Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Mycket lätt 2,5

2 550 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pontus LindqvistLånghundra IF19:40
2Fredrik HanssonLångvikens OK31:20+11:40
3agnes mörlinRaso IK33:19+13:39
4Valle SehlerOK Kolmården33:35+13:55
5Johan NorbergKlubblös34:21+14:41
6Sunny NorbergKlubblös34:45+15:05
7Amanda LindqvistLånghundra IF35:18+15:38
8Emma EreltOK Norrvirdarna35:24+15:44
9Susanne JakobssonSK Björnen35:33+15:53
10karin mörlinRasbo IK37:47+18:07
11Manuela PenederFSPV Erste Bank39:40+20:00
12Lena ErikssonAndrarums IF40:35+20:55
13Lisa LARSSONVästerås SOK41:02+21:22
14Maria Espenkrona HåkanssonRonneby OK41:39+21:59
15Marie NiemiKlubblös41:54+22:14
16Veronica ByströmKlubblös42:05+22:25
17Nina LindqvistLånghundra IF42:52+23:12
18Karin GradinKlubblös43:53+24:13
19Åsa AxelssonGamelby OK47:22+27:42
20Wilmer KaverénKlubblös47:37+27:57
21Anna NordgrenKlubblös53:36+33:56
22Per NordgrenKlubblös53:41+34:01
23Sophia FlingmarkUddevalla OK55:32+35:52
24Ulrika Adolfsson-JohanssonOK Kåre57:20+37:40
25Solveig Hedlund ErikssonIFK Mora OK1:01:13+41:33
26Hugo LindgrenKlubblös1:02:39+42:59
27Alex LindgrenKlubblös1:02:43+43:03
28Anita RunanderTrosabygdens OK1:10:35+50:55
Wang XINChina DEER-Oej godkänd
Emil Bergströmej start
Marie-Louise DjerfVästerbergslagen OLej start
Karin ServinLånghundra IFej start
Matilda ServinLånghundra IFej start
Emma Vuorinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser