Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H35

8 030 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter ÖbergOK Hällen51:11
2Erik ÖhlundUlricehamns OK51:40+0:29
3Peter AronssonLinköpings OK53:07+1:56
4Erik EngstrandIFK Göteborg53:34+2:23
5Olle WinrothOK Löftan54:48+3:37
6Anders BoströmJärfälla OK54:57+3:46
7Erik SandhOK Roxen55:02+3:51
8Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK55:39+4:28
9Christian OttLeksands OK55:48+4:37
10Isak BergmanOK Skogsfalken56:02+4:51
11Per BrolundOK Denseln57:00+5:49
12Hans BrolundOK Denseln57:16+6:05
13Per EklöfOK Milan57:29+6:18
14Matti JanlövIF Åland57:49+6:38
15Harri AndréeJärla Orientering57:58+6:47
16Daniel NetzIFK Göteborg58:39+7:28
17Joakim AntonssonOK Löftan59:14+8:03
18Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:00:31+9:20
19Rikard PentonenIFK Göteborg1:01:03+9:52
20Niclas SjögrenHaninge SOK1:01:54+10:43
21Iivo KotamäkiIkaalisten Nouseva-Voima1:02:04+10:53
22Tomas HolmbergCentrum OK1:02:21+11:10
23Martin ÅkerlundSkellefteå OK1:02:37+11:26
24Greger TyskOK Kåre1:02:57+11:46
25Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb1:03:08+11:57
26Martin LindqvistStenungsunds OK1:03:39+12:28
26Per BerghTullinge SK1:03:39+12:28
28Peter KolmskogOK Kåre1:05:17+14:06
29Henrik WickströmVästerås SOK1:05:23+14:12
30Per FredbergKristinehamns OK1:06:11+15:00
31Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK1:06:31+15:20
32Ben ChestersTorquay Boys OC1:07:45+16:34
33Stefan RingOK Löftan1:07:52+16:41
34Olof PerssonSvaide Roma SOK1:08:08+16:57
35Niklas BarskÖvertorneå IF1:08:16+17:05
36Andreas EdlundMälarö SOK1:08:26+17:15
37Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:08:38+17:27
38John HartleySöders-Tyresö1:08:43+17:32
39Kim BergOK Botnia1:08:45+17:34
40Oleksandr SankinKyivska Rus1:09:27+18:16
41Mathias NyströmNorbergs OK1:09:51+18:40
42Tobias ThorssonOK Löftan1:09:56+18:45
43Kristoffer EdshageCentrum OK1:10:17+19:06
44Ola FängmarkIFK Umeå1:11:14+20:03
45Anders LagerwallOK Linné1:11:47+20:36
46Mikael LundqvistHalmstad OK1:13:24+22:13
47Mattias ÅgrenCentrum OK1:13:37+22:26
48Jonatan SöderbergGävle OK1:13:56+22:45
49Henrik SjögrenHaninge SOK1:14:22+23:11
50Mikael NybergSkattkärrs SOK1:15:26+24:15
51Silvio ZahndOLG Thun1:15:27+24:16
52Jonas BraamOK Denseln1:17:04+25:53
53Måns ThörnqvistBredareds IF1:17:07+25:56
54Fredrik HugossonLunds OK1:17:16+26:05
55Arvid RudbergCentrum OK1:18:05+26:54
56Tobias SchwartzBerliner TSC1:19:25+28:14
57Johan StällbergTullinge SK1:20:44+29:33
58Michael WickströmArboga OK1:21:10+29:59
59Martin KarlssonCentrum OK1:21:28+30:17
60Daniel NilssonOK Norrvirdarna1:22:17+31:06
61Aleksandr SheinKuzmolovo1:24:44+33:33
62Simon OttOLK Argus1:26:19+35:08
63David AndréGöteborg-Majorna OK1:26:37+35:26
64Mikael NilssonLunds OK1:27:08+35:57
65Patrik WärnmanIF Brahe1:28:07+36:56
66Mikael MellegårdLidköpings VSK1:31:22+40:11
67Carl Wolfgang DistlerBerliner TSC1:34:13+43:02
68Daniel NybergMölndal Outdoor IF1:35:25+44:14
69Erik RåbergFossum IF1:35:37+44:26
70Per JonssonSjövalla FK1:37:12+46:01
71Henrik LundgrenCentrum OK1:38:41+47:30
72Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:40:54+49:43
73Daniel EleniusCentrum OK1:50:39+59:28
74Henrik NorellSnättringe SK2:03:06+1:11:55
75Mattias HenrikssonCentrum OK2:04:51+1:13:40
Emil TallhageCentrum OKej godkänd
Jörgen OhlinTullinge SKej start
Simon FröjdöPaimion Rastiej start
Anders StällbergTullinge SKej start
Martin AgerhällIFK Umeåej start
Jon AnderssonIFK Umeåej start
Johan ForsstedtSöders-Tyresöej start
Björn NormarkTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser