Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D35 Motion

4 100 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ForsbergKFUM Örebro OK35:30
2Katrine StenlundOK Klyftamo41:36+6:06
3Lisa DahlqvistStorviks IF42:40+7:10
4Rebecca KågemalmNyköpings OK45:29+9:59
5Caroline CasselsjöOK Kolmården45:41+10:11
6Karolin HenningssonOK Landehof48:36+13:06
7Johanna KarlssonUlricehamns OK50:52+15:22
8Lisa KullmanStora Tuna OK50:55+15:25
9Karen OmlandIL Koll51:01+15:31
10Johanna ÖhmanSundsvalls OK53:53+18:23
11Linda JohanssonOK Älme54:27+18:57
12Sara HertsbackaNärpes OK55:02+19:32
13Johanna ErikssonIFK Brattfors55:07+19:37
14Anna PaulsonLinköpings OK55:19+19:49
15Kristina JennischeOK Kåre55:25+19:55
16Cecilia KarlssonGöteborgs SK55:33+20:03
17Siri LiukkalaHauhon Sisu55:54+20:24
18Kajsa AspegrenOK Kontinent56:08+20:38
19Ingvild G. SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering56:54+21:24
20Karin GundbergOK Kolmården56:55+21:25
21Madeleine HellqvistOK Kontinent57:38+22:08
22Lina EttlingSkogspojkarnas OK57:45+22:15
23Renée MyrmanNyköpings OK57:47+22:17
24Sara ForsbergSundsvalls OK58:09+22:39
25Maja Elnerud59:54+24:24
26Helena PerssonCentrum OK1:00:37+25:07
27Elin TiensuuSkåneslättens OL1:01:04+25:34
28Maja ÅströmOK Ödmården1:04:45+29:15
29Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:04:48+29:18
30Anni FritzellCentrum OK1:08:02+32:32
31Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarna1:08:09+32:39
32Janne Fossum MalmringFreidig1:08:55+33:25
33Sofia FogelbergVästvärmlands OK1:09:09+33:39
34Ebba EngmanIFK Lidingö SOK1:10:31+35:01
35Yang WenpingChina DEER-O1:15:28+39:58
36Linda KandersFrosta OK1:20:01+44:31
37Emilia SvenssonRävetofta OK1:20:57+45:27
38Malin LundinFilipstads OK1:24:04+48:34
39Marja Ejdenwik1:25:06+49:36
40Andrea MarkOrienteering Innsbruck Imst1:34:17+58:47
41GUO JIEChina DEER-O1:44:44+1:09:14
42Sandra DavidssonOK Bävern1:47:54+1:12:24
43Analyn BaumannY2Y2:02:25+1:26:55
44HSU Hsiang-TingChina DEER-O2:43:40+2:08:10
Lisa ÅströmUmeå OKej godkänd
Kattis ÅströmKFUM Örebro OKej godkänd
Kristina DersjöVästvärmlands OKej start
Elena KurashovaFK Åsenej start
Weishan LuDeer-Oej start
Lena Tast-EmetOK Botniaej start
Zhang ZhongyuanChina DEER-Oej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser