Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 5,0

5 000 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola JernströmAvesta OK34:45
2Erik LindgrenOK Tisaren34:54+0:09
3Johan HerbstVästerås SOK39:12+4:27
4Gustaf WaltherOK Denseln40:36+5:51
5Björn AxelssonTullinge SK43:04+8:19
6Beatrice AeschlimannOl Norska43:21+8:36
7Anders SahlénVästerås SOK43:40+8:55
8Yvonne AnderssonTullinge SK44:17+9:32
9Stefan EnbergVästerbergslagens OL44:32+9:47
10Tomas ÖbergOK Hällen45:49+11:04
11Martin JuhlinVästerås SOK45:57+11:12
12Noah RiederOL Biel Seeland46:25+11:40
13Marián MiklušTJ Rapid Bratislava47:47+13:02
14Daniel BjörnbergVästerås SOK48:16+13:31
15Tobias DahlmarkVästerås SOK50:06+15:21
16Magnus LimbäckVästerås SOK50:19+15:34
17Brage KeiseråsIL Leik50:26+15:41
18Juha Virtanen50:29+15:44
19Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK51:51+17:06
20Johan Forslin52:22+17:37
21Alfred LönnVästerås SOK52:56+18:11
22Tomas LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb52:59+18:14
23Carl DingesOK Enen53:59+19:14
24Christoph BoldiniOL Biel Seeland54:50+20:05
25Patrik FriskVästerås SOK55:13+20:28
26Ulf HamreforsVästerås SOK56:25+21:40
27Pål Tore SvendsenNydalens SK56:51+22:06
28Claude RiederOL Biel Seeland57:50+23:05
29Filip ÖhrnKFUM Örebro OK58:44+23:59
30Tomas VidfeltLindebygdens OK59:29+24:44
31Maria CarlströmCentrum OK1:01:30+26:45
32Stefan TörnqvistVästerås SOK1:02:31+27:46
33Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:04:17+29:32
34Alexander RexLunds OK1:05:18+30:33
35Mats ThulinVästerås SOK1:06:40+31:55
36Tamara MiklušováTJ Rapid Bratislava1:13:33+38:48
37Claudia RiederOL Biel Seeland1:14:03+39:18
38Lars HallVästerås SOK1:15:27+40:42
39Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)1:17:20+42:35
40Tomas NordinLycksele IF1:18:12+43:27
41Mats LogrenSjövalla FK1:18:27+43:42
42David LindgrenVästerås SOK1:20:56+46:11
43Niclas RökenTäby OK1:22:41+47:56
44Damian BrennanBOK1:23:18+48:33
45Erik SvenssonOK Klyftamo1:23:25+48:40
46Bryony BrennanBOK1:26:35+51:50
47Johan SärnbrattFinform1:27:41+52:56
48Niklaus GraberOL Biel Seeland1:33:23+58:38
49Mats FrostOK Roslagen1:33:55+59:10
50Mikael ÖdlingÖrnsköldsviks OK1:47:20+1:12:35
51Elin SwärdHadeland OL1:52:09+1:17:24
52Hengyue LiCrazy Young1:55:01+1:20:16
53Karoline ÖsterholmÖrnsköldsviks OK2:02:16+1:27:31
54Xuelin ZhangCrazy Young2:23:45+1:49:00
Anders ÄlvegranVästerås SOKej godkänd
Kenneth AlnessLånghundra IFej start
Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IFej start
Ragnar HedlundIF Thorej start
Anne MagnussonOK Landehofej start
Hans PetterssonLinköpings Skidklubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser