Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H10

2 480 m, 186 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil DalgaardKolding OK15:20
2Hjalmar IngelsboOK Tranan15:33+0:13
3Malte GranefeltOK Tyr16:55+1:35
4Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:58+1:38
5Jonatan HaglundIFK Hedemora OK17:01+1:41
6Manuel GasserOL Zimmerberg17:29+2:09
7Atle KulstadSkåneslättens OL17:36+2:16
8Alvin LundgrenVäxjö OK17:43+2:23
9Jonathan Eriksson JonssonSkellefteå OK18:06+2:46
10Vít ŠtemberaTatran Jablonec18:23+3:03
11Albin EmilssonOK Skogsfalken18:29+3:09
12Olof HertinIK Hakarpspojkarna18:31+3:11
13Jan NožičkaTatran Jablonec18:51+3:31
14Isak EngOK PAN-Kristianstad18:53+3:33
15Erik FeyEspoon Suunta19:01+3:41
16Elias LindströmRonneby OK19:17+3:57
17Albin TuvessonSundsvalls OK19:24+4:04
18Herman PetterssonSävedalens AIK19:25+4:05
19Filip ZetterbergHudiksvalls OK19:31+4:11
20Gabriel HogedalVänersborgs SK19:39+4:19
20Arvid TögenmarkOK Linné19:39+4:19
22Vilgot HellstenNyköpings OK20:13+4:53
23Sander WikblomIF Minken20:21+5:01
24Ville WingstedtHalden SK20:22+5:02
25Anton KarlssonUlricehamns OK20:34+5:14
26Johannes AnderssonVänersborgs SK20:50+5:30
27Elias KronmarKarlskrona SOK20:51+5:31
28Sixten WidmarkAlmby IK20:52+5:32
28Carlit TölkköMS Parma20:52+5:32
30Gustav MattssonValbo AIF20:54+5:34
31Wilhelm WestströmAlvesta SOK20:59+5:39
31Lucas de BoussardIFK Enskede20:59+5:39
33Axel EngströmOK Renen21:16+5:56
34Ture LindskogOK Ravinen21:20+6:00
35Herman EliassonSundsvalls OK21:21+6:01
36Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg21:29+6:09
36Mio ErikssonOK Milan21:29+6:09
38Melker CarlssonKFUM Örebro OK21:31+6:11
39Olof HagwallJärla Orientering21:39+6:19
40Axel PerssonGöteborg-Majorna OK21:40+6:20
41Hannes HolmbergOK Gränsen21:41+6:21
42Jonathan EngströmHärnösands OK21:46+6:26
43Oliver ArnessonLindebygdens OK21:47+6:27
44Axel LarssonIFK Umeå21:51+6:31
45Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:52+6:32
46Simon JonhedKFUM Örebro OK21:57+6:37
47Erik ZettervallKarlskrona SOK21:59+6:39
48Artur StjernlöfIFK Göteborg22:13+6:53
48Vidar EkdalaKungälvs OK22:13+6:53
50Anton ArvidssonBrattås CK22:16+6:56
51Fabian Lindberg TillanderYstads OK22:21+7:01
51William BjörnbeckerSjövalla FK22:21+7:01
53Johan DalgaardKolding OK22:22+7:02
54Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf22:30+7:10
55Bruno FovaeusSävedalens AIK22:34+7:14
56Viktor KullmanStora Tuna OK22:35+7:15
57Ludvig JuhlinVästerås SOK22:36+7:16
58Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb22:41+7:21
59Isak LarssonOK Tisaren22:48+7:28
60Axel JarlNAIS Orienteringsklubb22:50+7:30
61Jan SkacelSlavia Liberec Orienteering22:57+7:37
62Malte AnderssonMatteus SI23:01+7:41
63Ville ElgesjöDomnarvets GoIF23:02+7:42
64Alexander DufvaSundsvalls OK23:08+7:48
65William Mitchell IversenVerdal OK23:14+7:54
66Jorin MohnOLC Kapreolo23:15+7:55
66Nore ModénVänersborgs SK23:15+7:55
68Melker ClashammarNyköpings OK23:16+7:56
69Victor PalmqvistNyköpings OK23:20+8:00
69Olof TholénOK Skogshjortarna23:20+8:00
71Gustav RexOK Landehof23:21+8:01
72Gustav LindbergOK Roslagen23:25+8:05
72Elis OlssonHelsingborgs SOK23:25+8:05
74Vilgot ÅhlundVänersborgs SK23:26+8:06
75Mikkel MichelsenFossum IF23:29+8:09
76Alfons WesterberghRasbo IK23:31+8:11
77Oskar KaipeOK Kåre23:34+8:14
78Henry NordströmKils OK23:36+8:16
79Hampus SahlénIF Hagen23:37+8:17
80Isak HertsbackaNärpes OK23:43+8:23
81Algot HellgrenIF Thor23:53+8:33
82Pontus BergströmFrölunda OL23:54+8:34
83Rémi RenaudANCO24:13+8:53
84Gustav KarlssonUlricehamns OK24:17+8:57
85Jelmer SellingLänna IF24:34+9:14
86Hugo DanielssonLycksele IF24:35+9:15
87Elmer NordlanderHärnösands OK24:41+9:21
88Jakob RingströmOK Landehof24:44+9:24
89Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL24:52+9:32
90Anton ÅbergOK Linné24:56+9:36
90Marek LesákTatran Jablonec24:56+9:36
92Ture NordgrenHärnösands OK24:59+9:39
93Axel LindbladOK Djerf25:00+9:40
94Markus EllmarkLunds OK25:19+9:59
95David JonforsenHallstahammars OK25:23+10:03
95Timo SchnyderOLC Omström-Sense25:23+10:03
97Rickard JemthIF Thor25:35+10:15
98Fredrik EricsonFagersta OK25:41+10:21
99Erik MarkusOK Norrvirdarna26:02+10:42
100Noah OlssonStigsökarna26:07+10:47
101Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL26:15+10:55
102Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK26:25+11:05
103Filip SjölanderTäby OK26:36+11:16
104Tor OgenstedtHögåkers OK26:40+11:20
105Topias RyyppöHelsingin Suunnistajat26:41+11:21
106Jarvis HanssonFrölunda OL26:49+11:29
107Nils TholénOK Skogshjortarna27:13+11:53
108Jonas LeireGöteborg-Majorna OK27:29+12:09
109Alexis AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb27:31+12:11
110Vebjørn OftedalSandnes IL27:36+12:16
111Gustav JuhlinVästerås SOK27:44+12:24
112Sondre HafskjoldNydalens SK27:48+12:28
113Noah TyskOK Kåre27:54+12:34
114Hugo TärnlundOK Linné27:56+12:36
115Johannes IsakssonOK Tyr28:06+12:46
116Nils StåbiOK Kåre28:11+12:51
117Melvin JohanssonOK Hällen28:13+12:53
118Karl SundkvistKatrineholms OK28:15+12:55
119Hugo AbelSnättringe SK28:18+12:58
120Eskil MyrbergerTullinge SK28:38+13:18
121Caio PruthSkogsluffarnas OK28:50+13:30
121Arvid RundströmOK Ravinen28:50+13:30
123Elias PalmertzHelsingborgs SOK29:09+13:49
124Manfred NordinLycksele IF29:17+13:57
125Oskar JonssonRobertsfors IK29:22+14:02
126Axel VikmanOK Linné29:27+14:07
127Felix DahlinKovlands IF29:30+14:10
128Vilmer HagelbergEksjö SOK29:34+14:14
129Joar AnderssonVäxjö OK29:35+14:15
130Arvid BerggrenÖstersunds OK29:36+14:16
131Loa NordströmFrösö IF29:48+14:28
132Albin BerggrenOK Renen29:58+14:38
133Emil AnkerOrienteering Innsbruck Imst30:08+14:48
134Einar BlombergSegersta OK30:12+14:52
135Alfred WesselLänna IF30:38+15:18
136Isak StinessenDalaportens OL30:40+15:20
137Petter NordlundOK Kåre30:53+15:33
137Ture ForsbergSkogslöparna30:53+15:33
139Erik Lingbro DömstedtUmeå OK30:56+15:36
140Max LindqvistTäby OK30:57+15:37
141Pelle JakobssonEksjö SOK31:02+15:42
142Love KarlssonVäxjö OK31:09+15:49
143Karl KullbergBjörkfors GoIF31:45+16:25
144Viggo NäsmanLerums SOK31:47+16:27
145William WestbomSäterbygdens OK32:08+16:48
146Linus HolmbergOK Gränsen32:58+17:38
147Oscar KristofferssonAlmby IK33:11+17:51
148Daniel KarlssonOK Njudung33:15+17:55
148Hjalmar JohanssonOK Alehof33:15+17:55
150Mikael GustavssonHällefors OK33:30+18:10
151Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK34:11+18:51
152Alvin NordinOK Älvsjö-Örby34:21+19:01
153Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb34:43+19:23
154Aleksei BotovKuzmolovo34:59+19:39
155Chen YisenO-STAR35:19+19:59
156Gustav NorbergStora Tuna OK35:50+20:30
157Arvid HedmanÖstersunds OK36:20+21:00
158Edvin HellmanHögåkers OK36:25+21:05
159Arvid LarssonOK Milan36:29+21:09
160Hannes SödermanNärpes OK36:44+21:24
160Leopold OlofssonVästerås SOK36:44+21:24
162Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF38:33+23:13
163Kristian KaiserIF Sturla38:51+23:31
164Jasu KahelinVaajakosken Terä39:18+23:58
165Nils RönnestrandFrösö IF40:25+25:05
166Edvin WesterSkogslöparna41:00+25:40
167Elliot TyskOK Kåre41:32+26:12
168Albin ThunbergOK Vivill42:20+27:00
169Olle HåkanssonRonneby OK42:33+27:13
170Valter VikströmUmeå OK42:52+27:32
171Oscar AhlstedtÅmåls OK43:23+28:03
172Melker OckbornTrollhättans SOK44:59+29:39
173Alexander ThulinVästerås SOK50:27+35:07
174Vilhelm NylundOK Raseborg51:33+36:13
175Max ErikssonKatrineholms OK1:02:14+46:54
176Aron LindbergOK Roslagen1:18:05+1:02:45
Elias TrossingTäby OKej godkänd
Gil MesserliOLG Thun / ANCOej godkänd
Hugo NyströmOK Ravinenej godkänd
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Per Gustav WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Oliver JonssonAttunda OKej godkänd
Meo NiederhauserOLG Thun (sui)ej godkänd
Joel HolmgårdKils OKej godkänd
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Ted LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Frank SidenvallHudiksvalls OKej start
David ErdalenIFK Göteborgej start
Ingmar WestfeldtIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser