Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Kort-1

4 510 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Emma BergmanOK PAN-Kristianstad33:18
2Josefine SvenssonIFK Göteborg33:34+0:16
3Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering33:42+0:24
4Fredrika VångellLinköpings OK34:54+1:36
5Stina HaraldssonJärla Orientering36:03+2:45
6Jennie RunessonOK Vivill36:42+3:24
7Linnea GustafssonUddevalla OK36:43+3:25
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK36:53+3:35
9Fanny DecknerSkarpnäcks OL37:50+4:32
10Malin LindbergForsa OK38:31+5:13
11Maja PetterssonKarlskrona SOK38:46+5:28
12Sanna GustavssonCentrum OK39:33+6:15
13Marielle LarssonOK Södertörn39:45+6:27
13Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK39:45+6:27
15Maija OjanenKangasala SK39:46+6:28
16Carin RosanderFinspångs SOK39:48+6:30
17Moa HedegårdOK Kolmården40:00+6:42
18Dora KockJärfälla OK40:15+6:57
19Jenni SimolaFinspångs SOK41:28+8:10Ladda ner rutt i gpx-format
20Lisa FolinoKarlskrona SOK41:33+8:15
21Sofia PerssonSnättringe SK41:58+8:40
22Julia ErikssonOK Kolmården42:03+8:45
23Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK42:04+8:46
24Elin TörnrothHjobygdens OK42:28+9:10
25Laura D'angeloAttunda OK42:42+9:24
26Linda SvenssonSkåneslättens OL42:54+9:36
27Anna HolmgrenIFK Umeå43:00+9:42
28Matilda MartinssonFalkenbergs OK43:09+9:51
29Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK43:21+10:03
30Elin OlssonTibro OK43:40+10:22
31Lina FredrikssonKorsnäs IF OK44:11+10:53
32Sofia SjögrenOK Kullingshof44:21+11:03
33Maria SchmiterlöwHjobygdens OK44:57+11:39
34Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb45:08+11:50
35Lisa HahlinOK Denseln45:14+11:56
36Erika LindqvistSävedalens AIK45:16+11:58
37Nina LundkvistOK Österåker45:19+12:01
38Lydia MartinssonOK Tyr45:31+12:13
39Maja AnderssonOK Orion46:09+12:51
40Louise KlingstedtOK Södertörn46:10+12:52
41Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby46:13+12:55
42Sofia AnderssonCentrum OK46:27+13:09
43Frida StrömgårdUddevalla OK46:37+13:19
44Katarina TallhageCentrum OK46:51+13:33
45Malin CarlssonSöders-Tyresö47:04+13:46
46Mirja AnderssonOK Sarven47:16+13:58
47Therese LandmarkOK Kroppefjäll47:21+14:03
48Karolina NygrenSkogspojkarnas OK47:23+14:05
49Anna ÅhlinHelsingborgs SOK47:26+14:08
50Anna SchmiterlöwHjobygdens OK47:34+14:16
51Frida KarlssonLinköpings OK47:36+14:18
51Sara SchmidtTrollhättans SOK47:36+14:18
53Jill JohanssonSundsvalls OK47:38+14:20
54Monika LövsundUmeå OK47:40+14:22
55Anna HallménUmeå OK47:47+14:29
56Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb48:06+14:48
57Lisa WassénVänersborgs SK48:18+15:00
58Sofia LauriKamrat och IF KIF48:24+15:06
59Camilla FingerroosMS Parma48:32+15:14
60Anette ÖnerudOK Ravinen48:34+15:16
61Charlotte NedforsOK Roxen48:40+15:22
62Channa LönneTullinge SK48:44+15:26
63Malin SundqvistTullinge SK49:05+15:47
64Maria GustafssonSävedalens AIK49:15+15:57
64Karin FredrikssonIstrums SK49:15+15:57
66Sara NilssonOK Tranan49:42+16:24
67Märta BerggrenOK Kolmården49:47+16:29
68Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK50:19+17:01
69Julia NilssonTjalve IF Norrköping50:34+17:16
70Sandra BurénKöping-Kolsva OK50:40+17:22
71Karin HermanssonIFK Lidingö SOK50:43+17:25
72Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping50:46+17:28
73Malin AxFinspångs SOK50:56+17:38
74Isabell HåkanssonIK Uven51:02+17:44
75Monica OlssonUddevalla OK51:07+17:49
76Boel SundbergOK Södertörn51:46+18:28
77Johanna EkströmKlubblös52:14+18:56
78Ella JohanssonTibro OK52:22+19:04
79Isabelle SjöbergOK Österåker52:32+19:14
80Joanna MalmkvistSävedalens AIK53:02+19:44
81Sara JosarpFK Friskus-Varberg53:18+20:00
82Kristina CanowOK Österåker53:25+20:07
83Sofie RedtzerAttunda OK53:34+20:16
84Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb53:44+20:26
85Marie RönnestrandFrösö IF53:45+20:27
86Anna LundkvistKils OK53:57+20:39
87Ina WesterlundPaimion Rasti54:23+21:05
88Agnes RamleGöteborg-Majorna OK54:28+21:10
89Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården54:39+21:21
90Mette BrolinsonCentrum OK54:43+21:25
91Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK54:50+21:32
92Malin HedbergLerums SOK55:39+22:21
93Sandra BomanLustens OK55:52+22:34
94Elin GustavssonCentrum OK56:03+22:45
95Ida LjungkvistHässleholms OK56:07+22:49
96Anniken GustafssonOK Roxen56:17+22:59
97Anna BondesonLunds OK56:26+23:08
98Elin PetterssonSurahammars SOK56:30+23:12
99Johanna IvarezOK Södertörn57:18+24:00
100Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK57:44+24:26
101Elisabet MöllerOK Nackhe58:30+25:12
102Elin ThyrCentrum OK58:32+25:14
103Siri WahlströmMalmö OK58:35+25:17
104Pia-Maria BondessonFrosta OK58:59+25:41
105Elise RognsvågUmeå OK59:14+25:56
106Frida ForsbergTullinge SK59:16+25:58
107Monika LundLitsbygdens SK1:00:01+26:43
108Sara SöderblomÄtrans IF1:00:56+27:38
109Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK1:01:55+28:37
110Ebba AndrénTibro OK1:02:13+28:55
111Louise HaneUmeå OK1:02:25+29:07
112Ida StödemanSurahammars SOK1:02:43+29:25
113Nadine HitzOLK Argus1:03:01+29:43
114Märta FröjdSnättringe SK1:03:43+30:25
115Josefin KarlssonAttunda OK1:04:07+30:49
116Kirsty McIntyreOK Tyr1:04:17+30:59
117Elin KarlssonLycksele IF1:04:21+31:03
118Therese AlfredssonSävedalens AIK1:04:35+31:17
119Emelie MalmbergMalmö OK1:05:01+31:43
120Elvira RamleGöteborg-Majorna OK1:05:20+32:02
121Ebba Lindgren HermanssonLunds OK1:06:01+32:43
122Ida NordbergOK Tranan1:06:02+32:44
123Malin NilssonFK Boken1:06:51+33:33
124Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:07:44+34:26
125Karin MidestadLinköpings OK1:07:52+34:34
126Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:08:51+35:33
127Julia SmedenmarkRonneby OK1:08:56+35:38
128Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK1:10:31+37:13
129Isis JernstigVänersborgs SK1:15:08+41:50
130Johanna AnderssonLidköpings VSK1:16:49+43:31
131Amelie EldhLidköpings VSK1:17:15+43:57
132Veronika NesverovaLunds OK1:17:47+44:29
133Karin SkogSkogsluffarnas OK1:19:47+46:29
134Frida ErikssonLustens OK1:22:40+49:22
135Malin AndrénTibro OK1:23:26+50:08
136Jenny WåhlanderLunds OK1:30:03+56:45
137Maria PollMölndal Outdoor IF1:55:50+1:22:32
Karin KorsmanUmeå OKej godkänd
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKej start
Lina NilssonUlricehamns OKej start
Louise PerlerothHaninge SOKej start
Mirjam DagisIF Hagenej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Veronica NuijaTjalve IF Norrköpingej start
Elin SundqvistOK Trananej start
Emma BrännebyOK Kolmårdenej start
Lisa GabrielssonFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser