Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H15

5 430 m, 175 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin WeidenSkåneslättens OL34:26
2Albin GezeliusIFK Mora OK34:53+0:27
3Maxim GavrilyukNord West35:32+1:06
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna35:43+1:17
5Hugo EricssonVäxjö OK35:58+1:32
6Otto BalckTäby OK36:38+2:12
7Lukáš VitebskýTatran Jablonec36:42+2:16
8Casper SkeppSävedalens AIK37:12+2:46
9Hugo KindbornOK Hällen37:19+2:53
10Arvid BjörkTrollhättans SOK37:48+3:22
11Johan MårtenssonIF Hagen38:15+3:49
12Mats LindaasElverum OK38:24+3:58
13Tore PalmgrenSundsvalls OK38:39+4:13
14Anton UllerKils OK38:52+4:26
15Isak GeliusSnättringe SK39:15+4:49
16Vegard RanestadHamar OK39:23+4:57
17Kasper LagerströmNyköpings OK39:29+5:03
18Olle KallurOK Ravinen39:31+5:05
19Teodor Mo HjelsethNydalens SK39:57+5:31
20Sverre RöjgårdOK Kolmården40:01+5:35
21Gian-Andri MüllerOLG Galgenen40:08+5:42
22Alexander JanssonOK Djerf40:51+6:25
23Erik BovalliusJärfälla OK41:02+6:36
24Ondřej LesákTatran Jablonec41:25+6:59
25Wille LångbergHudiksvalls OK41:29+7:03
26Eskil WidehagSundbybergs IK41:32+7:06
27Oskar VikströmSundsvalls OK41:33+7:07
28Rasmus ErikssonUmeå OK41:49+7:23
29William SturessonLerums SOK41:51+7:25
29Willy FjällborgStenungsunds OK41:51+7:25
31Olle KallerbäckVäxjö OK41:53+7:27
32Albin BlombergSegersta OK41:57+7:31
33William GrunderJärfälla OK42:07+7:41
34Hugo UnossonKalmar OK42:09+7:43
35Sivert PoppeFredrikstad SK42:21+7:55
36Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:30+8:04
37Pelle NilssonOK Linné42:32+8:06
38Hugo LarssonKarlskrona SOK42:39+8:13
39Edvin SelinFK Göingarna42:49+8:23
40Axel LindgrenNyköpings OK42:50+8:24
41Benjamin WeyOL NWK ZH/SH42:52+8:26
42Aron HellgrenIF Thor43:14+8:48
43Mattias ÖstbergStora Tuna OK43:24+8:58
44Markus MelénOK Kåre43:27+9:01
45Pascal SchärerOLG Pfäffikon43:37+9:11
46Anton TörnqvistKarlskrona SOK43:38+9:12
47Arvid PerssonMölndal Outdoor IF43:39+9:13
47David AlménTrollhättans SOK43:39+9:13
49Lucas AhlströmVästerås SOK44:06+9:40
50Jakob WidelundOK Kåre44:09+9:43
51Anton KastrupSävedalens AIK44:18+9:52
52Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK44:31+10:05
53Danila ButkoKuzmolovo44:46+10:20
54Tor Erling GjølsjøOK Moss45:19+10:53
55Mikkel BerglundRingerike OL45:20+10:54
56Arvid EkströmStenungsunds OK45:34+11:08
57Olof EkmanFinspångs SOK45:38+11:12
58Oskar ÅdahlUmeå OK45:41+11:15
59Erik JohanssonFK Boken46:14+11:48
60Lasse TaillieuK.O.L. Belgium46:24+11:58
61Tobias SchulthessOLC Kapreolo46:31+12:05
62Sampo SankeloLapuan Virkiä46:51+12:25
63Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby46:57+12:31
64Oscar AnelandOK Ravinen47:07+12:41
65Alfred ErdeliusIF Rigor47:09+12:43
66Hampus HatlenTullinge SK47:10+12:44
67Linus DahlbergOK Nolaskogsarna47:14+12:48
68Axel EvebornSOK Viljan47:22+12:56
69Eric HallnerOckelbo OK47:32+13:06
70Alex JohanssonFK Friskus-Varberg47:37+13:11
71Wilhelm BergmanTullinge SK47:38+13:12
72Filip HåkanssonOK Orion47:59+13:33
73Simon MarkströmOK Renen48:23+13:57
74Edvin HenryssonTibro OK48:30+14:04
75Isak FranssonOK Njudung48:40+14:14
76Jens DalgaardKolding OK48:44+14:18
77Henrik FranzénAlmby IK49:24+14:58
78Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF49:25+14:59
79Wilhelm NordqvistWaxholms OK49:35+15:09
80Hans UrsetBul-Tromsø IL49:38+15:12
81Vojtěch DejnožkaTatran Jablonec49:48+15:22
82Folke SvangrenGotlands Bro OK49:54+15:28
83Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna49:58+15:32
84Sondre EvensenOL Tønsberg og Omegn50:10+15:44
85Albin NyqvistOK Landehof50:13+15:47
86Ivar HelmerssonHässleholms OK50:26+16:00
87Markus HalvarsonLeksands OK50:39+16:13
88Kasper Bakken UlsethNydalens SK50:40+16:14
89Finn RobinsonTorquay Boys OC50:49+16:23
90Felix GustafssonLunds OK50:50+16:24
91Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK51:02+16:36
92Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping51:08+16:42
93Isak LundholmUmeå OK51:15+16:49
94Loke HedbergLunds OK51:28+17:02
95Rolf Andreas BergNydalens SK51:37+17:11
96Petter ErlandssonSundsvalls OK51:44+17:18
97Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK52:03+17:37
98Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:14+17:48
99Carl HedegårdOK Kolmården52:36+18:10
100Emil JägstedtHalmstad OK52:45+18:19
101Vojtěch ŘehořTatran Jablonec52:55+18:29
102Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK53:14+18:48
103Alfons PetersonOK Denseln53:46+19:20
104Janne TantaniniOLC Kapreolo54:44+20:18
105Oscar OlinIK Hakarpspojkarna54:54+20:28
106Peter BrabekOC Fürstenfeld55:25+20:59
107Oscar HultgrenOK Njudung56:01+21:35
108Jacob GrahnIK Uven56:18+21:52
109Flurin SchnyderOLC Omström-Sense56:22+21:56
110Jonatan KraftAlmby IK56:57+22:31
111Marcus EkmanTäby OK57:17+22:51
112Andreas HolmqvistNyköpings OK58:22+23:56
113Victor BerglundVittjärvs IK58:34+24:08
114Finn HeywoodTorquay Boys OC58:35+24:09
115Kaspar MeierOLG Pfäffikon58:46+24:20
116Axel BechtelFK Friskus-Varberg58:57+24:31
117Birk Felland SætnanFossum IF59:45+25:19
118Kristian Fredriksen AasAsker SK59:46+25:20
119Øyvind Johan OlsenBodø Orientering1:00:04+25:38
120Linus AhlénIF Hagen1:00:15+25:49
121Klas LjungqvistLunds OK1:00:16+25:50
122Oliver HöögOK Motala1:00:40+26:14
123Fraser DixonTorquay Boys OC1:01:03+26:37
124Johan LundStenungsunds OK1:01:13+26:47
125Aaron HäggmanIF Femman1:01:41+27:15
126Joe CunliffeTorquay Boys OC1:01:58+27:32
127Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:02:08+27:42
128Olle ErlandssonSOK Viljan1:02:12+27:46
129Mattias HanssonOK Djerf1:02:14+27:48
130Jakob TedhamreSnättringe SK1:02:31+28:05
131Erlend AuneByåsen IL1:02:59+28:33
132Andreas Nybak UrdalGanddal IL1:03:16+28:50
133Klockar Eskil NääsLeksands OK1:03:28+29:02
134Oliver PetterssonOK Milan1:03:47+29:21
135David NäslundOK Roslagen1:04:25+29:59
136Erik LingIK Hakarpspojkarna1:05:43+31:17
137Ludvig NordinNärpes OK1:05:51+31:25
138Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:05:52+31:26
139Edvin WalterssonOK Roxen1:06:12+31:46
140Rasmus SöderbergGävle OK1:07:16+32:50
141Oscar LundborgKungälvs OK1:08:40+34:14
142Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:08:58+34:32
143Benno RaupachUSV Jena1:09:04+34:38
144Valter JoensuuIF Brahe1:09:07+34:41
145Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:09:55+35:29
146Gustav AskrothKFUM Örebro OK1:10:44+36:18
147Philip MartinssonFK Finn1:11:25+36:59
148Isak WikströmOK Tyr1:13:09+38:43
149Henrik NorgrenStora Tuna OK1:13:54+39:28
150Tage KinellIFK Göteborg1:14:09+39:43
151Emil ViktorssonOK Skogsfalken1:16:14+41:48
152Gustaf KullbergBjörkfors GoIF1:16:16+41:50
153Viktor ForsbergKlubblös1:16:48+42:22
154Andreas SvenssonSK Björnen1:18:48+44:22
155Mattis SandénOK Södertörn1:19:45+45:19
156Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:21:51+47:25
157Tom EkenstråleFK Herkules1:21:59+47:33
158Gustav NorbergOK Hällen1:22:55+48:29
159Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:25:07+50:41
160Olle EkbringKexholms SK1:28:29+54:03
161Anton ErikssonOK Milan1:42:20+1:07:54
162Henning StrandIL BUL-Tromsø1:48:19+1:13:53
163Jonty GoodwinWCOC1:49:14+1:14:48
164Simen KolbergsrudRøyken Orienteringslag1:49:54+1:15:28
Lukas LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Edvin HellstenNyköpings OKej godkänd
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Aleksi VälimaaRasti 88ej godkänd
Isak LiljeholmGamleby OKej godkänd
Ilari VirtanenLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Rasmus JohanssonOK Stigenej godkänd
Albin BjörkOK Hammarenej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Martin KöhleO-Motionej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
Adam ConwayGuildford Orienteersej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Olle MelénTrollhättans SOKej start
Malte JohanssonOK Hammarenej start
Anton VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voimaej start
Filip JennerstrandOK Njudungej start
Lars-Børge StrømsvikMeløy OKej start
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OKej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Daniel Azagra NæssNydalens SKej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Erik AlbinssonHjärnarps OLej start
Jesper RamebäckUmeå OKej start
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Albin LundbergArvidsjaurs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser