Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

10 590 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simone NiggliOl Norska1:17:07
2Lisa RisbyOK Kåre1:18:58+1:51
3Kirsi NurmiIFK Göteborg1:21:38+4:31
4Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:22:38+5:31
5Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK1:22:52+5:45
6Lilian ForsgrenOK Tisaren1:23:01+5:54
7Josefin TjernlundOK Tisaren1:24:37+7:30
8Kajsa RisbyOK Kåre1:25:18+8:11
9Anna HaatajaSK Pohjantähti1:25:30+8:23
10Ida HylanderNyköpings OK1:26:10+9:03
11Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad1:26:12+9:05
12Siri UlvestadNydalens SK1:26:15+9:08
13Kristin HylanderNyköpings OK1:26:46+9:39
14Elin MånssonIFK Göteborg1:26:48+9:41
15Johanna ÖbergOK Linné1:27:21+10:14
16Elin ClassonOK Orinto1:27:35+10:28
17Linda LindkvistLeksands OK1:27:43+10:36
18Anna NärhiIFK Göteborg1:27:53+10:46
19Emma JohanssonDomnarvets GoIF1:27:55+10:48
20Rebecka HeinrupTullinge SK1:28:06+10:59
21Anna Dahlgren RosenJärla Orientering1:29:01+11:54
22Frida SandbergStora Tuna OK1:29:08+12:01
23Katrin MuellerIFK Lidingö SOK1:29:30+12:23
24Deborah StadlerIFK Göteborg1:30:42+13:35
25Alva OlssonLinköpings OK1:30:47+13:40
26Ingrid GulbrandsenNtnui1:31:03+13:56
27Maria BjörklundStora Tuna OK1:31:25+14:18
28Alexandra EnlundIF Femman1:31:59+14:52
29Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:32:09+15:02
30Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:32:47+15:40
31Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:32:51+15:44
32Ellinor TjernlundOK Tisaren1:33:29+16:22
33Enni JalavaTurun Suunnistajat1:33:43+16:36
34Marttiina JoensuuSK Pohjantähti1:34:30+17:23
35Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:35:02+17:55
36Sandrine MuellerOLK Argus1:35:03+17:56
37Jessica HallidayDomnarvets GoIF1:35:13+18:06
38Eveliina HirvonenPaimion Rasti1:35:19+18:12
39Susanna TervoIFK Lidingö SOK1:36:10+19:03
40Hedwig HaasSundsvalls OK1:36:28+19:21
41Elin PetterssonIFK Göteborg1:36:40+19:33
42Lovisa PerssonOK Tisaren1:37:10+20:03
43Josefine KlintbergOK Ravinen1:37:28+20:21
44Matleena BoströmIFK Lidingö SOK1:38:38+21:31
45Johanka ŠimkováIFK Mora OK1:38:40+21:33
46Marita HotzOLK Argus1:39:12+22:05
47Noora HyyrynenKouvolan Suunnistajat1:39:20+22:13
48Kine Hallan SteiwerHalden SK1:39:35+22:28
49Louise LundgrenVäxjö OK1:40:44+23:37
50Marthe GløersenBækkelagets SK1:41:14+24:07
51Heini WennmanSK Pohjantähti1:41:25+24:18
52Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad1:41:59+24:52
53Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF1:42:45+25:38
54Julia DavidssonÄrla IF1:42:46+25:39
55Louise MarkstedtOK Södertörn1:48:01+30:54
56Lisa AnderssonÄrla IF1:48:49+31:42
57Sanna SkoogKils OK1:51:16+34:09
58Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:53:36+36:29
59Vanessa FrickerStora Tuna OK1:55:32+38:25
60Kate MorrisonOK Linné1:57:35+40:28
61Maiki MaalbergOK Võru2:05:31+48:24
62Stina NeroMullsjö SOK2:19:29+1:02:22
63Aislinn PrendergastAustralia2:29:50+1:12:43
Tilda JohanssonOK Orionej godkänd
Tiia IstolahtiMS Parmaej godkänd
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Magdalena OlssonStora Tuna OKej godkänd
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd
Sonja MellbergNtnuiej godkänd
Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkänd
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej start
Sara HagströmIFK Göteborgej start
Tanja HäfeliNWK Be/Soej start
Vilde MalmeiNtnuiej start
Andrea SvenssonOK Tisarenej start
Kristin OlovssonOK Linnéej start
Agnes LeoHalden SKej start
Annika BillstamOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser