Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Motion

4 430 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan EvebornSOK Viljan39:55
2Klas EdinOK Renen40:52+0:57
3Anders ThorstenssonLjusdals OK41:07+1:12
4Dan SunneroVaggeryds SOK42:57+3:02
5Peter BergmanTullinge SK43:59+4:04
6Ulf MellerdalKils OK44:08+4:13
7Anders IvarssonFK Friskus-Varberg44:38+4:43
8Niclas SjöblomOK Kåre44:49+4:54
9Mikael LöfgrenOK Kåre45:05+5:10
10Rikard AndreassonIFK Göteborg45:37+5:42
11Magnus ElverlindOK Tranan47:12+7:17
12Robert KruseKFUM Örebro OK47:25+7:30
13Andreas Mårtensson48:53+8:58
14Lars Magnus BjörckOK Älme49:06+9:11
15Björn BergqvistGarphyttans IF49:39+9:44
16Johannes StötzelWilhelmina OK49:43+9:48
17Arne TaillieuK.O.L. Belgium49:58+10:03
18Fredrik KörleOK Landehof49:59+10:04
19Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK50:14+10:19
20Mikael AleniusNyköpings OK50:53+10:58
21Roar SkoglundGjø-Vard OL51:13+11:18
22Ulf ÅmanOK Vilse 8751:32+11:37
23Fredrik HåkanssonRonneby OK51:37+11:42
24Morgan NilssonHestra IF53:14+13:19
25Anders JohanssonFinspångs SOK53:20+13:25
26Fredrik EnbergHalmstad OK53:37+13:42
27Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL53:45+13:50
28John-Arne SandströmOK Älme53:49+13:54
29Joakim KarlssonKvillebyns SK53:57+14:02
30Niclas CarlssonOK Ravinen53:59+14:04
31Markus BylundIF Thor54:07+14:12
32Håkan AuseliusBredaryds SOK54:16+14:21
33Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK54:50+14:55
34Patrik AnderssonAnderstorps OK55:03+15:08
35Lars OlofssonVästerås SOK55:23+15:28
36Christian EgliOLG Säuliamt55:58+16:03
37Gabriel ThörnbladOK Flundrehof56:50+16:55
38Erik NilssonGarphyttans IF57:53+17:58
39Olof StåhlSävedalens AIK58:21+18:26
40Mikael LarssonIFK Umeå58:59+19:04
41Fredrik HanssonIF Rigor59:20+19:25
42Hans EliassonIK Hakarpspojkarna1:00:00+20:05
43Anders WestströmAlvesta SOK1:00:36+20:41
44Anders NilssonAttunda OK1:01:21+21:26
45Peter OláRånäs OK1:02:32+22:37
46Mikael NilssonFK Friskus-Varberg1:03:05+23:10
47Mårten KällmanSöders-Tyresö1:03:46+23:51
48Stefan ClaessonOK Stigen1:04:06+24:11
49Rickard KarlssonSundsvalls OK1:04:27+24:32
50Pontus KastrupFK Herkules1:04:51+24:56
51Joakim ÖsterlundIK Ymer1:04:55+25:00
52Ola SamuelssonOK Vivill1:07:58+28:03
53Martin KaspersenMo o-klubb1:11:54+31:59
54Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:12:07+32:12
55Magnus EdlundSundsvalls OK1:12:08+32:13
56Peter LübckeOK Ravinen1:12:50+32:55
57Wolfgang SchüllerBerger-Clan1:12:51+32:56
58Karl DelinRyda SK1:13:23+33:28
59Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:15:46+35:51
60Nicklas LindqvistSelånger SOK1:17:18+37:23
61Fredrik JohnssonWaxholms OK1:18:34+38:39
62Jari RiihinenStenungsunds OK1:18:35+38:40
63Dan EdvardssonUmeå OK1:19:35+39:40
64Anders MöllerSkåneslättens OL1:20:28+40:33
65Patric TolftebladhOK Älme1:25:19+45:24
66Andrew BlythAttunda OK1:27:29+47:34
67Tomas Eklund-WahlqvistOK Roslagen1:28:01+48:06
68Jonas LarssonGöteborg1:31:04+51:09
69Martin CarlströmFK Boken1:32:53+52:58
70Mattias SundstedtRasbo IK1:33:29+53:34
71Magnus WidmarkAlmby IK1:33:40+53:45
72Per StinessenDalaportens OL1:40:43+1:00:48
Torodd KolbergsrudRøyken Orienteringslagej godkänd
Martin LarssonLerums SOKej godkänd
Henrik ViktorssonOK Skogsfalkenej godkänd
Johan KarlssonLerums SOKej godkänd
Martin HagbergKalmar OKej godkänd
Torbjörn AlmgrenOK Kolmårdenej godkänd
Josef KohoutSlavia Hradec Kraloveej start
Patric MalmströmTjalve IF Norrköpingej start
Tobias PerssonOK Tyringeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser