Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lätt 10,0

9 640 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik PilvingeOK Kolmården1:00:16
2Andreas SvaneboSportsgym SC1:07:17+7:01
3Petter ErikssonÅmåls OK1:10:28+10:12
4Tore MårtensonOK Vivill1:14:57+14:41
5Edvin FritzellAnderstorps OK1:17:25+17:09
6Tom KorkeakoskiOK Milan1:17:48+17:32
7David GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:17:58+17:42
8Erika Åhl JensenÅmåls OK1:22:30+22:14
9Karin AnderssonVästerås SOK1:22:48+22:32
10Torbjörn PetterssonOK Kullingshof1:26:36+26:20
11Elin HerrmannFalköpings AIK OK1:26:39+26:23
12Maria Slars PaulssonSundbybergs IK1:30:26+30:10
13Therese SahlinSportsgym SC1:31:10+30:54
14Elisabeth WestmanVästerås SOK1:32:49+32:33
15Fredrik KarlssonOK Kålmården1:33:43+33:27
16Per HållströmGävle OK1:34:44+34:28
17Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:35:39+35:23
18Johanna ThelausUmeå OK1:36:58+36:42
19Hans WestmanVästerås SOK1:37:17+37:01
20Peter NordströmVandrarringen1:37:37+37:21
21Markus HanssonHagaby GoIF Örebro1:39:37+39:21
22Ann-Sofie EliassonDalaportens OL1:40:00+39:44
23Richard PaakkonenOK Roxen1:41:01+40:45
24Maria NorinGävle OK1:43:23+43:07
25Sofia PerssonTullinge SK1:44:12+43:56
26Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK1:45:16+45:00
27Ragnar MellbinAvesta OK1:46:23+46:07
28Niklas AnderssonTrollhättans SOK1:47:16+47:00
29Martina KarlssonOK Vilse 871:47:57+47:41
30Åsa PetterssonOK Kullingshof1:53:46+53:30
31Karin StenbergOK Sarven1:54:10+53:54
32Anne MelkildFreidig1:56:15+55:59
33Ludvig EklöwOK Roslagen1:57:46+57:30
34Anne-Li LidmanJärfälla OK2:01:11+1:00:55
35Martin EmanuelssonGöteborgs SK2:04:10+1:03:54
36Torbjörn SaetreOK Landehof2:05:01+1:04:45
37Anders BrunanderAttunda OK2:10:08+1:09:52
38Åsa JonssonSkarpnäcks OL2:11:35+1:11:19
39Trond KildalHeming Orientering2:11:49+1:11:33
40Jonas PerssonSöderhamns OK2:23:07+1:22:51
41Per Hammaräng GripKalmar OK2:36:14+1:35:58
42Tomas PetersénOK Njudung2:36:54+1:36:38
Louise LindströmOK Hammarenej godkänd
Emma BromarkLånghundra IFej godkänd
Emil DahqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hampus AnderssonLidköpings VSKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser