Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

U2

2 490 m, 211 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo ClaessonStora Tuna OK19:27
2Erik KylbornAlmby IK19:46+0:19
3Sebastian GrankullIK Kronan20:18+0:51
4Rasmus DalgaardKolding OK20:47+1:20
5Gustav EssungerSjövalla FK20:49+1:22
6Erlend GrønliFreidig21:39+2:12
7David EriksonLunds OK22:01+2:34
8Zeb MillbournOK Skogsfalken22:34+3:07
9Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg23:04+3:37
10Ludvig LjunggrenOK Hammaren23:08+3:41
11Aurora LehtonenUlvilan Ura23:32+4:05
12Malte AnderssonTrollhättans SOK24:07+4:40
13Lowe EkströmOK Tyr24:32+5:05
14Elsa LakeSundsvalls OK24:37+5:10
15Valdemar LagerwallOK Linné24:38+5:11
16Vilda KulstadSkåneslättens OL24:51+5:24
17Frans PerssonSkellefteå OK25:02+5:35
18Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb25:06+5:39
19Ebba BogeOK Alehof25:12+5:45
20Sanna JosefssonOK Kolmården25:19+5:52
21Emil ÖbergOK Hällen25:30+6:03
21Måns PerssonEksjö SOK25:30+6:03
23Filip StåhlSävedalens AIK25:32+6:05
24Joar UmelandOK Älgen25:35+6:08
25Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK25:55+6:28
26Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL25:57+6:30
27Alvin JakobssonNybro OK26:04+6:37
28William MulariOK Vilse 8726:05+6:38
29Isak StåhlbrandtRasbo IK26:18+6:51
30Gustav KarlssonSundsvalls OK26:36+7:09
31Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL26:38+7:11
32Viktor LindgrenOK Kåre26:40+7:13
33Gustaf IngelsboOK Tranan27:02+7:35
34Emma BergOK Ravinen27:11+7:44
35Valter NelkingSkåneslättens OL27:13+7:46
36Torunn OtterbjörkUmeå OK27:14+7:47
37Lucas Bodin-LiliegrenOK Djerf27:17+7:50
38Algot SjöstrandSnättringe SK27:19+7:52
39Anton FaxénVäxjö OK27:25+7:58
40Alexander AnderssonJärfälla OK27:33+8:06
41Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering27:36+8:09
42Freya EveleighCOLE27:39+8:12
43Ellen MobergFK Göingarna27:41+8:14
44Sophie KlockarOLG Cordoba27:51+8:24
45Kajsa WilénLeksands OK27:57+8:30
46Alfons RingdahlNyköpings OK28:02+8:35
47Majken LindqvistSkogsluffarnas OK28:11+8:44
48Måns DahlbergAlmby IK28:29+9:02
49David JernbergGävle OK28:39+9:12
50Sven TholénOK Skogshjortarna28:59+9:32
51Olle BladlundKarlsbyhedens OK29:00+9:33
52Alva MattssonSkogslöparna29:03+9:36
53Simon SkottÅmåls OK29:08+9:41
54Elias VikmanOK Linné29:20+9:53
55Maja MattssonSkogslöparna29:24+9:57
56Freja KlockarOLG Cordoba29:26+9:59
57Sophia ÖrnebrandJärfälla OK29:32+10:05
58Jonas LindSundsvalls OK30:05+10:38
59Melker BacklundOK Hällen30:13+10:46
60Amanda FyhrSOK Aneby30:20+10:53
61Vincent RylanderVäsby OK30:21+10:54
62Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF30:25+10:58
63John DanielssonIFK Mora OK30:26+10:59
64Nathalie WerlinSimlångsdalens IF30:30+11:03
65Arne LagerqvistGarphyttans IF30:35+11:08
66Jerker RuthströmJärla Orientering30:38+11:11
67Vera Nykvist30:48+11:21
68Fabian WästlundOK Tyr30:49+11:22
69Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK31:09+11:42
70Ebba SundlingOK Njudung31:33+12:06
71Elvin LundbergOK Kåre31:41+12:14
72Selma SundbergSundbybergs IK31:48+12:21
73Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK31:49+12:22
74Tilde FinskasIF Femman31:53+12:26
75Nils ForsgrenVästerbergslagens OL32:06+12:39
76Erik HedströmÖstersunds OK32:13+12:46
77Selma MartanderTrollhättans SOK32:21+12:54
78Vidar SjöblomSundsvalls OK32:54+13:27
79Tamara JoelsenMo o-klubb33:04+13:37
80Elin JavehedTäby OK33:13+13:46
81Alva NilssonKFUM Örebro OK33:16+13:49
82Sigge LöfgrenOK Kåre33:24+13:57
83Truls MansénSkarpnäcks OL33:36+14:09
84Marius HovmöllerSöders-Tyresö33:43+14:16
85Alma EreltOK Norrvirdarna33:46+14:19
86Axel BorellOK Linné34:02+14:35
87Harry NorellSnättringe SK34:04+14:37
88Lukas WebbCambridge Sports Union34:05+14:38
89Ebba MaxénStora Tuna OK34:12+14:45
90Moa DahlOK Alehof34:13+14:46
91Annie LindkvistAlmby IK34:14+14:47
92Leo LarssonKarlskrona SOK34:22+14:55
93Anja HartleyHaninge SOK34:42+15:15
94Alice Slars PaulssonSundbybergs IK35:07+15:40
95Arvid GustavssonVäxjö OK35:20+15:53
96Walter VikmanOK Linné35:31+16:04
97Lovisa NilssonHögåkers OK35:34+16:07
98Thea BerglundVittjärvs IK35:35+16:08
99Olle HedströmTenhults SOK35:41+16:14
100Tilde UmelandOK Älgen35:52+16:25
101Ulrikke Visted-HansenGjø-Vard OL36:28+17:01
102Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna36:42+17:15
103Emma ByströmOK Nolaskogsarna36:58+17:31
104Oskar GustafssonTrollhättans SOK37:02+17:35
104Jon WikströmHästveda OK37:02+17:35
106Nils NyströmBrattås CK37:26+17:59
107Eliva PerssonGällstadbygdens SOK37:31+18:04
108Eimy AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb37:35+18:08
109Love NorellSnättringe SK37:40+18:13
109Johan SandströmOK Älme37:40+18:13
111Astrid LindgrenLidköpings VSK37:43+18:16
112Samanta DegerlundVittjärvs IK37:51+18:24
113Ole Petter Visted-HansenGjø-Vard OL37:53+18:26
114Sara HäggquistOK Nolaskogsarna38:01+18:34
115Ella Carlsson SigstedtOK Ravinen38:07+18:40
116Erik HörnqvistOK Renen38:17+18:50
117Julie Økern HågårdKonnerud IL38:18+18:51
118Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL38:27+19:00
119Erik SjölanderTäby OK38:32+19:05
120Dante MeijerIFK Mora OK38:49+19:22
121Lovisa NederheimTäby OK38:52+19:25
122Sixten BuudIFK Mora OK39:00+19:33
123Agnes LübckeOK Ravinen39:06+19:39
124Simon OlssonSidensjö IK39:13+19:46
125Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK39:26+19:59
126Ingrid NorinGävle OK39:34+20:07
127Jonatan SahlénIF Hagen39:35+20:08
128Alvilde Gemmer HanghøjBallerup OK40:05+20:38
129Kerstin HårdGagnefs OK40:11+20:44
130Ebba HagstrandLerums SOK40:13+20:46
131Nils EkströmStenungsunds OK40:18+20:51
132Malte DuellHestra IF40:25+20:58
133Esther AllwoodKarlskrona SOK40:30+21:03
134Mathilda GustafssonIF Thor40:39+21:12
135Stina PerssonSkogslöparna40:59+21:32
136Elsa WoxlinSkogslöparna41:06+21:39
137Emma PerboSkogslöparna41:25+21:58
137Alva KullmanOK Alehof41:25+21:58
139Ossian OláRånäs OK41:28+22:01
140Sally ArvidssonSkogslöparna41:37+22:10
141Alfons StenilsOK Hällen41:47+22:20
142Agnes BoströmOK Linné41:54+22:27
143Julia PéclardOK Kåre42:01+22:34
144Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb42:04+22:37
145Telma PruthSkogsluffarnas OK42:27+23:00
146Olle RoosIFK Göteborg42:28+23:01
147Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK43:38+24:11
148Siri ForslinForsa OK43:54+24:27
149Malin NilssonOK Tyr44:17+24:50
150Liam de BoussardIFK Enskede44:37+25:10
151Dante CahierIK Uven44:47+25:20
152Ditte MolinHärnösands OK46:00+26:33
153Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol46:13+26:46
154Mirja HårdSkogsluffarnas OK46:19+26:52
155Selma LeonTrollhättans SOK46:44+27:17
156Anton KroksmyrVäxjö OK47:05+27:38
157Lukas HenrikssonAttunda OK47:19+27:52
158Knut HolmbergBergnäsets AIK47:24+27:57
159Lisen MobergSundsvalls OK47:37+28:10
160Ture MannelqvistOK Nolaskogsarna48:13+28:46
161Tuva Wilkens JernbergNydalens SK48:16+28:49
162Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK48:37+29:10
163Märta Gillman WikstrandOK Linné48:44+29:17
164Amanda BlidefalkOK Södertörn48:51+29:24
165Moa TimnerOK Renen49:30+30:03
166Petter BergqvistGarphyttans IF49:52+30:25
167Hannes PellaVittjärvs IK50:43+31:16
168Gabriel SlättOK Alehof50:50+31:23
169Agnes CahierIK Uven51:04+31:37
170Rebecca SchölinTäby OK51:35+32:08
170Leo BertsOK Alehof51:35+32:08
172Lovisa FischerOK Linné51:46+32:19
173Albin LarssonFilipstads OK51:52+32:25
174Anton CarlströmFK Boken52:07+32:40
175Tyra GrahnGöteborgs SK52:44+33:17
176Ella GrahnGöteborgs SK53:01+33:34
177Wilmer HästöIF Femman53:18+33:51
178Anna Elizabeth Fontes AarbuVarteig OL53:26+33:59
179Björn BlomströmIF Thor53:52+34:25
180Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubb54:47+35:20
181Tage RudsanderAttunda OK55:45+36:18
182Isabella SjögrenOK Ravinen55:47+36:20
183Tova HolmstrandArboga OK56:53+37:26
184Ida AnderssonTullinge SK57:17+37:50
185Sandra MortensenMo o-klubb57:31+38:04
186Johannes BlomqvistBredareds IF57:56+38:29
187Sophie WiduchKarlskrona SOK58:32+39:05
188Olle LoréSundsvalls OK58:34+39:07
189Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK58:59+39:32
190Lovisa PerssonDomnarvets GoIF59:07+39:40
191Solveig WallentinLerums SOK59:09+39:42
192Karin WestströmAlvesta SOK1:00:19+40:52
193Simon WallmanOK Skogsvargarna1:01:35+42:08
194Emilie ErikssonÖstersunds OK1:05:21+45:54
195Linn ThuressonSkåneslättens OL1:05:51+46:24
196Elias LundbladMarkbygdens OK1:11:46+52:19
197Noel GalinSurahammars SOK1:13:18+53:51
198Aron De AlmeidaMalmö OK1:15:57+56:30
199Noomi GreenAlmby IK1:16:05+56:38
200Ella LjungdellTäby OK1:16:10+56:43
201Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:17:36+58:09
202Alice Liljecrantz AlsingSurahammars SOK1:20:12+1:00:45
203Ellen BjörklundOK Tyr1:41:03+1:21:36
Anna PåveIF Thorej godkänd
Axel Bjuggstamej godkänd
Eskil BocciarelliSkogslöparnaej godkänd
Tuomas MatilainenEspoon Suuntaej godkänd
Ingrid AndreassonIFK Göteborgej godkänd
Emma WikströmHästveda OKej godkänd
Robin PerssonOK Djerfej godkänd
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Robin BernhedRånäs OKej start
Sixten EliassonKarlskrona SOKej start
Filip HälldalGävle OKej start
Simon HälldalGävle OKej start
Sonia KurashovaFK Åsenej start
Karin LindSundsvalls OKej start
Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OLej start
Agnes OlssonOK Trananej start
Axel Persson-JFK Göingarnaej start
Aksel Ferdinand RolsdorphGrue ILej start
Stina SperlingHaninge SOKej start
Märta ThelausUmeå OKej start
Adele Øen SkålandTrøsken ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser