Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D14 Kort

2 930 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Fanni MäättäläEspoon Suunta23:17
2Filippa BernstenÖstersunds OK23:23+0:06
3Ellen ErikssonOK Flundrehof23:50+0:33
4Emelie RökenTäby OK24:25+1:08
5Ester BlomsterIF Thor24:27+1:10
6Sofia PedersenJärpens SK25:29+2:12
7Elma WikströmOK Hammaren26:28+3:11
8Mia UrsetBul-Tromsø IL26:50+3:33
9Elsa WibergHelsingborgs SOK27:24+4:07
10Ida LindgrenIF Femman29:03+5:46
11Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna29:25+6:08
12Tuva ÖhgrenSävedalens AIK30:19+7:02
13Ellen KårénSundsvalls OK30:21+7:04
14Selma IvarssonOK Hammaren30:53+7:36
15Brigita DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vilnius30:59+7:42
16Silje Gåsvik NarvestadHalden SK31:10+7:53
17Lina HolmqvistOK Tor31:24+8:07
18Anika FlorianOrienteering Innsbruck Imst31:28+8:11
19Jennifer SandTullinge SK32:08+8:51
20Anne FrøislandVang OL32:14+8:57
21Ellen JonssonWaxholms OK32:39+9:22
22Alva DahlinKovlands IF33:13+9:56
23Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK35:39+12:22
24Astrid SchjølbergRøros IL36:09+12:52
25Jenny ErikssonÅsarna IK36:25+13:08
26Moa KleistBoxholm-Mjölby OL37:16+13:59
27Tuva SundmarkIK Gandvik37:34+14:17
28Frida GustavssonStora Sundby GoIF37:50+14:33
29Pauline LassalleCO Ambérieu37:52+14:35
30Emilia WickbomVittjärvs IK38:13+14:56
31Mari Ovidia RanestadHamar OK38:16+14:59
32Daga KjellssonSidensjö IK38:39+15:22
33Marielle MichelsenFossum IF39:48+16:31
34Selma HedströmTenhults SOK40:29+17:12Ladda ner rutt i gpx-format
35Klara JedarOK Tor41:19+18:02
36Maja SörensenOK Kontinent41:43+18:26
37Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb41:50+18:33
38Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna42:14+18:57
39Klara JonssonOK Dellen42:41+19:24
40Nora MouritsMinor46:16+22:59
41Vega SundstedtRasbo IK46:30+23:13
42Hanna SandNärpes OK48:07+24:50
43Astrid EmbretsenTäby OK50:10+26:53
Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OFej start
Klara SkunckeTäby OKej start
Erle FrostAlta OLej start
Leija MagnussonAlfta-Ösa OKej start
Wilma OlssonOK Trananej start
Moa LundgrenVittjärvs IKej start
Sara SnickarsSolf IKej start
Blenda LenasCentrum OKej start
Frida WestfeldtIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser