Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45 Kort-1

3 690 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF31:46
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:35+0:49
3Kerstin LarssonIFK Umeå33:30+1:44
4Susanna DjurstedtEksjö SOK34:31+2:45
5Annika EricssonVäxjö OK34:45+2:59
6Anna ElgesjöDomnarvets GoIF34:58+3:12
7Malin HalldinKFUM Örebro OK36:39+4:53
8Anna-Karin SchmutzLeksands OK36:42+4:56
9Katarina OlssonOK Tor36:43+4:57
10Erika JedarOK Tor36:53+5:07
11Tone AlmåsIL Leik37:15+5:29
12Åsa ErikssonForsa OK38:04+6:18
13Louise AxelssonFK Göingarna38:29+6:43
14Karin NilssonGarphyttans IF38:41+6:55
15Eva HallOK Tor39:14+7:28
16Kirsi IsoherranenLynx39:29+7:43
17Erika HårdGagnefs OK39:43+7:57
18Jeanette SigenstamMarkbygdens OK40:06+8:20
19Åsa EkbergLidköpings VSK41:03+9:17
20Marie NordSol Tranås41:45+9:59
21Hanne NarvestadHalden SK41:56+10:10
22Stina NordahlDomnarvets GoIF42:24+10:38
23Helena SandbergIK Hakarpspojkarna42:42+10:56
24Ann-Sophie OhlinOK Tranan43:05+11:19
25Susanne GrahnGamleby OK43:28+11:42
26Åsa EricssonLunds OK43:57+12:11
27Linda SternerSträngnäs-Malmby OL44:03+12:17
28Camilla HolmqvistOK Stigen44:10+12:24
29Åsa BäckstrandUmeå OK44:11+12:25
30Anki BlennowFalköpings AIK OK44:12+12:26
31Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK44:18+12:32
32Annelie HermanssonIFK Mora OK44:22+12:36
33Kirsi KivilaaksoLynx45:15+13:29
34Helena SödervallIK Gandvik45:24+13:38
35Sari SundqvistLahden Suunnistajat-3745:46+14:00
36Johanna MäättäläEspoon Suunta46:04+14:18
37Jenny RönnlundStöcksjö IS46:41+14:55
38Catarina HardenFK Boken46:51+15:05
39Karin AnderssonOK Tisaren46:59+15:13
40Kati RemesOK Renen47:06+15:20
41Karin LinderOK Hällen47:11+15:25
42Eva NelkingSkåneslättens OL47:18+15:32
43Stine KaiserIF Sturla47:40+15:54
44Kerstin JensenSkåneslättens OL48:11+16:25
45Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF48:42+16:56
46Annelie IngessonStora Tuna OK48:46+17:00
47Johanna HallqvistUlricehamns OK49:00+17:14
48Sofia ÖstenssonOK Tranan49:07+17:21
49Sofia GustafssonTrollhättans SOK49:25+17:39
50Majgret EhrsIF Femman49:27+17:41
51Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK49:35+17:49
52Malin JohanssonFK Friskus-Varberg49:44+17:58
53Gunilla FredmanOK Skogshjortarna50:02+18:16
54Katja LaaksoviitaSuomussalmen Rasti50:15+18:29
55Kristin Hvatz PedersenJärpens SK50:16+18:30
56Päivi TorrkullaIF Femman50:31+18:45
57Anne NilsenÅs-NMBU Orientering50:53+19:07
58Ulrica RudbergOK Bävern50:56+19:10
59Petra Hurtig HalvarsonLeksands OK50:57+19:11
60Ulrika SanderOK Milan51:56+20:10
61Maria KylbornAlmby IK52:02+20:16
62Věra LesákováTatran Jablonec52:19+20:33
63Helen Aristondo MagnussonOK Tor52:22+20:36
64Anna GustafssonKFUM Örebro OK52:34+20:48
65Maria ModigOK PAN-Kristianstad52:40+20:54
66Johanna JohnssonLidköpings VSK53:24+21:38
67Marita OlarsLeksands OK53:32+21:46
68Annika ManniUmedalens IF54:09+22:23
69Marie AnebreidMullsjö SOK54:20+22:34
70Kristin RamsellLeksands OK54:42+22:56
71Saara OripeltoKalvolan Keihäs55:58+24:12
72Camilla BerglundKarlsbyhedens OK56:13+24:27
73Anneli WihlborgOK Gynge56:28+24:42
74Sussie BjörklundKvarnsvedens GoIF OK57:04+25:18
75Anna-Karin RybergOK Klyftamo57:26+25:40
76Camilla KruseKFUM Örebro OK57:40+25:54
77Käthi AttingerOLG Chur57:46+26:00
78Marie BorglundHärnösands OK58:09+26:23
79Anna DanielssonOK Kåre58:12+26:26
80Catrine OlssonTorsås OK58:20+26:34
81Kajsa NordinUlricehamns OK58:23+26:37
82Annika BechtelFK Friskus-Varberg58:37+26:51
83Josefina BerglundFK Boken58:47+27:01
84Käthi ScherrerOLG Chur58:56+27:10
85Tone Cecilie NystrømStavanger OK58:57+27:11
86Ingela PetterssonOK Milan59:13+27:27
87Camilla CarlssonHärlövs IF59:18+27:32
88Sara GörasLeksands OK59:58+28:12
89Anne KahelinVaajakosken Terä1:00:17+28:31
90Marian KjellevoldIL Gular1:00:34+28:48
91Cecilia JohnssonIFK Mora OK1:00:49+29:03
92Malin WeidenSkåneslättens OL1:01:06+29:20
93Karolina KarlssonNybro OK1:01:43+29:57
94Annica BerglundUlricehamns OK1:01:58+30:12
95Barbara NeuenschwanderOLG Thun1:02:33+30:47
96Jessica ElmerssonOK Bävern1:02:52+31:06
97Claudia WetzsteinOLG Chur1:03:52+32:06
98Jeanette BlomOK Löftan1:04:19+32:33
99Tina UdellSolf IK1:05:33+33:47
100Annika LindgrenIF Femman1:06:16+34:30
101Muriel SchulerOLG Chur1:06:35+34:49
102Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:07:00+35:14
103Anna BlombergSegersta OK1:07:25+35:39
104Marie WibergHelsingborgs SOK1:15:21+43:35Ladda ner rutt i gpx-format
105Fredrika ErikssonRyda SK1:17:42+45:56
106Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:20:53+49:07
107Mona RosbergÖrkelljunga FK1:21:42+49:56
108Agneta LindbäckOK Renen1:23:46+52:00
109Monica GrönqvistJönköpings OK1:28:15+56:29
110Jeanette HenningssonLunds OK1:31:45+59:59
111Ninni CarlssonStora Tuna OK1:36:07+1:04:21
112Camilla WidmarkUmeå OK1:37:19+1:05:33
113Margita SjöqvistOK Måsen1:43:53+1:12:07
114Katrin StenUmeå OK1:50:33+1:18:47
115Berit Irene BergsetGjø-Vard OL1:57:17+1:25:31
Jenny WåhlinDomnarvets GoIFej godkänd
Camilla TinglövOK Gränsenej godkänd
Anna Söderlundej godkänd
Karin RundqvistOK Nackheej godkänd
Susanne AnderssonOK PAN-Kristianstadej start
Erika FältmanLeksands OKej start
Anna FunkeLeksands OKej start
Sofia SörqvistMarkbygdens OKej start
Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OFej start
Christina HallinOK Milanej start
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej start
Kaisa MårtenssonGarphyttans IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser