Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 5,0

5 060 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus StrömstenHärnösand36:49
2Marcus NiemiSkoglöparna38:29+1:40
3Jakob PessaHaparanda OK44:28+7:39
4Thomas PetterssonDomnarvets GoIF45:26+8:37
5Hans PahlinI21 IF48:14+11:25
6Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK49:47+12:58
7Matilda BuskeKlubblös51:12+14:23
8Samantha AhlgrenCentrum OK52:12+15:23
9Maja BjörkhagenVittjärvs IK52:18+15:29
10Johan LexellOK Klemmingen53:20+16:31
11Linus BeskowÖrnsköldsvik53:29+16:40
12Martin ForsslundGävle OK53:35+16:46
13Albin GrahnCentrum OK53:54+17:05
14Lina KromnérSkogspojkarnas OK54:01+17:12
15Sune CarlssonOK Hällen54:21+17:32
16Jesse WhiteSøgne Og Songdalen OK54:44+17:55
17Hans-Erik AntfolkNärpes OK56:43+19:54
18Jesse JentzenHadeland OK57:04+20:15
19Emma RenbergSävedalens AIK57:12+20:23
20Pär DahlströmTullinge SK57:24+20:35
21Alexander Shalan OttossonSOK Viljan57:58+21:09
22Maria AlfredssonTrollhättans SOK58:09+21:20
23Kent PeterssonSOK Viljan59:34+22:45
24Daniel OgenstedtHögåkers OK1:00:48+23:59
25Mats LindgrenIF Hallby SOK1:01:11+24:22
26Johnny RahlenOK Ravinen1:01:24+24:35
27Jesper CarlssonIK Uven1:01:53+25:04
28Emma HoofAlfta-Ösa OK1:01:58+25:09
29Sofia GyllenswärdOK Linné1:02:00+25:11
30Måns Holmgren OK Hammaren1:02:02+25:13
31Johan Sundström1:02:28+25:39
32Sven StigenlövHögåkers OK1:02:55+26:06
33Per Anders YtterbøAsker SK1:03:01+26:12
34Magnus StenbackSkarpnäcks OL1:03:53+27:04
35Robert BjörkqvistKlubblös1:04:06+27:17
36Tuija SchmidtTampereen Pyrintö1:04:12+27:23
37Anders FrimodigKlubblös1:04:21+27:32
38Stefan BengtssonOK Lindéna1:04:31+27:42
39Caroline HolmbergSundsvalls OK1:04:42+27:53
40Madeleine LarssonGarphyttans IF1:04:51+28:02
41Marta OlvetRakvere OK1:07:47+30:58
42Matilda RundqvistOK Nackhe1:08:13+31:24
43christer berggrenSala1:08:36+31:47
44Cecilia KarlsenJärfälla OK1:08:58+32:09
45Niklas HedlundGagnefs OK1:09:44+32:55
46Robert BillingHultsfreds OK1:09:47+32:58
47Bo StåhlIS Kullen1:10:02+33:13
48gabriella wennblomHagaby GoIF 1:10:08+33:19
49Linda ForsströmJärla IF OK1:10:22+33:33
50Tomas JireniusVästerbergslagen OL1:10:25+33:36
51Seppo OjanenKangasala SK1:11:37+34:48
52Victor JacobsenOK Måsen1:12:47+35:58
53Birger SvenssonKNIF1:13:01+36:12
54Alva Sundström1:13:23+36:34
55Carola BillingHultsfreds OK1:14:10+37:21
56Urban VestmanPIFK1:14:16+37:27
57Linnéa JonssonSOK Viljan1:16:20+39:31
58Anna PalbomMälarö SOK1:16:26+39:37
59Nina AnderssonKöping-Kolsva OK1:16:52+40:03
60Lina JansHagaby GoIF Örebro1:17:10+40:21
61Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:17:42+40:53
62Åsa NybergKlubblös1:17:46+40:57
63Olof ForsbergKlubblös1:17:56+41:07
64Anders SvahnForsa OK1:18:15+41:26
65Nils Spets BlombergKlubblös1:20:33+43:44
66Fredrik NordforsStora Tuna OK1:20:58+44:09
67Rolf SpångbergLunds OK1:21:07+44:18
68Lena Sundström1:21:39+44:50
69Linda BrynolfssonUmeå OK1:22:04+45:15
70Anders ElovssonIK Standard1:22:25+45:36
71Jan-Eric LindbergSkogslöparna1:23:27+46:38
72susanna länsiluotoHS1:23:29+46:40
73Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:23:38+46:49
74Andreas EricssonHultsfreds OK1:23:45+46:56
75Felix Löwenhielm1:24:13+47:24
76Martina Di BaccoASD Agorosso S. Alessandro1:28:04+51:15
77Mattias GyllenswärdOK Linné1:28:35+51:46
78Susanna Mäki-KarviaLaihian Luja1:28:49+52:00
79Anna-Lena AxelssonUmeå OK1:30:12+53:23
80Åsa SjölanderNorrlands Miljövård1:31:18+54:29
81Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:33:57+57:08
82Markus Wistrand1:35:09+58:20
83Caroline NäslundKlubblös1:35:44+58:55
84Anna LöwenhielmJärla Orientering1:39:51+1:03:02
85Sofia Stiblert EnforsTockarps IK1:44:16+1:07:27
86Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:54:44+1:17:55
87Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK1:56:14+1:19:25
88Ebba Sundström1:56:37+1:19:48
89Arne BengtssonÖrnsköldsvik2:00:50+1:24:01
Jens ArboreliusIS Kullenej godkänd
Meng Ting LISK-OKej godkänd
Elliot Löwenhielmej godkänd
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej start
Pontus Löwenhielmej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser