Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 3,3

3 250 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kia HemmiSK Pohjantähti34:10
2Erik BjörkqvistHagryd Bikers36:12+2:02
3Ian SjöbergKlubblös36:38+2:28
4Gustav VisingOK Triangeln37:30+3:20
5Amanda TibellLånghundra IF38:35+4:25
6Karin AlmTjällmo-Godegårds OK38:42+4:32
7Magnus JohanssonFörsvarsmakten39:11+5:01
8Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK40:49+6:39
9Axel Björkqvist41:12+7:02
10Johannes MelinIF Thor41:17+7:07
11Sandra SvedNärpes OK41:49+7:39
12Anton Björkqvist42:13+8:03
13Morten HelminsenFredrikstad SK42:14+8:04
14Jessica SchärerOLG Pfäffikon42:28+8:18
15Rainer StephanDJK Adler 07 Bottrop42:29+8:19
16Mikael WilénLeksands OK43:33+9:23
17Caroline YtterströmSundsvalls OK43:53+9:43
18Hannah LarsenMalmö OK43:56+9:46
19Thomas HenryssonTibro OK44:05+9:55
20Maja JakobssonSundsvalls OK45:21+11:11
21Ludvig HaslerSurahammars SOK45:24+11:14
22Lars KreutnerSOK Viljan45:31+11:21
23Peter KristofferssonAlmby IK45:41+11:31
24Emma FritzellAnderstorps OK46:48+12:38
25Klara PetrisiVästerbergslagens OL47:47+13:37
26Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK48:04+13:54
27Andreas LindbergArvidsjaurs OK48:30+14:20
28Janne GustavssonStora Sundby GoIF48:47+14:37
29Linda FredrikssonOK Måsen49:37+15:27
30Ingela HåkanssonIK Uven50:14+16:04
31Inka GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb50:22+16:12
32Joakim Höög50:49+16:39
33Britta IvarssonVästerbergslagens OL51:33+17:23
34Henrik SjölanderTäby OK52:41+18:31
35Monica JonssonIK Hakarpspojkarna52:45+18:35
36Malin MalmbergMalmö OK53:04+18:54
37Charlotta TreptowAnderstorps OK54:20+20:10
38Sumali SkottÅmåls OK55:52+21:42
39Anna TrossingTäby OK56:23+22:13
40Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb56:44+22:34
41Lena RoosSOK Träff57:14+23:04
42Emma WilhelmssonCentrum OK57:18+23:08
43Minna WestbomSäterbygdens OK57:23+23:13
44Annika GranqvistVärend GN OL57:27+23:17
45Emma HerbstVästerås SOK59:11+25:01
46Johan RosénBromma-Vällingby SOK59:21+25:11
47Lisa OlivOK Enen59:34+25:24
48Virginie DehulluK.O.L. Belgium1:00:13+26:03
49Jukka TaimistoMS Parma1:01:53+27:43
50Arvid GunérusSurahammars SOK1:02:12+28:02
51Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:02:26+28:16
52Jonas LarssonDegerfors OK1:03:07+28:57
53Tomas JanssonHjobygdens OK1:03:14+29:04
54Florian SchärerOLG Pfäffikon1:04:22+30:12
55Annika SvenssonSK Björnen1:04:28+30:18
56Eva SchönquistOK Linné1:05:03+30:53
57Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:05:11+31:01
58Birgitta BerglundOK Kåre1:05:26+31:16
59Michael GabrielssonVittjärvs IK1:05:30+31:20
60Emil GabrielssonVittjärvs IK1:06:06+31:56
61Mathias JonssonUpsala IF1:06:47+32:37
62Marko TorkkeliLessebo OK1:07:01+32:51
63Anna-Karin LindebergFrösö IF1:07:29+33:19
64Vesa SärkiojaUmeå OK1:09:05+34:55
65Ida OlssonTorsås OK1:09:26+35:16
66Sven JacobsonOK Milan1:09:31+35:21
67Emelie GustafssonStora Sundby GoIF1:09:52+35:42
68Ida JohanssonOK Hammaren1:10:03+35:53
69Tina KolmskogSundbybergs IK1:11:04+36:54
70Lars-Åke SvenssonSK Björnen1:11:37+37:27
71Inger BakkenIL Leik1:12:07+37:57
72Maria PetterssonOK Njudung1:12:33+38:23
73Anna VisingOK Triangeln1:13:03+38:53
74Lars-Olov VisingOK Triangeln1:13:06+38:56
75Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:13:23+39:13
76Anna BertsOK Alehof1:14:13+40:03
77Linda WåkeråsRydboholms SK1:14:29+40:19
78Malin AnderIstrums SK1:14:43+40:33
79Maria KroksmyrVäxjö OK1:14:57+40:47
80Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby1:16:29+42:19
81Bengt-Olof SandbergAlfta-Ösa OK1:17:25+43:15
82Sofia LiljecrantzSurahammars SOK1:20:35+46:25
83Per-Åke NilssonGävle OK1:20:45+46:35
84Börje HanssonBredareds IF1:23:25+49:15
85Svein Tore Gåsvik NarvestadHalden SK1:29:19+55:09
86Johanna RöstinSöders-Tyresö1:29:26+55:16
87Frida WallentinLerums SOK1:29:30+55:20
88Per WistedtTierps SOK1:34:36+1:00:26
89Leif LaurellOK Flundrehof1:34:57+1:00:47
90Johanna Skantz LundinLänna IF1:35:01+1:00:51
91Ulrika PerssonOK Hammaren1:35:10+1:01:00
92Camilla FlodmanOK Hammaren1:36:55+1:02:45
93Christina FredrikssonGarphyttans IF1:38:45+1:04:35
94Ylva GrönroosOK Alehof1:41:33+1:07:23
95Annemarie VindFinspångs SOK1:42:33+1:08:23
96Marie ZetterlingOK Tyr1:46:58+1:12:48
97Carina GunérusSurahammars SOK1:47:50+1:13:40
98Monica SyrdalHeming Orientering1:54:18+1:20:08
99Lisa OttossonOK Landehof2:03:22+1:29:12
Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottropej godkänd
Linus JernströmAvesta OKej start
Pia KarlssonOK Orionej start
Harriethe NiklassonLunds OKej start
Jennie PetterssonOK Renenej start
Ida SanderOK Milanej start
Emma SätterlundKFUM Örebro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser