Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Djerf

44 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Ulf NordzellH60 Motion (149)3:19:59
1Anders ElofssonH65 Motion (161)3:13:02
4Per JanssonH50-2 (701)2:32:43+6:01
4Gunnar NymanH85 (91)3:31:51+1:15:53
6Christer PerssonH35 Motion (85)4:23:12+48:25
9Edvard PelanderH11 (707)1:34:11+11:33
10Joline PetriD12 Kort (128)1:43:28+21:58
11Kjell ErikssonH70 (565)2:55:23+24:44
14Mats WelanderH60 (560)2:55:33+30:06
19Håkan PetterssonH21-2 (626)4:31:17+47:28
27Henrik LindbladH45 Kort-1 (782)2:37:14+27:55
30Annsofi WelanderD21 Motion (309)4:49:21+1:34:54
34Frida JohanssonD18 Elit (582)3:13:38+45:46
35Linus Bodin-LiliegrenH10 (928)1:28:46+25:25
36Anders PelanderH40 Kort-1 (560)3:40:43+1:16:03
38Anders WahlströmH50 Motion (338)4:27:02+1:42:00
42Rasmus PetterssonH16 (942)3:07:48+47:29
46Alexander JanssonH15 (905)3:20:10+51:24
53Elin LindbladD18 Elit (582)3:22:38+54:46
55Stina LindbergD20 (430)5:47:19+2:24:29
60Lena WesterlundD40 Kort (957)3:01:44+54:08
69Elin LindbergD21-2 (487)5:39:29+2:03:46
71Amanda JanssonD18 Elit (582)3:32:40+1:04:48
73Lucas Bodin-LiliegrenU2 (1059)2:06:46+55:21
74Viktoria LindbergD45 Kort-2 (623)3:52:34+1:43:38
75Jan HanssonH50-2 (701)4:06:25+1:39:43
78Eva Thorsell HanssonD50 Kort (780)3:43:20+1:23:35
81Marie LindbladD45 Kort-2 (623)4:04:36+1:55:40
86Axel LindbladH10 (928)1:49:01+45:40
89Jonna LindbladD14 (949)3:08:59+1:04:46
93Arvid JohanssonH13 (879)3:12:40+1:19:53
100Johan PetriH45 Kort-1 (782)3:46:29+1:37:10
105Björn SvenssonH50-2 (701)5:08:23+2:41:41
106Ylva JohanssonD16 (772)4:21:39+1:59:49
107Anna JanssonD40 Kort (957)3:31:23+1:23:47
124Mattias HanssonH15 (905)4:32:50+2:04:04
162Robin PerssonU2 (1059)2:57:39+1:46:14
Per PetterssonH60 Motion (149)ej godkänd
Annika KärkkäinenEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Bo PetterssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Elizabeth PetterssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Cecilia WinqvistEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Bo WinqvistEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Emma WahlströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)utom tävlan
Anton HanssonH17-20 Kort (251)ej start
Ellen PelanderD14 (949)ej start
Walter KellerH55 (886)ej start
Mats HaglundH65 (557)ej start
Lin PelanderU1 (982)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser