Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Elit

12 880 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Torgeir NørbechIL Tyrving1:18:33
2Olle KaleredStora Tuna OK1:19:17+0:44
3Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:19:33+1:00
4Ola MartnerOK PAN-Kristianstad1:19:37+1:04
5Albin RidefeltOK Linné1:19:52+1:19
6Johan HögstrandIFK Göteborg1:20:29+1:56
7Ruslan GlebovOK Ravinen1:20:30+1:57
8Magne DæhliHalden SK1:20:44+2:11
9Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:20:53+2:20
10Audun HeimdalNtnui1:21:01+2:28
11Marcus MillegårdSävedalens AIK1:21:20+2:47
12Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:21:28+2:55
13Anton SjökvistStora Tuna OK1:21:57+3:24
14William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:23:01+4:28
15Andreas SølbergIFK Göteborg1:25:57+7:24
16Santeri SilvennoinenKalevan Rasti1:26:16+7:43
17David LingforsOK Linné1:26:18+7:45
18Sven AschwandenStora Tuna OK1:26:42+8:09
19Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:26:47+8:14
20Anton KuukkaTampereen Pyrintö1:26:52+8:19
21Simon HectorSnättringe SK1:27:07+8:34
22Johan HöijOK Linné1:27:14+8:41
23Jens RönnolsJärla Orientering1:27:22+8:49
24Juha SorvistoVaajakosken Terä1:27:30+8:57
25Leonid NovikovHiidenkiertäjät1:27:45+9:12
26Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:01+9:28
27Anton ForsbergStora Tuna OK1:28:03+9:30
28Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:28:06+9:33
29Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:28:37+10:04
30Rassmus AnderssonOK Linné1:29:00+10:27
31Karl WalheimÄrla IF1:29:05+10:32
32Hans Petter MathisenFredrikstad SK1:29:59+11:26
33Elias T. MølnvikNtnui1:30:15+11:42
34Joakim SvenskStora Tuna OK1:30:25+11:52
35Daniel RoosAttunda OK1:30:30+11:57
36Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1:30:33+12:00
37Filip GrahnHestra IF1:30:34+12:01
38Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:30:37+12:04
39Anders VisterNydalens SK1:31:03+12:30
40Anton JohanssonOK Orion1:31:20+12:47
41Johan TörnrothHestra IF1:32:09+13:36
42Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:32:28+13:55
43Kalle BergmanOK Ravinen1:34:02+15:29
44Oskar AndrénOK Tisaren1:34:06+15:33
45Alexander ChepelinHalden SK1:34:18+15:45
46Erik ClassonOK Orinto1:34:26+15:53
47Jo Forseth IndgaardFrol IL1:34:43+16:10
48Olai Stensland LillevoldNtnui1:35:28+16:55
49Ollipekka HeikkiläHelsingin Suunnistajat1:35:31+16:58
50Flavio PoltéraSnättringe SK1:36:06+17:33
51Daniel AttåsOK Tisaren1:36:48+18:15
52Emil AnderssonÄrla IF1:36:59+18:26
53Pascal BuchsANCO / Tampereen Pyrintö1:37:10+18:37
54Jakob AnderssonOK Linné1:37:39+19:06
55Jonas GustafssonOK Kåre1:39:08+20:35
56Albin LillieströmOK Roxen1:40:41+22:08
57Jens WängdahlIFK Göteborg1:44:05+25:32
58Oskar DanielsAttunda OK1:44:26+25:53
59Andreas BerganderEksjö SOK1:44:42+26:09
60Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:46:02+27:29
61Mathias HallménOK Denseln1:51:31+32:58
62Henrik JonssonÄrla IF1:54:31+35:58
Emil SvenskStora Tuna OKej godkänd
Erik AnderssonOK Orionej godkänd
Hector HainesIFK Lidingö SOKej godkänd
Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej godkänd
Ville JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Johan RunessonTampereen Pyrintöej godkänd
Max Peter BejmerIFK Göteborgej start
Olli OjanahoHelsingin Suunnistajatej start
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej start
Jere PajunenIFK Lidingö SOKej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Olav LundanesPaimion Rastiej start
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej start
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Rudolfs ZernisÄrla IFej start
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser