Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H55 Motion

4 100 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikael HolmIF Minken35:42
2Kaj KaspersenHerning Orienteringsklub39:34+3:52
3Mathias GrönIF Femman42:49+7:07
4Vesa VilppulaIFK Brattfors45:02+9:20
5Bengt SchmelingOK Roxen46:00+10:18
6Jan-Dag AaenStjørdals-Blink Orientering46:31+10:49
7Lars MandahlOK Linné46:39+10:57
8Magnus FredrikssonNyköpings OK47:05+11:23
9Torsten RambergHallstahammars OK47:29+11:47
10Åke StridAlmby IK48:46+13:04
11Arne WesterlundNyköpings OK48:54+13:12
12Per-Gunnar JohanssonOK Reftele49:19+13:37
13Börje ÖbergOK Skogshjortarna50:31+14:49
14Tomas LundqvistIF Femman50:52+15:10
15Claes AlmJärla Orientering53:50+18:08
16Søren Søgaard NielsenHerning Orienteringsklub54:35+18:53
17Ingmar EkIF Minken55:29+19:47
18Ingemar NylundIF Femman55:30+19:48
19Nicklas TorlegårdCentrum OK57:29+21:47
20Magnus FovaeusSävedalens AIK57:31+21:49
21Kent RobertssonVaggeryds SOK57:42+22:00
22Håkan NilssonVännäs OK59:24+23:42
23Thomas ReichelSävedalens AIK1:01:18+25:36
24Pelle OlofssonOK Skogshjortarna1:01:32+25:50
25Bo WallinKorsnäs IF OK1:03:10+27:28
26Mats KarlssonTjalve IF Norrköping1:03:13+27:31
27Roland NilssonSkåneslättens OL1:04:37+28:55
28Ulf IngvarssonOK Skogsfalken1:06:51+31:09
29Anders KarlssonÅrsunda IF1:06:58+31:16
30Bengt MellinSundbybergs IK1:07:00+31:18
31Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:08:30+32:48
32Erik BengtssonSala OK1:10:01+34:19
33Thomas WiklundVästerås SOK1:10:12+34:30
34Lars-Erik LiljeströmGävle OK1:10:28+34:46
35Anders LiljaOK Denseln1:13:02+37:20
36Erik HanssonOK Roxen1:13:44+38:02
37Ingemar TedhamreSnättringe SK1:15:33+39:51
38Gernot TuerkHSV Großmittel1:18:28+42:46
39Jostein AndersenWaxholms OK1:36:12+1:00:30
40Gert-Olof KromnérSkogspojkarnas OK1:49:23+1:13:41
41Børre KristiansenHamar OK2:01:30+1:25:48
Michael Leth JessOK Roskildeej godkänd
Sven-Arne BengtssonOK Nackheej start
Charles MolinFalköpings AIK OKej start
Kristian NæssNydalens SKej start
Kaspar ZoellyOL Zimmerbergej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser