Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14 Kort

3 080 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid JonssonRobertsfors IK23:19
2Alfred SjödinOK Tisaren23:25+0:06
3Rasmus KarlssonOK Denseln25:21+2:02
4Martin KaiserIF Sturla27:12+3:53
5Elis Bergendahl HanssonIF Thor27:44+4:25
6Oscar ÖsterlundIK Ymer28:06+4:47
7Malte HellgrenIF Thor28:08+4:49
8Arvid JonforsenHallstahammars OK28:12+4:53
9Felix MoosmannOrienteering Innsbruck Imst28:22+5:03
10Jesper UnanderSundsvalls OK29:13+5:54
11Ville IsoniemiOK Trian29:14+5:55
12Eric JohanssonOK Kåre30:03+6:44
13Erik EksbergRydboholms SK30:13+6:54
14Noel Persson FerreraSkarpnäcks OL30:30+7:11
15Linus YtterbomKovlands IF31:45+8:26
16Toon Van BruggenTrol Belgium31:52+8:33
17Viktor EricsonSundbybergs IK31:57+8:38
18Erik NilssonOK PAN-Kristianstad32:14+8:55
19Erik ElfÖlmstads IS33:10+9:51
20Liam KarlssonAlvesta SOK33:34+10:15
21Nils HårdGagnefs OK33:56+10:37
22Ivar StenälvValbo AIF34:47+11:28
23Emil AnterudVäsby OK34:51+11:32
24Noé ZahndOLG Thun35:37+12:18
25Jakob EhrsIF Femman35:39+12:20
26Erik GustafssonDegerfors OK35:48+12:29
27Elias JavehedTäby OK37:00+13:41
28Elias StenbackaVaasan Suunnistajat38:13+14:54
29Nils BlombergSegersta OK38:31+15:12
30Alain HoferOLG Thun39:31+16:12
31Emil GrönroosOK Alehof40:45+17:26
32Robin AnderssonTrollhättans SOK41:08+17:49
33Olof AnderssonOK Södertörn41:11+17:52
34Albin AppelgrenTrollhättans SOK41:26+18:07
35Johannes WikströmOK Tyr41:38+18:19
36Oliwer GöranssonLidköpings VSK42:23+19:04
37Alvin JohanssonOK Njudung42:50+19:31
38Johan BylanderKarlsbyhedens OK43:05+19:46
39Olle KullmanOK Alehof43:09+19:50
40Benedikt PerktoldOrienteering Innsbruck Imst44:10+20:51
41Emil BlidefalkOK Södertörn45:50+22:31
42Ludvig KarlssonTrollhättans SOK47:24+24:05
43Malte LandforsLustens OK51:34+28:15
44Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna57:54+34:35
45Tidemann LierIndre Østfold OK1:04:42+41:23
46Aaron HeumaderOrienteering Innsbruck Imst1:06:26+43:07
47Hannes JohanssonOK Älme1:44:07+1:20:48
Bruno GöranssonAlmby IKej godkänd
Valter DrejmoOK Landehofej godkänd
Carl SandqvistVästerås SOKej start
Lowe HammarFK Herkulesej start
Martin LauriGammelstads IFej start
Max PetterssonOK Renenej start
Hannes GranlundIF Minkenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser