Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70

2 820 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta BillstamJärfälla OK30:42
2Lucia HaslerOLG Säuliamt32:53+2:11
3Inger LöfgrenStora Tuna OK34:02+3:20
4Helena MannervesiRasti-Lukko36:33+5:51
5Marianne BogestedtSundsvalls OK36:56+6:14
6Maria EhnTullinge SK37:54+7:12
7Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF38:03+7:21
8Maud NilssonHJS-Vansbro OK39:09+8:27
9Karin DelinAlfta-Ösa OK39:24+8:42
9Inger JönssonIK Ymer39:24+8:42
11Inga-Lill PetterssonLinköpings OK40:00+9:18
12Siv FrodinKöping-Kolsva OK40:19+9:37
13Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK40:56+10:14
14Christina WestmanHudiksvalls OK41:29+10:47
15Gerd LindholmSol Tranås42:15+11:33
16Kajsa TofténHjobygdens OK42:55+12:13
17Maj-Britt ByströmRävetofta OK43:42+13:00
18Solveig SvahnOckelbo OK46:06+15:24
19Louise-Marie NilssonOK Klemmingen46:25+15:43
20Gunilla RosénStöcksjö IS46:37+15:55
21Eva HalvarsonOK Kåre46:48+16:06
22Margareta LöfqvistVästerås SOK46:53+16:11
23Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna47:41+16:59
24Sonja JedarÅkers IF47:48+17:06
25Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL48:55+18:13
26Margaret EllisVancouver OC49:21+18:39
27Eva KjellmanVandrarringen51:13+20:31
28Ulla LingJönköpings OK53:42+23:00
29Inger LorentzsonSundsvalls OK54:40+23:58
30Ros-Marie KarlssonNybro OK56:20+25:38
31Margareta LöfkvistBjursås OK1:02:16+31:34
32Marianne SellgrenSigtuna OK1:06:10+35:28
33Ingrid TengelandIK Gandvik1:15:48+45:06
34Elke WilkeTierps SOK1:25:31+54:49
Britt-Marie JohanssonStöcksjö ISej godkänd
Margareta HagstedtVäsby OKej start
Gullevi SvenssonRonneby OKej start
Ernvid KerstinUlricehamns OKej start
Ylva HäggströmIF Rigorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser