvärmlands OKutom tävlan
Jesper HöglundKlubblösutom tävlan
Johanna JanssonTeam Nordic Trail utom tävlan
Alice JohanssonOK Refteleutom tävlan
Elin JohanssonOK Refteleutom tävlan
Michaela JohanssonMullsjö SOKutom tävlan
Anne-Berit H LarsenKungsberg OLutom tävlan
Emma LarssonIF Hagenutom tävlan
Adam LeckiusMullsjö SOKutom tävlan
Caroline LinnerosLöftanutom tävlan
jan MöllerKlublösutom tävlan
Christina Nelson Södersten Turebergs båtklubbutom tävlan
Ulrika NessVännäs OKutom tävlan
Karin. NilssonIK Trenne Ullaredutom tävlan
Jessica NordlanderKlubblösutom tävlan
Johnny NuttKlubblösutom tävlan
Olle NäslundSävedalens AIKutom tävlan
Elias OlofssonSidensjö IKutom tävlan
Hampus OlofssonSidensjö IKutom tävlan
Roger  OlofssonSidensjö IKutom tävlan
Åke Sjölund Klubblösutom tävlan
Axel  SjölundKlubblösutom tävlan
Hanna SköldÖsterfärnebo IFutom tävlan
Sanna SundströmHägglunds Ski Teamutom tävlan
Martin SvenssonOK Gränsenutom tävlan
Erika TroengOK Linnéutom tävlan
Johan WannerAvesta OKutom tävlan
Yngve ÖstbergUmeå OKutom tävlan
Evelina Östblom OK Hammarenutom tävlan
Magdalena ÖsterlundFriskis & Svettis Örnsköldsvikutom tävlan
Elsa BrunbergNyköpings OKej start
Klara FischerOK Linnéej start
Gustav MöllerbergValbo AIFej start
Josefine VorbergOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser