Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D17-20 Kort

4 810 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kårhild NordstadNtnui43:37
2Emma ErikssonOK Kolmården47:39+4:02
3Sofia BorgLinköpings OK49:17+5:40
4Tine DalgaardKolding OK49:34+5:57
5Frida ZeijlonOK Hällen51:34+7:57
6Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK52:37+9:00
7Emmi KorhonenSK Uusi55:20+11:43
8Malin StrandbergGustavsbergs OK55:36+11:59
9Anna WartewigLVB Leipzig56:38+13:01
10Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening58:00+14:23
11Josefin HersénTullinge SK58:40+15:03
12Emma NilsssonAlvesta SOK59:05+15:28
13Therese EkmanFinspångs SOK1:00:12+16:35
14Carolina ErikssonOK Milan1:01:06+17:29
15Maja WillénÖstersunds OK1:01:47+18:10
16Alicia GummessonFinspångs SOK1:02:21+18:44
17Petra KollanenLynx1:02:22+18:45
18Natálie ŠtemberováTatran Jablonec1:02:50+19:13
19Isabella NilssonGustavsbergs OK1:05:16+21:39
20Kristina TholerudSeskarö IF1:06:19+22:42
21Julia StrömUlricehamns OK1:06:22+22:45
22Annika AttingerOL Zimmerberg1:06:47+23:10
23Elena CoulierCS Pertuis1:07:01+23:24
24Lovisa LarssonTullinge SK1:07:14+23:37
25Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:08:01+24:24
26Alva RasmussenNyköpings OK1:08:40+25:03
27Amanda MullinsSjövalla FK1:09:37+26:00
28Kajsa LindqvistSelånger SOK1:09:56+26:19
29Märtha LindmarkIFK Kiruna1:10:55+27:18
30Kajsa IsidorssonOK Vivill1:11:35+27:58
31Daria CrameriOLG Pfäffikon1:12:02+28:25
32Hedvig SundstedtRasbo IK1:16:13+32:36
33Lovisa FurubackaOK Botnia1:17:20+33:43
34Lina PonténSelånger SOK1:19:00+35:23
35Ottilia AnderssonOK Landehof1:20:02+36:25
36Linnéa CarlssonOK Hällen1:20:10+36:33
37Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä1:23:48+40:11
38Sofia JanssonHjobygdens OK1:25:42+42:05
39Anna UneggSU Klagenfurt1:27:56+44:19
40Thatsani KhampanyaCA Rosé1:28:15+44:38
41Yuman LiCrazy Young1:30:16+46:39
42Sophie AttingerOL Zimmerberg1:30:41+47:04
43Yuehao LiuCrazy Young1:30:48+47:11
44Linnea NybergSäterbygdens OK1:31:16+47:39
45Gea Øiseth BedinIndre Østfold OK1:34:26+50:49
46Amanda HalvarsonLeksands OK1:38:36+54:59
47Vanja JohanssonOK Hammaren1:41:28+57:51
48Léna LassalleCO Ambérieu1:41:30+57:53
49Thea BadKils OK1:45:40+1:02:03
Sofie FröjdSundsvalls OKej godkänd
Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstadej godkänd
Martine JægtvikKonnerud ILej godkänd
Lujia WangCrazy Youngej godkänd
Kyra JonssonSjövalla FKej godkänd
Matilda GraadRonneby OKej start
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OKej start
Kristin AnderssonBjursås OKej start
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Elin UnanderSundsvalls OKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Martina BraunVäxjö OKej start
Linnea SahlinOK Vildhussenej start
Thea HolmgrenUmeå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser