Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45 Kort-2

3 660 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mia EronnLinköpings OK27:51
2Jenny HåkanssonOK Orion30:32+2:41
3Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK31:02+3:11
4Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr32:06+4:15
5Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna32:54+5:03
6Helena BacklundGävle OK33:57+6:06
7Nina AhlanderOK Denseln34:04+6:13
8Charlotte VikströmSundsvalls OK34:09+6:18
9Karin LindellIF Thor34:13+6:22
10Else Kari ScheeleNydalens SK34:19+6:28
11Jessica SjöbergTullinge SK35:16+7:25
12Birgit Økern JensenKonnerud IL35:26+7:35
13Anna KårénSundsvalls OK35:58+8:07
14Ylva OlmKils OK36:03+8:12
15Anna LövgärdOK Alehof36:16+8:25
16Åse FuxborgSjövalla FK36:18+8:27
17Jenny ÖstlundOK Kolmården36:57+9:06
18Eva NygrenOK Ravinen37:12+9:21
19Pernilla SvedinLånghundra IF37:20+9:29
20Tina Näsman LandhSundbybergs IK37:29+9:38
21Sofia WesterbergOK Kolmården37:32+9:41
22Yvonne GrehnOK Rodhen37:47+9:56
23Linda IngemarssonKarlskrona SOK37:50+9:59
24Kristina BerlinKarlskrona SOK38:10+10:19
25Eva EngmanOK Denseln38:26+10:35
26Susanne PetterssonOK Roxen38:58+11:07
27Maria LarssonDegerfors OK39:27+11:36
28Ylva SvangrenGotlands Bro OK39:35+11:44
29Karin JohanssonOK Hammaren40:26+12:35
30Annika Leufv'enÅmåls OK40:55+13:04
31Maria HållströmGävle OK41:02+13:11
32Ulrika SilverGävle OK41:09+13:18
32Gun StrandvallIF Minken41:09+13:18
34Viktoria LindbergOK Djerf41:32+13:41
35Malin PalmbergOK Hammaren41:33+13:42
36Kristina AnderssonKarlskrona SOK41:34+13:43
37Sara LorénOK Landehof41:40+13:49
38Johanna SundelöfNyköpings OK41:47+13:56
39Malin PerssonOK Denseln41:57+14:06
40Ammie BerglundIF Thor42:08+14:17
41Maria LillieströmOK Roxen42:24+14:33
42Karolina AnderssonLänna IF42:29+14:38
43Sofia KarlssonOK Landehof42:31+14:40
44Åsa SkoogOK Hammaren42:32+14:41
45Anna HallVästerås SOK42:50+14:59
46Åsa BlomsterIF Thor43:10+15:19
47Annika SundströmVästerås SOK43:18+15:27
48Malena AhlströmVästerås SOK43:47+15:56
49Karin HallstenOK Ravinen44:18+16:27
50Judit FüzyOSC Budapest44:29+16:38
51Ann-Sofie TäckOK Hammaren44:36+16:45
52Charlotte DrejmoOK Landehof44:37+16:46
53Louise Jeppsson WulffOK Hammaren44:57+17:06
54Vibeke LamarkGanddal IL45:01+17:10
55Anethe MansénSkarpnäcks OL45:22+17:31
56Marina ThybergVästvärmlands OK45:27+17:36
57Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK45:43+17:52
58Christina LiljeGävle OK45:44+17:53
59Johanna AhoMS Parma46:37+18:46
60Ann-Sofie JemthIF Thor46:45+18:54
61Kristin SandvenNotodden OL46:59+19:08
62Marica TynellRånäs OK47:03+19:12
63Johanna WachtmeisterTrossa47:19+19:28
64Gittan GeliusSnättringe SK47:28+19:37
65Åsa SandTullinge SK47:35+19:44
66Annniina HeikkinenVehkalahden Veikot47:39+19:48
67Tina LindgrenLinköpings OK47:41+19:50
68Eva LindströmStorviks IF48:06+20:15
69Cath WilliamsWalton Chasers48:39+20:48
70Anette HälldalGävle OK48:42+20:51
71Linda DanielssonLerums SOK48:52+21:01
72Elisabeth Isaksson NormanVK Uvarna48:55+21:04
73Irene TurakainenHelsingin Suunnistajat49:10+21:19
74Kristina AnderssonOK Södertörn49:22+21:31
75Maria LangerOK Roxen49:28+21:37
76Anna WolgastSnättringe SK50:14+22:23
77Irène ProbstOl Norska50:25+22:34
78Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK50:31+22:40
79Pille Pensa HedströmSöders-Tyresö50:33+22:42
80Malin ÅmanOK Vilse 8750:44+22:53
81Maria FurubackaOK Botnia51:33+23:42
82Anne BäßlerSV Bad Dueben52:15+24:24
83Eva Lamm BergströmFrölunda OL52:18+24:27
84Ann-Charlotte DahlVisborgs OK52:46+24:55
85Marie LindbladOK Djerf52:54+25:03
86Anna KullbergBjörkfors GoIF53:08+25:17
87Tarja Turkulainen53:11+25:20
88Elise HafskjoldNydalens SK53:12+25:21
89Lisa LeicktTullinge SK54:34+26:43
90Catarina LarssonVästerås SOK55:10+27:19
91Tanja DalheimerIK Vikings OK56:20+28:29
92Lill NallgårdVästerås SOK57:25+29:34
93Caroline KnollBielefelder TG57:29+29:38
94Åsa Marknell DewittLänna IF57:31+29:40
95Gabriella FriskGustavsbergs OK58:08+30:17
96Katrin JosefssonVäsby OK58:10+30:19
97Charlotte StåhlSundbybergs IK59:19+31:28
98Ingeborg NilssonOK Denseln59:45+31:54
99Anna GrahnIK Uven1:00:45+32:54
100Malin MarmelidOK Roxen1:03:25+35:34
101Cecilia BjörkhammerBjörkfors GoIF1:04:20+36:29
102Jenny SöderbergJärla Orientering1:05:36+37:45
103Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:07:55+40:04
104Laila SvenssonRasbo IK1:08:01+40:10
105Majbritt BjörklundOK Botnia1:09:33+41:42
106Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:10:30+42:39
107Sara ThörnOK Södertörn1:12:21+44:30
108Johanna BlomströmIF Thor1:17:48+49:57
109Anna BeischerIK Uven1:26:32+58:41
110Kristina NorinSöders-Tyresö1:26:36+58:45
111Katarina Eriksson1:26:38+58:47
112Katrin Remund SchnyderOLC Omström-Sense1:28:41+1:00:50
113Annica HedbergOK Södertörn1:28:53+1:01:02
114Camilla ThorellJärfälla OK1:29:04+1:01:13
115Veronique GintzburgerSOS-GO1:50:23+1:22:32
116Christine UneggSU Klagenfurt1:54:14+1:26:23
117Anneli SjöstrandFMTM2:31:48+2:03:57
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Camilla JakobssonCentrum OKej godkänd
Annika BengtssonOK Alehofej start
Petronella IvarssonOK Hammarenej start
Anna NygårdVästerås SOKej start
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej start
Anette EngströmValbo AIFej start
Tineke Van Den BroekIK Uvenej start
Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Maria AspIFK Göteborgej start
Sofia LindénSelånger SOKej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start
Lisa TörnqvistAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser