Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Järla Orientering

64 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Elin Hemmyr SkantzeD21 Kort-1 (712)2:15:17
1Olle BoströmH21 Kort-2 (703)2:25:51
1Peter HemmyrH40 Kort-1 (560)2:24:40
1Espen Hultgreen Weltzien3-dagars-Svår 5,0 (123)57:40
3Stina HaraldssonD21 Kort-1 (712)2:25:47+10:30
4Mattias MillingerH21-2 (626)3:55:48+11:59
4Harri AndréeH35 (400)3:26:59+28:17
6Victor SadaranganiH18 (832)3:19:50+12:05
7Anton NilssonH21-2 (626)4:07:28+23:39
7Carina LidforssD60 Motion (226)4:00:46+26:48
8Anna BrandhorstD50 Motion (443)3:17:02+36:08
8Josefin Persson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:29:10+31:30
9Claes AlmH55 Motion (216)3:42:46+47:00
11Rolf KarlssonH60 Kort (605)2:51:35+20:12
12Erik BerzellH21-2 (626)4:11:01+27:12
13Per RuthströmMedelsvår 6,0 (126)4:59:12+1:31:55
14Simon FriskH18 Elit (589)2:37:08+14:42
16Jens RönnolsH21 Elit (378)3:40:03+25:42
30Vincent Wipp3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:41:16+48:24
31Olof HagwallH10 (928)1:28:09+24:48
35Martin SahlinH21 Motion (248)5:55:58+2:18:59
35Jerker RuthströmU2 (1059)1:49:50+38:25
38Anna Dahlgren RosenD21 Elit (369)4:19:13+49:25
39Linda RuthströmD40 (369)4:24:35+1:40:53
40Oscar BjörckH21 Lång-1 (772)5:20:18+1:01:09
46Erik MattssonH21 Kort-2 (703)3:56:52+1:31:01
50Ludvig HagwallH12 (891)1:52:40+34:07
50Kristin AndréeD35 Kort (503)4:06:09+1:45:57
52Melker HagwallU1 (982)1:17:29+21:14
64Fredrik BrandhorstH55 Kort (868)3:18:39+57:04
77Gustaf EricsonH50 Kort-1 (664)3:49:06+1:30:52
81Magnus EricsonH20 (549)5:34:34+2:29:08
82Henrik HagwallH55 Kort (868)3:41:20+1:19:45
92Anders PlattH21 Kort-2 (703)5:16:10+2:50:19
102Emil WippH21 Kort-2 (703)5:47:45+3:21:54
104Tyra AlmD18 (646)5:33:38+2:30:49
104Jenny SöderbergD45 Kort-2 (623)4:52:21+2:43:25
126Alice RuthströmU1 (982)1:53:35+57:20
136Peter WippH55 Kort (868)5:02:39+2:41:04
161Eva HagwallD40 Kort (957)4:47:13+2:39:37
Love HeinrupInskolning (742)fullföljt
Tilda HemmyrInskolning (742)fullföljt
Wilma AlmD16 Kort (228)ej godkänd
Elliot HemmyrInskolning (742)ej godkänd
Jennifer EricsonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Teodor EricsonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Elin StaudteEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Viktor SöderbergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Ida AnderssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Christina BergströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Daniel PerssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Marika SkantzeEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Anna LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd
Bo AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Dan AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Don StaudteEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Sara SjökvistEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Elliot JohanssonEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan
Petrina CostermansEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
My HeinrupEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Arvid HenrikssonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
Harald HenrikssonEtappstart-Svår 5,0 (791)utom tävlan
David BejbomEtappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan
Dan  Wester Etappstart-Svår 7,5 (412)utom tävlan
Elsa JanssonD21 Kort-1 (712)ej start
Anita HagelbeckD70 Motion (153)ej start
Christina LinderLätt 3,5 (495)ej start
Tove KarlssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Birgitta HenrikssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Ola HenrikssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej start
Viktor Söderberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser