Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H70 Kort

3 030 m, 111 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Ivar SvenssonRehns BK29:51
2Börje WahlgrenSundbybergs IK30:31+0:40
3Göran ForsbergNyköpings OK31:21+1:30
4Per-Ivar MöllbergArboga OK31:45+1:54
5Peter HagströmTjalve IF Norrköping31:48+1:57
6Larseric LarssonDegerfors OK32:10+2:19
7Hans-Gösta BernhardMariestads FK33:16+3:25
7Hans PerssonOK Älgen33:16+3:25
9Tom BrantheimÖstersunds OK33:33+3:42
10Nils BoremyrKvarnsvedens GoIF OK33:40+3:49
11Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK34:14+4:23
12Ernst KläyOLG Huttwil34:41+4:50
13Mats ElofssonHerrljunga SK Skid O Ol34:52+5:01
14Claes MartinssonFinspångs SOK35:15+5:24
15Lars-Olof LundströmVästerås SOK35:33+5:42
16Bo LindkvistKöping-Kolsva OK35:37+5:46
17Tage SandbergBromma-Vällingby SOK35:51+6:00
18Rune EliassonFalkenbergs OK36:26+6:35
19Göran FriskAttunda OK36:35+6:44
20Ulf LöfgrenStora Tuna OK36:52+7:01
21Lennart LindgrenOK Järnbärarna36:53+7:02
22Kjell HemmyrStöcksjö IS37:05+7:14
23Torbjörn YttergrenStöcksjö IS37:58+8:07
24Hans SjögrenAlvesta SOK38:02+8:11
25Arne JohanssonOK Älme38:12+8:21
26Roland AlsénOK Roxen38:15+8:24
27Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK38:17+8:26
28Allan WikströmStångenäs AIS38:27+8:36
29Tommy LandegrenTurebergs IF38:29+8:38
30Håkan SöderqvistArboga OK39:00+9:09
31Lennart GustavssonIK Uven39:03+9:12
32John ÖstlundSundbybergs IK39:18+9:27
33Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben39:22+9:31
34Jan BojlingSolna OK39:43+9:52
35Åke HöglundTimrå SOK40:59+11:08
36Bo LundströmFrösö IF41:01+11:10
37Ingemar WidénKFUM Örebro OK41:09+11:18
38Mats KlingvallUmeå OK41:19+11:28
39Jan LarssonSävedalens AIK41:34+11:43
40Connie RoslundHässleholms OK41:49+11:58
41Christer HoltOK Hierne42:01+12:10
42Folke RingbergLessebo OK42:21+12:30
43Leif BjörkmanIK Ymer42:58+13:07
44Göran AbelHärnösands OK43:26+13:35
45Arne KarlssonVärend GN OL43:41+13:50
46Kurt BodinGällstadbygdens SOK44:00+14:09
47Yngve WikblomIF Minken44:29+14:38
48Kjell LindholmSol Tranås45:09+15:18
49Ulf NordgrenOK Landehof45:14+15:23
50Göran SvahnBorås GIF45:21+15:30
51Lars ArleboKFUM Örebro OK45:30+15:39
52Anders StenbackBromma-Vällingby SOK45:36+15:45
53Lennart MartinssonOK Tyringe46:17+16:26
54Georg KarlssonOK Skärmen46:42+16:51
55Sven Eric CarlssonAlfta-Ösa OK46:52+17:01
56OVE PetterssonArboga OK47:19+17:28
57Inge FredrikssonGammelstads IF47:33+17:42
58Inge SundströmNyköpings OK47:36+17:45
59Anders MillingerVästerås SOK48:20+18:29
59Kjell NilssonOK Klemmingen48:20+18:29
61Per-Olav FängmarkIFK Umeå48:38+18:47
62Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK48:43+18:52
63Hans-Erik ErikssonGävle OK48:53+19:02
64Bror FureskogAlfta-Ösa OK48:58+19:07
64Lars KarlssonGamleby OK48:58+19:07
66Hans EkholmAkilles OK48:59+19:08
67Leif BergSigtuna OK49:04+19:13
68Göran KarlssonLessebo OK49:13+19:22
69Alfred LindbergKöping-Kolsva OK49:18+19:27
70Lars-Peter IsakssonSkellefteå OK49:28+19:37
71Urs SchmutzLeksands OK49:43+19:52
72Ralf SkåtarIF Minken50:09+20:18
73Gunnar HedbergÅre OK50:20+20:29
74Tim SowoodInvoc50:23+20:32
75Kurt JakobssonAlvesta SOK51:32+21:41
76Göran JanssonGränna-Bygdens OK52:20+22:29
77Sven-Erik KempeOK Hammaren52:28+22:37
78Vladimir ZelenySK Praga Praha53:38+23:47
79Christer LiwellÄrla IF54:14+24:23
80Bengt ÅkerströmSOK Träff54:17+24:26
81Åke SjöbergOK Gränsen54:25+24:34
82Peter LorentzsonSundsvalls OK56:07+26:16
83Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL56:08+26:17
84Christopher DrewEborienteers56:32+26:41
85Sigvard ErikssonOK Gränsen57:30+27:39
86Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK58:30+28:39
87Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK58:41+28:50
88Ingvar JohnssonVärend GN OL59:06+29:15
89Yngve PerssonTierps SOK1:01:41+31:50
90Göran LitzellOK Kullingshof1:01:48+31:57
91Tomas MöllerOK Södertörn1:02:03+32:12
92Joachim GreterIK Stern1:04:04+34:13
93Leif SalinOK Tyr1:05:56+36:05
94Boris FinnäsIF Brahe1:05:57+36:06
95Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:06:08+36:17
96Rolf SöderlundSolf IK1:06:39+36:48
97Rainer MüllerUSV TU Dresden1:07:07+37:16
98Jörgen AhlqvistSundbybergs IK1:08:42+38:51
99Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:08:50+38:59
100Aymonn AnderssonKarlskrona SOK1:09:54+40:03
101Göran EklundTrosabygdens OK1:10:18+40:27
102Per JacobssonArboga OK1:11:28+41:37
103Åke ErikssonOK Grip1:12:19+42:28
104Hardy PaulssonUmeå OK1:14:58+45:07
105Göran JohanssonJärfälla OK1:16:20+46:29
106Kenneth AnderssonValbo AIF1:18:10+48:19
107Lars AnderssonHalmstad OK1:26:05+56:14
108Christer SvärdBergnäsets AIK1:31:56+1:02:05
109Lars AlbertssonOK Tylöskog1:49:34+1:19:43
Knud VogeliusSilkeborg OKej godkänd
Svenåke SvenssonSnättringe SKej godkänd
Tord HalvarsonOK Kåreej start
Svenolof VikströmSkellefteå OKej start
Tore LundgrenSundsvalls OKej start
Karl Henrik LindmarkRobertsfors IKej start
Stig VahlbergKristinehamns OKej start
Roland PerssonIFK Enskedeej start
Roland ForsblomKungsgårdens SKej start
Nils OlssonVandrarringenej start
Per ElfströmÅrsunda IFej start
Gunnar JohanssonHögåkers OKej start
Thor-Erik LindmarkIFK Kirunaej start
Rolf DanielssonVärend GN OLej start
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFej start
Torsten SmedslundOK77ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser