Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D55 Kort

3 240 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin SjökvistOK Österåker36:09
2Ingmari LindahlOK Milan36:28+0:19
3Carina HammarlingLänna IF36:46+0:37
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL36:54+0:45
5Pia LundbergOK Bävern37:04+0:55
6Eldbjørg G KalbækkenTynset IF37:08+0:59
7Catarina HögkvistOK Tyr38:01+1:52
8Marianne HjermstadFossum IF38:26+2:17
9Maria WidmarkIF Hagen38:48+2:39
10Kia BratbergOK Hammaren39:02+2:53
11Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn39:22+3:13
12Lena ArnoldssonMullsjö SOK39:38+3:29
13Turid ArnesenByåsen IL39:49+3:40
14Christina GabrielssonVästvärmlands OK40:02+3:53
15Annika BrämersonTibro OK40:49+4:40
16Lena AhnlénOK Hammaren41:14+5:05
17Christina GranathOK Södertörn41:25+5:16
18Tiina WesterlundKoovee41:31+5:22
19Lena SwartzOK Orion41:34+5:25
20Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby41:45+5:36
21Monica AbrahamssonGudhems IF42:00+5:51
22Karin ProforsKöping-Kolsva OK42:04+5:55
23Carina HolmbergOK Hammaren42:15+6:06
24Annika LeanderssonOK Tyr43:10+7:01
25Mona OlssonBrattås CK43:17+7:08
26Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK43:34+7:25
27Nina SchmidtTrollhättans SOK43:52+7:43
28Ingrid Lien JohnsenByåsen IL43:59+7:50
29Ing-Britt SwedenborgLunds OK44:18+8:09
30Marie FröjdRehns BK44:29+8:20
31Elisabeth FredrikssonGudhems IF44:42+8:33
32Gunilla RylanderStora Tuna OK44:48+8:39
33Eva EklundVäxjö OK45:09+9:00
34Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL45:30+9:21
35Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK45:46+9:37
36Pirkko HammarströmOK Måsen46:03+9:54
37Marie LarssonKöping-Kolsva OK46:22+10:13
38Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK46:42+10:33
39Ann BrenanderSOK Viljan46:48+10:39
40Åsa BobergSöderhamns OK47:10+11:01
41Anita BodinGällstadbygdens SOK47:18+11:09
42Monica JohanssonHjärnarps OL47:24+11:15
43Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik47:38+11:29
43Gunilla SandströmAlmby IK47:38+11:29
45Marita Karlsson MoodLänna IF47:45+11:36
46Mia GustafssonOK Kåre47:56+11:47
47Maria EmanuelssonDomnarvets GoIF48:05+11:56
48Annelie SpolanderNorbergs OK48:32+12:23
49Pernilla HannusVK Uvarna48:37+12:28
50Wiveka ErnstssonFK Göingarna48:42+12:33
51Marie BjörklundEskilstuna OL49:12+13:03
52Ann-Sofie FalkVimmerby OK49:37+13:28
53Ann-Kristin SjöströmLunds OK50:02+13:53
54Anna-Karin AdolfssonOK Kåre50:38+14:29
55Barbara BryantNavigation Games50:46+14:37
56Kristina TinglöfDegerfors OK50:55+14:46
57Maria GelinderAttunda OK51:44+15:35
58Agneta JohanssonRydboholms SK52:37+16:28
59Inger SkantzLänna IF52:56+16:47
60Siv SvahnIFK Mora OK52:59+16:50
61Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb53:45+17:36
62Mari HeijkenskjöldTullinge SK53:53+17:44
63Katarina Hoffsten SundqvistOK Kåre54:29+18:20
64Anna-Lena Lövkvist AndersenWaxholms OK54:46+18:37
65Sari MaijalaEpilän Esa55:01+18:52
66Eva TollsternVäxjö AIS55:21+19:12
67Helena LarssonHestra IF56:01+19:52
68Gun Molin JanssonOK Klemmingen56:06+19:57
69Randi Fallbakken BergeLøten O-Lag57:00+20:51
70Marie GreenSträngnäs-Malmby OL57:17+21:08
71Gro Ellegaard57:26+21:17
72Anne NilssonOK Tyr57:59+21:50
73Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK58:05+21:56
74Christina NilssonLerums SOK58:14+22:05
75Carina JohanssonSkattkärrs SOK58:34+22:25
76Lena KollenIF Marin Väst1:00:32+24:23
77Susanne OlssonGudhems IF1:00:38+24:29
78Clary SiewertzGudhems IF1:01:25+25:16
79Gunilla EkIF Minken1:02:07+25:58
80Eva KindbornOK Hällen1:02:37+26:28
81Kristina KivijärviOK Renen1:04:04+27:55
82Anne SorsaAivan Sama1:04:30+28:21
83Lisa LarssonSjövalla FK1:05:36+29:27
84Yvonne JohanssonGamleby OK1:05:46+29:37
85Barbara DreselSC Klecken1:05:57+29:48
86Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:12:45+36:36
87Julie CollinsDFOK1:13:48+37:39
88Britta EliassonVittjärvs IK1:14:27+38:18
89Anna-Karin EklundSöderhamns OK1:14:31+38:22
90Bitte EldhLidköpings VSK1:15:08+38:59
91Marianne ÅhlströmOK Storsjön1:24:34+48:25
92Eva TuerkHSV Großmittel1:25:11+49:02
93Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:26:11+50:02
94Lena StenlundIF Brahe1:28:37+52:28
95Elke KröpplHSV Großmittel1:28:53+52:44
96Berith LarssonNorbergs OK1:29:10+53:01
Agneta SamuelssonFältjägarnas IFej godkänd
Pia BoudrieVäsby OKej godkänd
Titti RudhAvesta OKej start
Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinenej start
Anna WesterberghRasbo IKej start
Inger WestborgVittjärvs IKej start
Carin ErlandssonOK Skogsfalkenej start
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej start
Annika SvenssonSolna OKej start
Karin GreilertHaninge SOKej start
Maria LännevallOK Roslagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser