Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 5,0

5 060 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton PerssonOK Hammaren39:42
2Charlotte LundströmMantorp44:38+4:56
3Jakob LjungkvistIFK Göteborg44:45+5:03
4Björn LidmanJärfälla OK44:56+5:14
5Johan NilssonHultsfreds OK45:28+5:46
6Mats KarlströmFrösö IF46:19+6:37
7Erik ErlandssonVimmerby OK46:31+6:49
8Ragnar SigurgeirssonIsland48:24+8:42
9Rickard AnderssonSundsvalls OK49:07+9:25
10Annika VikdahlUmeå OK50:11+10:29
11Elias BuskeKlubblös51:23+11:41
12Laura MatilainenEspoon Suunta53:03+13:21
13Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping54:27+14:45
14Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK55:07+15:25
15Andreas LjungkvistHässleholms OK55:46+16:04
16Tomas VikdahlUmeå OK56:05+16:23
17Elsa LimbäckVästerås SOK56:52+17:10
18Sanna BarskÖvertorneå IF58:09+18:27
19Erik RönnestrandFrösö IF58:39+18:57
20Max JonssonSöderhamns OK1:00:34+20:52
21Linnea PetrisiVästerbergslagens OL1:01:24+21:42
22Tommy AnderssonSöders-Tyresö1:01:53+22:11
23Anna FernandezSnättringe SK1:01:57+22:15
24Marie EricssonVästerbergslagens OL1:02:08+22:26
25Ole PedersenLinköpings OK1:02:13+22:31
26Vidar BäckmanFrösö IF1:02:19+22:37
27Lars HolmgrenGamleby OK1:02:20+22:38
28Ingela RönnestrandFrösö IF1:02:58+23:16
29Nicklas SödervallTullinge SK1:04:28+24:46
30Johan NorénÄlvsby IF OK1:05:54+26:12
31Jörgen SvenssonRonneby OK1:07:05+27:23
32Carolina LandinMalmö OK1:07:11+27:29
33Agneta HasselkvistOK Milan1:09:20+29:38
34Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK1:09:31+29:49
35Martina FierzO-Motion1:10:09+30:27
36Anders HedlundGagnefs OK1:10:39+30:57
37Stefan GasserO-Motion1:11:07+31:25
38Hugo KastrupFK Herkules1:12:17+32:35
39Henrik SahlbergIFK Göteborg1:13:21+33:39
40Tõnu JäädmaaOK Võru1:13:27+33:45
41Göran JuhlinGagnefs OK1:14:35+34:53
42Lars Hallberg1:16:09+36:27
43Stefan Mandergrehn Hallberg1:16:12+36:30
44Henrik KahraÅmåls OK1:17:32+37:50
45Charlotta NilssonFrösö IF1:18:18+38:36
46Jacob HedlundGagnefs OK1:23:35+43:53
47Karolina KahraÅmåls OK1:25:47+46:05
48Marie SvenssonJärfälla OK1:36:59+57:17
49Per SvenssonJärfälla OK1:37:02+57:20
50Mikael SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:40:15+1:00:33
Marlise BaumgartnerOL Biel Seelandej godkänd
Hanna VäätäinenKuopion Suunnistajatej godkänd
Alfred AnderIstrums SKej start
Gustav MalmströmTjalve IF Norrköpingej start
Andre NordströmFrösö IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser