Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Marie AnderssonD50 Kort (780)2:24:28+4:43
2Ellen NilssonLätt 3,5 (495)2:14:49+12:06
15Johan WaernqvistMedelsvår 3,3 (500)2:56:43+59:24
23Ida WaernqvistD15 (881)2:59:26+46:31
35Emilia SamuelssonD17-20 Kort (291)5:47:37+2:24:37
35Mattis NilssonH16 (942)3:05:01+44:42
36Viktor WaernqvistH18 Elit (589)2:49:12+26:46
39Kajsa TräffD14 Kort (229)3:30:36+1:45:42
40Petra NilssonMedelsvår 4,0 (450)4:25:15+1:56:37
46Stefan TräffH40 Kort-1 (560)4:00:02+1:35:22
50Josefin BovellanD20 (430)5:15:50+1:53:00
53Anna MartinD50 Kort (780)3:15:08+55:23
58Lotta WaernqvistLätt 3,5 (495)4:15:02+2:12:19
64Linnea SamuelssonD18 (646)4:22:40+1:19:51
65Lars-Åke ClassonH50 Kort-2 (653)3:44:56+1:30:58
68Simon NybergH35 (400)6:14:25+3:15:43
68Carl GranströmH40 Kort-1 (560)4:21:47+1:57:07
74Emma LindgrenD11 (638)3:02:39+1:31:42
81Edwin WedinH11 (707)2:33:55+1:11:17
84Anders JohanssonH50-2 (701)4:21:20+1:54:38
89Linus ClassonH20 (549)6:45:53+3:40:27
91Axel JarlH10 (928)1:54:25+51:04
99Torbjörn LindgrenH40 Kort-2 (554)5:49:07+3:24:11
108Ludvig ClassonH16 (942)4:04:58+1:44:39
111Erik WedinH50 Kort-2 (653)5:08:29+2:54:31
113Åsa GranströmD40 Kort (957)3:35:58+1:28:22
115Elias WedinU1 (982)1:45:48+49:33
117Mattis GranströmH15 (905)4:10:39+1:41:53
121Gabriella JarlD40 Kort (957)3:45:32+1:37:56
124Gustav GranströmH13 (879)3:52:27+1:59:40
124Helena LindgrenD40 Kort (957)3:48:11+1:40:35
141Ture BergqvistH15 (905)5:03:11+2:34:25
Alice ClassonD11 (638)ej godkänd
Emil TräffEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Nora PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Jonas PeterssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Sara BergqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Rune HaraldssonH100ej start
Ylva-Li JarlU1 (982)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser