Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

3-dagars-Svår 5,0

5 000 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering29:38
2Joey HadornOK Linné31:24+1:46
3August MikaelssonVästerås SOK35:27+5:49
4Timo KarppinenSK Pohjantähti37:52+8:14
5Adam HodinÅrsunda IF38:29+8:51
6Torbjörn KölzowOK Ravinen41:54+12:16
7Ida ForsénTullinge SK42:23+12:45
8Oscar BorgFK Åsen43:30+13:52
9Robert SundqvistOK Renen43:53+14:15
10Eduard Pucherna44:00+14:22
11Per ÖgrenBergnäsets AIK44:09+14:31
12Christian HolmIF Femman45:05+15:27
13Ryo ItoKyoto University OLC45:19+15:41
14Lisa RönnolsOK Linné47:34+17:56
15Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK47:36+17:58
16Peter CarlmanVästvärmlands OK48:15+18:37
17Zbynek CerninOLG Säuliamt48:28+18:50
18Elin SundqvistTullinge SK48:44+19:06
19Lena BernhardssonÅrsunda IF48:53+19:15
20Shunta JittoKyoto University OLC48:56+19:18
21Stefan SeoSOIK Hellas50:40+21:02
22Hans A SkjevdalRøros IL50:59+21:21
23Marcus DolkForsa OK52:45+23:07
24Josefin PerssonJärla Orientering52:52+23:14
25Petter SkantzeIFK Lidingö SOK54:47+25:09
26Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK57:29+27:51
27Ann Katrin OlsenAsker SK57:54+28:16
28Ondrej CerninOLG Säuliamt59:18+29:40
29Roland HästöIF Femman1:00:38+31:00
30Martina SundbergIFK Enskede1:00:41+31:03
31Christian Jonsson Sahlin1:01:58+32:20
32Takashi TakeuchiKyoto University OLC1:03:34+33:56
33Mattias Lundin1:03:44+34:06
34Junki OchiKyoto University OLC1:08:32+38:54
35Rolf JonssonBjörkfors GoIF1:10:55+41:17
36Björn HertzTenhults SOK1:13:35+43:57
37Alice SandbergForsa OK1:31:34+1:01:56
38Frank RasmussenBallerup OK1:37:20+1:07:42
39Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:41:39+1:12:01
Hayama AsaiKyoto University OLCej godkänd
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKej start
Bjørn GulbrandsenAsker SKej start
Alma HellströmAttunda OKej start
Jonas HellströmAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser