Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Finspångs SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Simon LundinH21-2 (626)3:45:20+1:31
2Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)2:05:07+1:10
7Eva GöhlD40 Kort (957)2:21:50+14:14
11Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)2:51:15+35:58
12Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)2:44:22+19:26
14Carin RosanderD21 Kort-1 (712)2:53:31+38:14
14Therese EkmanD17-20 Kort (291)4:23:41+1:00:41
19Anders JohanssonH45 Motion (397)3:34:43+44:24
20Anders SvenssonH50 Motion (338)3:51:37+1:06:35
22Berit MartinssonD65 Kort (322)3:21:54+53:19
24Emma EngströmD11 (638)2:05:06+34:09
27Alicia GummessonD17-20 Kort (291)5:33:40+2:10:40
29Axel JohanssonH17-20 Kort (251)5:01:26+2:26:50
32Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)5:12:08+2:37:32
32Claes MartinssonH70 Kort (587)3:00:59+59:10
36Karin SvenssonD21-2 (487)4:32:34+56:51
42Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)4:09:33+1:23:36
49Alice JohanssonD14 (949)2:43:23+39:10
53Malin AxD21 Kort-1 (712)3:33:47+1:18:30
55Bertil SenestadH70 (565)3:47:29+1:16:50
59Sofie VindD15 (881)3:25:51+1:12:56
63Lena RosanderD55 (518)4:20:15+1:54:54
70Jensine SvenssonD15 (881)3:35:55+1:23:00
70Johan WänströmH45-1 (587)4:53:19+2:12:47
78Mats EkmanH45 Kort-2 (775)3:34:24+1:29:26
82Melker WaldfeltH12 (891)2:10:45+52:12
83Mats RosanderH60 (560)4:24:57+1:59:30
86Olof EkmanH15 (905)3:41:48+1:13:02
90Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)3:45:16+1:40:18
108Sara WänströmD15 (881)4:13:33+2:00:38
110Moa GöhlD12 (801)2:40:31+1:10:12
114Josefine NilssonD13 (805)3:58:11+1:51:37
117Mats NilssonH45 Kort-2 (775)4:24:32+2:19:34
122Pontus ÖstemarH14 (1006)3:10:04+1:27:12
132Elmer WaldfeltH14 (1006)3:18:46+1:35:54
138Holger WänströmU1 (982)2:04:22+1:08:07
140Anneli WiklundD50 (891)4:40:05+2:20:22
Ammy ÖstemarInskolning (742)fullföljt
Per LindmanH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Evelin GummessonD14 (949)ej godkänd
Malin GöhlD10 (904)ej godkänd
Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Hans GummessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Lise-Lott GummessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Matilda KohtamäkiEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Johan LindmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Jennifer NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Oskar SvenssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Martin ÖstemarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)utom tävlan
Emil ÖstemarH11 (707)ej start
Johan FridströmH45 Kort-2 (775)ej start
Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)ej start
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser