Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Kort-2

6 490 m, 129 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle BoströmJärla Orientering39:01
2Sindre RønningNydalens SK39:14+0:13
3Simon HodlerIFK Mora OK40:06+1:05
4Johan StrandGöteborg-Majorna OK40:33+1:32
5Simon HedlundÄrla IF41:10+2:09
6Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF42:09+3:08
7Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK42:19+3:18
8Mikko PatanaHiidenkiertäjät43:31+4:30
9Ivan ForsgrenOK Tisaren43:37+4:36
10Oskar ArleboKFUM Örebro OK44:32+5:31
10Emil FolinoKarlskrona SOK44:32+5:31
12Christoffer EskilssonTullinge SK45:35+6:34
13Simon TeikeForsa OK45:36+6:35
14Simon SvenssonOK PAN-Kristianstad45:43+6:42
15Emil GranqvistOK Ravinen45:55+6:54
16Andreas HultqvistTullinge SK45:57+6:56
17Niklas SundqvistTullinge SK46:24+7:23
18Anders HedbergGöteborg-Majorna OK46:30+7:29
19William RiggHalden SK46:38+7:37
20Jonatan AronssonOK Tisaren47:06+8:05
21Joel NilssonIFK Göteborg47:31+8:30
22Björn PramlidOK Klemmingen47:33+8:32
23Andreas HallIFK Lidingö SOK47:46+8:45
24Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb47:52+8:51
25Assar HellströmOK Ravinen48:09+9:08
26Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro48:59+9:58
27Jacob LindstamOK Ravinen49:16+10:15
28Jonas PalmSävedalens AIK49:30+10:29
29Niclas LarssonKöping-Kolsva OK49:46+10:45
30Johan BlickOK Alehof50:01+11:00
31Pyry IlmarinenHiidenkiertäjät50:02+11:01
32Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK50:08+11:07
32Jonty OramAuckland OC50:08+11:07
34Lukas GustavssonCentrum OK50:31+11:30
35Jakob ForsseliusSkellefteå OK50:38+11:37
36Kalle LiukkonenKummola Racing50:57+11:56
37Fredrik JohanssonLinköpings OK51:06+12:05
38Johan EngströmOK Orion51:23+12:22
39Johan GothCentrum OK52:03+13:02
40Oskar HermanssonCentrum OK52:34+13:33
41Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK52:48+13:47
42Markus LivingOK Kåre53:10+14:09
43Andreas NordforsStora Tuna OK53:45+14:44
44Marcus UllmanOK Alehof53:59+14:58
45Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb54:10+15:09
46Rasmus AlenKangasala SK54:18+15:17
47Henrik BrusSävedalens AIK54:56+15:55
48Måns BrännebyOK Kolmården55:04+16:03
49Magnus SellingHärnösands OK55:14+16:13
50Martin BlomgrenStora Tuna OK55:30+16:29
51Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb55:37+16:36
52Johan NymanForsa OK55:55+16:54
53Gustav NäsmanHaninge SOK56:03+17:02
54Erik MattssonJärla Orientering56:10+17:09
55Anton HemlinIK Uven56:18+17:17
56Mathias WilhelmssonOK Kåre56:31+17:30
57Jens ÖströmOK Tyr56:46+17:45
58Christopher LambertShado56:48+17:47
59Jesper MelinGarphyttans IF56:50+17:49
60Emil HammarströmOK Måsen57:15+18:14
61Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro57:23+18:22
62Markus SvenssonOK PAN-Kristianstad57:24+18:23
63Erik HögkvistOK Tyr57:28+18:27
64Daniel AnderssonIK Gandvik57:33+18:32
65Mikael AnderssonIK Gandvik57:48+18:47
66Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö58:46+19:45
67Arvid HammarFK Herkules59:29+20:28
68Henrik FröjdRehns BK59:45+20:44
69Anders GranbergOK Klemmingen1:00:07+21:06
70Tobias ForsénTullinge SK1:00:13+21:12
71Filip ÖstmanKristinehamns OK1:00:20+21:19
72Fredrik ForsbergTullinge SK1:00:35+21:34
73Andreas HerzogOLG Schaffhausen1:01:07+22:06
74Magnus WilhelmssonForsa OK1:01:17+22:16
75Christofer NäsholmÄrla IF1:01:26+22:25
76Ken EriksonNärpes OK1:01:34+22:33
77Tomas JohnssonSundsvalls OK1:01:45+22:44
78Oskar EngmanNyköpings OK1:01:56+22:55
79Anders PlattJärla Orientering1:02:01+23:00
80Tobias AnderssonOK Österåker1:02:19+23:18
81Julius HakkarainenMS Parma1:02:31+23:30
82Jan Lennart DalheimerIK Vikings OK1:02:35+23:34
83Fredrik LarssonOK Södertörn1:03:00+23:59
84Robin Westerlund1:03:10+24:09
85Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK1:04:02+25:01
86Erik AnderssonIK Gandvik1:04:23+25:22
87Mårten HolmströmOK Österåker1:04:42+25:41
88Peter SvanbergOK Cannes1:04:56+25:55
89Kieran WoodsAuckland OC1:05:39+26:38
90Niclas HägglundLinköpings OK1:05:52+26:51
91Demian GanderOLG Pfäffikon1:05:54+26:53
92Matthias LeibundgutOLV Hindelbank1:06:32+27:31
93Emil WippJärla Orientering1:07:08+28:07
94HEO SeongbeomForest OC1:07:14+28:13
95Håvar ØstvikBardu IL1:07:40+28:39
96Linus Talltjärn1:08:08+29:07
97Magnus FranssonÄrla IF1:08:23+29:22
98Lars OlovssonRehns BK1:09:15+30:14
99Abdulkadir KöseoğluEONTOURS1:11:46+32:45
100Joel AnderssonIK Gandvik1:12:02+33:01
101Alexander NilssonOK Södertörn1:12:17+33:16
102Emil HåsteenRånäs OK1:12:23+33:22
103Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna1:13:44+34:43
104Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:13:49+34:48
105Emil ThalinOK Älvsjö-Örby1:14:30+35:29
106Wang Ki YuenHKOC1:15:28+36:27
107Anton DanielsAttunda OK1:17:09+38:08
108Kalle LarssonForsa OK1:17:37+38:36
109Lars DahlströmHJS-Vansbro OK1:18:42+39:41
110Marcus KempeSävedalens AIK1:19:06+40:05
111Albin Elnerud1:20:43+41:42
112Ole-Kristian KaspersenMo o-klubb1:23:14+44:13
113Nils WestlundTrosabygdens OK1:23:58+44:57
114Joel ForsgrenOK Tisaren1:25:50+46:49
115Andreas StenmarkFMTM1:32:53+53:52
116Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:37:30+58:29
117Zhenyang QiuCrazy Young1:38:41+59:40
118Jakob RedtzerAttunda OK1:39:52+1:00:51
119Fang RongrongChina DEER-O1:46:00+1:06:59
120SUN YIChina DEER-O1:47:29+1:08:28
121Tim GlogauLVB Leipzig1:48:34+1:09:33
122Yngve RahlénOK Ravinen1:55:19+1:16:18
123Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK1:55:54+1:16:53
124Yuxuan ZhaoCrazy Young2:18:49+1:39:48
Filip JacobssonOK Tisarenej godkänd
Anders HåkanssonOK Kåreej godkänd
Simon SanderiIFK Lidingö SOKej godkänd
August RamleGöteborg-Majorna OKej godkänd
David WesterlundTäby OKej godkänd
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Eddie EdströmSundsvalls OKej start
Matti MaajärviLappeen Rientoej start
William NilssonOK Södertörnej start
Jakob AttåsOK Tisarenej start
Oscar SturkWaxholms OKej start
Dominik WagnerOLG Kakowaej start
Nils GumaeliusWaxholms OKej start
Mattias AnderssonIK Gandvikej start
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej start
Erik EdénWaxholms OKej start
Per SjögrenKFUM Örebro OKej start
Sebastian RunanderTrosabygdens OKej start
Andreas ZeijlonOK Hällenej start
Jonas RinnbäckOK Ravinenej start
Jonatan LageOK Hällenej start
Emil AlexanderssonStora Tuna OKej start
Mats JohnssonCentrum OKej start
Svante PerssonSöderhamns OKej start
Olle PenttinenIFK Hedemora OKej start
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Christian HedquistOK Tyrej start
Carl MagnussonIFK Mora OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser