Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 2,5

2 480 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Even Amundsen BjørkliRingerike OL27:24
2Maria GustafssonIFK Mora OK35:59+8:35
3Linda WänströmFinspångs SOK37:30+10:06
4Eva-Lena LandmarkRörbäcksnäs IS38:08+10:44
5Anders GustafssonOK Tyr38:44+11:20
6Örjan ErikssonOK Skogsvargarna40:45+13:21
7Ursula NeusselWilhelmina OK40:46+13:22
8Sun ZehuaO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )42:33+15:09
9Conny ErikssonIFK Mora OK43:04+15:40
10Tobias HedströmTenhults SOK44:26+17:02
11Margareta NilssonOK Tyr48:32+21:08
12Ulrika ÖrtlundRånäs OK49:22+21:58
13Marie LarsenMalmö OK50:56+23:32
14Lillvor NordströmKFUM Örebro OK51:14+23:50
15Louise WibergRyda SK51:30+24:06
16Alexander JanssonOK Klemmingen52:39+25:15
17Carolina AnderssonTullinge SK52:46+25:22
18Anne Lise NyengenIndre Østfold OK54:56+27:32
19Gunnel HammarFK Herkules55:03+27:39
20Tyko SmedbornSundbybergs IK55:38+28:14
21Irma LidbergTäby OK55:44+28:20
22Chi YuxiaoO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )57:41+30:17
23Evy ÖsterbladFK Boken59:45+32:21
24Siv BrodinIFK Mora OK1:00:10+32:46
25Pontus AbrahamssonSundbybergs IK1:02:14+34:50
26Walter BodinGällstadbygdens SOK1:05:06+37:42
27Heli VibergOK Roxen1:05:16+37:52
28Wang JiatongO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )1:05:33+38:09
29Anita NilssonVännäs OK1:10:14+42:50
30Åse HøgsteggenIL Leik1:13:38+46:14
31Gunnar LarssonOK Klemmingen1:14:05+46:41
32Anna WirenLinköpings Skidklubb1:18:00+50:36
33Rose NybergGävle OK1:21:29+54:05
34Christina SvenssonBjörkfors GoIF1:40:25+1:13:01
Helle J. FrischknechtAlta OLej godkänd
Marius Bull-Tornøe BjørkliRingerike OLej godkänd
Hanna VikströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karin HedströmTenhults SOKej godkänd
John HermanssonIFK Mora OKej start
Ida HolstenHestra IFej start
Anna JohanssonOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser