Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Inskolning

1 540 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johanna HörnquistAnderstorps OK29:54
Märta SunneroVaggeryds SOK22:25
Tilda NygårdhsBjörkfors GoIF38:09
Viktor SunessonOK Alehof28:47
Marcus Brehmer MajasaariOK Sarven24:45
Olivia EdlundMälarö SOK40:42
Molly EdlundMälarö SOK40:49
Nicklas Brehmer MajasaariOK Sarven20:21
Py LarssonKlubblös27:43
Simon ÅttingLinköpings OK15:03
Mille LindgrenOK Tylöskog14:15
Viktor ÅhlénOK Österåker32:52
Edvin ÅhlénOK Österåker19:11
Elin BergforsVK Uvarna27:07
Rasmus BocciarelliSkogslöparna14:46
Juni RylanderVäsby OK25:47
Alice WinterbothamKlubblös25:49
Nils GundbergOK Kolmården20:43
Anna EriksonLunds OK20:38
Folke GottåsEnebybergs IF23:00
Ossian BjuggstamKlubblös45:46
Vilgot ÅkerlundSkellefteå OK22:29
Lina EnbergVästerbergslagens OL25:19
Love LindgrenOK Tylöskog17:31
Marcus HolmgrenNässjö OK26:09
Sofia Sjöblom-SjöströmSkeppsmalns IF21:00
Greta NormanOK Nolaskogsarna20:53
Tora NormanOK Nolaskogsarna22:14
Ivan JohanssonOK Älme12:37
Anton LundbergOK Renen35:53
Ludvig HenningHärnösands OK19:45
Hilma ArevångTullinge SK15:46
Ines GripenrotKubbe Norrflärke34:15
olof kolbergVästvärmlands OK17:54
Isak Berglund17:50
Kristina Edebo18:24
Nora BringertKatrineholms OK30:20
Lilja EdhagerBladbagge OK14:59
Cesar EdhagerBladbagge OK14:31
Elvin WikströmIK Jarl Rättvik32:42
Charlie SvederDomnarvets GoIF24:12
Ronja DahlbergOK Branten25:35
Mattis GulliksenBäkkelagets SK22:18
Linus DahlbergOK Branten28:48
noomi holmbergSudsvalls OK22:12
Elsa HägglundÖstersunds OK18:55
Isak WegmüllerOK Rodhen31:28
Alma DomeijHägglunds Ski Team30:28
Einar AamotOK Skogshjortarna24:47
elsie aamotOK Skogshjortarna24:46
Noa RindeskogHäddlunds skidor14:50
Elias KoivulaHelsingin Suunnistajat20:08
Märta DuellHestra IF25:11
Axel SandVästerbergslagens OL19:48
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajat18:01
Love BlomströmIF Thor32:12
Benjamin LeruyetSkogslöparna23:27
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OK41:34
Folke KandersFrosta OK34:04
Tim RothauerASKÖ Henndorf12:49
Emil ForsbergTullinge SK42:45
Axel GustafssonNyköpings OK15:47
Juni Thelin BlomqvistHägglunds Ski Team20:28
Stig Thelin BlomqvistHägglunds Ski Team20:35
Lucas Halvarsson KFUM Örebro 16:35
Ebba GrönlundLunds OK25:35
Molly ValleriusGamleby OK22:39
Kalle B LindholmOK Hammaren23:38
Samu HietalaLapuan Virkiä15:07
Simon FernandezSnättringe19:27
Valda GrönrosSkoglöparna24:08
Astrid HäggSantasaari21:09
Edvard GelfgrenOK Renen38:09
Holger SellinKlubblös24:18
Joar WestbergKlubblös24:19
Milda GidlundKlubblös22:34
Melker GidlundKlubblös22:33
Eskil BerghTullinge SK24:19
Mads Stensland MellbyeVerdal OK12:54
Peder JosteinBardu IL22:16
Ingrid BergerKlubblös27:47
Céline AeschlimannOl Norska16:52
Michéle AeschlimannOl Norska16:59
Martine Nubdal FrösethVerdal OK19:12
Jaakko MikkolaKlubblös23:46
Wilma AlmTjällmo-Godegårds OK18:18
Annika EhrlerOLG Galgenen21:49
Alva AlmTjällmo-Godegårds OK19:23
Gustav BoströmÖstersunds OK19:11
Saga LexellOK Klemmingen20:44
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IF36:51
Alva AldinStora Tuna OK23:45
Ville GassnerUlricehamns OK18:23
Leana HeinerOLK Piz Hasi14:11
Ellen FällströmSkoglöparna21:15
Elis CarlmanVästvärmlands OK26:12
Joel  CarlmanVästvärmlands OK26:19
Ingrid JansHagaby GoIF Örebro1:03:50
Alfred JanssonEksjö SOK29:15
Tekla EleniusCentrum OK26:57
Elvis Frank-WestinLugnviks IFej godkänd
kaj ten dammeKlubblösej godkänd
my hagnestålMarkbygdenej godkänd
Erik Edeboej start
Simon FernandezTumba-Mälarhöjdej start
Emelie HalvarssonÖstersunds OKej start
Vilma-Louise LeruyetSkogslöparnaej start
Frans MagnussonNorbergs OKej start
Maria NyckelpigaGullänges OKej start
Maria NyckelpigaÄnget OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser