Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 3,3

3 250 m, 133 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per OlssonSkogslöparna27:36
2Thomas Hugosson Snättringe SK34:12+6:36
3Jan-Ivar FlodinLugnviks IF34:23+6:47
4Love UmegårdLånghundra IF34:36+7:00
5Daniel  Holmgren OK Hajpojkarna 35:18+7:42
6Peter KjellbergIstrums SK35:30+7:54
7Ankelo TuomasMS Parma36:41+9:05
8Martin PeterssonKlubblös36:44+9:08
9Mathias ÖströmMalmö OK37:58+10:22
10Johanna LindblomPiteå IF38:08+10:32
11Jon JensenSundsvalls OK39:20+11:44
12Tilda SundqvistOK Renen40:28+12:52
13Karin ReimertzGällstabygdens SOK41:18+13:42
14Veeti MähönenTamperen Pyrinto41:35+13:59
15Anders KallinKungsgårdens SK41:44+14:08
16Karolina SvenssonFK Åsen43:23+15:47
17Ebba LindholmOK Hammaren43:35+15:59
18Margareta OlssonOK Tyringe43:50+16:14
19Petra BerggrundUmeå OK44:10+16:34
20Elisabeth SkoglundSegersta OK44:36+17:00
21Henrik MittelholzerOLK Fricktal44:39+17:03
22Johanna rosenblomOK Nolaskogsarna44:43+17:07
23Annika grönlundOK Nolaskogsarna44:47+17:11
24Thea TanhuaIstrums SK45:08+17:32
25Mikael JohanssonJönköpings OK45:58+18:22
26Lillemor NybergKristinehamns OK46:02+18:26
27Sten EricssonOK Branten46:10+18:34
28Victor ModigOK PAN-Kristianstad46:12+18:36
29Peter SjöbomNjurunda OK46:52+19:16
30Henry VestergårdAlmby IK46:58+19:22
31Malin. StrömTjällmo-Godegårds OK47:28+19:52
32Jakob erikssonOK Hajpojkarna 47:30+19:54
33Anne AnderssonDuveds IF48:01+20:25
34Mark SundbergSundbybergs IK48:18+20:42
35Oskar LarssonLerums SOK48:23+20:47
36Maria DanielssonLycksele IF48:25+20:49
37Anna LundqvistLångvikens OK49:13+21:37
38Nayara GillsparrOK Österåker50:16+22:40
39Jesper PerssonMalmö OK50:24+22:48
40Viktor SöderbergJärla Orientering50:27+22:51
41Karin FlordalSnättringe SK50:31+22:55
42Nils BjuggstamKlubblös50:40+23:04
43Tomas BruceSkogsluffarnas OK51:11+23:35
44Mikael FyhrSOK Aneby52:04+24:28
45Marie StrandOK Stråket52:17+24:41
46Lina NordstrandKlubblös52:24+24:48
47Elin VedinKlubblös52:28+24:52
48Hanna Norgren Klubblös52:36+25:00
49Linda JohnssonKlubblös52:50+25:14
50Hanna Lidström HultenFrösö IF52:51+25:15
51Evelina BergOK Ravinen52:53+25:17
52Johan SjölundHärnösands OK52:58+25:22
53Sten SundinOK Kåre53:18+25:42
54Therese GellerbrantMalungs OK Skogsmårdana54:47+27:11
55Signe HillerhagIFK Lidingö SOK55:08+27:32
56Per SöderstenGustavsbergs OK55:21+27:45
57Torbjörn HornlidenUmedalens IF55:27+27:51
58Marit Pedersen HolmskauTrøsken IL56:07+28:31
59Susanne StierOK Enen56:29+28:53
60Anna GustafssonNyköpings OK57:58+30:22
61Lasse SkoglundLjusne-Ala OK58:08+30:32
62Josefine SalomonssonKlubblös59:40+32:04
63Carin Arrestad KarlssonOK Orinto59:45+32:09
63Ola MörlinRasbo IK59:45+32:09
65Patrik LitzellOK Kullingshof1:00:43+33:07
66Birgitta MattssonOK Kåre1:00:44+33:08
67Randi HegstadByåsen IL1:01:33+33:57
68Jenny SvärdSMOL1:01:44+34:08
69David EngstedtOK Linné1:02:12+34:36
70Emma LiliegrenOK Djerf1:02:35+34:59
71Sara HornlidenUmedalens IF1:02:48+35:12
72Catharina Tholin1:03:09+35:33
73Åke JohannessonTrollhättans SOK1:04:04+36:28
74Elin JohanssonOK Reftele1:04:50+37:14
75Vide EneljungIFK Göteborg1:05:09+37:33
76Sara DyreliusSnättringe SK1:05:17+37:41
77Kerstin BobergOK Roxen1:05:45+38:09
78Marco SieviOLK Wiggertal1:07:09+39:33
79Ebba Diffner KarlssonKlubblös1:07:28+39:52
80Alma AnderssonDomnarvets GoIF1:07:34+39:58
81Kerstin EdblomKlubblös1:08:01+40:25
82Tuija MäkinenRastikakhut1:08:02+40:26
83Sven-Erik EdblomKlubblös1:08:16+40:40
84Emma NilssonIF Hallby SOK1:08:23+40:47
85Linda NilssonAlvesta SOK1:08:40+41:04
86Anders StålnäbbKvarnsvedens GoIF OK1:09:04+41:28
87 Birgitta AugustssonTibro OK1:09:09+41:33
88Oskar BjörkOK Hammaren1:09:34+41:58
89Anders HargebyBjörkfors GoIF1:09:37+42:01
90Marta KällstrandOK Hammaren1:09:41+42:05
91Åsa DamneBromma-Vällingby SOK1:10:10+42:34
92Emma WahlströmOK Djerf1:10:31+42:55
93Magnus GottåsEnebybergs IF1:11:15+43:39
94Jonas JoelssonKlubblös1:11:27+43:51
95Emelie BleyIF Tjalve Norrköping1:11:40+44:04
96Helena HagnäsHärnösands OK1:12:07+44:31
97Lotta MöllerOK Linné1:12:39+45:03
98Hanna EkbergGöteborg-Majorna OK1:12:51+45:15
99Petra WikströmIK Jarl Rättvik1:13:19+45:43
100Eva-Lena BeironSkattkärrs SOK1:13:41+46:05
101Christina Pripp IvarssonOK Hammaren1:15:21+47:45
102sune hedströmOK Rodhen1:15:33+47:57
103Lena BennitzOK Enen1:15:58+48:22
104Anna-Karin EkmanOK Roxen1:16:02+48:26
105Anette HolmströmHärlövs IF1:17:07+49:31
106Christina ErikssonAlfta-Ösa OK1:18:20+50:44
107Gunilla ErikssonTullinge SK1:19:33+51:57
108Håkan HåkanssonKungälvs OK1:19:47+52:11
109Christina FribergÖstersunds OK1:23:26+55:50
110Dominique Rytz RenaudANCO1:24:50+57:14
111Pia NordinKorsnäs IF OK1:25:27+57:51
112Anna Carin LarssonGammelstads IF1:28:39+1:01:03
113Diana AsadHagaby GoIF Örebro1:28:46+1:01:10
114Nicolas AlshammatHagaby GoIF Örebro1:28:47+1:01:11
115Lena SödervallTullinge SK1:30:03+1:02:27
116Andrea LundellIF Hallby SOK1:31:08+1:03:32
117Ove BackströmNorbergs OK1:31:45+1:04:09
118Anna-Brita KarjalainenOulun Kirmaisijat1:31:58+1:04:22
119Emma DigerforsTeam Alewalds1:32:44+1:05:08
119Sofia PahlinI21 IF1:32:44+1:05:08
121Nanette OscarsonTeam Alewalds1:32:48+1:05:12
122Laila HakkarainenFinland1:33:34+1:05:58
123Karin SandqvistVästerås SOK1:37:07+1:09:31
124Gunilla HamreforsVästerås SOK1:39:08+1:11:32
125Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:39:16+1:11:40
Jenny BorgGävle OKej godkänd
Lizette KaverénKlubblösej godkänd
Anna MalmströmOK Linnéej godkänd
Inger PåhlssonÅnge OKej godkänd
Dan AbrahamssonIFK Göteborgej godkänd
Anders NybergKristinehamns OKej godkänd
jesper gidlundArnäs IFej godkänd
Maria BerggrenOK Silvanusej godkänd
Mats LindblomPiteå IFej start
Viviann AnderssonSnättringe SKej start
Oskar BjörkOK Hammarenej start
Oskar BjörkOK Hammarenej start
Robert GustafssonOK Måsenej start
Helena Hagnäs ModerathoHärnösands OKej start
Malin HillKorsnäs IF OKej start
Daniel JönssonOK Södertörnej start
Rolf LindblomOK Klemmingenej start
Ella MörlinRasbo IKej start
Dominique Rytz RenardANCOej start
Kristin RönnestrandFrösö IFej start
Erik SandqvistVästerås SOKej start
Lena SchultzOK Klemmingenej start
Ola SvenssonFK Åsenej start
Marko TorkkelLessebo OKej start
Marika WirungFrölunda OLej start
Martin ZanderT2 IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser