Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maika MoriyaD21-1 (456)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
69Filip SalénH21-2 (626)5:24:34+1:40:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
100Takashi YamadaH21-2 (626)6:34:21+2:50:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
110Love LindströmH21-2 (626)7:29:40+3:45:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Lone MalmgrenD21 Kort-2 (706)2:48:24+39:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
83Louise NordahlD21 Kort-2 (706)4:00:50+1:52:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
126Andrea AuD21 Kort-2 (706)5:40:40+3:31:51

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ann ForslinD21 Kort-2 (706)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Moa OlssonD21 Kort-2 (706)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eva BereczD21 Kort-2 (706)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
47Sebastian AnderssonH21 Kort-1 (738)4:13:30+1:27:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
91Håkan RichterH21 Kort-1 (738)5:34:37+2:48:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
120Edvin KellerH21 Kort-1 (738)7:24:17+4:38:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anders HermanssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
93Robin WesterlundH21 Kort-2 (703)5:19:46+2:53:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
97Linus TalltjärnH21 Kort-2 (703)5:22:12+2:56:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
111Albin ElnerudH21 Kort-2 (703)6:24:40+3:58:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
63Christian MichelsenH20 (549)4:53:51+1:48:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
172Joshua AuH14 (1006)4:57:39+3:14:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
177Zezhang PengH14 (1006)6:01:36+4:18:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
140Ilija LyatoshinskyH13 (879)5:04:42+3:11:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
126Yiang WangD12 (801)2:57:54+1:27:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
146Oda Marissa BergersenD12 (801)3:43:08+2:12:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Malte SöderlundH12 (891)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
138Marlon VirveH12 (891)2:47:08+1:28:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
109Suvi PorriD11 (638)4:40:59+3:10:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
78Liina LantelaD10 (904)2:00:28+54:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
65Maija FjällströmD35 Kort (503)4:37:02+2:16:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Tuomas FjällströmH40 (616)4:12:13+1:17:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
106Matti HokkanenH40 (616)7:42:44+4:48:22

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anneli SalomonssonD40 Kort (957)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Olle TyrlandH40 Kort-1 (560)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
90Mikael SöderlundH40 Kort-2 (554)4:36:57+2:12:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
142Polina LyatoshinskayaD45 (800)5:58:03+3:35:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
92Ossi PorriH45-1 (587)5:59:14+3:18:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
117Anna SöderlundD45 Kort-1 (620)5:53:15+3:24:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
79Tarja TurkulainenD45 Kort-2 (623)4:03:39+1:54:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
106Katarina ErikssonD45 Kort-2 (623)5:01:58+2:53:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Jaani LantelaH45 Kort-2 (775)2:32:53+27:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
50Joakim ThornellH50 Kort-2 (653)3:29:39+1:15:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ruqian LiH50 Kort-2 (653)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
97Magnus AxelssonH55 (886)4:02:06+1:39:35

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Vital PeetersH55 (886)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gro EllegaardD55 Kort (497)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85Mikael KarlssonH55 Kort (868)3:48:59+1:27:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
145Annes NaanH55 Kort (868)5:35:21+3:13:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Fredrik SalénH60 (560)3:02:25+36:58

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Beiming LiangH60 Kort (605)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
44Grethe Lill RyengD65 (235)5:19:34+2:50:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Bob BarnbyH65 (557)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
John FranklinH65 (557)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
52Henry LåglandH70 (565)3:45:43+1:15:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Chris HirtH70 (565)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
33Kurt BergstrandH75 (316)4:11:06+2:03:29

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Aya TsukiyamaD21 Motion (309)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Gustav AnderssonH21 Motion (248)4:08:39+31:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
41Erik HallgrenH21 Motion (248)8:11:16+4:34:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Mårten EkströmH21 Motion (248)6:16:39+2:39:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Fredric SunessonH21 Motion (248)6:50:53+3:13:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Maja ElnerudD35 Motion (248)4:40:51+1:53:39

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
41Marja EjdenwikD35 Motion (248)7:01:25+4:14:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
34Stefan SandbergH40 Motion (333)4:59:27+2:07:05

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Thomas HegardtH40 Motion (333)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
92In-Anna KnutsdotterD45 Motion (572)6:04:28+2:50:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Andreas MårtenssonH45 Motion (397)3:16:28+26:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
51Tommi TikkanenH50 Motion (338)5:14:47+2:29:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
60Jörgen KarlssonH50 Motion (338)7:05:07+4:20:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Gunilla SalénD55 Motion (257)2:51:07+9:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Tage KoverbergH60 Motion (149)3:35:00+15:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan KockH65 Motion (161)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Aron SöderlundInskolning (742)fullföljt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Hedvig RudsanderInskolning (742)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
93Zitong XuU1 (982)1:35:22+39:07

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Axel BjuggstamU2 (1059)1:27:31+16:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
100Vera NykvistU2 (1059)2:17:12+1:05:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Linn OlofssonLätt 3,5 (495)2:33:59+31:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Karin BjörkqvistLätt 3,5 (495)3:53:20+1:50:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Nina EmtedalLätt 3,5 (495)3:09:33+1:06:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
43Bengt-Erik LjungkvistLätt 3,5 (495)3:51:01+1:48:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
62Karl BjörkqvistLätt 3,5 (495)4:37:34+2:34:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
66Anders LarssonLätt 3,5 (495)4:46:11+2:43:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
67Inger LarssonLätt 3,5 (495)4:49:19+2:46:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
68Liselott AnderssonLätt 3,5 (495)4:50:56+2:48:13

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Thomas WastesonLätt 3,5 (495)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Charlotta RiberdahlLätt 3,5 (495)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Axel BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)3:01:56+1:04:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Joakim HöögMedelsvår 3,3 (500)2:50:13+52:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Anton BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)3:29:27+1:32:08

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Janne SuittioMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Cecilia AlmbladMedelsvår 4,0 (450)3:42:04+1:13:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Malin AnderssonMedelsvår 4,0 (450)3:23:39+55:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
31Daniel JönssonMedelsvår 4,0 (450)4:10:38+1:42:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
58Annika HolgerssonMedelsvår 4,0 (450)5:01:02+2:32:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Mari VirtanenMedelsvår 4,0 (450)4:14:18+1:45:40

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jörg PliquettMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
47Lars HallbergMedelsvår 5,0 (260)6:48:43+3:49:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Stefan Mandergrehn HallbergMedelsvår 5,0 (260)6:48:42+3:49:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Markus OttossonSvår 3,5 (319)2:49:57+1:17:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Christer RognellSvår 3,5 (319)3:35:54+2:03:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Juha VirtanenSvår 5,0 (281)3:46:39+1:16:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Johan ForslinSvår 5,0 (281)3:47:42+1:17:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Jonas UllerSvår 7,5 (159)5:11:56+2:09:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Erik EdeboEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Isak BerglundEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kristina EdeboEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Valda GrönrosEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ebba JensenEtappstart-U1 (397)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Liv ClefbergEtappstart-U1 (397)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Aron BerglundEtappstart-U2 (376)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Viktoria EdeboEtappstart-U2 (376)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emma VuorinenEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Yinghong YangEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marina Westman LönneEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabeth KarlssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ville ClefbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jennie HanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Sara JernbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christian BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Marie ClefbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Linnea BlomEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
John MattssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Miranda JiglundEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fredrik BorgelinEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan SöderkvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Markus WistrandEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pernilla KlevebackEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Petter ÅdahlEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gustav MöllbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Frida LundagårdsEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Susanna GraucobEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lars RenbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Bengt-Göran FrantzEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emma ThelanderEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johan SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lea OttEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elliot LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Pontus LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alva SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ebba SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Felix LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lina DahlbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Annamaria BerglundEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anna EdeboEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Linnea TalltjärnEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eva GrenmyrEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jakob LarruyEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Markku RehbergerEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robert LindEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Karl BlomEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Emil EdeboEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kristib JonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Monica Lidberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:36:40+43:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Gösta Forsén3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:54:04+24:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Anton Alverbäck3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:54:15+24:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Simon Öberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)2:31:31+1:01:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Eduard Pucherna3-dagars-Svår 5,0 (123)1:27:29+29:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
28Mattias Lundin3-dagars-Svår 5,0 (123)2:07:14+1:09:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Christian Jonsson Sahlin3-dagars-Svår 5,0 (123)2:45:31+1:47:51

Aalborg OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Benjamin Birk NielsenU1 (982)1:07:21+11:06
25Poul BobachH70 (565)3:15:33+44:54
32Kirsten BobachD65 (235)4:23:53+1:54:54
37Jonathan Birk NielsenH13 (879)2:29:08+36:21
46Claus BobachH40 (616)4:23:38+1:29:16
72Marko Birk NielsenH18 (832)4:21:06+1:13:21
94Bo Birk NielsenH40 (616)6:22:15+3:27:53

ADFA Portugal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Manuel Pereira LopesH21-2 (626)ej godkänd

Aivan Sama

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
52Anne SorsaD55 Kort (497)3:51:22+1:30:32

Aivan Sama

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Heikki SorsaH55 Kort (868)ej start

Akilles OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
87Hans EkholmH70 Kort (587)4:13:57+2:12:08

Akin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25CHI Ming ChungSvår 7,5 (159)8:42:47+5:40:24

Alatornion Pirkat

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Venla TaulavuoriD18 Elit (582)2:47:25+19:33
32Tero TaulavuoriH45-2 (579)3:48:35+1:12:12
65Tarja TaulavuoriD50 (891)3:27:53+1:08:10
96Anni TaulavuoriD15 (881)3:58:38+1:45:43
119Risto LuodonpääH55 (886)4:26:44+2:04:13

Alewalds

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Malin DahlströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan

Alfa Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christina ErikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan

Alfta-Ösa OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Elin LadängesD14 (949)2:08:38+4:25
7Jonas NilssonH60 Motion (149)3:43:31+23:32
9Bror FureskogH70 Kort (587)2:23:45+21:56
10John BerglundH80 (150)3:31:01+1:19:34
12Barbro CarlssonD70 Kort (233)3:05:52+57:14
15Eva WoxlinD60 (303)3:08:54+34:02
15Karin DelinD70 (186)3:20:46+36:52
18Helena BångaD45 Motion (572)3:59:16+45:12
30Olov EricsonH21-1 (667)4:33:23+53:17
35Sara EskilssonD21 Elit (369)4:18:05+48:17
38Monika ÖstbergD45 Kort-1 (620)3:23:52+55:34
42Sören WoxlinH65 Kort (549)3:19:29+54:41
42Rolf JakobssonH75 (316)5:06:35+2:58:58
46Sven Eric CarlssonH70 Kort (587)3:13:01+1:11:12
50Märith ÖstbergMedelsvår 4,0 (450)4:44:33+2:15:55
72Bengt-Olof SandbergMedelsvår 3,3 (500)4:32:55+2:35:36
89Viktor LadängesH18 (832)4:41:07+1:33:22
110Robert LadängesH45 Kort-1 (782)3:58:50+1:49:31
131Irma ÖstbergD14 (949)3:42:24+1:38:11
137Ella SandbergD14 (949)3:47:24+1:43:11
144Elis SandbergH16 (942)4:48:40+2:28:21
159Göran SvenssonH55 (886)6:23:44+4:01:13
Adrian Hansson BångaH15 (905)ej godkänd
Birger ByströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Leija MagnussonD14 Kort (229)ej start
Elin WoxlinD35 (231)ej start

Allerød OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
31Emil Olander LorenzH20 (549)3:53:34+48:08
56Rasmus NielsenH20 (549)4:36:18+1:30:52
83Theis MunktvedH16 (942)3:41:10+1:20:51
89Lars MunktvedH45-2 (579)5:35:52+2:59:29
135Dorthe MunktvedD45 (800)5:40:31+3:17:40
Mikkel Lau PetersenH18 (832)ej start

Almby IK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Bruno GöranssonH14 Kort (256)1:34:28
3Ann-Britt GöranssonD65 (235)2:40:25+11:26
5Erik KylbornU2 (1059)1:24:32+13:07
7Mona HullD65 Kort (322)2:57:25+28:50
8Anne BodinD50 Kort (780)2:31:28+11:43
9Per Åke HullH65 Kort (549)2:45:22+20:34
10Sixten WidmarkH10 (928)1:18:50+15:29
10Åke StridH55 Motion (216)3:45:23+49:37
20Emil AlpbergH17-20 Kort (251)4:36:16+2:01:40
22Helen LindkvistD40 Motion (515)3:48:44+36:06
22Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)3:04:43+1:07:24
24Måns DahlbergU2 (1059)1:39:29+28:04
27Astrid KraftD10 (904)1:32:03+25:56
30Emma LindkvistD10 (904)1:37:30+31:23
39Nils-Olof BodinH60 Kort (605)3:24:05+52:42
41Petra MartinssonD40 Motion (515)4:10:09+57:31
42Henrik FranzénH15 (905)3:14:27+45:41
42Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)2:51:48+42:29
49Sofie FranzénD16 (772)3:27:19+1:05:29
51Axel KylbornH12 (891)1:53:36+35:03
51Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)3:11:25+1:06:27
58Karl KylbornH14 (1006)2:28:42+45:50
62Karl-Göran WahlströmH65 (557)4:05:24+1:38:38
64Maria KylbornD45 Kort-1 (620)3:49:26+1:21:08
66Gunilla SandströmD55 Kort (497)4:17:39+1:56:49
68Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)3:11:58+1:02:39
74Sofie BodinD15 (881)3:39:13+1:26:18
79Annica KristofferssonD35 Kort (503)5:06:14+2:46:02
85Alvin IsenströmH12 (891)2:10:58+52:25
90Johannes GreenH18 (832)4:41:15+1:33:30
93Annie LindkvistU2 (1059)2:14:34+1:03:09
94Anders LarssonH50 Kort-2 (653)4:24:37+2:10:39
116Nils KylbornH18 (832)5:25:45+2:18:00
125Johan AlpbergH18 (832)5:49:21+2:41:36
126Sofia GreenD15 (881)4:43:38+2:30:43
128Björn AlpbergH55 (886)4:50:17+2:27:46
135Karin KraftD40 Kort (957)4:02:04+1:54:28
136Jonatan GreenH14 (1006)3:28:18+1:45:26
142Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)5:07:01+2:57:42
142Tuwe WidmarkU1 (982)2:07:46+1:11:31
147Jonatan KraftH15 (905)5:19:02+2:50:16
149Stefan GreenH55 Kort (868)5:52:18+3:30:43
155Noomi GreenU2 (1059)2:49:02+1:37:37
161Klara IsenströmD10 (904)3:25:50+2:19:43
Freja IsenströmInskolning (742)fullföljt
Oscar KristofferssonH10 (928)ej godkänd
Magnus WidmarkH45 Motion (397)ej godkänd
Fredrik CampbellEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Daniel KraftH13 (879)ej start
Yvonne FranzénD50 (891)ej start
Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)ej start

Alta OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Preben Nikolai FrischknechtH21 Motion (248)4:14:45+37:46
14Thomas FrostH45-2 (579)3:25:07+48:44
41Martin FrischknechtSvår 3,5 (319)3:46:38+2:14:13
42Eirik FrostH14 (1006)2:18:55+36:03
88Eskil FrischknechtH16 (942)3:43:48+1:23:29
98Gard FrostH16 (942)3:52:31+1:32:12
Erle FrostD14 Kort (229)ej start
Helle J. FrischknechtMedelsvår 2,5 (191)ej start

Alvesta SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Liam KarlssonH14 Kort (256)1:42:41+8:13
11Åke KarlssonH65 Kort (549)2:46:10+21:22
13Emma NilsssonD17-20 Kort (291)4:14:04+51:04
16Bernt PeterssonH80 (150)5:01:35+2:50:08
23Anders WestströmH45 Motion (397)3:37:38+47:19
33Kenneth ArvidssonH75 Kort (235)4:09:21+2:00:20
44Åsa WestströmD40 Motion (515)4:13:57+1:01:19
47Hans SjögrenH70 Kort (587)3:14:47+1:12:58
61Eva ArvidssonD65 Kort (322)5:23:20+2:54:45
64Wilhelm WestströmH10 (928)1:39:18+35:57
95Kurt JakobssonH70 Kort (587)4:41:25+2:39:36
105Stephan ÖstergrenH50 Kort-1 (664)4:33:05+2:14:51
115Gustav NilssonH11 (707)4:15:26+2:52:48
123Karin WestströmU2 (1059)2:31:23+1:19:58
124Ossian ÖstergrenH12 (891)2:35:05+1:16:32
136Ola NilssonH45 Kort-1 (782)4:47:19+2:38:00
162Alfred ÖstergrenH16 (942)7:41:44+5:21:25
169Moltas ÖstergrenH14 (1006)4:35:22+2:52:30
Birgitta PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Linda NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Oscar NilssonH18 (832)ej start
Gunilla Svensk ÖstergrenD45 Motion (572)ej start
Barbro NilssonD70 Motion (153)ej start

ANCO

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Inès BergerD15 (881)2:27:43+14:48
8Alain BergerH45-1 (587)3:09:43+29:11
17Glauser TristanH18 (832)3:36:03+28:18
19André TissotSvår 7,5 (159)6:40:22+3:37:59
26Guillaume WyrschH20 (549)3:44:38+39:12
30Gilles RenaudH45-1 (587)3:42:16+1:01:44
33Sophie WältiD21 Lång (218)7:09:28+2:53:20
34Antonin StampbachH20 (549)3:56:50+51:24
41Maxime WyrschH20 (549)4:07:28+1:02:02
43Romain WältiH20 (549)4:12:56+1:07:30
79Paul FluckigerH21 Lång-1 (772)6:01:10+1:42:01
118Archibald SoguelH21 Lång-1 (772)7:29:26+3:10:17
Jeanne RenuadInskolning (742)fullföljt
Julianne BarbenD20 Elit (516)ej godkänd
Rémi RenaudH10 (928)ej godkänd
Dominique Rytz RenaudEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Margaux TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Paul TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Marjorie Cosandey TissotEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Julien SchluchterH18 (832)ej start
Margaux TissotD12 Kort (128)ej start
Paul TissotLätt 3,5 (495)ej start
Dominique Rytz RenardEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

ANCO / Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
41Pascal BuchsH21 Elit (378)3:57:00+42:39

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
53Lennart AnderssonMedelsvår 4,0 (450)4:49:16+2:20:38

Anderssons

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Åsa BergMedelsvår 4,0 (450)ej start

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fabian AnderssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

Anderstorps OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Pär GustafssonLätt 3,5 (495)2:25:41+22:58
5Edvin FritzellLätt 10,0 (224)4:35:10+45:27
8Majken Folkestad3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:12:33+19:41
9Emma FritzellMedelsvår 3,3 (500)2:49:10+51:51
24Vera FolkestadD10 (904)1:29:16+23:09
27Maria HörnquistD40 Motion (515)3:51:49+39:11
35Hjalmar FolkestadH12 (891)1:43:39+25:06
38Stina AnderssonD14 (949)2:37:29+33:16
41Patrik AnderssonH45 Motion (397)4:03:17+1:12:58
44Edit TreptowD11 (638)2:25:34+54:37
44Johan BerköLätt 5,0 (310)5:20:45+3:01:33
49Victor HörnquistH13 (879)2:39:12+46:25
49Charlotta TreptowMedelsvår 3,3 (500)3:47:23+1:50:04
58Veronica AdolfssonD45 (800)3:33:06+1:10:15
63Hjalmar HörnquistU1 (982)1:25:33+29:18
67Niclas HörnquistH40 Kort-2 (554)3:59:56+1:35:00
74Maria FolkestadD45 (800)3:49:57+1:27:06
100Geir Inge FolkestadH50-1 (675)4:48:36+2:19:34
118John-Patrik TreptowH45 Kort-1 (782)4:01:47+1:52:28
120Clara AdolfssonD13 (805)4:04:47+1:58:13
143Astrid TreptowU1 (982)2:08:08+1:11:53
Arvid TreptowInskolning (742)fullföljt
Ella AnderssonEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Jenny AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Elof TreptowInskolning (742)ej start

Andrarums IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Michael NilssonLätt 2,5 (253)1:39:22
3Carina PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)4:05:04+59:43
20Marielle NilssonD21 Motion (309)4:14:24+59:57
20Barbro NilssonD65 Motion (190)4:39:56+1:45:54
25Emma NilssonD21 Motion (309)4:28:13+1:13:46
30Elin NilssonD16 (772)3:17:30+55:40
79Christian GlantzH35 Kort (762)4:18:30+1:38:04
84Kent NilssonH65 (557)4:48:57+2:22:11
88Sam ErikssonH21 Kort-1 (738)5:23:19+2:37:22
94Jesper KolmodinH35 Kort (762)4:36:16+1:55:50
141Hugo ThoressonH12 (891)2:48:41+1:30:08
142Erik ThoressonH16 (942)4:45:52+2:25:33
Lena ErikssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)utom tävlan
Elias NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
CONNY ThoressonEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan

Angelniemen Ankkuri

15 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Pekka HyvönenH21 Kort-1 (738)2:48:31+2:34
7Tuomo MäkeläH21 Kort-1 (738)2:59:18+13:21
8Arttu LaaksonenH20 (549)3:19:56+14:30
9Tapio HalmeH65 (557)2:59:52+33:06
11Selja KaartinenD21-1 (456)4:13:28+33:52
22Ilkka SaarimäkiH60 (560)3:13:04+47:37
23Riina SuntioinenD21 Kort-2 (706)3:03:49+55:00
23Helena SaarrimäkiD60 (303)3:30:32+55:40
23Harri NiinistöH60 (560)3:13:40+48:13
28Henna YliluikkiD21-1 (456)4:42:57+1:03:21
48Kimmo VirtanenH50 Kort-1 (664)3:17:54+59:40
85Noora HyvönenD21 Kort-2 (706)4:01:21+1:52:32
102Joosefiina MäkeläD21 Kort-2 (706)4:26:30+2:17:41
103Jasmiina LeppäläD11 (638)4:10:04+2:39:07
141Aino VirtanenD14 (949)3:55:09+1:50:56

Ankara GSM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nermin FenmenEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Ankarsrums OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lina LiljeholmD45 Kort-1 (620)ej start

Annebergs GIF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Jan-Olof ErikssonH60 (560)3:15:09+49:42
37Carina Rosén ErikssonD55 (518)3:51:23+1:26:02
51Håkan HammarinH50 Kort-1 (664)3:26:10+1:07:56
66Camilla RosénD55 (518)4:24:44+1:59:23
82Martin ErikssonH13 (879)3:01:32+1:08:45

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Juha HyyryläinenH21 Lång-1 (772)5:05:03+45:54
78Laura HyyryläinenD21 Kort-2 (706)3:55:40+1:46:51

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Julia Kucharska3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:32:02+39:10

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Barbara Kucharska3-dagars-Svår 3,5 (68)1:35:16+37:09

Arboga OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Per-Ivar MöllbergH70 Kort (587)2:14:49+13:00
19Anders GöranssonH60 Motion (149)4:57:24+1:37:25
26Håkan SöderqvistH70 Kort (587)2:54:30+52:41
40Ann-Louise Notstam HjorthD55 Kort (497)3:31:55+1:11:05
52Kristina BäckD50 Motion (443)4:21:44+1:40:50
53Roland NotstamH60 (560)3:42:53+1:17:26
53Peder WickströmH65 Kort (549)3:30:15+1:05:27
55Michael WickströmH35 (400)5:17:02+2:18:20
67Per HolmstrandH45 Kort-2 (775)3:23:28+1:18:30
89Per JacobssonH70 Kort (587)4:18:47+2:16:58
96Peter BäckH50 Kort-2 (653)4:26:24+2:12:26
103Amanda BäckD12 (801)2:34:38+1:04:19
107Selma WickströmD10 (904)2:11:17+1:05:10
112Alva WickströmD13 (805)3:55:47+1:49:13
117Ture HolmstrandH11 (707)4:32:04+3:09:26
122Gustav GöranssonH16 (942)4:17:49+1:57:30
131Filip BäckH16 (942)4:24:40+2:04:21
162Eric BäckH14 (1006)4:20:57+2:38:05
184Tova HolmstrandU2 (1059)3:36:52+2:25:27
OVE PetterssonH70 Kort (587)ej godkänd
Katrin HolmstrandEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Christian PayerlEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd
Anders PayerlEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Tilda WigforssD16 (772)ej start
Hanna WigforssD45 Motion (572)ej start
Oliver WickströmInskolning (742)ej start

Arvidsjaurs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Albin Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:34:34+4:46
11Tom Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)2:00:23+30:35
17Elisabeth Åman-NorénD60 Kort (384)3:12:23+34:59
17Andreas LindbergMedelsvår 3,3 (500)2:57:21+1:00:02
31Conny LagerskogH70 (565)3:22:17+51:38
91Linda NorénD21 Kort-2 (706)4:06:59+1:58:10
Malin LindströmD40 Motion (515)ej godkänd
Albin LundbergH15 (905)ej start
Johan LundbergH50-2 (701)ej start

ASD Agorosso S. Alessandro

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
83Moritz EtterH50-2 (701)4:17:57+1:51:15
96Gianbattista RavasioH45-1 (587)6:32:37+3:52:05
101Roberto Di BaccoH60 (560)5:39:55+3:14:28
129Stella Di BaccoD13 (805)4:33:06+2:26:32
Marcello BaroniH50-2 (701)ej start

Asker SK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Sander ArntzenH18 Elit (589)2:27:40+5:14
10Lotte Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (582)2:47:32+19:40
11Synne StrandD20 Elit (516)3:20:16+18:38
11Sondre YtterbøH16 (942)2:42:06+21:47
27Ann Katrin Olsen3-dagars-Svår 5,0 (123)2:03:59+1:06:19
29Sigrun Hernes YtterbøD50 (891)3:03:33+43:50
31Margrethe WisløffD20 Elit (516)3:38:59+37:21
32Anette Jauhojärvi MarkussenD14 Kort (229)2:55:07+1:10:13
32Tommy JauhojärviH45-1 (587)3:44:47+1:04:15
33Bjørn Gulbrandsen3-dagars-Svår 5,0 (123)2:23:24+1:25:44
34Felix FinsrudH16 (942)3:03:58+43:39
38Reidar FossumH60 (560)3:24:21+58:54
43Vegard GulbrandsenH20 Elit (583)3:19:08+42:46
49Gjermund GravirH50-2 (701)3:36:30+1:09:48
52Gravir Ragnhild ØfsthusD13 (805)2:56:22+49:48
53Bjørnar LøvliH20 (549)4:30:17+1:24:51
54Astrid Juli YtterbøD12 (801)2:05:47+35:28
57Fanni MarkussenD20 (430)5:49:43+2:26:53
65Nora Synnøve WoxholthD20 Elit (516)4:16:51+1:15:13
65Bjørn-Willy ArntzenH50-2 (701)3:50:55+1:24:13
73Marianne ArnesenD50 Kort (780)3:37:21+1:17:36
79Henrik Fredriksen AasH18 Elit (589)3:16:39+54:13
90Anna Øfsthus GravirD18 Elit (582)3:49:04+1:21:12
93Øyvind HoveidH65 (557)5:18:46+2:52:00
114Magne AasH50 Kort-2 (653)5:21:51+3:07:53
120Maria PerssonD50 Kort (780)4:29:12+2:09:27
134Petra HoveidD16 (772)5:54:45+3:32:55
Tilla Farnes HennumD20 Elit (516)ej godkänd
Kristian Fredriksen AasH15 (905)ej godkänd
Edel Sofie NilsenD55 (518)ej godkänd
Per Anders YtterbøEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Axel HoveidH20 (549)ej start
Johan Teodor WestlyH20 (549)ej start

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Emma RothauerD12 Kort (128)1:41:07+19:37

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Lucie RothauerD40 (369)2:50:55+7:13

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
50Martin BöhmH40 Kort-1 (560)4:01:45+1:37:05

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
84Thomas RothauerH40 Kort-1 (560)5:01:09+2:36:29

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niklas BöhmEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tim RothauerEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Petr BöhmEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
120Kasperi LaunisH50-2 (701)6:14:52+3:48:10
160Teija LaunisD50 (891)5:46:35+3:26:52

ASUB Orientation

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
97Philippe ClapuytH60 (560)5:00:30+2:35:03
168Nicole RevencuD50 (891)7:59:52+5:40:09

Attunda OK

107 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Marcus SteneboH14 (1006)1:42:52
1Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)3:09:58
1Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)58:07
2Lars Håkan SandvikH50-1 (675)2:37:58+8:56
5Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)2:37:33+28:55
7Fredrik SoneH50-1 (675)2:53:39+24:37
7Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:10:54+18:02
9Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:09:32+25:19
10Anders NilssonH45 Motion (397)3:16:31+26:12
11Björn-Ove PetterssonH60 (560)2:47:42+22:15
14Sofia IversD16 (772)2:58:00+36:10
14PER KnutasH50 Motion (338)3:36:04+51:02
15Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)1:42:58+44:51
18Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)3:02:12+30:49
19Maria von SchmalenséeD45 (800)2:55:51+33:00
20Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)3:01:24+46:07
22Tomas HenrikssonH40 (616)3:45:30+51:08
23Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)3:44:00+58:03
23Svante SandvikH12 (891)1:37:36+19:03
24Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:38:00+45:08
26Viktor SoneH14 (1006)2:11:44+28:52
27Ulla KarnebäckD65 Motion (190)5:39:55+2:45:53
29Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)3:16:38+55:48
31Erica BlythD35 Kort (503)3:24:02+1:03:50
31Fredrik SteneboH50-1 (675)3:17:26+48:24
32Gustav WirénH16 (942)3:03:22+43:03
32Anders BrunanderLätt 10,0 (224)6:50:31+3:00:48
33Anders HallménH65 (557)3:30:04+1:03:18
34Anna StrandD45 (800)3:09:23+46:32
36Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)3:06:58+48:44
37Simon MarteliusH21-2 (626)4:52:24+1:08:35
37Monica RoosD50 Kort (780)2:59:10+39:25
38Daniel RoosH21 Elit (378)3:54:44+40:23
40Greta SandvikD10 (904)1:42:23+36:16
40Lena NilssonD45 (800)3:14:48+51:57
40Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)3:17:56+55:25
41Ulrik IversH45-2 (579)4:02:09+1:25:46
41Margaretha HallménD65 (235)4:55:55+2:26:56
42Thomas PetterssonH21-2 (626)4:57:58+1:14:09
47Maria GelinderD55 Kort (497)3:42:48+1:21:58
50Göran LarboH70 (565)3:45:06+1:14:27
52Anders CarlheimH40 (616)4:37:21+1:42:59
53Elis IversH14 (1006)2:26:52+44:00
53Vilma NilssonD13 (805)2:57:26+50:52
54Andrew BlythH45 Motion (397)4:42:56+1:52:37
57Oskar EngesH20 (549)4:37:40+1:32:14
57Anette BrunanderD50 Kort (780)3:19:20+59:35
58Karl EngesH21 Lång-1 (772)5:35:56+1:16:47
58Björn CarlheimH40 (616)4:54:37+2:00:15
64Göran FriskH70 Kort (587)3:35:24+1:33:35
65Roger LindénH45-2 (579)4:50:43+2:14:20
67Oskar DanielsH21 Elit (378)4:36:02+1:21:41
69Samuel LindénH16 (942)3:33:52+1:13:33
69Nina IversD45 (800)3:44:21+1:21:30
72Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)3:51:30+1:36:13
74Leif NordinH70 (565)4:21:03+1:50:24
78Thomas NybergH55 (886)3:50:05+1:27:34
79Linda StrömqvistD11 (638)3:07:05+1:36:08
80Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)6:47:35+4:06:41
83Erik DanielsH50 Kort-2 (653)4:05:49+1:51:51
84Magnus ForshällenH60 (560)4:28:20+2:02:53
87Lovisa NilssonD16 (772)3:57:52+1:36:02
88Anton DanielsH21 Kort-2 (703)5:07:22+2:41:31
90Emil RoosH20 (549)7:09:51+4:04:25
91Sara StrömqvistD11 (638)3:30:19+1:59:22
92Malin StrömqvistD13 (805)3:36:21+1:29:47
92Karin SteneboD50 (891)3:49:29+1:29:46
94Emil SoneH16 (942)3:48:03+1:27:44
95Christopher WilestedtH20 Elit (583)4:33:02+1:56:40
100Madelene BarbozaD45 (800)4:18:43+1:55:52
102Marcus BarbozaH13 (879)3:22:24+1:29:37
103Lars GerhardssonH55 (886)4:07:51+1:45:20
106Veronica RedtzerD18 (646)5:40:20+2:37:31
116Marie ForshällenD50 Kort (780)4:21:44+2:01:59
117Kristina MarteliusD50 (891)4:09:03+1:49:20
117Tage RudsanderU2 (1059)2:27:48+1:16:23
120Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)5:18:03+3:02:46
122Stefan MarteliusH55 (886)4:35:27+2:12:56
125Åsa WilestedtD45 (800)5:15:59+2:53:08
129Mikael WirénH55 (886)4:50:28+2:27:57
130Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)4:28:41+2:19:22
133Håkan RedtzerH55 (886)4:58:18+2:35:47
136Fabian TörnqvistH12 (891)2:44:45+1:26:12
137Lukas HenrikssonU2 (1059)2:40:44+1:29:19
139Charlotte EngesD50 Kort (780)5:47:17+3:27:32
144Emily BlythD10 (904)2:38:43+1:32:36
144Oliver JonssonH10 (928)2:52:29+1:49:08
147Elliot JonssonH12 (891)2:54:06+1:35:33
162Jessica StrömqvistD40 Kort (957)4:51:43+2:44:07
Joshua BlythInskolning (742)fullföljt
Alvin SandbergInskolning (742)fullföljt
Axel WrådheH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Christian RedtzerH20 (549)ej godkänd
Ted LagerströmH11 (707)ej godkänd
Johan SandbergH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Maria SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej godkänd
Filip SoneEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Malte HallmanEtappstart-U2 (376)utom tävlan
Felicia  HökarsEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Marianne DanielsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Kajsa GradinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)utom tävlan
Maria MartinaEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan
Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Maja SandvikD16 (772)ej start
Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)ej start
Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Elisabeth LångströmD50 Motion (443)ej start
Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)ej start
Wiktor EngesLätt 2,5 (253)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Auckland OC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Karen Woods3-dagars-Svår 3,5 (68)2:43:14+1:45:07
112Martin CrosbyH55 (886)4:21:23+1:58:52
Hayley SmithD20 (430)ej godkänd
Jonty OramH21 Kort-2 (703)ej start
Kieran WoodsH21 Kort-2 (703)ej start
Dwayne SmithH50-2 (701)ej start

Australia

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
63Aislinn PrendergastD21 Elit (369)5:12:15+1:42:27
63Tara MelhuishD20 Elit (516)4:14:44+1:13:06
89Michael WarltersH50-2 (701)4:30:59+2:04:17

Australien

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Laurie QuayleEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Avdankad OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Hanna WesterbergD21 Kort-2 (706)3:23:32+1:14:43

Avesta OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Ola JernströmSvår 5,0 (281)2:29:51
7Fredrik BorgströmH40 Motion (333)4:05:23+1:13:01
7Lennart VessbergH70 Motion (175)4:02:26+59:58
10Stefan NybergH55 (886)2:51:20+28:49
14Inger ThörnqvistD70 Motion (153)4:39:17+1:23:44
20Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)3:33:44+52:50
22Klara SöderlundD16 Kort (228)4:32:24+2:11:33
24Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)3:07:40+1:10:21
26Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)3:22:59+45:35
30Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)4:10:36+1:41:58
31Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)6:34:10+2:44:27
39Solweig PalmD65 Kort (322)3:44:00+1:15:25
39Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)4:41:45+2:22:33
55Titti RudhD55 Kort (497)3:54:01+1:33:11
59Tindra JernströmD18 Elit (582)3:26:40+58:48
84Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)3:37:41+1:32:43
87Lennart LundgrenH65 (557)4:57:02+2:30:16
98Liv NorbergD14 (949)3:11:39+1:07:26
103Lucas WannerH14 (1006)2:53:24+1:10:32
105Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)4:56:08+2:27:50
110Aino LeijonD21 Kort-2 (706)4:37:12+2:28:23
111Sara RudhD21 Kort-2 (706)4:40:53+2:32:04
118Hedda BorgströmD13 (805)4:02:54+1:56:20
129Svea BorgströmD10 (904)2:27:07+1:21:00
155Malte BorgströmU1 (982)2:18:13+1:21:58
Lars LundénEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Johan WannerEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan
Tilda BorgströmD15 (881)ej start

Avon OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
40Jon-Markus DelaumeH45-1 (587)4:01:53+1:21:21
88Sophie Antoine-DelaumeD45 (800)4:05:04+1:42:13
Charlotte DelaumeD11 (638)ej godkänd

Azimut, SPB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Olga PozhidaevaD60 (303)3:20:53+46:01

Azimuth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
68Olga GavrilovaD60 Kort (384)6:16:29+3:39:05

Azimuth-SPb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
21Stanislav LesnikovH65 Kort (549)2:56:22+31:34

B&OI Orientering (bodø)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Torkel IrgensH50 Motion (338)3:16:39+31:37

Bækkelagets SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Kine GulliksenD21 Kort-2 (706)2:49:23+40:34
20Mariann UlvestadD21-2 (487)4:11:53+36:10
22Vetle ChristiansenH21-2 (626)4:34:46+50:57
47Simen Hjalmar WästlundH21 Lång-1 (772)5:25:37+1:06:28
51Yngvar ChristiansenH55 (886)3:29:52+1:07:21
54Marthe GløersenD21 Elit (369)4:44:08+1:14:20
Mathias GløersenH20 Elit (583)ej godkänd
Lennart BrunbergH60 Kort (605)ej start

Ballerup OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Asbjørn Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)1:59:04+19:42
8Eskild Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)2:09:09+29:47
35Carsten GemmerH45 Kort-2 (775)2:56:27+51:29
40Frank Rasmussen3-dagars-Svår 5,0 (123)3:18:42+2:21:02
61Alvilde Gemmer HanghøjU2 (1059)2:01:29+50:04
Signe HanghøjD40 Motion (515)ej godkänd
Torben SchorlemmerEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Mette Rasmussen3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej godkänd

Bardu IL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Tonje MidttunSvår 2,5 (128)2:09:00+33:07
27Anna Jacobsen-GaskiD16 (772)3:16:01+54:11
30Isak Jacobsen-GaskiH16 Kort (201)4:49:56+2:19:20
67Fred Arne JacobsenH50 Kort-2 (653)3:46:29+1:32:31
77Margrete GaskiD50 (891)3:39:53+1:20:10
78Helge MidttunH40 Kort-2 (554)4:10:55+1:45:59
109Knut Øyvind JohansenH35 Kort (762)4:56:29+2:16:03
116Håvar ØstvikH21 Kort-2 (703)7:26:27+5:00:36
Peder Jostein MidttunEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Merethe JenssenLätt 3,5 (495)ej start

Bay Area Orienteering Club

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
77Tapio KarrasH55 (886)3:49:23+1:26:52
81Chuck SpaldingH70 (565)4:32:12+2:01:33

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
26Alison RadfordD65 (235)4:05:32+1:36:33

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Antony RadfordH70 (565)3:36:20+1:05:41

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Christopher NauntonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

Berga SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Stellan HäggbrinkH65 Kort (549)ej start

Berger Og Svelvik O-Lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Joar GjerdahlH20 (549)ej godkänd

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
71Marlene BergerD21-2 (487)5:42:09+2:06:26

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
76Marlies BergerD21-2 (487)6:02:04+2:26:21

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Anni BergerD20 (430)3:55:54+33:04

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
113Peter BergerH16 (942)4:07:25+1:47:06

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Hedi BergerD50 (891)3:08:24+48:41

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
62Anna-Sofie BarkD50 (891)3:25:28+1:05:45

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
157Gislind BergerD50 (891)5:28:49+3:09:06

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
71Wolfgang SchüllerH45 Motion (397)5:54:17+3:03:58

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Katja BergerInskolning (742)fullföljt

Bergnäsets AIK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Rasmus WickbomH20 (549)3:05:26
6Ove Renberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)56:19+12:06
10Per Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)1:30:54+33:14
14Joar SvartholmH21-2 (626)4:13:42+29:53
19Agneta HolmgrenD60 (303)3:14:35+39:43
21Fredrik Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)1:47:51+50:11
29Robin SalénH20 Elit (583)3:10:42+34:20
41Elin Djurberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:21:56+1:29:04
44Maria ÖqvistLätt 2,5 (253)4:40:41+3:01:19
49Tova HolmbergD11 (638)2:30:32+59:35
53Oskar ÖqvistH21-2 (626)5:05:30+1:21:41
54Simon ErikssonH20 (549)4:31:38+1:26:12
62Nils HenrikssonH21-2 (626)5:15:58+1:32:09
71Albert AskengrenH21 Lång-1 (772)5:56:06+1:36:57
77Harald LarssonH20 (549)5:21:21+2:15:55
84Fredrik HolmgrenH60 Kort (605)4:21:28+1:50:05
154Maria HolmbergD40 Kort (957)4:23:42+2:16:06
167Knut HolmbergU2 (1059)3:00:23+1:48:58
Martin HolmbergH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Christer SvärdH70 Kort (587)ej godkänd
Fredrik LarssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Carl HolmgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

Berliner TSC

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
53Krystian PetersburskiH18 (832)4:09:38+1:01:53
60Milosz CzynskiH14 (1006)2:29:43+46:51
71Carl Wolfgang DistlerH35 (400)7:18:14+4:19:32
72Tobias SchwartzH35 (400)7:25:01+4:26:19
103Bernd WollenbergH70 (565)6:19:43+3:49:04
129Karsten BlumeH21 Lång-1 (772)8:25:22+4:06:13
135Sebastian FleissH21 Lång-1 (772)9:56:03+5:36:54

Bielefelder TG

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
29Annkathrin KnollD12 (801)1:54:01+23:42
48Anton KnollH14 (1006)2:22:19+39:27
65Thies KnollH40 (616)5:09:05+2:14:43
86Caroline KnollD45 Kort-2 (623)4:21:17+2:12:21

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jamie MarshEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tiia MarshEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Paul MarshEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

Big Foot Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
kari marshEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan
Patrik GunnarssonH40 (616)ej start

Bjursås OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Britt BjörklundD60 Motion (226)3:33:58
9Siv HasselgrundD75 (127)3:13:58+1:00:47
18Jan-Olof BjörklundH60 (560)3:03:04+37:37
18Rikard AnderssonH21 Motion (248)4:43:40+1:06:41
21Johan HallgrenH50-1 (675)3:03:12+34:10
29Ingvar SvenssonH70 (565)3:21:30+50:51
31Margareta LöfkvistD70 (186)4:41:49+1:57:55
43Bernt LöfkvistH70 (565)3:34:19+1:03:40
48Tommy LundqvistH70 (565)3:42:39+1:12:00
64Gunnar LöfkvistH70 (565)4:01:07+1:30:28
92Leif AnderssonH55 Kort (868)3:57:09+1:35:34
109Malin HallgrenD45 (800)4:30:21+2:07:30
125Anna BjörklundD21 Kort-2 (706)5:27:07+3:18:18
Herman AnderssonH11 (707)ej godkänd
Kristin AnderssonD17-20 Kort (291)ej start
Birgitta Stenberg Andersson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Björkfors GoIF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)1:12:20+14:13
21Kjell HolmströmH75 (316)3:45:33+1:37:56
21Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:35:52+43:00
22Pia Stålhandske3-dagars-Svår 3,5 (68)2:17:46+1:19:39
24Inger PetterssonD70 Kort (233)3:44:04+1:35:26
24Stig JonssonH75 Kort (235)3:19:49+1:10:48
30Kerstin ErikssonD65 Kort (322)3:32:24+1:03:49
37Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)2:56:53+1:59:13
38Anna KullbergD45 Kort-2 (623)3:15:50+1:06:54
49Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)4:01:33+1:36:53
50Ellen LindforsD13 (805)2:55:05+48:31
63Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)3:54:45+1:29:18
77Torgny JohanssonH65 (557)4:31:34+2:04:48
80Martin LindforsH40 Kort-1 (560)4:55:22+2:30:42
82Maria LindforsD35 Kort (503)5:16:30+2:56:18
82Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)4:56:59+2:32:19
85Sven-Olof SvenssonH65 (557)4:50:28+2:23:42
87Arvid SvenssonH13 (879)3:07:24+1:14:37
94Alva LindforsD11 (638)3:38:19+2:07:22
95Karl KullbergH10 (928)1:57:28+54:07
97Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)6:05:24+3:40:44
103Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)4:51:49+2:42:53
106Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)4:53:30+2:39:32
110Markus KleinH40 (616)8:04:45+5:10:23
128Filippa BjörkhammerD16 (772)5:17:11+2:55:21
145Samuel KleinH14 (1006)3:38:14+1:55:22
159Gustaf KullbergH15 (905)6:03:32+3:34:46
Albin KjellbergH14 (1006)ej godkänd
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej godkänd
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Moa KjellbergD20 (430)ej start
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start
Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)ej start

Björsby Bollsparkeri

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Rickard Häggström3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej start

BK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
30Frida KjellssonLätt 5,0 (310)4:15:48+1:56:36

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Cesar EdhagerEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lilja EdhagerEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd

Bodens Bandyklubb OS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Matts EngvallH70 (565)3:20:13+49:34
39Kjell SandströmH65 (557)3:35:08+1:08:22
85Kjell MörtbergH70 (565)4:40:45+2:10:06
Clas-Göran LundH70 Motion (175)ej godkänd

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
77Espen Samuelsen SkiriH20 Elit (583)3:47:16+1:10:54

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
104Kaja Samuelsen SkiriD18 Elit (582)4:39:19+2:11:27

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Amund Bø KongsbakkH20 (549)3:24:56+19:30

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
54Trygve Bø KongsbakkH18 (832)4:10:02+1:02:17

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
130Øyvind Johan OlsenH15 (905)4:37:26+2:08:40

Bodø Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elisabet KongsbakkD50 (891)ej start

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
97Irene Mathilde SkiriD55 (518)6:17:24+3:52:03

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
141Håkon Brinchmann BøH55 (886)5:13:21+2:50:50

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
134Steve SamuelsenH55 (886)4:58:36+2:36:05

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Janne Anita NilsenLätt 5,0 (310)ej godkänd

BOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
39Carol SandsD65 (235)4:48:10+2:19:11
50Tim SandsH65 (557)3:52:48+1:26:02
Bryony BrennanEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Damian BrennanEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

Bolidens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Bo JonssonH75 (316)4:33:58+2:26:21
100Hans NygrenH70 (565)5:54:02+3:23:23

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Catrin SundsténEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Borås GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
98Göran SvahnH70 Kort (587)4:53:14+2:51:25
148Thomas AlmgrenH55 Kort (868)5:51:57+3:30:22

Bos Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
74Ole ArenthH20 (549)5:19:35+2:14:09

Bottnaryds IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Lars FranssonH75 (316)3:15:26+1:07:49
30Ella IngströmD16 Kort (228)5:46:12+3:25:21
59Axel EdströmMedelsvår 4,0 (450)5:03:02+2:34:24
87Ulf PerssonH50 Kort-1 (664)4:06:06+1:47:52
147Johan EdströmH45 Kort-1 (782)5:30:55+3:21:36
Elin EdströmMedelsvår 4,0 (450)ej start

Boxholm-Mjölby OL

26 startande
PlacNamnKlassTidDiff
22Albin TengvallH40 Kort-1 (560)3:18:24+53:44
24Helen AnderssonD50 Motion (443)3:40:28+59:34
31Lotta FrisellD40 Kort (957)2:41:35+33:59
34Anders LindholmH45 Motion (397)3:52:53+1:02:34
39Irma FrisellD11 (638)2:18:02+47:05
39Patrik KleistH45 Kort-2 (775)2:58:19+53:21
42Moa KleistD14 Kort (229)3:51:41+2:06:47
55Lena MolinD50 (891)3:21:07+1:01:24
56Johanna KleistD11 (638)2:41:24+1:10:27
68Märta LagnetegD10 (904)1:54:35+48:28
71Erika LindholmD10 (904)1:55:56+49:49
76Henrik TengvallH21-2 (626)5:35:39+1:51:50
77Viktoria Petré LindholmD40 Kort (957)3:10:40+1:03:04
78Emil LagnetegH12 (891)2:08:05+49:32
89Jakob LindholmH11 (707)2:43:53+1:21:15
99Louise CarlssonD21 Kort-2 (706)4:20:52+2:12:03
119Jan-Erik CarlssonH55 Kort (868)4:29:41+2:08:06
126Emil BruhnH21 Kort-1 (738)8:56:29+6:10:32
130Conny BruhnH55 (886)4:51:58+2:29:27
133Anna-Lena LagnetegD40 Kort (957)3:59:58+1:52:22
134Ivar FrisellU2 (1059)2:37:58+1:26:33
152Jennie KleistD40 Kort (957)4:17:28+2:09:52
Gustav LagnetegInskolning (742)fullföljt
Patric MolinH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Karl-Johan NorénH60 Kort (605)ej godkänd
Patrik JutterströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Oscar MolinH20 (549)ej start
Johan FrisellMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jens FasthEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Brattås CK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Ulrik OlssonH50-1 (675)2:49:33+20:31
13Magnus ArvidssonH45-2 (579)3:17:58+41:35
14Mona OlssonD55 Kort (497)2:59:40+38:50
42Malva ArvidssonD12 (801)1:59:14+28:55
61Maria PetterssonD40 Motion (515)4:51:20+1:38:42
99Olle NyströmH45 Kort-2 (775)3:49:41+1:44:43
106Nils NyströmU2 (1059)2:19:39+1:08:14
Anton ArvidssonH10 (928)ej godkänd
Tim OlssonH21 Kort-1 (738)ej start

Bredareds IF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Gunilla LarssonD60 (303)2:56:31+21:39
17Marianne HanssonD55 (518)3:19:18+53:57
51Måns ThörnqvistH35 (400)5:02:52+2:04:10
55Börje HanssonMedelsvår 3,3 (500)4:00:30+2:03:11
56Ing-Marie AronengD50 (891)3:21:21+1:01:38
58Erik HanssonH21-1 (667)5:07:45+1:27:39
110Joar BlomqvistH11 (707)3:48:22+2:25:44
116Bengt LarssonH45 Kort-1 (782)4:00:44+1:51:25
124Alice LarssonD10 (904)2:20:47+1:14:40
133Rasmus LarssonH13 (879)4:26:48+2:34:01
149Leif BlomqvistH45 Kort-1 (782)5:39:37+3:30:18
165Johannes BlomqvistU2 (1059)2:59:34+1:48:09
Leonie LichtenbergD10 (904)ej godkänd
Bosse HaglundH55 Kort (868)ej godkänd
Linda AppelkvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Birgit LichtenbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Julius LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Reimar LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Marita HaglundEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Louise BlomqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Oliver JohanssonH14 (1006)ej start

Bredaryds SOK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Axel ElmbladH16 (942)2:20:19
1Håkan SvenssonH55 (886)2:22:31
3Ina SkalbergD50 Kort (780)2:26:55+7:10
4Tuva NylundD14 (949)2:10:01+5:48
5Carina SvenssonD50 (891)2:27:24+7:41
8Micael ElmbladH50 Motion (338)3:21:55+36:53
12Henrik AnderssonH21 Kort-1 (738)3:16:04+30:07
20Filip TrofastH20 Elit (583)3:08:01+31:39
22Hugo AuseliusH16 Kort (201)3:52:37+1:22:01
22Maria AuseliusSvår 2,5 (128)3:26:06+1:50:13
25Elsa AnderssonD20 (430)4:19:20+56:30
26Maria AnderssonD60 (303)3:37:39+1:02:47
26Jonas NilssonH40 Motion (333)4:37:58+1:45:36
27Anton GunnarssonH16 (942)2:59:41+39:22
29Håkan AuseliusH45 Motion (397)3:45:40+55:21
32Katarina ÖstbergD21 Kort-2 (706)3:11:13+1:02:24
35Mattias GunnarssonH45-1 (587)3:47:51+1:07:19
38Sofia SkördeD40 Motion (515)4:06:55+54:17
40Stina AlbinssonD35 Kort (503)3:36:52+1:16:40
43Per SigvardsonH50-1 (675)3:27:54+58:52
47Linnea SkalbergD18 Elit (582)3:19:56+52:04
53Sanna SigvardsonD12 (801)2:04:33+34:14
55Fredrik JohanssonH21-2 (626)5:07:18+1:23:29
62Filip BrolingH14 (1006)2:29:55+47:03
69Moa HanssonD20 Elit (516)4:26:05+1:24:27
89Magnus TrofastH45-1 (587)5:44:34+3:04:02
101Fredrik ErikssonH35 Kort (762)4:43:35+2:03:09
110Ellen SigvardsonD16 (772)4:27:49+2:05:59
Amelia SkalbergD20 Elit (516)ej godkänd
Emil AuseliusEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Mats NylundH50-1 (675)ej start
Susanne De BourgD21 Motion (309)ej start
Astrid NilssonInskolning (742)ej start

Brittatorp TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Patrik G Björkqvist Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan

Bromma-Vällingby SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Gunvor SandbergD70 Kort (233)2:08:38
2Anders NilssonLätt 2,5 (253)1:39:23+0:01
7Sandra NilssonLätt 2,5 (253)2:00:17+20:55
30Nils BabtistH17-20 Kort (251)5:06:53+2:32:17
39Ola CarlénH45 Kort-1 (782)2:47:15+37:56
39Tage SandbergH70 Kort (587)3:05:49+1:04:00
41Tova SandgrenD11 (638)2:20:32+49:35
43Agnes ModinD50 Motion (443)4:07:09+1:26:15
43Johan RosénMedelsvår 3,3 (500)3:36:39+1:39:20
49Kristin Åberg NilssonD45 (800)3:23:36+1:00:45
53Simon SandgrenH45-2 (579)4:28:48+1:52:25
55Thomas DanielsonH50 Motion (338)5:23:09+2:38:07
58Monica SandgrenD45 Motion (572)4:58:10+1:44:06
65Anders StenbackH70 Kort (587)3:37:29+1:35:40
66Karin ModinD18 Elit (582)3:30:18+1:02:26
67Joakim BergH21-2 (626)5:22:59+1:39:10
79Elin BjessmoD18 (646)4:35:11+1:32:22
86Lena BjessmoD50 (891)3:45:39+1:25:56
101Mattias BerglundH50-1 (675)4:51:13+2:22:11
102Thomas BabtistH50-1 (675)4:51:47+2:22:45
106Patrik NilssonH45-2 (579)7:34:40+4:58:17
107Sofia Danielson DamneD18 (646)5:41:33+2:38:44
110Staffan BjessmoH50-1 (675)5:08:57+2:39:55
117Göran ModinH50-1 (675)6:00:27+3:31:25
Tim SandgrenH18 (832)ej godkänd
Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Åsa DamneEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

Brunflo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
41Maria AndersdotterD60 Kort (384)3:44:53+1:07:29
72Helena OlssonD21-2 (487)5:49:13+2:13:30

BUL Tromsø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
78Ola BratlieH45 Kort-1 (782)3:22:23+1:13:04

Bul-Tromsø IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Mia UrsetD14 Kort (229)2:19:34+34:40
32Hans UrsetH15 (905)3:07:46+39:00
47Anne UrsetD45 (800)3:22:27+59:36
93Bengt HaugenH55 Kort (868)3:57:46+1:36:11
Jonny I HansenH50-2 (701)ej start
Gjermund UrsetH50-2 (701)ej start
Anne Birgitte JensenD40 Motion (515)ej start

Bussola OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
75Csaba GerberH20 Elit (583)3:45:50+1:09:28
105Othmar MüllerH70 (565)7:00:49+4:30:10

Byåsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Gunn Tove LeirenEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Byåsen IL

35 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Arild NomelandH40 Kort-1 (560)2:27:39+2:59
5Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)4:20:50+53:33
11Stina ElfvingD65 Kort (322)3:05:04+36:29
12Bjørn BergerH65 (557)3:04:45+37:59
15Maja BergerD21 Kort-2 (706)2:50:05+41:16
22Marte Lien JohnsenD20 (430)4:15:43+52:53
23Jenny PerssonD35 (231)4:01:52+49:26
26Torgeir AuneH45-1 (587)3:33:37+53:05
28Turid ArnesenD55 Kort (497)3:16:06+55:16
32Rine HanssenD50 (891)3:05:58+46:15
36Ragnhild EideD20 Elit (516)3:42:36+40:58
37Kari Solem AuneD40 (369)4:19:23+1:35:41
39Otto Richard EideH50-2 (701)3:27:17+1:00:35
43Vegard HansenH40 Kort-1 (560)3:52:31+1:27:51
54Gøril EideD45 (800)3:29:17+1:06:26
58Vilde LeirenD10 (904)1:52:23+46:16
67Lene Berg HanssenD18 Elit (582)3:31:20+1:03:28
70Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)4:22:37+2:01:47
72Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)3:28:16+1:23:18
74Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)2:05:34+47:01
77Øystein WiggenH50-2 (701)4:09:55+1:43:13
77Morten SkoglundH60 (560)4:16:00+1:50:33
94Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)3:42:48+1:20:22
96Haakon ArnesenH55 (886)4:01:40+1:39:09
97Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)6:15:25+1:56:16
118Einar EideH16 (942)4:12:53+1:52:34
135Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)4:56:40+2:35:05
137Nina-Beate LiabakkD50 (891)4:36:29+2:16:46
141Malin Nordgård LeirenD13 (805)5:44:12+3:37:38
144Erlend AuneH15 (905)5:14:43+2:45:57
Anton NomelandInskolning (742)fullföljt
Una NomelandInskolning (742)fullföljt
Håkon SæternesH16 (942)ej godkänd
Helge EriksenH60 (560)ej godkänd
Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Oliver SundsténEtappstart-U2 (376)ej godkänd

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Albin LuningEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Håvard MyhreH21-2 (626)4:10:52+27:03

CA Rosé

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Mathias BlaiseH20 Elit (583)3:19:44+43:22
Thatsani KhampanyaD17-20 Kort (291)ej godkänd

Cambridge Sports Union

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
55Pia WebbD21 Kort-2 (706)3:29:22+1:20:33
Tor WebbU1 (982)ej start
Lukas WebbU2 (1059)ej start

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Kilian ZapfEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Michaela EgarterEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Centrum OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Örjan AhnoffH21 Motion (248)4:00:29+23:30
5Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)2:15:55+43:30
7Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)2:42:45+18:05
11Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)2:32:42+1:00:17
16Moa KjellstrandD21-1 (456)4:16:17+36:41
17Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)1:44:30+46:23
20Anni FritzellD35 Motion (248)4:26:03+1:38:51
21Helena PerssonD35 Motion (248)4:32:05+1:44:53
25Maria CarlströmSvår 5,0 (281)3:56:12+1:26:21
25Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)2:39:32+1:09:44
31Marie NilssonD35 (231)5:07:27+1:55:01
32Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)3:14:03+58:46
34Linnea BörjarsD21-1 (456)4:49:24+1:09:48
35Sara JonassonD35 (231)5:20:38+2:08:12
35Tomas HolmbergH35 (400)4:21:38+1:22:56
36Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)5:58:24+2:21:25
37Kristoffer EdshageH35 (400)4:25:23+1:26:41
39Karin FägerlindD21-1 (456)4:59:21+1:19:45
39Anna Holmström WikellD21 Motion (309)5:26:49+2:12:22
40Eva Bühlmann LerjenD35 (231)6:18:01+3:05:35
42Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)3:50:29+1:24:38
42Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)3:35:47+1:38:28
44Gaudenz SteinlinH40 (616)4:18:56+1:24:34
53Mattias ÅgrenH35 (400)5:04:30+2:05:48
53Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)4:13:13+1:53:01
53Anna NilssonLätt 3,5 (495)4:07:00+2:04:17
56Daniel EleniusH35 (400)5:22:20+2:23:38
58Martin KarlssonH35 (400)5:27:38+2:28:56
60Johan GothH21 Kort-2 (703)4:17:58+1:52:07
61Henrik LundgrenH35 (400)5:37:18+2:38:36
65Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)3:41:46+1:26:29
65Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)4:20:45+1:54:54
66Arvid RudbergH35 (400)6:00:02+3:01:20
70Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)4:43:44+2:23:32
73Mattias HenrikssonH35 (400)7:34:10+4:35:28
74Emil TallhageH35 (400)7:36:56+4:38:14
83Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)4:02:07+1:46:50
86Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)4:05:54+1:50:37
86Martin LerjenH40 (616)5:52:23+2:58:01
101Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)4:47:28+2:38:32
103Elin ThyrD21 Kort-1 (712)4:35:58+2:20:41
105Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)4:39:53+2:24:36
106Magdalena LerjenD10 (904)2:11:07+1:05:00
109Mattias RobertsonH50-1 (675)5:02:42+2:33:40
Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)ej godkänd
Jan BrolinsonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)ej start
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start
Henrik HellborgH40 (616)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
115SUN YIH21 Kort-2 (703)7:23:16+4:57:25

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
121Fang RongrongH21 Kort-2 (703)10:42:15+8:16:24

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
158Shao ShiyaD14 (949)4:47:30+2:43:17

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Wang MingdaH14 (1006)ej godkänd

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
GU QingranH14 (1006)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
134Wang ZhifanD12 (801)3:14:06+1:43:47

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
MA YanbingD12 (801)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
158Feng WEIH12 (891)3:21:08+2:02:35

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
133GUO YinghaoH12 (891)2:43:50+1:25:17

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
ZHU FeimoH12 (891)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
165Xiang SiyuH12 (891)4:23:50+3:05:17

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jiang ChengyouH12 (891)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Yang WenpingD35 Motion (248)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
42GUO JIED35 Motion (248)7:33:39+4:46:27

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
HSU Hsiang-TingD35 Motion (248)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Zhang ZhongyuanD35 Motion (248)9:36:49+6:49:37

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Wang XINEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

CO Ambérieu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
38Pauline LassalleD14 Kort (229)3:26:45+1:41:51
42Léna LassalleD17-20 Kort (291)6:57:37+3:34:37
78Béatrice FinoD50 Motion (443)5:52:34+3:11:40
Pascal LassalleH50-2 (701)ej start

CO Colmar

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
85Lucie LatasteD16 (772)3:55:47+1:33:57
95Mathias LatasteH14 (1006)2:50:16+1:07:24
163Jana LatasteD50 (891)5:52:18+3:32:35
Pierre LatasteH50-2 (701)ej godkänd

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Najla NaceurD50 (891)ej godkänd

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
152Ibrahim NaceurH55 (886)5:54:55+3:32:24

COC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Cátia OlaioLätt 2,5 (253)2:11:25+32:03
40Tânia OlaioSvår 3,5 (319)3:44:34+2:12:09
43Paulo OlaioSvår 3,5 (319)3:48:41+2:16:16

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
108Anthony CoxH55 (886)4:15:27+1:52:56

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
110Freya EveleighU2 (1059)2:21:36+1:10:11

Colombia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Esteban GuerreroH40 Motion (333)ej godkänd

CPOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
49Beatriz SanguinoD20 (430)5:15:31+1:52:41

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Yuxuan ZhaoH21 Kort-2 (703)ej godkänd

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
120Zhenyang QiuH21 Kort-2 (703)9:16:48+6:50:57

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Yuehao LiuD17-20 Kort (291)7:50:47+4:27:47

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
46Yuman LiD17-20 Kort (291)8:02:50+4:39:50

Crazy Young

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lujia WangD17-20 Kort (291)ej start

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
36Zijie NingH17-20 Kort (251)5:30:28+2:55:52

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
50Hengyue LiSvår 5,0 (281)7:49:48+5:19:57

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
52Xuelin ZhangSvår 5,0 (281)12:40:11+10:10:20

Crimea

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alica LeonidovaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)ej godkänd

CS Pertuis

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
37Elena CoulierD17-20 Kort (291)6:17:42+2:54:42
99Catherine CoulierD55 (518)6:25:49+4:00:28
117Adrien CoulierH21 Kort-1 (738)6:59:19+4:13:22
162Coulier FrançoisH55 (886)6:44:27+4:21:56

Dalaportens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Leif BjörkmanH65 Motion (161)4:26:39+1:13:37
24Ann-Sofie EliassonLätt 10,0 (224)6:00:25+2:10:42
31Per StinessenH45 Motion (397)3:51:10+1:00:51
54Linda StinessenD40 Kort (957)2:57:53+50:17
58Karolina AnderssonD14 (949)2:47:19+43:06
76Thomas AnderssonH50 Kort-1 (664)3:45:45+1:27:31
91Felicia EliassonD13 (805)3:36:12+1:29:38
92Isak StinessenH10 (928)1:54:46+51:25
125Erik NilssonH16 (942)4:20:49+2:00:30
129Saga MattssonD14 (949)3:38:52+1:34:39
139Nellie EliassonD12 (801)3:21:59+1:51:40
141Charlie EliassonH18 (832)6:52:40+3:44:55
Olle StinessenInskolning (742)fullföljt

Dalsjöfors GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Erland OlssonH80 Motion (12)4:20:00
18Daniel OlssonH40 Kort-2 (554)2:52:01+27:05

Deer-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
44Weishan LuD35 Motion (248)9:35:26+6:48:14

Degerfors OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Håkan BeijarH70 Motion (175)4:01:33+59:05
16Larseric LarssonH70 Kort (587)2:37:06+35:17
17Hans BlomqvistH65 Motion (161)5:00:42+1:47:40
19Erik GustafssonH14 Kort (256)2:20:58+46:30
24Annelie BlomqvistSvår 2,5 (128)4:33:41+2:57:48
30Lars JacobssonH50 Kort-1 (664)3:04:01+45:47
31Maria LarssonD45 Kort-2 (623)3:09:25+1:00:29
47Jonas LarssonMedelsvår 3,3 (500)3:44:58+1:47:39
55Jessica BlomqvistD35 Kort (503)4:15:27+1:55:15
76Anna-Lena JacobssonD50 Kort (780)3:41:35+1:21:50
79Kristina TinglöfD55 Kort (497)4:49:02+2:28:12
87Håkan AlmqvistH55 (886)3:57:25+1:34:54
89Axel GustafssonU1 (982)1:33:42+37:27
139Patrik NylénH45 Kort-1 (782)4:53:30+2:44:11
Marcus NylénH20 (549)ej godkänd
Bengt PerssonH70 Motion (175)ej godkänd
Rebecka NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Lars BroströmEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Amanda NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

DFOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
86Julie CollinsD55 Kort (497)5:32:47+3:11:57
88Rachel CollinsD21 Kort-2 (706)4:03:34+1:54:45
139Mark CollinsH55 (886)5:11:24+2:48:53

Dgolf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Alma Andersson Etappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan

DIsneyklubben

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robin  HoodEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

DJK Adler 07 Bottrop

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Rainer StephanMedelsvår 3,3 (500)3:05:57+1:08:38
Ulrich Frank RüdelMedelsvår 3,3 (500)ej start

Domnarvets GoIF

70 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Tony BjörlingH40 Motion (333)2:52:22
2Annika ÖstmanD35 (231)3:20:09+7:43
2Maria BergfältD55 (518)2:35:30+10:09
4Elsa BrandtD13 (805)2:15:03+8:29
6Eva ElfvingD35 (231)3:32:00+19:34
6Andreas ElgesjöH40 Kort-2 (554)2:35:36+10:40
6Erik NordahlU1 (982)1:00:50+4:35
8Elin DahlinD35 (231)3:33:18+20:52
9Emma JohanssonD21 Elit (369)3:46:32+16:44
10Ola AnderssonH50 Motion (338)3:28:17+43:15
11Moa HjorthD18 (646)3:30:08+27:19
13Sara HelanderD35 (231)3:49:10+36:44
13Karin ElfvingD35 Kort (503)2:50:53+30:41
14Anna ElgesjöD45 Kort-1 (620)2:50:46+22:28
16Peter LöfåsH35 Kort (762)3:14:42+34:16
16Maria EmanuelssonD55 Kort (497)3:03:45+42:55
17Jessica ErikssonD40 Motion (515)3:43:49+31:11
18Emil BybergH18 (832)3:36:39+28:54
20Maria NilssonD35 (231)3:59:07+46:41
20Lisbeth HörnellD65 (235)3:37:21+1:08:22
21Sara JohanssonD35 (231)4:01:02+48:36
24Stina NordahlD45 Kort-1 (620)3:05:11+36:53
26Jessica HallidayD21 Elit (369)4:10:13+40:25
26Sven LundbäckH40 Kort-2 (554)3:02:21+37:25
27Magnus HjorthH45 Kort-2 (775)2:48:40+43:42
28Tilde SvederD11 (638)2:07:56+36:59
30Maja EliassonD12 (801)1:54:05+23:46
30Stefan SvederH40 Motion (333)4:55:31+2:03:09
31Signe Eriksson-BjörlingD11 (638)2:11:02+40:05
31Jenny WåhlinD45 Kort-1 (620)3:12:48+44:30
33Eric Öst3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:49:55+57:03
40Ville ElgesjöH10 (928)1:30:47+27:26
41Sofia PerssonLätt 5,0 (310)5:07:48+2:48:36
42Elsa NilssonD16 (772)3:22:58+1:01:08
42Maria HjorthD40 Motion (515)4:10:19+57:41
43Klara AnderssonD16 (772)3:23:02+1:01:12
44Erik BrandtH16 (942)3:08:49+48:30
49Maja SvederD10 (904)1:48:37+42:30
50Alice Eriksson-BjörlingD14 (949)2:43:43+39:30
53Anja NilssonD14 (949)2:44:41+40:28
56Olga LundbäckD21 Kort-2 (706)3:29:46+1:20:57
58Bengt SimonssonH65 Kort (549)3:38:39+1:13:51
65Albin BergerH18 (832)4:13:14+1:05:29
66Johan Bjernhed NordahlH18 (832)4:14:14+1:06:29
67Andreas PerssonH35 Kort (762)4:07:38+1:27:12
75Emma EliassonD15 (881)3:40:30+1:27:35
81Sannna HörnellD13 (805)3:26:56+1:20:22
81Mikael BlessbornH40 (616)5:39:36+2:45:14
83Mats HörnellH40 Kort-2 (554)4:16:26+1:51:30
92Magnus BergerH50 Kort-1 (664)4:12:45+1:54:31
95Elias HörnellH12 (891)2:14:06+55:33
110Bosse WiggeH55 (886)4:18:56+1:56:25
126Fredrik PerssonH21 Lång-1 (772)7:53:21+3:34:12
128Samuel StålnäbbH18 (832)5:53:02+2:45:17
154Lovisa PerssonU2 (1059)2:48:26+1:37:01
Tyra ElgesjöD11 (638)ej godkänd
Sofia StenbergD35 Kort (503)ej godkänd
Per NordahlH45 Kort-2 (775)ej godkänd
Hilda ElfvingEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Charlie SvederEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Agnes NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Matilda PetterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Karin BrandtEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Annica BergerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Thomas PetterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Håkan NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Thea SandbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Elsa BybergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Helena BybergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Elsa AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Anja BergerD13 (805)ej start
Per BrandtH45 Kort-2 (775)ej start
Carina JarlD60 Motion (226)ej start
Jan DelbomH65 Motion (161)ej start
Eskil LöfåsInskolning (742)ej start
Freja PerssonU1 (982)ej start
Jiri ProchazkaSvår 3,5 (319)ej start

Domnarvets Golf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Joacim LindstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan

Domsjöpajka

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Magnus Gidlund Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan

Don't Get Lost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
75Graeme FarrandH18 (832)4:24:59+1:17:14

Dornyay Salgótarján HUN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
136Gábor BereczH21 Lång-1 (772)10:24:55+6:05:46

Drongo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
90Miranda LeafD21 Kort-2 (706)4:05:08+1:56:19

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Sara KurzenD12 Kort (128)1:21:30

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
128Christine KurzenD45 (800)5:21:49+2:58:58

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
116Theo KurzenH50 Kort-2 (653)6:02:37+3:48:39

Duveds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anne AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
178Zhonglai WangH14 (1006)6:16:53+4:34:01

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ruiqi ZhangEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

Eborienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Liz DrewD65 Kort (322)3:30:47+1:02:12
46Tara Schwarze-ChintapatlaD18 (646)4:11:14+1:08:25
Christopher DrewH70 Kort (587)ej godkänd

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
34Sally LindsayD60 (303)3:55:19+1:20:27

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
96Crawford LindsayH60 (560)4:59:39+2:34:12

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
43Angela PearsonD60 (303)4:18:59+1:44:07

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Robert GilchrisH65 (557)ej godkänd

Eds SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Yvonne GalborgenD65 Motion (190)3:21:55+27:53
62Maria ErikssonD20 Elit (516)4:12:39+1:11:01
64Arvid GalborgenH65 Kort (549)3:46:51+1:22:03
75Helena ErikssonD50 (891)3:36:22+1:16:39

Eidskog OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
17Jon Ivar BergersenH50 Kort-2 (653)2:55:48+41:50
21Eivind LandeH45-2 (579)3:34:45+58:22
52Asbjørn LandeH11 (707)2:05:10+42:32
56Niklas StolpeH40 Motion (333)7:29:07+4:36:45
86Ragnar LandeH13 (879)3:07:19+1:14:32
118Lauritz StolpeH11 (707)4:59:06+3:36:28
127Ida Marianne BergersenD10 (904)2:23:43+1:17:36
Julie Finsrud LandeD40 (369)ej godkänd
Marissa Penelope BergersenLätt 3,5 (495)ej godkänd

Eiker OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Ane DyrkornD20 Elit (516)3:13:05+11:27
17Hans Roar BakkenH70 (565)3:02:25+31:46
18Eli Rolstad BakkenD70 Kort (233)3:28:45+1:20:07
56Helga PeveriD65 Kort (322)4:35:43+2:07:08
73Anne Marthe PeveriD21 Kort-2 (706)3:51:01+1:42:12
Mikkel Hveding ErsdalH21 Motion (248)ej start

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
59Michaela ZurynkovaD20 (430)5:58:51+2:36:01

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
132Josefina JaneckovaD15 (881)4:58:07+2:45:12

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
91Dagmar JaneckovaD45 (800)4:13:03+1:50:12

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
104Jana ZurynkovaD45 (800)4:20:33+1:57:42

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jiri JanecekEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Eksjö SOK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Johan KastenssonH21 Motion (248)3:36:59
5Emma ErikssonD16 (772)2:45:38+23:48
5Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (620)2:32:54+4:36
6Agnes DjurstedtD15 (881)2:35:18+22:23
6Arne KlintbergH60 Kort (605)2:43:31+12:08
9Sarina ZülligD18 (646)3:26:17+23:28
9Linda NordinD40 (369)3:07:31+23:49
9Lars HagelbergH50 Motion (338)3:22:58+37:56
13Viktor AntonssonH21 Kort-1 (738)3:19:58+34:01
14Siri SuterD18 Elit (582)2:47:54+20:02
17Lucas SundbladH21 Lång-1 (772)4:57:05+37:56
18Klara AxelssonD20 Elit (516)3:26:07+24:29
19Linnea EdvardssonD11 (638)1:58:50+27:53
21Gabriella S BerganderD20 Elit (516)3:31:36+29:58
22August KollbergH21 Kort-1 (738)3:41:18+55:21
25Stefan DjurstedtH45 Kort-1 (782)2:36:22+27:03
26Timo SuterH20 Elit (583)3:10:13+33:51
31Tino PolsiniH20 Elit (583)3:12:00+35:38
31Alva HagelbergD12 (801)1:54:59+24:40
32Wilma BerganderD18 (646)3:59:52+57:03
37Simon FreylandH18 (832)3:56:00+48:15
40Cecilia BerganderD21-2 (487)4:41:02+1:05:19
41Jari SuterH16 (942)3:06:26+46:07
41Måns PerssonU2 (1059)1:50:36+39:11
43Fanny SundbladD20 Elit (516)3:51:36+49:58
43Philip EdvardssonH21 Kort-1 (738)4:10:22+1:24:25
48Oskar LindH21-2 (626)5:00:42+1:16:53
53Anette OlssonD50 Motion (443)4:23:21+1:42:27
54Josefin DahlstenD21 Kort-2 (706)3:28:00+1:19:11
56Thea Nordin AbajiD15 (881)3:22:54+1:09:59
62Agnes AdolfssonD21-2 (487)5:15:43+1:40:00
63Mattis PerssonH18 Elit (589)3:07:30+45:04
63Åsa PerssonMedelsvår 4,0 (450)5:14:34+2:45:56
65Andreas BerganderH21 Elit (378)4:26:43+1:12:22
69Hanna Pansell EdvardssonD40 Motion (515)5:07:24+1:54:46
70Clemens WolframH20 Elit (583)3:40:17+1:03:55
71Tilda HagelbergD14 (949)2:55:22+51:09
72Jonas HåkanssonH40 Kort-2 (554)4:06:26+1:41:30
76Rickard JakobssonH45 Kort-1 (782)3:16:46+1:07:27
77Carina BerganderD50 Kort (780)3:41:39+1:21:54
78Hugo DjurstedtH18 Elit (589)3:15:51+53:25
80Hugo JakobssonH18 Elit (589)3:17:26+55:00
82Simon NilssonH21-2 (626)5:47:06+2:03:17
84Julia AbajiD12 (801)2:23:32+53:13
87Pelle JakobssonH10 (928)1:49:13+45:52
88Vera ChiusoleD18 Elit (582)3:45:50+1:17:58
101Simon SvahnH18 (832)4:51:22+1:43:37
106Peter SvahnH50 Kort-1 (664)4:34:11+2:15:57
108Elisabeth HagelbergD40 Kort (957)3:31:36+1:24:00
123Oskar SvahnH18 (832)5:35:42+2:27:57
123Vilmer HagelbergH10 (928)2:15:50+1:12:29
Georg GröllH20 Elit (583)ej godkänd
Ella PerssonD15 (881)ej godkänd
Lina LudvigssonD35 Kort (503)ej godkänd
Alfred JanssonEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Tove JakobssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Hans PausellEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Jenny JakobssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Emil GunnarssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Adam SandstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Björn GolsäterEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Christer Johansson Etappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Ingela KlintbergEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Lotta SundbladEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Sanna FasthD20 Elit (516)ej start
Jonas SoldiniH18 Elit (589)ej start
Linnéa GolsäterD21-2 (487)ej start

Elfsborg SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Sina SeipelD21 Motion (309)4:01:51+47:24
Berit EdlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Elinorspelen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
David SkälegårdEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Elverum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Ottar EvensenH75 Kort (235)2:50:16+41:15
111Mats LindaasH15 (905)4:08:14+1:39:28
Gaute LindaasH16 Kort (201)ej godkänd

Emblem IL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Lars Roger LundanesH55 (886)3:09:30+46:59
29Marit Sylte LundanesD55 (518)3:40:34+1:15:13
101Kristin LundanesD15 (881)4:03:42+1:50:47

Enebybergs IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ann SjöbergD80 (50)2:59:21+36:31
5Ann-Marie Rees-AnderssonD65 Kort (322)2:49:39+21:04
5Märta WidenbrantD70 Motion (153)4:04:11+48:38
10Doris LjungdellD65 Motion (190)3:56:18+1:02:16
14Henning HamiltonH85 (91)6:13:32+3:57:34
15Marianne HamiltonD75 (127)3:47:30+1:34:19
19Kurt AnderssonH75 (316)3:38:07+1:30:30
23Sölve WidenbrantH70 Motion (175)5:28:53+2:26:25
44CG BoströmH65 Kort (549)3:20:10+55:22
Leif LundquistH75 (316)ej godkänd
Lukas GottåsEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Göran AnderssonH70 (565)ej start
Kjell SjöbergH80 Motion (12)ej start

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Agneta Pihl SkoogD70 (186)3:05:15+21:21
68Sven PihlH70 (565)4:11:36+1:40:57

EONTOURS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
97Mehmet Emin AvcilH20 Elit (583)5:36:59+3:00:37
109Abdulkadir KöseoğluH21 Kort-2 (703)6:23:40+3:57:49

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Sari MaijalaD55 Kort (497)2:21:16+0:26

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
54Maria Manzano MohedanoD21 Motion (309)7:58:44+4:44:17

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
26Juan Trías MartinezH21 Motion (248)5:11:03+1:34:04

Eskilstuna OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Inger OnsbringD65 (235)2:34:29+5:30
9Stig LundinH85 (91)4:06:09+1:50:11
21Agneta NilssonD65 (235)3:40:15+1:11:16
71Håkan GustafsonH60 (560)4:05:58+1:40:31
83Marie BjörklundD55 Kort (497)5:19:58+2:59:08

Eslövs FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
44Thomas NilssonH45 Kort-2 (775)3:02:42+57:44
112Bo-Arne OlssonH45 Kort-2 (775)4:11:10+2:06:12
Moa NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

ESOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
47Alison CunninghamD55 (518)3:57:40+1:32:19

Espoon Akilles

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tuomas HakkarainenH40 (616)ej start

Espoon Suunta

38 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Fanni MäättäläD14 Kort (229)1:44:54
3Maria MäättänenD18 Elit (582)2:37:50+9:58
6Emilia StåhlbergD21-1 (456)4:00:21+20:45
14Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)3:57:10+58:01
16Siana SennD18 Elit (582)2:51:44+23:52
18Elsi Pöllänen3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)2:19:30+49:42
28Heidi PlitD20 Elit (516)3:36:38+35:00
28Juha MatilainenH35 Kort (762)3:25:21+44:55
29Marita VirtanenSvår 7,5 (159)11:53:18+8:50:55
30Martti VirtanenSvår 7,5 (159)12:31:15+9:28:52
34Outi MarttilaD40 (369)4:12:29+1:28:47
35Virpi PalménD45 (800)3:09:47+46:56
39Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)3:23:58+55:40
40Emil LaaksonenH16 (942)3:06:17+45:58
41Natalia FeyD40 (369)4:25:29+1:41:47
47Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)4:06:26+1:29:02
48Henrik PalménH50-2 (701)3:36:02+1:09:20
49Antti SorsaH16 (942)3:12:49+52:30
61Roosa LaineD18 (646)4:19:45+1:16:56
61Arttu LaineH45 Kort-2 (775)3:18:01+1:13:03
68Mark FeyU1 (982)1:26:50+30:35
70Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)3:47:30+1:38:41
72Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)3:49:25+1:26:34
83Josh BeechH21 Lång-1 (772)6:04:59+1:45:50
90Joni VirtanenH45-1 (587)5:48:23+3:07:51
91Mikko MäättäläH16 (942)3:44:52+1:24:33
99Pertti SimolaH60 Kort (605)5:42:27+3:11:04
105Senni MäättäläD11 (638)4:16:46+2:45:49
106Carl FeyH45-1 (587)7:14:11+4:33:39
140Elias TikkanenH18 (832)6:46:40+3:38:55
165Sakari MatilainenU1 (982)2:37:33+1:41:18
Alvar PalménH20 Elit (583)ej godkänd
Erik FeyH10 (928)ej godkänd
Tuomas MatilainenU2 (1059)ej godkänd
Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Iida LaineEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Aarni LantelaEtappstart-U1 (397)utom tävlan
Marko MäättäläEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Olli TiainenH16 (942)ej start

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Vita LosevaEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Andrey LosevEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd

Evok

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niklas KallerbäckEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan

Faaborg OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Johnny RosenkjærH35 Kort (762)ej start

Fagersta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Monica BäckmanD70 Motion (153)4:05:56+50:23
10Vanda KuthanovaD21 Motion (309)3:56:28+42:01
12Marianne EinarssonD65 Kort (322)3:07:04+38:29
24Christina EnglöfD55 Motion (257)4:49:14+2:07:51
85Lars WisellH65 Kort (549)4:31:58+2:07:10
91Niklas OlssonH45-2 (579)5:38:37+3:02:14
129Mats BackH45 Kort-2 (775)4:56:51+2:51:53
137Johan EricsonH45 Kort-2 (775)5:08:10+3:03:12
Fredrik EricsonH10 (928)ej godkänd
Mats ThunwallH45-2 (579)ej godkänd
Per-Olof EinarssonH65 Kort (549)ej start
Gurli BackD75 Kort (76)ej start
Elof BackH85 (91)ej start

Falkenbergs OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Peter BadenfeltH40 Motion (333)4:05:08+1:12:46
10Frida AnderssonD21-1 (456)4:10:29+30:53
18Camilla StengrenD40 Motion (515)3:44:39+32:01
19Matilda MartinssonD21 Kort-1 (712)3:00:40+45:23
20Rune EliassonH70 Kort (587)2:48:11+46:22
26Martin WiklundH60 Motion (149)6:27:16+3:07:17
45Ingmar ErikssonH75 (316)5:25:01+3:17:24
48Sofie SöderblomD21-1 (456)5:32:16+1:52:40
54Claes AnderssonH40 Kort-2 (554)3:40:59+1:16:03
55Rasmus BlockgrenH21-1 (667)5:05:44+1:25:38
61Karolina OlssonD35 Kort (503)4:29:22+2:09:10
61Marcus ÅhlénH35 Kort (762)3:59:05+1:18:39
67Jonatan AnderssonH21-1 (667)5:22:29+1:42:23
76Johan HagströmH21 Kort-1 (738)5:01:30+2:15:33
89Ingvor JohanssonD55 (518)5:30:43+3:05:22
117Johan EliassonH35 Kort (762)5:11:16+2:30:50
121Lennart BengtssonH21 Lång-1 (772)7:41:31+3:22:22
123Sandra AnderssonD21 Kort-1 (712)5:23:24+3:08:07
Anneli OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Henning GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Falköping AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Roland NilssonEtappstart-Svår 2,5 (301)utom tävlan

Falköpings AIK OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Elsa SonessonD15 (881)2:42:23+29:28
10Lukas MagnerfeltH16 Kort (201)3:01:11+30:35
14Elin HerrmannLätt 10,0 (224)5:32:33+1:42:50
15Ida WillénD21 Lång (218)5:18:51+1:02:43
16Stig JohanssonH70 (565)3:02:15+31:36
22Hugo SamuelssonU2 (1059)1:38:05+26:40
25Charles MolinH55 Motion (216)4:42:02+1:46:16
28Amanda BlennowD21-2 (487)4:18:59+43:16
30Moa SkoogD15 (881)3:04:48+51:53
44Vera PetterssonD15 (881)3:14:38+1:01:43
44Elise JohanssonD60 Kort (384)3:57:52+1:20:28
45Emia HjortD14 (949)2:41:44+37:31
45Magnus BlennowH50 Kort-1 (664)3:15:24+57:10
46Jonas NiklassonH45 Kort-1 (782)2:54:44+45:25
48Henrik BalaguéH21 Kort-1 (738)4:14:33+1:28:36
49Anki BlennowD45 Kort-1 (620)3:35:02+1:06:44
54Hanna SamuelssonD40 Motion (515)4:34:34+1:21:56
58Anna-Carin MolinD60 Kort (384)4:35:14+1:57:50
71Tommy RoosH60 Kort (605)3:59:36+1:28:13
76Julius WiklundH12 (891)2:06:31+47:58
79Adam FredénH21 Kort-1 (738)5:05:14+2:19:17
83Tindra HjortD18 Elit (582)3:41:00+1:13:08
84Anna HammarD35 Kort (503)6:06:50+3:46:38
85Ellen BlennowD18 Elit (582)3:43:02+1:15:10
85Jan HjortH40 (616)5:46:48+2:52:26
95Tim ZetterbergH21 Kort-1 (738)5:41:19+2:55:22
95Bo AnderssonH65 (557)5:29:31+3:02:45
100Oliver HammarH11 (707)3:04:47+1:42:09
102Sören WilhelmssonH55 Kort (868)4:08:24+1:46:49
103Håkan SonessonH45 Kort-1 (782)3:49:53+1:40:34
104Sofia HjortD40 Kort (957)3:30:07+1:22:31
105Tilda WiklundD16 (772)4:19:58+1:58:08
105Magnus NiklassonH45 Kort-1 (782)3:51:50+1:42:31
114Caroline HagströmD50 (891)4:03:27+1:43:44
118Berit JanssonD50 Kort (780)4:24:29+2:04:44
148Adam SamuelssonH12 (891)2:54:18+1:35:45
171Esperanza BalaguéU1 (982)3:03:29+2:07:14
Johanna HagströmD20 Elit (516)diskvalificerad
Jonas HagströmH50-1 (675)ej godkänd
Pia SvenssonD60 (303)ej godkänd
Rocío BalaguéD21 Motion (309)ej godkänd
Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Helena SonessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Vilma BlennowD20 Elit (516)ej start
Alva SonessonD18 Elit (582)ej start
Lisa GabrielssonD21 Kort-1 (712)ej start
Alma WilhelmssonD18 (646)ej start
Tindra MolinD13 (805)ej start
Jan SamuelssonH45 Kort-1 (782)ej start
Karin TorstenssonD50 Kort (780)ej start
Jan WiklundH50 Kort-1 (664)ej start
Rolf GabrielssonH70 Kort (587)ej start
Camilla Molina MugaLätt 3,5 (495)ej start

Falsterbo Orientering Och Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Ludwig LiepeMedelsvår 4,0 (450)3:57:50+1:29:12

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Urban GrenmyrEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Fana IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
63Rannveig NordhagenD50 (891)3:26:10+1:06:27
63Ole TørnqvistH50-2 (701)3:47:25+1:20:43
82Marie Roll-TørnqvistD15 (881)3:47:58+1:35:03
95Kristine Bog VikaneD15 (881)3:58:33+1:45:38
103Erik VikaneH50-2 (701)5:06:32+2:39:50

Farmaceut Bratislava

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Simon MizurEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
35Malte Kjær HemmingsenH18 Elit (589)2:48:29+26:03

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
72Lasse Falck WeberH18 Elit (589)3:11:14+48:48

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
60Lasse Fugmann ThamdrupH20 (549)4:48:08+1:42:42

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Mikkel LyskjærH20 (549)ej start

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Lasse August HelwegH20 (549)ej start

Fellingsbro GoIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Mats HastadH65 (557)3:24:01+57:15
72Wilma WikströmD11 (638)2:59:38+1:28:41
119Åsa WikströmD50 Kort (780)4:27:42+2:07:57

Filipstads OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Emma DahlgrenLätt 5,0 (310)3:19:22+1:00:10
27Sven-Åke SvenssonH70 Motion (175)6:12:00+3:09:32
39Malin LundinD35 Motion (248)6:20:46+3:33:34
66Lennart DahlgrenH55 Kort (868)3:19:59+58:24
144Markus SvenssonH35 Kort (762)7:48:15+5:07:49
Maria LarssonD35 Kort (503)ej start
Albin LarssonU2 (1059)ej start

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
40Johan SärnbrattSvår 5,0 (281)5:01:44+2:31:53

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jessica FredbyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Simon JohanssonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nicoline von FrenckellEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
59Stuart FellH21 Kort-1 (738)4:31:07+1:45:10

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
94Don FellH65 Kort (549)6:01:59+3:37:11

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
25Fiona FellD60 Motion (226)5:26:36+1:52:38

Finnskogarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
david larssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan

Finspångs AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maja ÖstbergEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan

Finspångs AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Carl ÖstbergEtappstart-U2 (376)utom tävlan

Finspångs SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Simon LundinH21-2 (626)3:45:20+1:31
2Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)2:05:07+1:10
7Eva GöhlD40 Kort (957)2:21:50+14:14
11Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)2:51:15+35:58
12Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)2:44:22+19:26
14Carin RosanderD21 Kort-1 (712)2:53:31+38:14
14Therese EkmanD17-20 Kort (291)4:23:41+1:00:41
19Anders JohanssonH45 Motion (397)3:34:43+44:24
20Anders SvenssonH50 Motion (338)3:51:37+1:06:35
22Berit MartinssonD65 Kort (322)3:21:54+53:19
24Emma EngströmD11 (638)2:05:06+34:09
27Alicia GummessonD17-20 Kort (291)5:33:40+2:10:40
29Axel JohanssonH17-20 Kort (251)5:01:26+2:26:50
32Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)5:12:08+2:37:32
32Claes MartinssonH70 Kort (587)3:00:59+59:10
36Karin SvenssonD21-2 (487)4:32:34+56:51
42Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)4:09:33+1:23:36
49Alice JohanssonD14 (949)2:43:23+39:10
53Malin AxD21 Kort-1 (712)3:33:47+1:18:30
55Bertil SenestadH70 (565)3:47:29+1:16:50
59Sofie VindD15 (881)3:25:51+1:12:56
63Lena RosanderD55 (518)4:20:15+1:54:54
70Jensine SvenssonD15 (881)3:35:55+1:23:00
70Johan WänströmH45-1 (587)4:53:19+2:12:47
78Mats EkmanH45 Kort-2 (775)3:34:24+1:29:26
82Melker WaldfeltH12 (891)2:10:45+52:12
83Mats RosanderH60 (560)4:24:57+1:59:30
86Olof EkmanH15 (905)3:41:48+1:13:02
90Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)3:45:16+1:40:18
108Sara WänströmD15 (881)4:13:33+2:00:38
110Moa GöhlD12 (801)2:40:31+1:10:12
114Josefine NilssonD13 (805)3:58:11+1:51:37
117Mats NilssonH45 Kort-2 (775)4:24:32+2:19:34
122Pontus ÖstemarH14 (1006)3:10:04+1:27:12
132Elmer WaldfeltH14 (1006)3:18:46+1:35:54
138Holger WänströmU1 (982)2:04:22+1:08:07
140Anneli WiklundD50 (891)4:40:05+2:20:22
Ammy ÖstemarInskolning (742)fullföljt
Per LindmanH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Evelin GummessonD14 (949)ej godkänd
Malin GöhlD10 (904)ej godkänd
Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Hans GummessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Lise-Lott GummessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Matilda KohtamäkiEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Johan LindmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Jennifer NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Oskar SvenssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Martin ÖstemarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Emil ÖstemarH11 (707)ej start
Johan FridströmH45 Kort-2 (775)ej start
Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)ej start
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Fjärås AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Inger LindholmD65 (235)3:18:27+49:28
17Anna HagmanD50 Motion (443)3:28:32+47:38
51Torbjörn HalvarssonH60 (560)3:41:53+1:16:26
52Susanne JohanssonD50 Kort (780)3:14:13+54:28
95Erik KöllerströmH40 Kort-2 (554)4:50:54+2:25:58
Magnus HagmanH50 Motion (338)ej godkänd
Bo MelinH65 Motion (161)ej start

FK Boken

29 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Frida PalmD40 Kort (957)2:28:17+20:41
21Evy ÖsterbladMedelsvår 2,5 (191)3:29:58+1:26:01
28Alice JohanssonD12 (801)1:54:00+23:41
36Håkan PalmH45-1 (587)3:55:08+1:14:36
42Magnus LarsenH50-2 (701)3:30:42+1:04:00
45Adrian HardenMedelsvår 4,0 (450)4:36:04+2:07:26
59Peter HussH50 Motion (338)6:11:56+3:26:54
61Emmy PalmD14 (949)2:48:43+44:30
63Martin CarlströmH45 Motion (397)5:16:10+2:25:51
65Cecilia WidénD21-1 (456)6:40:22+3:00:46
66Klara PalmD10 (904)1:54:22+48:15
69Simon HardenH18 Elit (589)3:10:31+48:05
73Maria Elmquist-NygrenD50 Motion (443)5:26:13+2:45:19
75Evamarie AnderssonD50 Motion (443)5:31:28+2:50:34
77Marie CarlströmLätt 3,5 (495)6:01:23+3:58:40
87Dan JohanssonH45 Kort-2 (775)3:42:56+1:37:58
97Erik JohanssonH15 (905)3:51:18+1:22:32
99Josefina BerglundD45 Kort-1 (620)4:34:32+2:06:14
100Peter LarssonH55 Kort (868)4:03:27+1:41:52
101Sören AnderssonH55 Kort (868)4:07:02+1:45:27
104Mikael WidénH35 Kort (762)4:50:16+2:09:50
112Malin NilssonD21 Kort-1 (712)4:58:50+2:43:33
135Emelia CarlströmD13 (805)4:46:23+2:39:49
146Jan-Ingvar NygrenH55 Kort (868)5:36:24+3:14:49
147Krister ÖsterbladH55 Kort (868)5:39:18+3:17:43
180Anton CarlströmU2 (1059)3:24:07+2:12:42
Sofia PalmD16 (772)ej godkänd
Catarina HardenD45 Kort-1 (620)ej godkänd
Jonas NilssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)utom tävlan

FK Finn

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
69Martin GummessonH40 Kort-2 (554)4:03:55+1:38:59
79Håkan KarlssonH50-1 (675)3:59:10+1:30:08
95Anneli KarlssonD50 (891)3:50:43+1:31:00
117Hugo MartinssonH13 (879)3:37:00+1:44:13
141Anton KarlssonH13 (879)5:13:09+3:20:22
149Lisa JohnssonD10 (904)2:48:45+1:42:38
161Philip MartinssonH15 (905)6:06:36+3:37:50
Janola MartinssonH35 Kort (762)ej godkänd
Mikaela JohnssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Christian JohnssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan

FK Friskus-Varberg

31 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Bernice AntonssonD85 (10)3:27:28
8Elvira KarmstigD10 (904)1:16:13+10:06
13Anders IvarssonH45 Motion (397)3:19:53+29:34
16Emma LindénD40 (369)3:18:57+35:15
18Sara JosarpD21 Kort-1 (712)2:58:24+43:07
18Hjalmar AntonssonU2 (1059)1:35:56+24:31
19Vilmer AntonssonH10 (928)1:23:47+20:26
35Jeanette LarssonD50 Kort (780)2:56:27+36:42
42Tim JohanssonH18 Elit (589)2:53:37+31:11
43Lova JohanssonD11 (638)2:23:32+52:35
55Bengt JohanssonH50-1 (675)3:35:35+1:06:33
56Sofia KarmstigD40 Kort (957)2:59:56+52:20
57Mikael NilssonH45 Motion (397)4:55:56+2:05:37
61Isak TörnströmH12 (891)1:58:42+40:09
62Thomas JosarpH45-1 (587)4:38:40+1:58:08
64Alex JohanssonH15 (905)3:31:14+1:02:28
65Malin JohanssonD45 Kort-1 (620)3:50:51+1:22:33
69Maja KarmstigD14 (949)2:54:40+50:27
71Daniel GustafssonH21-1 (667)5:27:56+1:47:50
71Lena EliassonD40 Motion (515)5:12:47+2:00:09
74Jimmy HäggH40 Kort-2 (554)4:06:41+1:41:45
74Annika BechtelD45 Kort-1 (620)4:01:56+1:33:38
77Lovisa EliassonD12 (801)2:21:05+50:46
79Marta TörnströmD14 (949)2:57:57+53:44
86Magnus EliassonH40 Kort-2 (554)4:30:13+2:05:17
91Elvira WildheimD18 Elit (582)3:49:36+1:21:44
106Axel BechtelH15 (905)4:03:38+1:34:52
115Anders GustafssonH50-1 (675)5:47:46+3:18:44
123Emma EliassonD15 (881)4:37:36+2:24:41
Åsa JosarpD45 (800)ej godkänd
Pernilla AntonssonD45 Motion (572)ej godkänd
Noah BechtelH18 (832)ej start
Henrik BechtelH40 Kort-2 (554)ej start
Carina AnderssonD50 (891)ej start
Anki RundbergD60 Kort (384)ej start

FK Göingarna

32 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Hjalmar AxelssonH12 (891)1:29:48+11:15
15Svante SelinH13 (879)2:11:41+18:54
15Carl-Johan OlvegårdH11 (707)1:42:15+19:37
17Louise AxelssonD45 Kort-1 (620)2:54:03+25:45
22Magnus LarssonH50-2 (701)3:05:11+38:29
27Wilmer SelinH13 (879)2:20:59+28:12
28Kerstin OlvegårdD40 Motion (515)3:54:07+41:29
30Edvin SelinH15 (905)3:02:39+33:53
30Håkan GunnarssonH40 (616)3:57:35+1:03:13
31Anders SelinH45 Kort-2 (775)2:51:12+46:14
35Alice OlvegårdD14 (949)2:35:58+31:45
36Tuva SelinD13 (805)2:40:49+34:15
41Robin Van StarkenburgH17-20 Kort (251)7:05:52+4:31:16
42Kerstin PerssonD55 (518)3:53:51+1:28:30
43Håkan AxelssonH50-2 (701)3:31:14+1:04:32
50Yngve ErnstssonH60 Kort (605)3:35:10+1:03:47
51Ellen MobergU2 (1059)1:56:44+45:19
61Jesper HåkanssonH40 (616)5:00:16+2:05:54
63Hilda AxelssonD18 Elit (582)3:29:46+1:01:54
63Wiveka ErnstssonD55 Kort (497)4:11:19+1:50:29
65Fritjof AxelssonH20 Elit (583)3:33:41+57:19
65Anna MobergD40 Motion (515)4:54:41+1:42:03
66Sven-Erik FrickH65 Kort (549)3:48:51+1:24:03
83Camilla SelinD40 Kort (957)3:13:22+1:05:46
92Johanna NilssonD18 (646)5:03:39+2:00:50
120Claes OlvegårdH50 Kort-1 (664)6:22:35+4:04:21
172Frida MobergU1 (982)3:06:22+2:10:07
Inger Norling-FrickD60 (303)ej godkänd
Jon MobergH40 Motion (333)ej godkänd
Pia LarssonEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd
Niklas EdvardssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Robin LarssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Axel Persson-JU2 (1059)ej start

FK Herkules

21 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Laila B.HöglundD55 (518)2:25:21
9Jane McPheatD60 Motion (226)4:04:12+30:14
20Lowe HammarH14 Kort (256)2:21:52+47:24
28Nils HammarH17-20 Kort (251)5:01:07+2:26:31
36Pontus KastrupH45 Motion (397)3:54:11+1:03:52
37Emma EkenstråleLätt 3,5 (495)3:35:39+1:32:56
42Hugo KastrupMedelsvår 5,0 (260)6:11:53+3:12:44
48Erik LauriH45-2 (579)4:19:00+1:42:37
50Ann ChihaniD50 Kort (780)3:12:11+52:26
58Axel ForsmanH20 (549)4:41:36+1:36:10
68Jonas LauriH20 (549)5:05:36+2:00:10
80Albin SvenssonH11 (707)2:32:51+1:10:13
89Marie-Louise PerssonD45 (800)4:11:10+1:48:19
90Arvid HammarH21 Kort-2 (703)5:13:30+2:47:39
90Nina KastrupD45 Motion (572)5:53:46+2:39:42
119Fredrik ForsmanH50-2 (701)6:07:44+3:41:02
134Elias LauriH12 (891)2:43:51+1:25:18
142Roger LundinH45 Kort-2 (775)5:28:10+3:23:12
164Tom EkenstråleH15 (905)6:55:18+4:26:32
Mattias LauriH16 (942)ej godkänd
Eija LauriEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Joakim ÖfverholmH21 Motion (248)ej start
Gunnel HammarMedelsvår 2,5 (191)ej start

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
33Kerstin FränkelD55 Motion (257)5:22:50+2:41:27
128Björn FränkelH55 Kort (868)4:38:40+2:17:05

FK Åsen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Oscar Borg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:43:25+45:45
21Sandra SällbergD21 Motion (309)4:15:58+1:01:31
25Britt-Mari BengtssonD55 (518)3:33:53+1:08:32
28David SällbergH21 Motion (248)5:14:11+1:37:12
29Margareta HeldD65 Motion (190)6:13:05+3:19:03
77Marie SvenssonD35 Kort (503)5:01:41+2:41:29
80Johnny NimvikH55 (886)3:51:20+1:28:49
97Tommy HeldH70 (565)5:31:14+3:00:35
120Olivia SvenssonD10 (904)2:18:28+1:12:21
142Alva SvenssonD14 (949)3:56:07+1:51:54
143Christel OlssonD50 (891)4:57:06+2:37:23
Yaroslav PanchenkoEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Irene OlofssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Johanna EdvinssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Josefin RakosEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Roger NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Petra AreskougEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)utom tävlan
David BengtssonH35 Kort (762)ej start
Elena KurashovaD35 Motion (248)ej start
Sonia KurashovaU2 (1059)ej start
Elin EdvinssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Julia EdvinssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Ola SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Niklas EdvinssonEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start

FMTM

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
76Lars KarlssonH60 Kort (605)4:05:01+1:33:38
81Joakim DahlbergH35 Kort (762)4:19:44+1:39:18
89Lotta PerssonD35 Kort (503)7:01:30+4:41:18
106Håkan LindbergH35 Kort (762)4:52:06+2:11:40
108Andreas StenmarkH21 Kort-2 (703)6:22:09+3:56:18
119Anneli SjöstrandD45 Kort-2 (623)8:22:44+6:13:48
123Germund BrånsgårdH35 Kort (762)5:24:17+2:43:51
129Patrik GrankvistH35 Kort (762)5:41:36+3:01:10
133Henrik AnderssonH35 Kort (762)6:03:59+3:23:33
140Robert ErikssonH35 Kort (762)6:35:24+3:54:58
143Mats BernerssonH35 Kort (762)7:18:43+4:38:17

FMTM / Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
88Jonas PålssonH35 Kort (762)4:29:59+1:49:33

Foothills Wanderers O Club

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Michael SvobodaH20 Elit (583)ej start

Forest OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
79Moon Joung MANH55 Kort (868)3:38:30+1:16:55
HEO SeongbeomH21 Kort-2 (703)ej start

Forsa OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)2:19:23+10:22
8Anki TeikeD60 Kort (384)3:03:04+25:40
14Christer Engman3-dagars-Svår 3,5 (68)1:40:48+42:41
16Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)2:52:06+23:48
17Ronja HuggD18 Elit (582)2:53:02+25:10
19Karin TrolinD35 Kort (503)2:55:07+34:55
21Agneta ThorsellD65 Kort (322)3:18:23+49:48
21Erik ForslinLätt 2,5 (253)2:55:03+1:15:41
22Marcus Dolk3-dagars-Svår 5,0 (123)1:48:53+51:13
24Ylva ForslinLätt 2,5 (253)2:56:07+1:16:45
26Eva BodellD60 Motion (226)5:33:26+1:59:28
32Kristina SandbergD21 Motion (309)4:53:31+1:39:04
35Simon TeikeH21 Kort-2 (703)3:44:09+1:18:18
37Hanna KjellinD20 Elit (516)3:44:34+42:56
38Alice Sandberg3-dagars-Svår 5,0 (123)3:05:56+2:08:16
43Malin LindbergD21 Kort-1 (712)3:25:15+1:09:58
47Ellen ForsgrenD21-2 (487)4:54:08+1:18:25
50Anders LindbergH21-1 (667)4:57:53+1:17:47
50Karin ForsgrenD60 Kort (384)4:16:57+1:39:33
56Eva EngmanD60 Kort (384)4:30:28+1:53:04
59Jon ÅkessonH21-1 (667)5:08:05+1:27:59
59Marita SandbergD60 Kort (384)4:37:11+1:59:47
71Gunnar ForsgrenH55 (886)3:43:29+1:20:58
75Dan ThorsellH65 (557)4:27:47+2:01:01
87Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)5:04:42+2:38:51
94Johan NymanH21 Kort-2 (703)5:20:26+2:54:35
96Sofia HuggD13 (805)3:41:54+1:35:20
106Benjamin TerentH18 (832)5:05:44+1:57:59
120Siri ForslinU2 (1059)2:30:57+1:19:32
131Mia ForslinD40 Kort (957)3:57:06+1:49:30
Per-Åke BladhH55 Kort (868)ej godkänd
Johan FryxellH21 Motion (248)ej godkänd
Terese TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Åsa TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Anders SvahnEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)ej start

Forserums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
72Stellan AhnströmH70 (565)4:17:43+1:47:04
Barbro LudvigssonD65 Motion (190)ej godkänd

Fossum IF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Charles HalaasSvår 7,5 (159)4:26:06+1:23:43
6Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)2:41:03+16:23
10Marianne HjermstadD55 Kort (497)2:56:25+35:35
12Erling HjermstadH20 Elit (583)3:01:06+24:44
14Malin MichelsenD12 Kort (128)1:49:22+27:52
20Øystein HoloH55 (886)3:01:28+38:57
23Marielle MichelsenD14 Kort (229)2:32:14+47:20
23Signe Naadland HoloD13 (805)2:34:26+27:52
25Lars HjermstadH60 (560)3:16:16+50:49
28Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)3:06:10+38:18
29Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)3:07:55+40:03
33Tarjei HoloH20 Elit (583)3:12:38+36:16
34Richard Zeiner-GundersenH60 (560)3:22:10+56:43
40Martin Borge HeirH20 Elit (583)3:18:24+42:02
41Maria BrodinD21-2 (487)4:41:38+1:05:55
41Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)3:46:11+1:21:31
43Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)2:25:02+1:32:10
45Mikkel MichelsenH10 (928)1:32:21+29:00
45Erik RåbergH35 (400)4:47:12+1:48:30
46Marianne MichelsenD40 Motion (515)4:21:21+1:08:43
47Ivar MølnvikH50-2 (701)3:34:47+1:08:05
51Kristin Nergaard BergD40 (369)4:52:32+2:08:50
55Magnhild T. MølnvikD55 (518)4:07:46+1:42:25
56Sven Arne GylterudH50-2 (701)3:41:22+1:14:40
57Knut Jostein SætnanH45-1 (587)4:28:41+1:48:09
60Ask Felland SætnanH11 (707)2:09:38+47:00
86Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)3:50:10+1:30:25
94Håkon BörliH45 Kort-2 (775)3:46:41+1:41:43
98Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)3:59:41+1:31:49
113Birk Felland SætnanH15 (905)4:08:29+1:39:43
Silje Nilsen BergInskolning (742)fullföljt
Erlend BörliH16 (942)ej godkänd
Elise Nilsen BergD12 (801)ej godkänd
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej start
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Foton-Moscow

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
91Dmitry KorobovH40 (616)6:13:13+3:18:51

Fredlös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
arvid wistrandEtappstart-U2 (376)utom tävlan

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Maj-Lis WahlströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Björn WahlströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd

Fredrikshofs FIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Madeleine LarssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

Fredrikshofs IF Skid & OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
89Georg LarssonH60 Kort (605)4:30:01+1:58:38

Fredrikstad SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Andreas HöyeH21 Kort-1 (738)2:54:12+8:15
13Morten HelminsenMedelsvår 3,3 (500)2:54:20+57:01
23Hans Petter MathisenH21 Elit (378)3:44:59+30:38
54Sivert PoppeH15 (905)3:26:13+57:27
107Kristoffer HelminsenH16 (942)4:02:05+1:41:46
Rikke Blakkestad IngesenD20 Elit (516)ej godkänd

Freidig

66 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Sindre JohannessenH21-2 (626)3:43:49
1Kristoffer Strømdal WikH13 (879)1:52:47
1Hanne SandstadD45 (800)2:22:51
2Johan IvarssonH50-2 (701)2:31:01+4:19
3Torid KvaalD75 (127)2:23:18+10:07
4Gunnar ÖsterböH75 (316)2:53:59+46:22
7Svein Terje KolstadH50 Kort-2 (653)2:36:58+23:00
7Erlend GrønliU2 (1059)1:26:36+15:11
10Gro EidsmoD50 (891)2:43:26+23:43
12Pål KittilsenH45 Kort-2 (775)2:30:08+25:10
14Jens Even StorhovH50-2 (701)2:52:51+26:09
15Mari Angell-PetersenD40 (369)3:18:33+34:51
15Tomas EidsmoH45-1 (587)3:18:54+38:22
17Mattis HoltH21-2 (626)4:23:02+39:13
18Mari EidsmoD15 (881)2:54:17+41:22
19Rune M HoltH65 Motion (161)5:01:39+1:48:37
20Malin SandstadD20 Elit (516)3:29:54+28:16
21Vilde Lereim StorliD16 (772)3:07:28+45:38
21Dina ReitanSvår 3,5 (319)2:57:50+1:25:25
24Vegard KittilsenH18 Elit (589)2:43:56+21:30
25Anne MelkildLätt 10,0 (224)6:05:20+2:15:37
26Torunn Spets StorhovD50 (891)3:02:12+42:29
27Mathias VindalH20 (549)3:47:15+41:49
28Mathea Spets StorhovD14 (949)2:30:41+26:28
28Bjørnar LynumH45-1 (587)3:40:28+59:56
29Una KittilsenD13 (805)2:37:49+31:15
37Jon HolstdH45-1 (587)3:55:53+1:15:21
37Sturla SætherH55 (886)3:17:19+54:48
38Lars Berge OwrenH21-2 (626)4:53:39+1:09:50
38Janne Fossum MalmringD35 Motion (248)6:06:00+3:18:48
39Adrian Stokdal OpheimH20 (549)4:01:00+55:34
42Oscar LyngenH20 Elit (583)3:18:43+42:21
42Ane Malene KolstadD15 (881)3:14:20+1:01:25
43Simen Spets StorhovH18 Elit (589)2:53:49+31:23
47Matias NissenH18 (832)4:05:06+57:21
48Linus Fossum MalmringU1 (982)1:16:23+20:08
49Tora KittilsenD13 (805)2:54:17+47:43
54Lars SandstadH18 Elit (589)3:01:45+39:19
54Tina Strømdal WikD40 (369)4:55:37+2:11:55
54Vegard GrønliH45 Kort-2 (775)3:14:49+1:09:51
55Håkon HolstadH18 (832)4:10:07+1:02:22
57Marit BrødreskiftD50 Motion (443)4:50:19+2:09:25
60Margot LynumD40 (369)5:10:25+2:26:43
60Olle MalmringH45 Kort-2 (775)3:17:11+1:12:13
62Tale Tannvik SkeiD16 (772)3:35:34+1:13:44
64Mikkel HoltH16 (942)3:26:52+1:06:33
66Mona Høiås SætherD50 (891)3:30:56+1:11:13
72Eivind OlsenH40 Kort-1 (560)4:28:21+2:03:41
81Tristan HalvorsenH13 (879)3:00:18+1:07:31
88Beth Paludan CarlsenD35 Kort (503)6:44:10+4:23:58
90Ella SandstadD13 (805)3:35:11+1:28:37
99Kristian Fredrik LynumH18 Elit (589)3:58:59+1:36:33
100Nora HalvorsenD12 (801)2:33:38+1:03:19
102Alf Petter LynumH12 (891)2:19:32+1:00:59
108Nils Ola KvamH21-2 (626)7:05:14+3:21:25
118Vegard Lereim StorliH13 (879)3:38:03+1:45:16
139Emil GrønliH14 (1006)3:31:37+1:48:45
Jo Even KolstadH18 Elit (589)diskvalificerad
Vera MelkildD20 Elit (516)ej godkänd
Oskar Spets StorhovH20 Elit (583)ej godkänd
Mats EidsmoH18 Elit (589)ej godkänd
Jonas GrønliH18 (832)ej godkänd
Maria Strømdal WikD13 (805)ej godkänd
Siri LereimEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Lars HalvorsenEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd
Maja CarlsenU1 (982)utom tävlan
Heidi ArnesenD50 (891)ej start
Sigrid MelkildD50 (891)ej start

Friskis & Svettis Örnsköldsvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Magdalena ÖsterlundEtappstart-Lätt 5,0 (384)utom tävlan

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Jo Forseth IndgaardH21 Elit (378)3:39:07+24:46

Frosta OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Anders HellrupH60 Motion (149)3:35:08+15:09
6Anna-Karin BondessonD35 Kort (503)2:37:03+16:51
7Leif SandgrenH70 (565)2:46:20+15:41
18André BjärbySvår 7,5 (159)6:22:17+3:19:54
22Sven-Erik PerssonH65 Motion (161)5:45:48+2:32:46
23Gustaf SchejaSvår 2,5 (128)3:59:54+2:24:01
28Alexander BjärbyLätt 2,5 (253)3:06:04+1:26:42
33Linda KandersD35 Motion (248)5:53:16+3:06:04
39Erik KandersH40 Motion (333)5:08:20+2:15:58
90Börje ÅkessonH70 (565)4:57:06+2:26:27
101Nils-Erik BondessonH70 (565)6:07:20+3:36:41
114Pia-Maria BondessonD21 Kort-1 (712)4:59:55+2:44:38
122Linnéa BjärbyD12 (801)2:48:57+1:18:38
Folke KandersEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Stellan KandersEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Olle WindeliusEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd

Främmestads IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
61Ida JohanssonD15 (881)3:29:59+1:17:04
74Mattihas KjellH21-1 (667)5:30:11+1:50:05
85Bengt-Åke JanssonH60 (560)4:32:56+2:07:29
93Henrik SahlströmH40 (616)6:21:21+3:26:59

Frölunda OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Yngve NorellH65 (557)2:35:46+9:00
3Ally BlomD12 Kort (128)1:26:07+4:37
7Jarvis HanssonH10 (928)1:15:23+12:02
7Jonas MartnerH40 (616)3:13:28+19:06
11Maria NorellD65 (235)3:07:39+38:40
13Ellen RubendahlD12 Kort (128)1:48:09+26:39
16Malin LammD50 Kort (780)2:43:16+23:31
19Audrey HanssonD13 (805)2:29:04+22:30
20David BergströmH12 Kort (115)2:37:33+1:20:19
21Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)2:56:52+31:56
38Anders ArfwedsonH45-2 (579)4:00:13+1:23:50
39Annika AndréassonD50 Motion (443)4:02:42+1:21:48
45Fredrik NorellH21-2 (626)4:58:37+1:14:48
48Axel BlomH18 (832)4:05:26+57:41
50Richard BlomH50-2 (701)3:36:39+1:09:57
52Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)3:32:07+1:18:09
57Erik SameusH11 (707)2:07:32+44:54
57Anders LammH50-2 (701)3:41:28+1:14:46
81Ulf AlmehedH50-2 (701)4:15:20+1:48:38
84Sandra HanssonD40 Kort (957)3:16:14+1:08:38
84Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)5:37:16+2:23:12
87Jörgen SameusH50-2 (701)4:26:09+1:59:27
94Pontus BergströmH10 (928)1:55:55+52:34
95Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)4:32:48+2:23:52
97Anna-Maria SameusD45 Motion (572)6:20:52+3:06:48
98Thomas BorneH50-2 (701)4:53:12+2:26:30
128Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)4:53:51+2:48:53
129Tomas AndréassonH55 Kort (868)4:39:44+2:18:09
141Katarina AlmehedD50 (891)4:47:18+2:27:35
144Carina JacobsonD40 Kort (957)4:09:08+2:01:32
148Zebastian ArfwedsonH16 (942)4:55:39+2:35:20
155Johan SameusH14 (1006)3:52:44+2:09:52
155Håkan WåhlanderH55 (886)6:01:37+3:39:06
156Viktor BerndtssonH12 (891)3:14:28+1:55:55
165Katarina BorneD50 (891)6:27:02+4:07:19
171Rickar BerndtssonH14 (1006)4:55:52+3:13:00
Edvin BorneH16 (942)ej godkänd
Tim MartnerH13 (879)ej godkänd
Marcus LammH12 (891)ej godkänd
Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Anders LindénH55 (886)ej start
Erland SvensonH70 (565)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Frösö IF

27 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)2:27:57+9:43
7Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)3:33:24+34:15
19Bo LundströmH70 Kort (587)2:39:02+37:13
22Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)4:29:28+1:30:19
27Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)4:03:06+1:18:04
35Eva RönnestrandD60 Kort (384)3:37:37+1:00:13
36Hanna FalkeströmD40 Motion (515)4:01:46+49:08
38David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)4:17:31+1:48:53
61Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)3:37:54+1:22:37
82Magnus MattssonH40 (616)5:43:32+2:49:10
84Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)3:59:54+1:41:40
112Joar BäckmanH13 (879)3:27:54+1:35:07
116Simon FalkeströmH11 (707)4:31:00+3:08:22
117Tor RönnestrandH16 (942)4:12:33+1:52:14
Saga SjölundInskolning (742)fullföljt
Oskar NowénH13 (879)ej godkänd
Björn RönnestrandH13 (879)ej godkänd
Nils RönnestrandH10 (928)ej godkänd
Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)ej godkänd
Ylva NowénD45 Motion (572)ej godkänd
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Michael BylanderEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)utom tävlan
Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)utom tävlan
Mattias HallmansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan
Loa NordströmH10 (928)ej start
Embla SjölundInskolning (742)ej start
Elias FalkeströmU1 (982)ej start
Robyn LindebergU1 (982)ej start
Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)ej start
Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)ej start
Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)ej start

FSPV Erste Bank

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
95Georg WittbergerH40 (616)6:25:22+3:31:00

Fuersten OK Ettingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
27Margrit EggliD70 Kort (233)3:46:50+1:38:12
41Regina NeukomD55 (518)3:53:26+1:28:05
49Roland EggliH70 (565)3:45:03+1:14:24
72Otti BisangH60 (560)4:07:26+1:41:59

Fältjägarnas IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Anna KrohnD50 Motion (443)3:21:07+40:13
11Jonna KrohnMedelsvår 4,0 (450)3:20:33+51:55
17Bernt ÅkerlundH65 Kort (549)2:54:04+29:16
33Seth PerssonH65 Kort (549)3:06:17+41:29
62Agneta SamuelssonD55 Kort (497)4:09:47+1:48:57
68Roger KrohnH50 Kort-2 (653)3:47:43+1:33:45

Försvarsmakten

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Albin JonssonH21 Motion (248)3:51:08+14:09
6Magnus JohanssonMedelsvår 3,3 (500)2:32:43+35:24
25Jenny TofténLätt 5,0 (310)3:51:07+1:31:55
Tom VidmarkEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

Försvarsmakten Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
55Mats GustafssonH35 Kort (762)3:50:29+1:10:03

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
19Roy DawsonH70 (565)3:03:25+32:46
37Catherine DawsonD65 (235)4:40:28+2:11:29

Gagnefs OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Anna Hedlund3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:00:09+15:56
11Ronja JuhlinLätt 2,5 (253)2:13:45+34:23
22Erika HårdD45 Kort-1 (620)3:02:16+33:58
28Jan-Olof HedbergH70 Motion (175)6:13:44+3:11:16
30Jacob HedlundMedelsvår 5,0 (260)5:02:57+2:03:48
35Göran JuhlinMedelsvår 5,0 (260)5:11:09+2:12:00
36Anders HedlundMedelsvår 5,0 (260)5:11:43+2:12:34
38Nils HårdH14 Kort (256)3:05:26+1:30:58
102Kerstin HårdU2 (1059)2:18:08+1:06:43
Inga JarmarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Niklas HedlundEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Olle WestmanH35 Kort (762)ej start

Gamelby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Loke ÖstangårdEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)utom tävlan

Gamelby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nicklas  EnlundEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan

Gamleby OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Hanna ÖbergD14 (949)2:16:05+11:52
16Karin HolmgrenLätt 2,5 (253)2:27:14+47:52
18Lars HolmgrenMedelsvår 5,0 (260)4:22:24+1:23:15
19Tove ValleriusD14 (949)2:26:33+22:20
23Märta HolmgrenD12 Kort (128)3:08:24+1:46:54
27Tuva ÖstangårdD13 (805)2:36:39+30:05
30Lena SandahlD70 Kort (233)3:52:56+1:44:18
34Petter ValleriusH40 Kort-2 (554)3:08:30+43:34
49Pia ÖstangårdD50 Kort (780)3:11:34+51:49
53Richard OlovssonH40 Kort-2 (554)3:39:24+1:14:28
58Yvonne JohanssonD55 Kort (497)4:01:59+1:41:09
67Susanne GrahnD45 Kort-1 (620)3:52:07+1:23:49
69Thomas JohanssonH45 Kort-1 (782)3:13:13+1:03:54
70Jan JohanssonH60 Kort (605)3:59:34+1:28:11
82Fabian ValleriusH16 (942)3:40:52+1:20:33
82Christer ÖbergH40 Kort-2 (554)4:13:12+1:48:16
94Lars KarlssonH70 Kort (587)4:36:08+2:34:19
98Robert LarssonH21 Kort-1 (738)5:44:17+2:58:20
98Isak LiljeholmH15 (905)3:52:22+1:23:36
100Agnes OlovssonD11 (638)3:56:47+2:25:50
106Karl-Johan RydbergH45 Kort-1 (782)3:53:17+1:43:58
111Gabriel LinderssonH21 Kort-1 (738)6:18:31+3:32:34
113Sigrid HolmgrenD10 (904)2:13:34+1:07:27
130Ellen OlovssonD15 (881)4:54:36+2:41:41
147Ann-Sofie OlovssonD40 Kort (957)4:11:55+2:04:19
Aron ÖstangårdH16 (942)ej godkänd
Carl ÖbergH12 (891)ej godkänd
Molly ValleriusEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Gunnel ChristianssonD75 Kort (76)ej start
Hans-Åke ChristianssonH75 Kort (235)ej start

Gammelstads IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
29Karin SvartholmD60 Motion (226)5:43:28+2:09:30
41Gabriel LarssonH18 (832)3:58:11+50:26
44Martin LauriH14 Kort (256)5:00:57+3:26:29
60Stefan LauriH50 Kort-2 (653)3:42:09+1:28:11
75Inge FredrikssonH70 Kort (587)3:45:36+1:43:47
78Robert SvartholmH65 (557)4:32:46+2:06:00
78Therese RutqvistD40 Motion (515)5:30:09+2:17:31
98Roland LarssonH50 Kort-2 (653)4:28:29+2:14:31
Lars BlombergH65 Kort (549)ej godkänd
Evy RutqvistEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Anna Carin LarssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan

Ganddal IL

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Aud Hognestad TaksdalD45 (800)2:30:47+7:56
11Norah BreivoldD12 Kort (128)1:43:57+22:27
11Kristin BreivoldLätt 3,5 (495)2:43:53+41:10
13Oddvar TaksdalH45 Kort-1 (782)2:27:14+17:55
21Jørgen BreivoldH40 Motion (333)4:33:45+1:41:23
25Kristin SkadsemD50 Motion (443)3:40:42+59:48
31Trond A. N. LamarkH50 Kort-2 (653)3:04:35+50:37
42Anna TaksdalD13 (805)2:46:29+39:55
42Vibeke LamarkD45 Kort-2 (623)3:20:30+1:11:34
57Ann-Cathrin Nybak UrdalD45 (800)3:32:25+1:09:34
57Tore RøddeH50 Motion (338)5:52:08+3:07:06
59Per Ingar HadlandH55 Kort (868)3:13:57+52:22
63Tobias RøddeH16 (942)3:24:56+1:04:37
68Morten SundliH21-2 (626)5:23:14+1:39:25
96Maria Nilsson RøddeD45 Motion (572)6:14:14+3:00:10
114Marius RøddeH11 (707)4:10:21+2:47:43
116Pernille BreivoldU1 (982)1:46:29+50:14
135Markus Andreas BreivoldH16 (942)4:32:49+2:12:30
139Ole Kristian TaksdalH16 (942)4:41:16+2:20:57
Øyvind LamarkH14 (1006)ej godkänd
Ingrid LamarkD16 (772)ej start
Andreas Nybak UrdalH15 (905)ej start

Garda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
54Katarina JakobssonD60 Kort (384)4:25:36+1:48:12
92Stefan ErlandssonH70 (565)5:00:44+2:30:05

Garphyttans IF

40 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Eva Karlsson-SchagerströmLätt 3,5 (495)2:20:57+18:14
4Ylva DoeringLätt 3,5 (495)2:23:04+20:21
4Anders MelinSvår 2,5 (128)1:45:11+9:18
5Fabian BergqvistH12 Kort (115)1:28:19+11:05
9Martin RisbergH21 Motion (248)4:11:14+34:15
10Ulf LarssonH50 Kort-2 (653)2:46:30+32:32
10Göran Fredriksson3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:09:37+25:24
18Elin Sundvall KrügerD16 Kort (228)4:15:24+1:54:33
20Torben MalmH50 Kort-2 (653)2:58:34+44:36
22Niclas RisbergH50 Motion (338)3:52:44+1:07:42
23Catharina MelinLätt 5,0 (310)3:46:10+1:26:58
25Nils SchagerströmH16 (942)2:57:45+37:26
32Lars SchagerströmH50-2 (701)3:21:30+54:48
33Karin NilssonD45 Kort-1 (620)3:17:30+49:12
34Signe SchagerströmD14 (949)2:35:51+31:38
35Björn BergqvistH45 Motion (397)3:52:55+1:02:36
38Isak Fredriksson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:59:22+1:06:30
39Arne LagerqvistU2 (1059)1:50:32+39:07
40Erik NilssonH45 Motion (397)4:01:17+1:10:58
41Leif KrügerH50 Kort-2 (653)3:18:42+1:04:44
44Elin SchagerströmD18 Elit (582)3:17:26+49:34
48Elin DoeringD11 (638)2:29:33+58:36
64Rasmus DoeringH13 (879)2:52:14+59:27
68Axel NilssonH12 (891)2:03:53+45:20
84Christina FredrikssonMedelsvår 3,3 (500)5:01:08+3:03:49
89Jesper MelinH21 Kort-2 (703)5:12:11+2:46:20
109Jonna DoeringU1 (982)1:42:00+45:45
115David MårtenssonH16 (942)4:09:25+1:49:06
122Nelly MårtenssonD13 (805)4:07:05+2:00:31
144Anna NilssonD15 (881)5:42:08+3:29:13
159Petter BergqvistU2 (1059)2:52:57+1:41:32
Måns BergqvistH13 (879)ej godkänd
Niklas DoeringH40 Kort-1 (560)ej godkänd
Kaisa MårtenssonD45 Kort-1 (620)ej godkänd
Joel FredrikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Rasmus LarssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Birgitte ThanningEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Peter MårtenssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
Lars ThaningEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan
David FredrikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Mona BergqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

GIFU OLC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
80Kanji ShikanoH70 (565)4:31:28+2:00:49

Gigant Orienteering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tomas ZrnikEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Gigant Orienteering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tomas ZrnikEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan

Gjø-Vard OL

28 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Anne SørlienD55 Motion (257)3:05:01+23:38
5Jan MolstadH60 Motion (149)3:36:56+16:57
8Marie KravdalD13 (805)2:17:30+10:56
12Kristine KravdalD16 (772)2:56:32+34:42
14Noak ÖhmanH16 Kort (201)3:09:57+39:21
16Sigmund HansenH40 Kort-1 (560)3:01:27+36:47
18Lars LienH14 (1006)2:03:28+20:36
27Martin ÖhmanH45-1 (587)3:39:55+59:23
41Even LienH12 (891)1:47:53+29:20
41Torbjørn KravdalH40 (616)4:14:06+1:19:44
41Berit Irene BergsetD45 Kort-1 (620)3:28:46+1:00:28
42Hege SolerødD50 (891)3:12:41+52:58
43Øyvind LienH45-1 (587)4:06:38+1:26:06
47Roar SkoglundH45 Motion (397)4:23:36+1:33:17
62Emma Visted-HansenD14 (949)2:48:51+44:38
73Annar Erlien SolerødH14 (1006)2:40:19+57:27
75Maren Raknes SogstadD40 Motion (515)5:25:42+2:13:04
78Agnethe HasliD20 Elit (516)5:08:34+2:06:56
93Live Raknes SogstadD14 (949)3:10:33+1:06:20
98Elias ÖhmanH18 Elit (589)3:46:44+1:24:18
101Sune Raknes SogstadH16 (942)3:57:05+1:36:46
101Even ErlienH45 Kort-2 (775)3:51:40+1:46:42
116Eli Ringstad LienD45 (800)4:50:05+2:27:14
138Ulrikke Visted-HansenU2 (1059)2:42:04+1:30:39
153Ole Petter Visted-HansenU2 (1059)2:48:01+1:36:36
162Tage Raknes SogstadH12 (891)3:44:15+2:25:42
Eiril Erlien SolerødD11 (638)ej godkänd
Josef ÖhmanH11 (707)ej godkänd

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
76Sven KleinH21 Lång-1 (772)5:58:51+1:39:42

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
109Dominik HaasH21 Lång-1 (772)6:52:27+2:33:18

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
113Gil MeyerH21 Lång-1 (772)7:02:10+2:43:01

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
123Pascal HaasH21 Lång-1 (772)7:46:18+3:27:09

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
81Nadja RutzD21-2 (487)6:42:03+3:06:20

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
88Siri DoblerD21-2 (487)7:27:14+3:51:31

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Fabienne HaasD21 Kort-2 (706)ej godkänd

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Michelle HaasD21 Kort-2 (706)ej godkänd

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
98Anik DoblerD18 (646)5:23:23+2:20:34

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
45Doris HaasD55 (518)3:56:36+1:31:15

Globi OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
115Rene HaasH55 (886)4:25:16+2:02:45

Gneist

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Jan SteinegerH60 (560)ej start

Gotlands Bro OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
18Brent GodmanH21 Kort-1 (738)3:28:47+42:50
19Elisabeth KimellD75 (127)4:22:52+2:09:41
29Leif SvangrenH60 Kort (605)3:10:18+38:55
37Albin LarssonH20 (549)3:59:54+54:28
49Ylva SvangrenD45 Kort-2 (623)3:25:58+1:17:02
57Karin MårtenssonD65 Kort (322)4:57:57+2:29:22
81Edvin NilssonH18 (832)4:33:44+1:25:59
127Folke SvangrenH15 (905)4:33:36+2:04:50
Olle SvangrenH18 (832)ej godkänd
Julia KeyEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

Grue IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
40Aksel Ferdinand RolsdorphU2 (1059)1:50:35+39:10
58Bjørn Olav BergsløkkenH60 Kort (605)3:40:57+1:09:34
96Christopher RolsdorphH40 (616)6:33:08+3:38:46
134Sofie RolsdorphD13 (805)4:46:20+2:39:46
Hanne RolsdorphD40 Motion (515)utom tävlan
Svein ThorsbergH50-2 (701)ej start
Turid Margrete ArnesenD70 Motion (153)ej start

Grycksbo IF OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Ella OlssonD18 Elit (582)2:47:39+19:47
11Johan OlssonH40 Motion (333)4:14:12+1:21:50
79Rikard TynellH21-1 (667)5:36:57+1:56:51
110Elin BryggarD14 (949)3:19:42+1:15:29
Josefin JönssonEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Annika BryggarEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Anna Tynell SegerströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Jeanette DahlströmEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Sara OlssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd

Grycksbo IFOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Torbjörn ErikssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)utom tävlan

Gränna-Bygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
93Göran JanssonH70 Kort (587)4:31:39+2:29:50

Gudhems IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Åsa JohanssonD45 Motion (572)3:48:17+34:13
24Elisabeth FredrikssonD55 Kort (497)3:11:57+51:07
29Malin FallgrenD35 Kort (503)3:20:29+1:00:17
38Elin LeijgårdD35 Kort (503)3:34:55+1:14:43
49Susanne OlssonD55 Kort (497)3:46:50+1:26:00
53Niklas FallgrenH35 Kort (762)3:48:51+1:08:25
67Clary SiewertzD55 Kort (497)4:17:58+1:57:08
81Elsa FallgrenD10 (904)2:01:25+55:18
82Arne SääfH55 (886)3:54:18+1:31:47
89Andreas LeijgårdH21 Kort-1 (738)5:24:54+2:38:57
107Rikard GustavssonH35 Kort (762)4:54:46+2:14:20
107Fritiof AnderssonH50 Kort-1 (664)4:34:56+2:16:42
109Pia Käck FritzellD50 (891)4:01:18+1:41:35
111Peter RavnellH50 Kort-1 (664)4:58:47+2:40:33
122Elin JohanssonD16 (772)4:58:12+2:36:22
Hugo FallgrenInskolning (742)fullföljt
Maja JohanssonD14 Kort (229)ej godkänd
Monica AbrahamssonD55 Kort (497)ej godkänd
Måns FritzellEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan

Guildford Orienteers

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
70Adam ConwayH15 (905)3:36:14+1:07:28
115Philip ConwayH55 Kort (868)4:19:38+1:58:03

Gullviks OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ulf  AnderssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan

Gustavsbergs OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Max ÖsterbergH12 (891)1:22:23+3:50
7Tiger LandénH16 Kort (201)2:56:06+25:30
7Lotta ValentinD60 (303)2:48:14+13:22
8Lilian LagerströmD60 Motion (226)4:02:09+28:11
8Carin RosénSvår 3,5 (319)2:22:31+50:06
10Anne-Mari HolmströmD65 (235)3:04:25+35:26
11Malin StrandbergD17-20 Kort (291)4:10:16+47:16
11Henrik ÖsterbergH50 Motion (338)3:31:36+46:34
14Thomas WesterH65 (557)3:07:36+40:50
18Luma Hägg3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:42:18+58:05
19Erica StrandbergD21 Motion (309)4:11:34+57:07
25Isabella NilssonD17-20 Kort (291)5:28:45+2:05:45
25Magnus HaraldssonH65 Kort (549)2:58:31+33:43
26Matz LarssonH65 (557)3:24:35+57:49
27Ida ÖsterbergD14 (949)2:30:24+26:11
35Louise LindellD16 Kort (228)6:39:54+4:19:03
37Hampus AlzénLätt 2,5 (253)3:47:33+2:08:11
38Margareta HaraldssonD65 (235)4:41:31+2:12:32
39Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (549)3:12:59+48:11
40Jens WernerH50-1 (675)3:25:56+56:54
42Per ÖhlundH65 (557)3:38:51+1:12:05
52Jonathan NilssonH12 (891)1:53:50+35:17
61Veronica ÖsterbergD45 Motion (572)5:01:40+1:47:36
64Magnus LindblomH40 (616)5:08:52+2:14:30