Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D65

3 200 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Eva TykessonRävetofta OK30:58Ladda ner rutt i gpx-format
2Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:18+0:20
3Britt ErikssonSala OK34:35+3:37
4Christina HjertsonOK Linné34:40+3:42
5Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:19+4:21
6Monica GustafssonIK Jarl Rättvik35:43+4:45
7Maria NordwallOK Kolmården35:44+4:46
8Inger OnsbringEskilstuna OL36:07+5:09
9Maria NorellFrölunda OL37:27+6:29
10Agneta NilssonEskilstuna OL37:59+7:01
11Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK38:15+7:17
11Lisbeth HörnellDomnarvets GoIF38:15+7:17
13Margareta HaraldssonGustavsbergs OK38:35+7:37
14Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK38:49+7:51
15Britt-Marie AldénOK Kolmården39:01+8:03
16Inger LindholmFjärås AIK39:23+8:25
17Solveig HedenblomSjövalla FK39:41+8:43
18Lena StenbergIFK Umeå40:14+9:16
19Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:56+9:58
20Monica KnutssonSävedalens AIK41:11+10:13
21Annika GillgrenGävle OK41:13+10:15
22Alison RadfordBendigo Orienteers41:16+10:18
23Ulla GummesonVäsby OK41:18+10:20
24Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK42:32+11:34
25Britt-Marie GrönroosOK Alehof43:07+12:09
26Carol SandsBOK43:28+12:30
27Brigit OswaldOLK Piz Hasi43:31+12:33
28Monica HåbergSöderhamns OK43:33+12:35
29Eva FeilSkellefteå OK43:43+12:45
30Anne-Mari HolmströmGustavsbergs OK44:21+13:23
31Annette RagvaldVingåkers OK44:36+13:38
32Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL45:26+14:28
33Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK45:58+15:00
34Bodil FredIF Femman48:18+17:20
35Irene DanielssonPiteå IF Orientering49:22+18:24
36Kirsten BobachAalborg OK49:45+18:47
37Karin EdströmSkogsluffarnas OK50:45+19:47
38Agneta GranströmSOK Aneby51:40+20:42
39Margaretha HallménAttunda OK52:04+21:06
40Karin AxelssonIK Uven52:43+21:45
41Marita BergSigtuna OK53:54+22:56
42Kristin JohanssonKarlskrona SOK55:07+24:09
43Catherine DawsonGafanhori55:28+24:30
44Helena HemströmGävle OK55:40+24:42
45Helle JørstadHamar OK55:58+25:00
46Grethe Lill Ryeng1:00:51+29:53
47Daina DagisOK Renen1:07:42+36:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser