Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D20

5 280 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Jonna ForsVästerås SOK44:36
2Daria PanchenkoNord West45:06+0:30
2Anna KarlströmOK Linné45:06+0:30
4Ellen FrostOK Roslagen45:33+0:57
5Beatriz SanguinoCPOC46:44+2:08
6Maiken Økern HågårdKonnerud IL47:28+2:52
7Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK48:22+3:46Ladda ner rutt i gpx-format
8Andrea VetrickovaSlavia Hradec Kralove48:23+3:47
9Emma WilsonScottish Junior Squad48:40+4:04
10Anni BergerBerger-Clan49:34+4:58
11Emma DjerfLerums SOK50:14+5:38
12Lucie JanouškováTatran Jablonec50:19+5:43
13Emelie KarlssonSävedalens AIK50:49+6:13
14Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK50:58+6:22
15Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK51:19+6:43
16Anna HallménOK Tisaren52:12+7:36
17Hanna BoquistIK Uven52:28+7:52
18Sarah PerssonOK Denseln52:31+7:55
18Malin JanssonHjobygdens OK52:31+7:55
20Clare StansfieldScottish Junior Squad52:48+8:12
21Ellen BromanOK Roslagen52:54+8:18
22Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF53:28+8:52
23Roanne LilleyScottish Junior Squad53:40+9:04
24Emmy HelmerssonHässleholms OK54:28+9:52
25Malin NymanOK Tyr54:31+9:55
26Rosa TrummerOK Oachkatzlschwoaf54:33+9:57
27Alice AronengHestra IF54:45+10:09
28Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK54:58+10:22
29Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK55:12+10:36
30Kathryn BarrScottish Junior Squad55:14+10:38
31Sara ForsbergIK Uven55:39+11:03
32Marte Lien JohnsenByåsen IL56:12+11:36
33Elsa AnderssonBredaryds SOK56:40+12:04
34Tora WesterbergOK Kolmården56:58+12:22
35Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK57:24+12:48
36Tova HermodssonLunds OK57:55+13:19
37Amanda RangertIK Hakarpspojkarna57:56+13:20
38Sofia ErikssonStora Tuna OK58:02+13:26
39Sofia DahlHärlövs IF58:37+14:01
40Clodagh MoranIrish Junior Team58:41+14:05
41Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat59:03+14:27
42Stina LindbergOK Djerf59:51+15:15
43Synne SkjærsteinIL Tyrving59:53+15:17
44Matilda MelénOK Kåre59:57+15:21
45Anna HerbertTäby OK1:00:18+15:42
46Hanna RöstinOK Ravinen1:00:22+15:46
47Matilda SkunckeTäby OK1:00:41+16:05
48Sofia BerglundIFK Mora OK1:00:50+16:14
49Idunn HaavengenNtnui1:01:22+16:46
50Tilda MarmelidOK Roxen1:01:42+17:06
51Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:01:44+17:08
52Norna MolinOK Klemmingen1:04:13+19:37
53Rebecka SvenssonVärend GN OL1:04:33+19:57
54Klara LjunggrenLinköpings OK1:05:04+20:28
55Emer PerkinsIrish Junior Team1:05:09+20:33
56Olivia LönkvistOK Vivill1:05:12+20:36
57Carolina JonsellTäby OK1:05:53+21:17
58Franziska HochstetterUSV Jena1:06:17+21:41
59Emma NordbergOK Tranan1:06:33+21:57
60Annalena SchmidOLG Chur1:06:46+22:10
61Margarita BacustinaNorthern Wind1:07:17+22:41
62Elin NallgårdVästerås SOK1:07:37+23:01
63Alice BarreforsIK Uven1:12:00+27:24
64Alma LaudonVännäs OK1:12:05+27:29
65Michaela ZurynkovaEkonom Praha1:14:17+29:41
66Ciara SilbyIrish Junior Team1:14:59+30:23
67Tua DahlgrenÖstersunds OK1:16:02+31:26
68Anja ScherrerOLG Chur1:16:55+32:19
69Eadaoin McCavanaIrish Junior Team1:17:05+32:29
70Lena HöhneLVB Leipzig1:21:15+36:39
71Hanna SundströmVästerås SOK1:21:36+37:00
72Fanni MarkussenAsker SK1:22:45+38:09
73Moa JohanssonVännäs OK1:24:13+39:37
74Ann JohanssonSundsvalls OK1:24:21+39:45
75Malin FritzellMullsjö SOK1:27:02+42:26
76Emma BairdScottish Junior Squad1:34:06+49:30
Victoria AsketunOK Roxenej godkänd
Apolena MalinovaSlavia Hradec Kraloveej godkänd
Sarah MagnussonLinköpings OKej godkänd
Michelle AbeniOLG Churej start
Ebba LeicktTullinge SKej start
Elin BlombergLycksele IFej start
Sofia KlassonHestra IFej start
Essi RoininenHelsingin Suunnistajatej start
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej start
Hayley SmithAuckland OCej start
Tilda AnderssonOK Ravinenej start
Ida PalmbergOK Hammarenej start
Meabh PerkinsIrish Junior Teamej start
Moa KjellbergBjörkfors GoIFej start
Mirjam DalénSala OKej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Alice HultinOK Löftanej start
Claudia KantolaLahden Suunnistajat-37ej start
Kaja StalderNWK Be/Soej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser