Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Härnösands OK

55 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Anders WindlingH65 Kort (549)2:44:37+19:49
13Lena AbelD65 Kort (322)3:09:42+41:07
14Sarah DjärvD40 Motion (515)3:41:40+29:02
21Leif SellingH60 Kort (605)3:05:48+34:25
22Elsa LindahlD14 (949)2:28:00+23:47
24Eskil EngbergH11 (707)1:49:10+26:32
25Elmer NordlanderH10 (928)1:25:45+22:24
26Torbjörn EngbergH40 (616)3:50:50+56:28
33Susanna EdströmD40 Kort (957)2:42:01+34:25
42Nils EngbergH13 (879)2:33:46+40:59
45Magnus SellingH21 Kort-2 (703)3:53:18+1:27:27
45Anita GalinD60 (303)4:40:42+2:05:50
51Per EdströmH45-1 (587)4:21:58+1:41:26
54Jakob EngströmH11 (707)2:05:13+42:35
55Tilde EngbergD18 Elit (582)3:24:10+56:18
56Villy GalinH40 (616)4:49:53+1:55:31
57Göran AbelH70 Kort (587)3:27:23+1:25:34
59Anna-Karin JonassonD21 Kort-2 (706)3:32:28+1:23:39
70Magnus NordgrenH40 Kort-2 (554)4:03:56+1:39:00
73Marie BorglundD45 Kort-1 (620)3:59:50+1:31:32
77Erik BorglundH45 Kort-1 (782)3:20:55+1:11:36
84Johanna SellingD21 Kort-2 (706)4:01:18+1:52:29
89Marie-Louise EngbergD40 Kort (957)3:20:53+1:13:17
90Seth BorglundH16 (942)3:44:28+1:24:09
95Ditte MolinU2 (1059)2:15:25+1:04:00
104Ulf LindahlH50-2 (701)5:07:26+2:40:44
113Johan EngströmH45 Kort-2 (775)4:13:08+2:08:10
114Elmina MolinD14 (949)3:21:31+1:17:18
121Tyra StattinD10 (904)2:20:00+1:13:53
124Per HansonH55 (886)4:43:04+2:20:33
131Nova StattinD12 (801)3:08:56+1:38:37
136Ingrid MolinD12 (801)3:17:03+1:46:44
Dominik GalinInskolning (742)fullföljt
Igor GalinInskolning (742)fullföljt
Wiktor GalinInskolning (742)fullföljt
Klara SellingInskolning (742)fullföljt
Elin EdströmD18 Elit (582)ej godkänd
Sarah BorglundD14 (949)ej godkänd
Hanny EdströmD14 (949)ej godkänd
Jonathan EngströmH10 (928)ej godkänd
Ture NordgrenH10 (928)ej godkänd
Per MolinH35 Kort (762)ej godkänd
Mattias NordlanderH40 Motion (333)ej godkänd
Stina EngbergInskolning (742)ej godkänd
Ludvig HenningEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Olivia JohanssonEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Malva ModerathoEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Arvid HenningEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej godkänd
Christina EngströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Helena Hagnäs ModerathoEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Anna MemmiEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Benjamin SellingEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Ivar DomertEtappstart-Inskolning (507)utom tävlan
Lovisa HenningEtappstart-Lätt 10,0 (158)utom tävlan
Jenny WindlingEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Märta ArnlöfD35 Kort (503)ej start
Lars SjölanderH65 (557)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser