Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Björkfors GoIF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)1:12:20+14:13
21Kjell HolmströmH75 (316)3:45:33+1:37:56
21Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:35:52+43:00
22Pia Stålhandske3-dagars-Svår 3,5 (68)2:17:46+1:19:39
24Inger PetterssonD70 Kort (233)3:44:04+1:35:26
24Stig JonssonH75 Kort (235)3:19:49+1:10:48
30Kerstin ErikssonD65 Kort (322)3:32:24+1:03:49
37Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)2:56:53+1:59:13
38Anna KullbergD45 Kort-2 (623)3:15:50+1:06:54
49Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)4:01:33+1:36:53
50Ellen LindforsD13 (805)2:55:05+48:31
63Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)3:54:45+1:29:18
77Torgny JohanssonH65 (557)4:31:34+2:04:48
80Martin LindforsH40 Kort-1 (560)4:55:22+2:30:42
82Maria LindforsD35 Kort (503)5:16:30+2:56:18
82Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)4:56:59+2:32:19
85Sven-Olof SvenssonH65 (557)4:50:28+2:23:42
87Arvid SvenssonH13 (879)3:07:24+1:14:37
94Alva LindforsD11 (638)3:38:19+2:07:22
95Karl KullbergH10 (928)1:57:28+54:07
97Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)6:05:24+3:40:44
103Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)4:51:49+2:42:53
106Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)4:53:30+2:39:32
110Markus KleinH40 (616)8:04:45+5:10:23
128Filippa BjörkhammerD16 (772)5:17:11+2:55:21
145Samuel KleinH14 (1006)3:38:14+1:55:22
159Gustaf KullbergH15 (905)6:03:32+3:34:46
Albin KjellbergH14 (1006)ej godkänd
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej godkänd
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Moa KjellbergD20 (430)ej start
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start
Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser