Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H75

3 700 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Signar ErikssonStöcksjö IS37:29
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:15+0:46
3Gunnar ÖsterböFreidig39:20+1:51
4Roar ForbordMalvik IL40:00+2:31
5Keijo KoivulaHyvinkään Rasti41:09+3:40
6Stig IsraelssonOK Tylöskog42:24+4:55
7Kurt HalvarssonÖstersunds OK42:54+5:25
8Rune RådeströmSnättringe SK43:22+5:53
9Helge BjaalandHeming Orientering44:26+6:57
10Roland LundqvistLångvikens OK44:42+7:13
11Håkan RystedtStora Tuna OK44:48+7:19
12Olav HøiåsVang OL45:43+8:14
13Christer LundinOK Renen46:36+9:07
14Runo JohanssonKristinehamns OK46:47+9:18
15Rolf RitzénSkellefteå OK48:54+11:25
16Rolf ÖhrnNynäshamns OK49:33+12:04
17Bengt OlssonMarkbygdens OK49:35+12:06
18Kurt FredrixonOK Skogshjortarna49:41+12:12
19Torbjörn TirénHellas Orientering49:58+12:29
20Kurt Bergstrand50:07+12:38
21Kurt AnderssonEnebybergs IF50:15+12:46
22Matti HartmanHiidenkiertäjät50:31+13:02
23Per-Åke MattssonKimito SF50:34+13:05
24Marcus EkströmKauhavan Wisa51:31+14:02
25Anders PerssonOK Hammaren51:37+14:08
26Anders CarlssonSkåneslättens OL51:56+14:27
27Bo KällströmOK Milan54:20+16:51
28Göran EnqvistSkellefteå OK54:30+17:01
29Steffen HäggströmIF Rigor54:46+17:17
30Lennart BerggrenOK Silvanus56:10+18:41
31Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK56:28+18:59
32Leif LundquistEnebybergs IF57:06+19:37
33Gunnar PerssonSvanesunds GIF57:34+20:05
34Raimo SalminenOK PAN-Kristianstad57:59+20:30
35Lennart SturessonVästerviks OK58:03+20:34
36Göran LillieströmSOK Aneby58:06+20:37
37Lennart KarlssonOK Grip58:07+20:38
38Arne LarsenVästerviks OK58:13+20:44
39Erland LingJönköpings OK58:24+20:55
40Markus HaslerOLG Säuliamt58:27+20:58
41Lars FranssonBottnaryds IF58:41+21:12
42Tom LindbergLunds OK59:03+21:34
43Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:00:05+22:36
44Kjell HolmströmBjörkfors GoIF1:01:17+23:48
45Bo JonssonBolidens SK1:01:52+24:23
46Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:06:24+28:55
47Gert JohanssonIK Gandvik1:07:04+29:35
48Sven Erik ForsellSkåneslättens OL1:09:51+32:22
49Leif LindhIK Vikings OK1:10:11+32:42
50Anders BuhréNybro OK1:11:56+34:27
51Rolf MalmrosVisborgs OK1:15:42+38:13
52Sven JacobssonIF Thor1:16:36+39:07
53Bo SkoogValbo AIF1:18:23+40:54
54Ewert NilssonOK Kompassen1:19:17+41:48
55Arne AnderssonOK Motala1:19:28+41:59
56Kurt SandströmSkutskärs OK1:21:33+44:04
57Hans CarlheimTurebergs IF SOK1:22:28+44:59
58Hubert HugossonOK Gynge1:23:57+46:28
59Christer LjungquistLunds OK1:39:29+1:02:00
60Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:40:20+1:02:51
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Leif LindströmNybro OKej godkänd
Olle JohanssonIFK Hedemora OKej start
Torbjörn HaginIK Gandvikej start
Soren JanssonSundsvalls OKej start
Ernst GrimmOLG Cordoba, Switzerlandej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser