Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång-1

11 650 m, 144 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:17:15
2Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:19:33+2:18
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:21:04+3:49
4Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:21:56+4:41
5Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:22:04+4:49
6Oskar LeinonenOK Kolmården1:22:26+5:11
7Love BerzellOK Ravinen1:22:55+5:40
8Simen Hjalmar WästlundBækkelagets SK1:23:07+5:52
9Jyri UusitaloPellon Ponsi1:23:45+6:30
10Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:23:54+6:39
11Lucas SundbladEksjö SOK1:23:57+6:42
12Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:24:15+7:00
13Juha HyyryläinenAnttolan Urheilijat1:24:35+7:20
14Cyril BucherNWK Be/So1:24:40+7:25
15Erik MartinssonLinköpings OK1:24:54+7:39
16Mattias KarlssonVäxjö OK1:25:05+7:50
17Mikael AnderssonOK Kolmården1:25:16+8:01
18Erik BomanGävle OK1:25:33+8:18
19Fredrik WennermarkSävedalens AIK1:25:37+8:22
20Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:25:46+8:31
21Ola SvahnIFK Mora OK1:25:49+8:34
22Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:26:05+8:50
23Markus LarssonHestra IF1:26:12+8:57
24Johan HellmanVänersborgs SK1:26:47+9:32
25Hans PerssonIFK Umeå1:26:55+9:40
26Gustaf SundbüeOK Hällen1:27:13+9:58
27Martin HederskogIFK Umeå1:27:18+10:03
28Daniel NilssonNyköpings OK1:27:28+10:13
29Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:27:41+10:26
30Erik BlomgrenStora Tuna OK1:28:07+10:52
31Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät1:28:22+11:07
32Lukas PetersonIFK Umeå1:28:49+11:34
33Oscar VångellÄrla IF1:28:50+11:35
34Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:28:56+11:41
35Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:29:23+12:08
36Filip KarlssonIF Hagen1:29:28+12:13
37Heino OllinSävedalens AIK1:29:33+12:18
38Benjamin EdlundHestra IF1:30:17+13:02
39Olle NilssonOK Linné1:30:36+13:21
40Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:30:40+13:25
41Florian MoserNWK Be/So1:30:49+13:34
42Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:31:00+13:45
43Ken PeetersOK Linné1:31:21+14:06
44Simon AnderssonTrollhättans SOK1:31:29+14:14
45Jonas EngströmOK Hällen1:31:46+14:31
46Simon WikströmOK PAN-Kristianstad1:32:36+15:21
47Markus LangStora Tuna OK1:32:58+15:43
47Nick GebertOLK Wiggertal1:32:58+15:43
49Jesper LysellRehns BK1:33:06+15:51
50Kevin StåhlOK Hammaren1:33:17+16:02
51Paul FluckigerANCO1:33:20+16:05
52Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:33:25+16:10
53Josh BeechEspoon Suunta1:33:40+16:25
54Erik MemmiHalmstad OK1:33:47+16:32
55Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:34:07+16:52
56Albert AskengrenBergnäsets AIK1:34:16+17:01
57Håvard Mo VaadalNtnui1:34:52+17:37
58Mikael NilssonSnättringe SK1:35:03+17:48
59Joel SjölanderIFK Umeå1:35:10+17:55
60Emil ÅbergOK Kåre1:35:25+18:10
61Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:35:32+18:17
62Sven KleinGlobi OK1:35:41+18:26
63Øyvind WiggenByåsen IL1:36:02+18:47
64Fabian WennerbergOK Klyftamo1:36:04+18:49
65Simon AnderssonOK Rodhen1:36:12+18:57
66Felix SpäthIFK Lidingö SOK1:36:49+19:34
67Gustaf WennerbergOK PAN-Kristianstad1:36:53+19:38
68Christian Faruga KarldénKvillebyns SK1:37:02+19:47
69Archibald SoguelANCO1:37:05+19:50
70Kasper WestmanVästerås SOK1:37:06+19:51
71Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:37:13+19:58
72Oscar BjörckJärla Orientering1:38:08+20:53
73Ola KeiseråsIL Leik1:38:12+20:57
74Anders AxlingSundsvalls OK1:38:20+21:05
74Nicolas MüllerNWK Be/So1:38:20+21:05
76Linus RappIFK Mora OK1:38:33+21:18
77Robert JohanssonTäby OK1:38:34+21:19
78Anders ÖsterlundVästerås SOK1:39:05+21:50
79Ludvig ErikssonKils OK1:39:44+22:29
79Adrian KöpfliOLV Luzern1:39:44+22:29
81John KumlinIK Ymer1:40:13+22:58
82Erik GustafssonNtnui1:40:24+23:09
83Fabio AlfieriOLK Argus1:40:57+23:42
84Henric FröbergTjalve IF Norrköping1:41:08+23:53
85Karl EngesAttunda OK1:41:37+24:22
86Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:42:34+25:19
87Niklas OlssonLinköpings OK1:42:54+25:39
88Mikael PihelOK Tisaren1:43:02+25:47
89Daniel PekSlavia Hradec Kralove1:43:23+26:08
89Joel JohnssonOK Nackhe1:43:23+26:08
91Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:44:03+26:48
92Vojtech NetukaSlavia Hradec Kralove1:44:13+26:58
93Martin LarssonHestra IF1:46:50+29:35
93Erik DahlqvistStorviks IF1:46:50+29:35
95Johan FröbergTjalve IF Norrköping1:46:57+29:42
96Victor BergstrandLinköpings OK1:47:08+29:53
97Gil MeyerGlobi OK1:47:09+29:54
98Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:47:29+30:14
99Maxime BonneauLinköpings OK1:47:32+30:17
100Benjamin WaltiOLK Argus1:47:38+30:23
101Sven EngströmLinköpings OK1:47:54+30:39
102Patrick HigginsLagan Valley Orienteers1:47:56+30:41
103Erik SkärbergVänersborgs SK1:48:36+31:21
104Jakob Kalvig SkoganNtnui1:48:39+31:24
105Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:49:45+32:30
106Joel Börjesson-ErikssonStorviks IF1:50:34+33:19
107Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:51:28+34:13
108Kari-Pekka SeppänenRastikarhut1:51:44+34:29
109Joris HochstetterUSV Jena1:52:11+34:56
110Viljo OripeltoHauhon Sisu1:54:43+37:28
111Ulrik ImbergOK Linné1:56:53+39:38
112Håkan AlmqvistNybro OK1:57:54+40:39
113Viljam GrahnIF Femman1:58:03+40:48
113Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:58:03+40:48
115Xoel ChamorroPola Sombra1:58:29+41:14
116Andreas NilssonSävedalens AIK1:59:18+42:03
117Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby2:02:14+44:59
118Konstantin ZybovMagnytnaya Strelka2:04:38+47:23
119Magnus BjörkOK Rodhen2:06:46+49:31
120Hampus WestmanVästerås SOK2:06:58+49:43
121Karsten BlumeBerliner TSC2:07:25+50:10
122Zhuoye LiO-STAR2:09:15+52:00
123Jonas AnderssonStora Tuna OK2:10:16+53:01
124Pascal HaasGlobi OK2:11:18+54:03
125Sebastian FleissBerliner TSC2:19:46+1:02:31
126Fredrik PerssonDomnarvets GoIF2:20:19+1:03:04
127Viktor DahlqvistStorviks IF2:20:42+1:03:27
128Erik BjörklundOK Linné2:26:53+1:09:38
129Nils DahlqvistStorviks IF2:38:34+1:21:19
130Mark PriorSan Diego Orienteering Club2:42:54+1:25:39
131Brais PiñeiroPola Sombra2:47:52+1:30:37
Lasse KauttoVaajakosken Teräej godkänd
Torbjörn JakobssonOK Rodhenej godkänd
Samuel HedlundLånghundra IFej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Jarrah DayTampereen Pyrintöej godkänd
Dominik HaasGlobi OKej godkänd
Matthias PoellOLC Wienerwaldej godkänd
Gábor BereczDornyay Salgótarján HUNej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Erik PetterssonOK Denselnej godkänd
Erik BäcklundekvallTrollhättans SOKej godkänd
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Albin BergkvistOK Kåreej godkänd
Antti ParjanneLynxej start
Jarno ParkkinenKooveeej start
Robbin KantarpÄrla IFej start
Magnus GlänneforsTullinge SKej start
Leonas MockunasHellas Orienteringej start
Nils EyerNWK Be/Soej start
Viktor SilvemarkÄrla IFej start
Håkan KarlssonÄlvsby IF OKej start
Johan AronssonOK Tisarenej start
Rasmus GöthbergIFK Mora OKej start
Halvor Eid NieslenÄrla IFej start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Emil ØbroOK Orionej start
Sixten WalheimIFK Umeåej start
Daniel DuhlboIFK Mora OKej start
Axel WrådheAttunda OKej start
Gustav NordströmGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser