Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Maika MoriyaD21-1 (456)1:49:19+53:2515:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Takashi YamadaH21-2 (626)1:12:08+16:038:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Filip SalénH21-2 (626)1:12:26+16:218:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
107Love LindströmH21-2 (626)1:46:00+49:5511:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Lone MalmgrenD21 Kort-2 (706)41:03+8:458:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
116Andrea AuD21 Kort-2 (706)1:06:20+34:0214:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
131Eva BereczD21 Kort-2 (706)1:23:34+51:1618:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
134Louise NordahlD21 Kort-2 (706)2:01:01+1:28:4326:21

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ann ForslinD21 Kort-2 (706)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Moa OlssonD21 Kort-2 (706)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Sebastian AnderssonH21 Kort-1 (738)58:48+19:488:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
75Håkan RichterH21 Kort-1 (738)1:07:46+28:4610:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
94Edvin KellerH21 Kort-1 (738)1:12:52+33:5211:08

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anders HermanssonH21 Kort-1 (738)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Robin WesterlundH21 Kort-2 (703)1:03:10+24:099:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
96Linus TalltjärnH21 Kort-2 (703)1:08:08+29:0710:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
111Albin ElnerudH21 Kort-2 (703)1:20:43+41:4212:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Christian MichelsenH20 (549)57:09+9:088:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
159Joshua AuH14 (1006)1:04:51+38:0915:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
175Zezhang PengH14 (1006)1:23:04+56:2219:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
135Ilija LyatoshinskyH13 (879)55:41+30:4913:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Yiang WangD12 (801)38:31+15:4512:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
150Oda Marissa BergersenD12 (801)1:04:49+42:0320:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Malte SöderlundH12 (891)28:18+9:239:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
133Marlon VirveH12 (891)38:22+19:2712:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Suvi PorriD11 (638)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
61Liina LantelaD10 (904)29:13+12:1111:35

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maija FjällströmD35 Kort (503)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
97Matti HokkanenH40 (616)1:31:16+45:0612:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tuomas FjällströmH40 (616)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anneli SalomonssonD40 Kort (957)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Olle TyrlandH40 Kort-1 (560)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Mikael SöderlundH40 Kort-2 (554)1:06:36+35:1213:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Polina LyatoshinskayaD45 (800)54:50+22:4711:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Ossi PorriH45-1 (587)1:28:43+42:3713:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anna SöderlundD45 Kort-1 (620)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Tarja TurkulainenD45 Kort-2 (623)53:11+25:2014:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
111Katarina ErikssonD45 Kort-2 (623)1:26:38+58:4723:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jaani LantelaH45 Kort-2 (775)31:34+2:006:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Joakim ThornellH50 Kort-2 (653)41:52+12:589:19

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ruqian LiH50 Kort-2 (653)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Magnus AxelssonH55 (886)45:54+2:25:088:23

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vital PeetersH55 (886)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Gro EllegaardD55 Kort (497)57:26+21:1717:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Mikael KarlssonH55 Kort (868)52:03+18:1712:13

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Annes NaanH55 Kort (868)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Fredrik SalénH60 (560)49:30+14:289:52

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Beiming LiangH60 Kort (605)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Grethe Lill RyengD65 (235)1:00:51+29:5319:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
102Bob BarnbyH65 (557)1:54:49+1:16:4524:07

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
John FranklinH65 (557)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Henry LåglandH70 (565)53:27+17:2412:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
104Chris HirtH70 (565)2:06:17+1:30:1429:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Kurt BergstrandH75 (316)50:07+12:3813:32

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Aya TsukiyamaD21 Motion (309)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Gustav AnderssonH21 Motion (248)59:21+12:179:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Fredric SunessonH21 Motion (248)1:19:46+32:4213:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Erik HallgrenH21 Motion (248)1:32:51+45:4715:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Mårten EkströmH21 Motion (248)1:52:24+1:05:2018:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Maja ElnerudD35 Motion (248)59:54+24:2414:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Marja EjdenwikD35 Motion (248)1:25:06+49:3620:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Stefan SandbergH40 Motion (333)1:13:09+30:3412:07

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas HegardtH40 Motion (333)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
98In-Anna KnutsdotterD45 Motion (572)1:22:24+42:0820:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Andreas MårtenssonH45 Motion (397)48:53+8:5811:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Tommi TikkanenH50 Motion (338)1:24:26+46:0919:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
61Jörgen KarlssonH50 Motion (338)1:38:54+1:00:3722:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunilla SalénD55 Motion (257)40:24+1:0211:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tage KoverbergH60 Motion (149)43:47+1:5811:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan KockH65 Motion (161)42:58+0:0611:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Aron SöderlundInskolning (742)26:4017:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hedvig RudsanderInskolning (742)23:0414:58

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Zitong XuU1 (982)17:51+6:039:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Vera NykvistU2 (1059)30:48+11:2112:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Axel BjuggstamU2 (1059)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Linn OlofssonLätt 3,5 (495)46:04+17:2713:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Bengt-Erik LjungkvistLätt 3,5 (495)49:02+20:2514:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Nina EmtedalLätt 3,5 (495)52:14+23:3714:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Karl BjörkqvistLätt 3,5 (495)54:19+25:4215:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Anders LarssonLätt 3,5 (495)1:02:03+33:2617:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Inger LarssonLätt 3,5 (495)1:02:35+33:5817:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Karin BjörkqvistLätt 3,5 (495)1:03:27+34:5018:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
89Liselott AnderssonLätt 3,5 (495)1:19:32+50:5522:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Charlotta RiberdahlLätt 3,5 (495)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas WastesonLätt 3,5 (495)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Axel BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)41:12+7:0212:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Anton BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)42:13+8:0312:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Joakim HöögMedelsvår 3,3 (500)50:49+16:3915:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Daniel JönssonMedelsvår 4,0 (450)47:43+13:5211:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Mari VirtanenMedelsvår 4,0 (450)55:20+21:2913:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Annika HolgerssonMedelsvår 4,0 (450)55:53+22:0213:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Janne SuittioMedelsvår 4,0 (450)59:11+25:2014:07

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Cecilia AlmbladMedelsvår 4,0 (450)1:00:01+26:1014:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Malin AnderssonMedelsvår 4,0 (450)1:04:36+30:4515:25

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jörg PliquettMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Lars HallbergMedelsvår 5,0 (260)1:16:09+36:2715:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Stefan Mandergrehn HallbergMedelsvår 5,0 (260)1:16:12+36:3015:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Markus OttossonSvår 3,5 (319)29:07+4:558:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Christer RognellSvår 3,5 (319)56:25+32:1315:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Juha VirtanenSvår 5,0 (281)50:29+15:4410:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Johan ForslinSvår 5,0 (281)52:22+17:3710:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jonas UllerSvår 7,5 (159)1:16:35+30:089:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Isak BerglundEtappstart-Inskolning (507)17:5011:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kristina EdeboEtappstart-Inskolning (507)18:2411:56

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik EdeboEtappstart-Inskolning (507)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Hugo HörnstenEtappstart-U1 (397)20:31+7:3310:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Aron BerglundEtappstart-U2 (376)29:11+8:5811:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Ebba JensenEtappstart-U2 (376)36:21+16:0814:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Viktoria EdeboEtappstart-U2 (376)1:00:44+40:3124:23

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emma VuorinenEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emil BergströmEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Marina Westman LönneEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)52:07+13:5913:15

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Elisabeth KarlssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:15:18+37:1019:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
102Jennie HanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)55:42+31:1820:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sven-Eric SjöbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Christian BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)38:50+9:3811:07

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Marie ClefbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)43:21+14:0912:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Sara JernbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:39+15:2712:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Ingrid SundholmEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:00:03+30:5117:12

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Fredrik BorgelinEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:06:22+26:2413:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69John MattssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:35:30+55:3219:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Jan SöderkvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:43:55+26:4110:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Lea OttEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:14:53+57:3913:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Catharina TholinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:03:09+35:3319:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Gustav MöllbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:41+17:2913:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Frida LundagårdsEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:01:22+24:1014:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Susanna GraucobEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:03:05+25:5315:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Bengt-Göran FrantzEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:10:34+33:2216:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
86Elisabeth OttossonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:19:40+42:2819:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Sofie JugårdEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:31:16+54:0421:46

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Lars RenbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:34:06+56:5422:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pernilla KlevebackEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Fabian AnderssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Johan SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:02:28+25:3912:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Alva SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:13:23+36:3414:30

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Lena SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:21:39+44:5016:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
75Felix LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:24:13+47:2416:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Markus WistrandEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:35:09+58:2018:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
88Ebba SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:56:37+1:19:4823:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elliot LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pontus LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Anna EdeboEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:57:24+1:15:1219:28

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Annamaria BerglundEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Eva GrenmyrEtappstart-Svår 2,5 (301)1:10:25+53:3530:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Jakob LarruyEtappstart-Svår 3,5 (790)43:09+16:0312:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Lina DahlbergEtappstart-Svår 3,5 (790)44:09+17:0312:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
94Urban GrenmyrEtappstart-Svår 3,5 (790)52:25+25:1914:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
146Markku RehbergerEtappstart-Svår 3,5 (790)1:20:44+53:3822:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Robert LindEtappstart-Svår 5,0 (791)49:53+18:079:58

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
152Torbjörn SundströmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:17:14+45:2815:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Emil EdeboEtappstart-Svår 7,5 (412)1:37:33+51:4012:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Monica Lidberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)52:12+26:3816:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Simon Öberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:00:19+20:0511:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Anton Alverbäck3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:06:21+26:0713:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gösta Forsén3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Eduard Pucherna3-dagars-Svår 5,0 (123)44:00+14:228:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Christian Jonsson Sahlin3-dagars-Svår 5,0 (123)1:01:58+32:2012:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Mattias Lundin3-dagars-Svår 5,0 (123)1:03:44+34:0612:44

1Life

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Per-Åke DomeijEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd

Aalborg OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Jonathan Birk NielsenH13 (879)34:01+9:098:08
30Marko Birk NielsenH18 (832)55:24+8:258:28
36Kirsten BobachD65 (235)49:45+18:4715:32
44Poul BobachH70 (565)54:15+18:1212:42
45Claus BobachH40 (616)1:06:01+19:519:17
114Bo Birk NielsenH40 (616)1:53:39+1:07:2916:00
Benjamin Birk NielsenU1 (982)ej godkänd

ADFA Portugal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
108Manuel Pereira LopesH21-2 (626)1:52:29+56:2412:34

Aivan Sama

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Anne SorsaD55 Kort (497)1:04:30+28:2119:54

Aivan Sama

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Heikki SorsaH55 Kort (868)ej start

Akilles OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Hans EkholmH70 Kort (587)48:59+19:0816:09

Akin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28CHI Ming ChungSvår 7,5 (159)2:09:59+1:23:3216:54

Alatornion Pirkat

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Tero TaulavuoriH45-2 (579)57:28+10:568:28
39Venla TaulavuoriD18 Elit (582)1:02:27+9:5810:02
70Tarja TaulavuoriD50 (891)45:17+14:5910:21
87Anni TaulavuoriD15 (881)49:43+17:4911:19
129Risto LuodonpääH55 (886)1:02:46+2:42:0011:28

Alfta-Ösa OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jonas NilssonH60 Motion (149)45:39+3:5012:16
6sarah hoofEtappstart-Svår 2,5 (301)26:12+9:2211:14
6Adrian Hansson BångaEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)49:47+12:589:50
9Karin DelinD70 (186)39:24+8:4213:58
11Elin LadängesD14 (949)30:08+2:437:32
12Eva WoxlinD60 (303)40:41+7:0310:59
12John BerglundH80 (150)46:29+15:4116:08
13Barbro CarlssonD70 Kort (233)44:27+12:5518:17
24Helena BångaD45 Motion (572)52:42+12:2612:51
25Britt-Marie ByströmEtappstart-Svår 2,5 (301)38:53+22:0316:41
27Märith ÖstbergMedelsvår 4,0 (450)52:18+18:2712:28
28Emma HoofEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:01:58+25:0912:14
31Rolf JakobssonH75 (316)56:28+18:5915:15
33Olov EricsonH21-1 (667)1:09:45+11:287:44
41Sören WoxlinH65 Kort (549)42:48+11:2611:55
51Monika ÖstbergD45 Kort-1 (620)49:35+17:4913:26
55Sven Eric CarlssonH70 Kort (587)46:52+17:0115:28
64Bror FureskogH70 Kort (587)48:58+19:0716:09
70Viktor LadängesH18 (832)1:01:03+14:049:20
79Ella SandbergD14 (949)38:00+10:359:30
81Bengt-Olof SandbergMedelsvår 3,3 (500)1:17:25+43:1523:49
106Christina ErikssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:18:20+50:4424:06
106Robert LadängesH45 Kort-1 (782)47:57+20:2410:36
126Elis SandbergH16 (942)59:25+24:4510:41
127Irma ÖstbergD14 (949)43:45+16:2010:56
153Göran SvenssonH55 (886)1:14:29+2:53:4313:37
Sara EskilssonD21 Elit (369)ej godkänd
Elin WoxlinD35 (231)ej start
Leija MagnussonD14 Kort (229)ej start

Allerød OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Emil Olander LorenzH20 (549)1:03:37+15:369:00
70Theis MunktvedH16 (942)49:11+14:318:50
95Mikkel Lau PetersenH18 (832)1:05:40+18:4110:02
97Lars MunktvedH45-2 (579)1:30:38+44:0613:22
120Dorthe MunktvedD45 (800)59:19+27:1612:32
Rasmus NielsenH20 (549)ej godkänd

Almby IK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik KylbornU2 (1059)19:46+0:197:56
5Ann-Britt GöranssonD65 (235)35:19+4:2111:02
7Per Åke HullH65 Kort (549)35:15+3:539:49
10Åke StridH55 Motion (216)48:46+13:0411:53
16Karl-Göran WahlströmH65 (557)49:52+11:4810:28
19Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)32:29+4:567:11
22Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)35:37+6:037:50
23Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)45:41+11:3114:03
25Sofie FranzénD16 (772)39:35+7:518:58
26Axel KylbornH12 (891)23:56+5:017:44
26Helen LindkvistD40 Motion (515)50:25+11:4412:17
28Astrid KraftD10 (904)25:12+8:1010:00
28Sixten WidmarkH10 (928)20:52+5:328:24
30Henry VestergårdEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)46:58+19:2214:27
30Petra MartinssonD40 Motion (515)51:35+12:5412:34
32Mona HullD65 Kort (322)52:07+16:5017:54
32Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)46:26+17:4913:18
35Sofie BodinD15 (881)41:13+9:199:23
37Emil AlpbergH17-20 Kort (251)1:11:57+33:4213:17
38Emma LindkvistD10 (904)26:47+9:4510:37
39Annica KristofferssonD35 Kort (503)50:27+18:0111:48
43Gunilla SandströmD55 Kort (497)47:38+11:2914:42
44Nils-Olof BodinH60 Kort (605)47:06+12:3011:42
48Måns DahlbergU2 (1059)28:29+9:0211:26
49Anne BodinD50 Kort (780)39:15+9:2411:51
53Anders LarssonH50 Kort-2 (653)43:36+14:429:42
61Maria KylbornD45 Kort-1 (620)52:02+20:1614:06
65Tuwe WidmarkU1 (982)17:45+5:579:26
65Yvonne FranzénD50 (891)44:52+14:3410:16
71Magnus WidmarkH45 Motion (397)1:33:40+53:4521:08
77Henrik FranzénH15 (905)49:24+14:589:05
82Alvin IsenströmH12 (891)30:33+11:389:53
87Karl KylbornH14 (1006)43:51+17:0910:14
91Annie LindkvistU2 (1059)34:14+14:4713:44
110Jonatan KraftH15 (905)56:57+22:3110:29
117Sofia GreenD15 (881)57:50+25:5613:10
117Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)50:31+22:5811:10
125Fredrik CampbellEtappstart-Svår 5,0 (791)1:05:33+33:4713:06
128Jonatan GreenH14 (1006)54:11+27:2912:39
130Björn AlpbergH55 (886)1:03:14+2:42:2811:33
134Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)1:00:12+32:3913:19
141Johan AlpbergH18 (832)1:27:29+40:3013:22
147Oscar KristofferssonH10 (928)33:11+17:5113:22
149Karin KraftD40 Kort (957)52:42+26:0213:20
155Stefan GreenH55 Kort (868)1:19:41+45:5518:42
172Klara IsenströmD10 (904)1:03:55+46:5325:21
199Noomi GreenU2 (1059)1:16:05+56:3830:33
Freja IsenströmInskolning (742)30:2719:46
Bruno GöranssonH14 Kort (256)ej godkänd
Johannes GreenH18 (832)ej godkänd
Nils KylbornH18 (832)ej godkänd
Daniel KraftH13 (879)ej start

Alta OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Preben Nikolai FrischknechtH21 Motion (248)1:00:56+13:5210:06
14Thomas FrostH45-2 (579)54:32+8:008:02
24Eirik FrostH14 (1006)33:07+6:257:44
38Martin FrischknechtSvår 3,5 (319)52:40+28:2814:40
64Eskil FrischknechtH16 (942)47:28+12:488:32
98Gard FrostH16 (942)54:05+19:259:43
Helle J. FrischknechtMedelsvår 2,5 (191)ej godkänd
Erle FrostD14 Kort (229)ej start

Alvesta SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Emma NilsssonD17-20 Kort (291)59:05+15:2812:17
16Bernt PeterssonH80 (150)52:40+21:5218:17
20Liam KarlssonH14 Kort (256)33:34+10:1510:53
24Hans SjögrenH70 Kort (587)38:02+8:1112:33
31Wilhelm WestströmH10 (928)20:59+5:398:27
38Kenneth ArvidssonH75 Kort (235)51:37+20:5420:14
40Åsa WestströmD40 Motion (515)53:41+15:0013:05
43Anders WestströmH45 Motion (397)1:00:36+20:4113:40
56Eva ArvidssonD65 Kort (322)1:17:35+42:1826:39
75Kurt JakobssonH70 Kort (587)51:32+21:4117:00
81Åke KarlssonH65 Kort (549)54:24+23:0215:09
85Linda NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:08:40+41:0421:07
92Stephan ÖstergrenH50 Kort-1 (664)51:24+19:1211:25
111Ola NilssonH45 Kort-1 (782)49:30+21:5710:57
125Gustav NilssonH11 (707)50:52+30:2217:21
127Birgitta PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:17:03+52:3928:38
131Ossian ÖstergrenH12 (891)38:10+19:1512:21
155Alfred ÖstergrenH16 (942)1:07:39+32:5912:10
181Moltas ÖstergrenH14 (1006)1:32:34+1:05:5221:37
192Karin WestströmU2 (1059)1:00:19+40:5224:13
Oscar NilssonH18 (832)ej start
Gunilla Svensk ÖstergrenD45 Motion (572)ej start
Barbro NilssonD70 Motion (153)ej start

ANCO

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Inès BergerD15 (881)34:30+2:367:51
7Paul TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)42:32+5:2010:09
7Alain BergerH45-1 (587)49:16+3:107:15
9Glauser TristanH18 (832)50:22+3:237:42
9Romain WältiH20 (549)53:32+5:317:34
17André TissotSvår 7,5 (159)1:28:20+41:5311:29
24Maxime WyrschH20 (549)59:08+11:078:22
26Margaux TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:02+12:5011:56
26Sophie WältiD21 Lång (218)1:21:22+14:519:48
32Guillaume WyrschH20 (549)1:00:16+12:158:32
51Paul FluckigerH21 Lång-1 (772)1:33:20+16:058:00
52Antonin StampbachH20 (549)1:05:09+17:089:13
57Marjorie Cosandey TissotEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:19:35+39:3716:10
67Gilles RenaudH45-1 (587)1:10:35+24:2910:23
69Archibald SoguelH21 Lång-1 (772)1:37:05+19:508:20
83Rémi RenaudH10 (928)24:13+8:539:45
110Dominique Rytz RenaudEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:24:50+57:1426:06
Jeanne RenuadInskolning (742)18:2611:58
Julien SchluchterH18 (832)ej start
Julianne BarbenD20 Elit (516)ej start
Margaux TissotD12 Kort (128)ej start
Paul TissotLätt 3,5 (495)ej start
Dominique Rytz RenardEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

ANCO / Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Pascal BuchsH21 Elit (378)1:37:10+18:377:32

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Lennart AnderssonMedelsvår 4,0 (450)1:04:22+30:3115:21

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
84Åsa BergMedelsvår 4,0 (450)1:45:54+1:12:0325:16

Anderstorps OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Pär GustafssonLätt 3,5 (495)31:37+3:009:03
5Edvin FritzellLätt 10,0 (224)1:17:25+17:098:01
7Vera FolkestadD10 (904)21:26+4:248:30
13Majken Folkestad3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)44:56+19:2213:49
19Jenny AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)38:38+9:2611:04
24Emma FritzellMedelsvår 3,3 (500)46:48+12:3814:24
25Stina AnderssonD14 (949)32:58+5:338:14
30Hjalmar FolkestadH12 (891)24:11+5:167:49
34Patrik AnderssonH45 Motion (397)55:03+15:0812:25
37Charlotta TreptowMedelsvår 3,3 (500)54:20+20:1016:43
44Hjalmar HörnquistU1 (982)16:23+4:358:42
46Maria HörnquistD40 Motion (515)56:56+18:1513:53
51Niclas HörnquistH40 Kort-2 (554)44:43+13:198:50
52Ella AnderssonEtappstart-U1 (397)25:51+12:5313:45
53Edit TreptowD11 (638)36:34+15:0912:23
55Victor HörnquistH13 (879)38:56+14:049:18
57Johan BerköLätt 5,0 (310)1:41:07+1:05:5620:33
74Maria FolkestadD45 (800)48:51+16:4810:19
81Veronica AdolfssonD45 (800)49:54+17:5110:32
82Geir Inge FolkestadH50-1 (675)1:00:53+20:5710:25
116John-Patrik TreptowH45 Kort-1 (782)50:11+22:3811:06
122Clara AdolfssonD13 (805)56:30+26:3314:31
163Astrid TreptowU1 (982)29:29+17:4115:40
Johanna HörnquistEtappstart-Inskolning (507)29:5419:24
Arvid TreptowInskolning (742)16:1510:33
Elof TreptowInskolning (742)18:2912:00

Andrarums IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Michael NilssonLätt 2,5 (253)22:328:22
12Lena ErikssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)40:35+20:5515:54
22Marielle NilssonD21 Motion (309)1:02:35+18:1112:22
26Barbro NilssonD65 Motion (190)1:30:40+35:5930:01
35Emma NilssonD21 Motion (309)1:09:43+25:1913:46
46Elin NilssonD16 (772)43:53+12:099:57
62Jesper KolmodinH35 Kort (762)51:00+14:048:40
76Sam ErikssonH21 Kort-1 (738)1:08:17+29:1710:26
77Christian GlantzH35 Kort (762)54:23+17:279:14
96Kent NilssonH65 (557)1:31:28+53:2419:12
100Carina PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)55:18+30:5420:33
117Elias NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:02:05+37:4123:04
128Hugo ThoressonH12 (891)37:41+18:4612:11
163Erik ThoressonH16 (942)1:14:27+39:4713:23

Angelniemen Ankkuri

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Selja KaartinenD21-1 (456)59:34+3:408:35
4Pekka HyvönenH21 Kort-1 (738)43:40+4:406:40
5Arttu LaaksonenH20 (549)51:48+3:477:20
6Tuomo MäkeläH21 Kort-1 (738)45:33+6:336:57
7Tapio HalmeH65 (557)45:39+7:359:35
25Riina SuntioinenD21 Kort-2 (706)43:06+10:489:23
30Harri NiinistöH60 (560)47:48+12:469:32
37Noora HyvönenD21 Kort-2 (706)45:26+13:089:53
41Helena SaarrimäkiD60 (303)55:49+22:1115:05
41Kimmo VirtanenH50 Kort-1 (664)41:22+9:109:11
47Henna YliluikkiD21-1 (456)1:25:08+29:1412:17
73Ilkka SaarimäkiH60 (560)57:48+22:4611:32
89Jasmiina LeppäläD11 (638)49:23+27:5816:44
117Joosefiina MäkeläD21 Kort-2 (706)1:06:30+34:1214:29
158Aino VirtanenD14 (949)53:23+25:5813:20

Angereds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Kerstin Larsson TannerudEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)2:37:46+2:09:261:03:36

Ankara GSM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
135Nermin FenmenEtappstart-Svår 3,5 (790)1:09:37+42:3119:23

Ankarsrums OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lina LiljeholmD45 Kort-1 (620)ej start

Annebergs GIF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Jan-Olof ErikssonH60 (560)44:52+9:508:57
20Camilla RosénD55 (518)39:21+8:529:56
66Carina Rosén ErikssonD55 (518)48:48+18:1912:19
70Håkan HammarinH50 Kort-1 (664)46:04+13:5210:14
77Martin ErikssonH13 (879)42:55+18:0310:16

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Juha HyyryläinenH21 Lång-1 (772)1:24:35+7:207:15
91Laura HyyryläinenD21 Kort-2 (706)55:41+23:2312:07

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Julia Kucharska3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)55:57+30:2317:12

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Barbara Kucharska3-dagars-Svår 3,5 (68)51:31+22:4714:21

Arboga OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Per-Ivar MöllbergH70 Kort (587)31:45+1:5410:28
20Anders GöranssonH60 Motion (149)1:03:09+21:2016:58
22Roland NotstamH60 (560)46:02+11:009:11
30Håkan SöderqvistH70 Kort (587)39:00+9:0912:52
38Ann-Louise Notstam HjorthD55 Kort (497)46:42+10:3314:24
38Hanna WigforssD45 Motion (572)56:36+16:2013:48
43Peder WickströmH65 Kort (549)43:10+11:4812:01
51Christian PayerlEtappstart-Svår 2,5 (301)57:34+40:4424:42
55Kristina BäckD50 Motion (443)1:08:10+30:1119:28
56OVE PetterssonH70 Kort (587)47:19+17:2815:36
58Michael WickströmH35 (400)1:21:10+29:5910:06
59Per HolmstrandH45 Kort-2 (775)41:28+11:549:08
62Anders PayerlEtappstart-Svår 3,5 (790)45:21+18:1512:37
78Peter BäckH50 Kort-2 (653)48:13+19:1910:44
81Selma WickströmD10 (904)31:27+14:2512:28
88Alva WickströmD13 (805)50:00+20:0312:51
101Amanda BäckD12 (801)39:15+16:2912:37
102Per JacobssonH70 Kort (587)1:11:28+41:3723:35
104Filip BäckH16 (942)54:49+20:099:51
133Gustav GöranssonH16 (942)1:01:37+26:5711:04
133Tilda WigforssD16 (772)1:00:32+28:4813:43
134Ture HolmstrandH11 (707)1:25:20+1:04:5029:07
162Eric BäckH14 (1006)1:08:28+41:4615:59
183Tova HolmstrandU2 (1059)56:53+37:2622:50
Oliver WickströmInskolning (742)23:3315:17

Arnäs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13William AgvaldEtappstart-U2 (376)29:13+9:0011:44

Arnäs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Tor AgvaldEtappstart-U2 (376)36:51+16:3814:47

Arnäs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
jesper gidlundEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd

Arvidsjaurs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Albin Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)50:25+10:119:57
16Malin LindströmD40 Motion (515)47:25+8:4411:33
18Tom Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:03:31+23:1712:33
27Andreas LindbergMedelsvår 3,3 (500)48:30+14:2014:55
50Conny LagerskogH70 (565)54:39+18:3612:47
51Elisabeth Åman-NorénD60 Kort (384)56:43+22:1318:50
76Linda NorénD21 Kort-2 (706)52:30+20:1211:26
Albin LundbergH15 (905)ej start
Johan LundbergH50-2 (701)ej start

ASD Agorosso S. Alessandro

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Martina Di BaccoEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:28:04+51:1517:24
96Gianbattista RavasioH45-1 (587)1:25:06+39:0012:31
104Roberto Di BaccoH60 (560)2:02:52+1:27:5024:31
119Moritz EtterH50-2 (701)1:16:02+38:4112:55
132Stella Di BaccoD13 (805)1:03:13+33:1616:15
Marcello BaroniH50-2 (701)ej start

Asker SK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sander ArntzenH18 Elit (589)50:47+3:316:47
7Sondre YtterbøH16 (942)36:46+2:066:36
7Tilla Farnes HennumD20 Elit (516)1:08:42+6:208:51
8Lotte Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (582)56:15+3:469:02
13Astrid Juli YtterbøD12 (801)26:44+3:588:35
15Anna Øfsthus GravirD18 Elit (582)58:02+5:339:19
23Gravir Ragnhild ØfsthusD13 (805)36:50+6:539:28
23Anette Jauhojärvi MarkussenD14 Kort (229)35:39+12:2212:10
26Tommy JauhojärviH45-1 (587)56:54+10:488:22
27Ann Katrin Olsen3-dagars-Svår 5,0 (123)57:54+28:1611:34
28Margrethe WisløffD20 Elit (516)1:14:42+12:209:37
29Synne StrandD20 Elit (516)1:14:46+12:249:38
33Per Anders YtterbøEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:03:01+26:1212:27
42Felix FinsrudH16 (942)42:59+8:197:43
47Reidar FossumH60 (560)50:42+15:4010:07
56Gjermund GravirH50-2 (701)53:31+16:109:06
61Bjørn-Willy ArntzenH50-2 (701)54:14+16:539:13
69Sigrun Hernes YtterbøD50 (891)45:16+14:5810:21
72Fanni MarkussenD20 (430)1:22:45+38:0915:40
82Øyvind HoveidH65 (557)1:18:21+40:1716:27
84Edel Sofie NilsenD55 (518)59:37+29:0815:03
97Henrik Fredriksen AasH18 Elit (589)1:23:21+36:0511:09
101Vegard GulbrandsenH20 Elit (583)2:00:17+59:0711:53
101Magne AasH50 Kort-2 (653)55:30+26:3612:21
104Maria PerssonD50 Kort (780)50:02+20:1115:06
118Kristian Fredriksen AasH15 (905)59:46+25:2011:00
Bjørnar LøvliH20 (549)ej godkänd
Johan Teodor WestlyH20 (549)ej godkänd
Petra HoveidD16 (772)ej start
Nora Synnøve WoxholthD20 Elit (516)ej start
Marianne ArnesenD50 Kort (780)ej start
Axel HoveidH20 (549)ej start
Bjørn Gulbrandsen3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emma RothauerD12 Kort (128)25:04+3:029:56

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lucie RothauerD40 (369)36:54+1:287:18

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Martin BöhmH40 Kort-1 (560)48:59+15:059:28

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Thomas RothauerH40 Kort-1 (560)51:28+17:349:57

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tim RothauerEtappstart-Inskolning (507)12:498:19

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Petra BöhmEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:21:04+41:0616:28

ASpudden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Corina WahlinEtappstart-Lätt 3,5 (710)53:37+24:2515:21

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
130Kasperi LaunisH50-2 (701)1:35:18+57:5716:12
148Teija LaunisD50 (891)1:06:28+36:1015:12

ASUB Orientation

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Philippe ClapuytH60 (560)57:30+22:2811:28
163Nicole RevencuD50 (891)1:42:05+1:11:4723:21

Attunda OK

102 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)22:078:13
1Lars Håkan SandvikH50-1 (675)39:566:50
1Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)28:448:00
2Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)31:57+6:239:49
2Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)32:32+0:466:30
4Marcus SteneboH14 (1006)28:05+1:236:33
4Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)38:43+7:1115:55
8Gustav WirénH16 (942)37:02+2:226:39
8Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)31:38+9:3111:45
10Greta SandvikD10 (904)22:09+5:078:47
10Ulla KarnebäckD65 Motion (190)1:01:46+7:0520:27
12Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)17:26+4:289:16
15Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)45:46+20:1214:04
16Fredrik SteneboH50-1 (675)46:03+6:077:53
18Björn-Ove PetterssonH60 (560)44:21+9:198:51
18Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)57:57+29:1316:08
19Göran FriskH70 Kort (587)36:35+6:4412:04
19Maria von SchmalenséeD45 (800)38:27+6:248:07
20PER KnutasH50 Motion (338)53:10+14:5312:00
22Filip SoneEtappstart-U1 (397)19:21+6:2310:17
23Sofia IversD16 (772)39:27+7:438:56
24Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:04:16+22:0410:39
25Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)42:42+9:249:28
26Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)43:34+7:2513:26
26Ted LagerströmH11 (707)24:43+4:138:26
29Svante SandvikH12 (891)24:04+5:097:47
30Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)1:27:46+41:0624:39
30Tomas HenrikssonH40 (616)1:01:41+15:318:41
32Fredrik SoneH50-1 (675)50:11+10:158:35
32Göran LarboH70 (565)51:10+15:0711:58
34Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)45:17+10:4111:15
35Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:05:58+40:2420:17
35Daniel RoosH21 Elit (378)1:30:30+11:577:01
35Oskar EngesH20 (549)1:01:05+13:048:39
37Viktor SoneH14 (1006)35:05+8:238:11
37Anders BrunanderLätt 10,0 (224)2:10:08+1:09:5213:29
38Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)56:19+17:198:36
39Margaretha HallménD65 (235)52:04+21:0616:16
40Lena NilssonD45 (800)43:11+11:089:07
41Erica BlythD35 Kort (503)50:38+18:1211:51
43Roger LindénH45-2 (579)1:06:18+19:469:46
43Monica RoosD50 Kort (780)38:50+8:5911:43
43Anna StrandD45 (800)43:33+11:309:12
44Anders NilssonH45 Motion (397)1:01:21+21:2613:50
45Vilma NilssonD13 (805)41:15+11:1810:36
46Anette BrunanderD50 Kort (780)39:06+9:1511:48
49Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)42:44+10:329:29
52Elis IversH14 (1006)37:30+10:488:45
52Anders CarlheimH40 (616)1:07:32+21:229:30
57Maria GelinderD55 Kort (497)51:44+15:3515:58
58Oskar DanielsH21 Elit (378)1:44:26+25:538:06
59Felicia  HökarsEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:23:55+43:5717:03
60Björn CarlheimH40 (616)1:08:56+22:469:42
66Andrew BlythH45 Motion (397)1:27:29+47:3419:44
68Anders HallménH65 (557)1:04:49+26:4513:37
68Simon MarteliusH21-2 (626)1:15:03+18:588:23
70Ulrik IversH45-2 (579)1:15:02+28:3011:04
74Maria SandbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:42:34+1:02:3620:50
75Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)1:29:31+51:3225:34
75Marie ForshällenD50 Kort (780)44:55+15:0413:34
76Nina IversD45 (800)48:55+16:5210:20
77Thomas PetterssonH21-2 (626)1:18:36+22:318:47
81Leif NordinH70 (565)1:10:07+34:0416:25
82Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)52:40+2:31:549:37
83Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)53:34+20:1611:52
85Karl EngesH21 Lång-1 (772)1:41:37+24:228:43
88Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)57:22+25:3611:28
89Malin StrömqvistD13 (805)50:05+20:0812:52
90Magnus ForshällenH60 (560)1:06:28+31:2613:16
92Lars GerhardssonH55 (886)54:06+2:33:209:53
93Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)1:08:39+34:4513:16
94Sara StrömqvistD11 (638)51:32+30:0717:28
94Thomas NybergH55 (886)54:32+2:33:469:58
96Kajsa GradinEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:28:31+51:1921:07
99Linda StrömqvistD11 (638)54:33+33:0818:29
101Mikael WirénH55 (886)55:26+2:34:4010:08
107Anton DanielsH21 Kort-2 (703)1:17:09+38:0811:53
111Emil SoneH16 (942)57:04+22:2410:15
112Stefan MarteliusH55 (886)57:30+2:36:4410:30
113Elliot JonssonH12 (891)34:44+15:4911:14
113Madelene BarbozaD45 (800)57:03+25:0012:03
114Maria MartinaEtappstart-Svår 3,5 (790)59:33+32:2716:35
115Maja SandvikD16 (772)54:10+22:2612:16
115Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)1:04:07+30:4914:12
117Veronica RedtzerD18 (646)1:12:48+31:5614:44
117Karin SteneboD50 (891)51:28+21:1011:46
118Samuel LindénH16 (942)58:29+23:4910:31
118Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)1:39:52+1:00:5115:23
127Fabian TörnqvistH12 (891)37:39+18:4412:11
128Håkan RedtzerH55 (886)1:02:33+2:41:4711:26
130Marcus BarbozaH13 (879)54:45+29:5313:05
133Emily BlythD10 (904)40:10+23:0815:56
139Charlotte EngesD50 Kort (780)1:05:54+36:0319:54
140Kristina MarteliusD50 (891)1:00:11+29:5313:46
152Jessica StrömqvistD40 Kort (957)53:28+26:4813:32
157Lukas HenrikssonU2 (1059)47:19+27:5219:00
181Tage RudsanderU2 (1059)55:45+36:1822:23
Joshua BlythInskolning (742)19:0312:22
Alvin SandbergInskolning (742)ej godkänd
Christopher WilestedtH20 Elit (583)ej godkänd
Oliver JonssonH10 (928)ej godkänd
Emil RoosH20 (549)ej godkänd
Lovisa NilssonD16 (772)ej start
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Erik DanielsH50 Kort-2 (653)ej start
Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)ej start
Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Johan SandbergH40 Kort-1 (560)ej start
Axel WrådheH21 Lång-1 (772)ej start
Christian RedtzerH20 (549)ej start
Åsa WilestedtD45 (800)ej start
Elisabeth LångströmD50 Motion (443)ej start
Wiktor EngesLätt 2,5 (253)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Auckland OC

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Karen Woods3-dagars-Svår 3,5 (68)2:02:50+1:34:0634:12
32Jonty OramH21 Kort-2 (703)50:08+11:077:43
88Martin CrosbyH55 (886)53:42+2:32:569:49
89Kieran WoodsH21 Kort-2 (703)1:05:39+26:3810:06
Hayley SmithD20 (430)ej start
Dwayne SmithH50-2 (701)ej start

Australia

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Laurie QualeEtappstart-Lätt 3,5 (710)29:128:22
63Aislinn PrendergastD21 Elit (369)2:29:50+1:12:4314:08
85Tara MelhuishD20 Elit (516)1:44:14+41:5213:25
109Michael WarltersH50-2 (701)1:09:55+32:3411:53

Avdankad OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Hanna WesterbergD21 Kort-2 (706)47:55+15:3710:26

Avesta OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola JernströmSvår 5,0 (281)34:456:57
3Lennart VessbergH70 Motion (175)50:14+4:4714:06
6Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)45:17+7:1812:56
6Stefan NybergH55 (886)38:33+2:17:477:02
9Fredrik BorgströmH40 Motion (333)59:51+17:169:55
27Johan WannerEtappstart-Lätt 5,0 (384)59:57+19:5912:11
27Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)1:46:23+46:0711:02
30Solweig PalmD65 Kort (322)51:25+16:0817:40
33Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)48:51+14:2116:13
36Klara SöderlundD16 Kort (228)1:14:42+35:0117:47
46Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)1:16:03+40:5215:27
49Lennart LundgrenH65 (557)58:08+20:0412:12
63Tindra JernströmD18 Elit (582)1:05:55+13:2610:35
67Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)42:40+13:069:23
68Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)1:13:23+39:3217:30
73Aino LeijonD21 Kort-2 (706)51:28+19:1011:12
87Liv NorbergD14 (949)38:52+11:279:43
102Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)1:07:00+35:1418:09
111Malte BorgströmU1 (982)21:11+9:2311:16
120Bo-Göran KarlssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:00:57+33:5116:58
134Svea BorgströmD10 (904)40:11+23:0915:56
135Hedda BorgströmD13 (805)1:04:02+34:0516:27
147Lucas WannerH14 (1006)59:56+33:1414:00
148Tilda BorgströmD15 (881)1:12:12+40:1816:26
Inger ThörnqvistD70 Motion (153)ej godkänd
Titti RudhD55 Kort (497)ej start
Sara RudhD21 Kort-2 (706)ej start
Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)ej start

Avon OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Jon-Markus DelaumeH45-1 (587)1:15:11+29:0511:04
94Sophie Antoine-DelaumeD45 (800)53:16+21:1311:15
124Charlotte DelaumeD11 (638)1:28:30+1:07:0530:00

AXA SportsClub

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Robin EdvinssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:10:42+30:4414:22
43Sofie KnutssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:10:42+30:4414:22

Azimut, SPB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Olga PozhidaevaD60 (303)56:18+22:4015:12

Azimuth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Olga GavrilovaD60 Kort (384)1:12:38+38:0824:07

Azimuth-SPb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Stanislav LesnikovH65 Kort (549)42:32+11:1011:50

B&OI Orientering (bodø)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Torkel IrgensH50 Motion (338)41:50+3:339:26

Bækkelagets SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Simen Hjalmar WästlundH21 Lång-1 (772)1:23:07+5:527:08
14Kine GulliksenD21 Kort-2 (706)38:46+6:288:26
14Mariann UlvestadD21-2 (487)1:04:41+8:198:54
50Marthe GløersenD21 Elit (369)1:41:14+24:079:33
71Yngvar ChristiansenH55 (886)50:26+2:29:409:13
74Mathias GløersenH20 Elit (583)1:27:49+26:398:40
Vetle ChristiansenH21-2 (626)ej godkänd
Lennart BrunbergH60 Kort (605)ej start

Ballerup OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Asbjørn Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)27:54+5:2210:22
6Eskild Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)27:57+5:2510:23
11Signe HanghøjD40 Motion (515)46:15+7:3411:16
38Frank Rasmussen3-dagars-Svår 5,0 (123)1:37:20+1:07:4219:28
50Carsten GemmerH45 Kort-2 (775)40:13+10:398:51
128Alvilde Gemmer HanghøjU2 (1059)40:05+20:3816:05
168Torben SchorlemmerEtappstart-Svår 5,0 (791)2:21:40+1:49:5428:20
Helle M. FrederiksenEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Mette Rasmussen3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Bardu IL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tonje MidttunSvår 2,5 (128)25:59+5:4211:09
32Fred Arne JacobsenH50 Kort-2 (653)39:10+10:168:43
68Merethe JenssenLätt 3,5 (495)1:00:37+32:0017:22
72Anna Jacobsen-GaskiD16 (772)47:42+15:5810:48
73Helge MidttunH40 Kort-2 (554)47:51+16:279:27
95Håvar ØstvikH21 Kort-2 (703)1:07:40+28:3910:25
101Knut Øyvind JohansenH35 Kort (762)59:20+22:2410:05
128Margrete GaskiD50 (891)54:59+24:4112:34
Peder JosteinEtappstart-Inskolning (507)22:1614:27
Isak Jacobsen-GaskiH16 Kort (201)ej godkänd

Bay Area Orienteering Club

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Chuck SpaldingH70 (565)1:00:03+24:0014:03
84Tapio KarrasH55 (886)52:56+2:32:109:40

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Alison RadfordD65 (235)41:16+10:1812:53

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
75Antony RadfordH70 (565)1:02:59+26:5614:45

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Christopher NauntonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:11:39+25:469:19

Berga SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stellan HäggbrinkH65 Kort (549)ej start

Berger Og Svelvik O-Lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69Joar GjerdahlH20 (549)1:13:18+25:1710:22

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Marlene BergerD21-2 (487)1:12:40+16:1810:00

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anni BergerD20 (430)49:34+4:589:23

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
117Peter BergerH16 (942)58:16+23:3610:28

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anna-Sofie BarkD50 (891)35:40+5:228:09

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Hedi BergerD50 (891)38:43+8:258:51

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Wolfgang SchüllerH45 Motion (397)1:12:51+32:5616:26

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Katja BergerInskolning (742)23:2015:09

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
127Gislind BergerEtappstart-Svår 3,5 (790)1:03:13+36:0717:36

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
138Marlies BergerEtappstart-Svår 5,0 (791)1:11:50+40:0414:22

Bergnäsets AIK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ove Renberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)28:13+6:0610:29
8Rasmus WickbomH20 (549)53:30+5:297:34
11Per Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)44:09+14:318:49
15Fredrik Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)47:36+17:589:31
28Joar SvartholmH21-2 (626)1:06:58+10:537:29
29Simon ErikssonH20 (549)59:58+11:578:29
30Agneta HolmgrenD60 (303)48:43+15:0513:10
32Martin HolmbergH40 Kort-1 (560)45:22+11:288:46
33Robin SalénH20 Elit (583)1:13:14+12:047:14
38Tova HolmbergD11 (638)31:34+10:0910:42
46Elin Djurberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:28:14+1:02:4027:08
46Maria ÖqvistLätt 2,5 (253)1:15:42+53:1028:08
50Nils HenrikssonH21-2 (626)1:11:33+15:288:00
56Albert AskengrenH21 Lång-1 (772)1:34:16+17:018:05
66Oskar ÖqvistH21-2 (626)1:14:21+18:168:18
74Harald LarssonH20 (549)1:16:49+28:4810:52
86Fredrik HolmgrenH60 Kort (605)59:04+24:2814:41
101Carl HolmgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)59:47+28:0111:57
108Christer SvärdH70 Kort (587)1:31:56+1:02:0530:20
146Maria HolmbergD40 Kort (957)52:28+25:4813:16
158Knut HolmbergU2 (1059)47:24+27:5719:02

Berliner TSC

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Tobias SchwartzH35 (400)1:19:25+28:149:53
67Carl Wolfgang DistlerH35 (400)1:34:13+43:0211:43
87Bernd WollenbergH70 (565)1:16:20+40:1717:52
107Milosz CzynskiH14 (1006)48:06+21:2411:14
114Krystian PetersburskiH18 (832)1:11:04+24:0510:51
121Karsten BlumeH21 Lång-1 (772)2:07:25+50:1010:56
125Sebastian FleissH21 Lång-1 (772)2:19:46+1:02:3111:59

Bielefelder TG

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Annkathrin KnollD12 (801)28:14+5:289:04
49Thies KnollH40 (616)1:06:42+20:329:23
76Anton KnollH14 (1006)41:55+15:139:47
93Caroline KnollD45 Kort-2 (623)57:29+29:3815:42

Big Foot Orienteers

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Patrik GunnarssonH40 (616)ej start

Bjursås OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Britt BjörklundD60 Motion (226)50:50+4:1014:16
4Siv HasselgrundD75 (127)40:23+3:3914:31
9Johan HallgrenH50-1 (675)44:48+4:527:40
12Jan-Olof BjörklundH60 (560)42:37+7:358:30
18Rikard AnderssonH21 Motion (248)1:05:51+18:4710:55
19Tommy LundqvistH70 (565)46:10+10:0710:48
29Bernt LöfkvistH70 (565)50:05+14:0211:43
31Margareta LöfkvistD70 (186)1:02:16+31:3422:04
53Ingvar SvenssonH70 (565)56:18+20:1513:11
72Gunnar LöfkvistH70 (565)1:02:17+26:1414:35
84Leif AnderssonH55 Kort (868)48:04+14:1811:16
89Herman AnderssonH11 (707)37:24+16:5412:45
128Malin HallgrenD45 (800)1:00:58+28:5512:53
132Anna BjörklundD21 Kort-2 (706)1:23:38+51:2018:13
Kristin AnderssonD17-20 Kort (291)ej start
Birgitta Stenberg Andersson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Björkfors GoIF

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)40:05+14:3112:20
11Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)52:56+24:1214:44
31Kerstin ErikssonD65 Kort (322)51:51+16:3417:49
34Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)1:40:25+1:13:0140:29
34Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)45:57+12:038:53
35Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:10:55+41:1714:11
36Pia StålhandskeEtappstart-Svår 2,5 (301)45:23+28:3319:28
39Inger PetterssonD70 Kort (233)1:12:23+40:5129:47
43Stig JonssonH75 Kort (235)1:21:21+50:3831:54
44Kjell HolmströmH75 (316)1:01:17+23:4816:33
48Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)51:03+16:0110:11
54Ellen LindforsD13 (805)43:26+13:2911:09
56Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)46:27+26:1418:39
67Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:33:37+53:3919:01
72Åsa KjellbergD40 Motion (515)1:07:44+29:0316:31
74Torgny JohanssonH65 (557)1:08:12+30:0814:19
81Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)1:00:52+26:5811:46
82Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)49:38+20:4411:03
83Martin LindforsH40 Kort-1 (560)1:01:23+27:2911:52
86Anna KullbergD45 Kort-2 (623)53:08+25:1714:31
89Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:09:37+42:0121:25
90Maria LindforsD35 Kort (503)1:26:26+54:0020:14
99Sven-Olof SvenssonH65 (557)1:43:13+1:05:0921:41
100Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)1:23:46+49:5216:12
101Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)1:04:20+36:2917:34
105Arvid SvenssonH13 (879)48:41+23:4911:38
113Markus KleinH40 (616)1:53:11+1:07:0115:56
119Alva LindforsD11 (638)1:08:29+47:0423:12
122Samuel KleinH14 (1006)52:19+25:3712:13
135Filippa BjörkhammerD16 (772)1:01:32+29:4813:57
143Karl KullbergH10 (928)31:45+16:2512:48
152Gustaf KullbergH15 (905)1:16:16+41:5014:02
164Albin KjellbergH14 (1006)1:08:39+41:5716:02
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)38:0924:46
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej start
Moa KjellbergD20 (430)ej start

Björsby Bollsparkeri

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Rickard Häggström3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:01:25+21:1112:08

BK Örnen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Frida KjellssonLätt 5,0 (310)ej start

BK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mathias DahlbäckEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:31:35+14:219:30

Blackeberg Basket

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Ida ÖbergEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:00:57+22:4915:30

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Cesar EdhagerEtappstart-Inskolning (507)14:319:25

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lilja EdhagerEtappstart-Inskolning (507)14:599:43

Bodens Bandyklubb OS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Kjell SandströmH65 (557)53:56+15:5211:19
54Kjell MörtbergH70 (565)56:30+20:2713:13
76Matts EngvallH70 (565)1:03:03+27:0014:45
Clas-Göran LundH70 Motion (175)ej godkänd

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Espen Samuelsen SkiriH20 Elit (583)1:29:52+28:428:52

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Kaja Samuelsen SkiriD18 Elit (582)1:22:06+29:3713:11

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Amund Bø KongsbakkH20 (549)1:07:07+19:069:30

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Trygve Bø KongsbakkH18 (832)53:04+6:058:06

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
119Øyvind Johan OlsenH15 (905)1:00:04+25:3811:03

Bodø Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elisabet KongsbakkD50 (891)ej start

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
123Håkon Brinchmann BøH55 (886)1:01:56+2:41:1011:19

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Janne Anita NilsenLätt 5,0 (310)1:17:42+42:3115:47

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
132Irene Skiri Etappstart-Svår 3,5 (790)1:05:50+38:4418:20

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
159Steve SamuelsenEtappstart-Svår 5,0 (791)1:21:48+50:0216:21

BOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Carol SandsD65 (235)43:28+12:3013:35
44Damian BrennanSvår 5,0 (281)1:23:18+48:3316:39
46Bryony BrennanSvår 5,0 (281)1:26:35+51:5017:19
58Tim SandsH65 (557)1:01:13+23:0912:51

Bolidens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Bo JonssonH75 (316)1:01:52+24:2316:43
Hans NygrenH70 (565)ej godkänd

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Oliver SundsténEtappstart-U2 (376)35:59+15:4614:27

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Catrin SundsténEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)52:58+24:3821:21

Borås GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Göran SvahnH70 Kort (587)45:21+15:3014:58
152Thomas AlmgrenH55 Kort (868)1:16:01+42:1517:50

Bos Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Ole ArenthH20 (549)1:06:43+18:429:26

Bottnaryds IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Johan EdströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)49:09+11:5711:43
41Ella IngströmD16 Kort (228)1:22:51+43:1019:43
41Lars FranssonH75 (316)58:41+21:1215:51
66Axel EdströmMedelsvår 4,0 (450)1:10:50+36:5916:54
80Ulf PerssonH50 Kort-1 (664)48:29+16:1710:46
81Elin EdströmMedelsvår 4,0 (450)1:35:11+1:01:2022:43
Johan EdströmH45 Kort-1 (782)ej start

Boxholm-Mjölby OL

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Moa KleistD14 Kort (229)37:16+13:5912:43
27Anders LindholmH45 Motion (397)53:45+13:5012:07
36Helen AnderssonD50 Motion (443)58:16+20:1716:38
36Albin TengvallH40 Kort-1 (560)46:30+12:368:59
37Patrik JutterströmEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:17:54+35:4212:55
39Viktoria Petré LindholmD40 Kort (957)36:18+9:389:11
40Lena MolinD50 (891)41:41+11:239:32
49Patrik KleistH45 Kort-2 (775)40:05+10:318:49
59Irma FrisellD11 (638)38:55+17:3013:11
64Johanna KleistD11 (638)40:03+18:3813:34
64Johan FrisellMedelsvår 4,0 (450)1:08:22+34:3116:18
67Lotta FrisellD40 Kort (957)38:48+12:089:49
75Erika LindholmD10 (904)30:58+13:5612:17
80Jakob LindholmH11 (707)35:05+14:3511:58
84Henrik TengvallH21-2 (626)1:22:11+26:069:11
94Patric MolinH50 Kort-2 (653)53:04+24:1011:49
95Emil LagnetegH12 (891)32:19+13:2410:27
102Märta LagnetegD10 (904)35:08+18:0613:56
103Louise CarlssonD21 Kort-2 (706)1:00:18+28:0013:08
106Anna-Lena LagnetegD40 Kort (957)43:56+17:1611:07
118Ivar FrisellU2 (1059)38:27+19:0015:26
125Conny BruhnH55 (886)1:02:06+2:41:2011:21
128Emil BruhnH21 Kort-1 (738)1:39:51+1:00:5115:16
147Jan-Erik CarlssonH55 Kort (868)1:10:08+36:2216:27
164Jennie KleistD40 Kort (957)58:31+31:5114:48
Gustav LagnetegInskolning (742)14:519:38
Karl-Johan NorénH60 Kort (605)ej start
Oscar MolinH20 (549)ej start
Jens FasthEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Brattås CK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulrik OlssonH50-1 (675)41:33+1:377:06
7Magnus ArvidssonH45-2 (579)51:02+4:307:31
15Malva ArvidssonD12 (801)27:04+4:188:42
25Mona OlssonD55 Kort (497)43:17+7:0813:21
50Anton ArvidssonH10 (928)22:16+6:568:58
71Maria PetterssonD40 Motion (515)1:07:23+28:4216:26
106Nils NyströmU2 (1059)37:26+17:5915:02
119Olle NyströmH45 Kort-2 (775)56:24+26:5012:25
Tim OlssonH21 Kort-1 (738)ej start

Bredareds IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Gunilla LarssonD60 (303)41:42+8:0411:16
26Linda AppelkvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)35:46+11:2213:17
29Marianne HanssonD55 (518)41:05+10:3610:22
41Louise BlomqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)40:27+16:0315:02
49Erik HanssonH21-1 (667)1:14:01+15:448:12
53Måns ThörnqvistH35 (400)1:17:07+25:569:36
59Julius LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:01:14+32:5424:41
63Reimar LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:03:59+35:3925:47
63Ing-Marie AronengD50 (891)44:36+14:1810:12
70Marita HaglundEtappstart-Svår 3,5 (790)46:36+19:3012:58
72Joar BlomqvistH11 (707)33:08+12:3811:18
75Birgit LichtenbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)48:45+24:2118:07
84Börje HanssonMedelsvår 3,3 (500)1:23:25+49:1525:40
100Bengt LarssonH45 Kort-1 (782)46:26+18:5310:16
135Leif BlomqvistH45 Kort-1 (782)1:00:28+32:5513:22
136Alice LarssonD10 (904)40:56+23:5416:14
142Rasmus LarssonH13 (879)1:01:08+36:1614:37
152Leonie LichtenbergD10 (904)44:13+27:1117:32
186Johannes BlomqvistU2 (1059)57:56+38:2923:15
Oliver JohanssonH14 (1006)ej start
Bosse HaglundH55 Kort (868)ej start

Bredaryds SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ina SkalbergD50 Kort (780)29:519:01
1Carina SvenssonD50 (891)30:186:56
3Axel ElmbladH16 (942)35:32+0:526:23
3Håkan SvenssonH55 (886)35:41+2:14:556:31
4Emil AuseliusEtappstart-Svår 5,0 (791)34:58+3:126:59
10Micael ElmbladH50 Motion (338)47:38+9:2110:45
14Susanne De BourgD21 Motion (309)54:46+10:2210:49
16Henrik AnderssonH21 Kort-1 (738)50:25+11:257:42
18Maria AuseliusSvår 2,5 (128)48:12+27:5520:41
22Mattias GunnarssonH45-1 (587)56:22+10:168:18
25Amanda HanssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:06:43+20:508:40
27Hugo AuseliusH16 Kort (201)59:52+24:0614:25
29Linnea SkalbergD18 Elit (582)59:26+6:579:33
30Per SigvardsonH50-1 (675)49:18+9:228:26
31Mikael HanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)39:27+12:2110:59
32Håkan AuseliusH45 Motion (397)54:16+14:2112:14
33Elsa AnderssonD20 (430)56:40+12:0410:43
34Anton GunnarssonH16 (942)41:42+7:027:30
35Filip TrofastH20 Elit (583)1:13:42+12:327:16
39Fredrik JohanssonH21-2 (626)1:09:45+13:407:48
40Mats NylundH50-1 (675)51:00+11:048:43
42Tuva NylundD14 (949)34:47+7:228:41
43Katarina ÖstbergD21 Kort-2 (706)46:30+14:1210:07
49Sofia SkördeD40 Motion (515)58:32+19:5114:16
50Maria AnderssonD60 (303)1:02:32+28:5416:54
51Jonas NilssonH40 Motion (333)1:20:29+37:5413:20
51Stina AlbinssonD35 Kort (503)52:56+20:3012:23
58Magnus TrofastH45-1 (587)1:06:47+20:419:50
59Moa HanssonD20 Elit (516)1:25:06+22:4410:57
83Sanna SigvardsonD12 (801)35:56+13:1011:33
94Fredrik ErikssonH35 Kort (762)58:00+21:049:51
107Ellen SigvardsonD16 (772)52:29+20:4511:54
111Filip BrolingH14 (1006)49:51+23:0911:38
Astrid NilssonInskolning (742)19:1312:28
Amelia SkalbergD20 Elit (516)ej start

Brittatorp TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Patrik G Björkqvist Etappstart-Lätt 10,0 (158)1:17:148:00

Bromma-Vällingby SOK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunvor SandbergD70 Kort (233)31:3212:58
2Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)25:33+1:099:29
2Anders NilssonLätt 2,5 (253)24:05+1:338:57
9Sandra NilssonLätt 2,5 (253)31:23+8:5111:40
17Agnes ModinD50 Motion (443)53:09+15:1015:11
17Tage SandbergH70 Kort (587)35:51+6:0011:49
31Karin ModinD18 Elit (582)59:54+7:259:37
36Monica SandgrenD45 Motion (572)55:47+15:3113:36
46Johan RosénMedelsvår 3,3 (500)59:21+25:1118:15
46Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)41:08+20:5516:31
49Kristin Åberg NilssonD45 (800)44:09+12:069:20
51Lena BjessmoD50 (891)43:55+13:3710:02
52Anders StenbackH70 Kort (587)45:36+15:4515:02
57Thomas DanielsonH50 Motion (338)1:19:52+41:3518:01
57Joakim BergH21-2 (626)1:12:53+16:488:09
62Tova SandgrenD11 (638)39:58+18:3313:32
65Simon SandgrenH45-2 (579)1:12:16+25:4410:39
68Elin BjessmoD18 (646)53:23+12:3110:48
85Ola CarlénH45 Kort-1 (782)44:34+17:019:51
91Åsa DamneEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:10+42:3421:35
104Patrik NilssonH45-2 (579)1:34:52+48:2013:59
105Thomas BabtistH50-1 (675)1:08:19+28:2311:41
107Mattias BerglundH50-1 (675)1:08:26+28:3011:43
110Tim SandgrenH18 (832)1:09:32+22:3310:37
112Staffan BjessmoH50-1 (675)1:13:18+33:2212:33
119Sofia Danielson DamneD18 (646)1:16:41+35:4915:31
119Göran ModinH50-1 (675)1:27:19+47:2314:57
Nils BabtistH17-20 Kort (251)ej start

Brunflo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Maria AndersdotterD60 Kort (384)59:03+24:3319:37
74Helena OlssonD21-2 (487)1:25:21+28:5911:45

BUL Tromsø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Ola BratlieH45 Kort-1 (782)41:01+13:289:04

Bul-Tromsø IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mia UrsetD14 Kort (229)26:50+3:339:09
59Bengt HaugenH55 Kort (868)43:39+9:5310:14
60Anne UrsetD45 (800)46:10+14:079:45
80Hans UrsetH15 (905)49:38+15:129:08
Jonny I HansenH50-2 (701)ej start
Gjermund UrsetH50-2 (701)ej start
Anne Birgitte JensenD40 Motion (515)ej start

Bussola OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
88Othmar MüllerH70 (565)1:17:37+41:3418:10
100Csaba GerberH20 Elit (583)1:45:49+44:3910:27

Byåsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Gunn Tove LeirenEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:18+12:0611:50

Byåsen IL

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Arild NomelandH40 Kort-1 (560)34:48+0:546:43
4Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)55:17+3:209:10
9Bjørn BergerH65 (557)46:11+8:079:42
10Maja BergerD21 Kort-2 (706)37:24+5:068:08
13Turid ArnesenD55 Kort (497)39:49+3:4012:17
13Stina ElfvingD65 Kort (322)45:18+10:0115:34
23Jenny PerssonD35 (231)57:37+10:389:25
28Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)43:59+7:5013:34
31Torgeir AuneH45-1 (587)58:44+12:388:38
32Marte Lien JohnsenD20 (430)56:12+11:3610:38
33Lene Berg HanssenD18 Elit (582)1:00:40+8:119:45
44Kari Solem AuneD40 (369)59:17+23:5111:44
48Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)42:23+8:379:56
54Vegard HansenH40 Kort-1 (560)50:02+16:089:40
54Otto Richard EideH50-2 (701)53:23+16:029:04
60Morten SkoglundH60 (560)53:59+18:5710:46
60Rine HanssenD50 (891)44:30+14:1210:10
63Ragnhild EideD20 Elit (516)1:26:35+24:1311:09
63Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)1:36:02+18:478:14
67Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:01:33+33:5718:56
78Helge EriksenH60 (560)1:00:17+25:1512:01
85Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)30:45+11:509:57
85Vilde LeirenD10 (904)32:06+15:0412:44
86Øystein WiggenH50-2 (701)1:03:14+25:5310:45
87Gøril EideD45 (800)51:34+19:3110:54
92Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)1:17:06+29:5010:19
113Malin Nordgård LeirenD13 (805)54:10+24:1313:55
114Haakon ArnesenH55 (886)57:43+2:36:5710:33
115Nina-Beate LiabakkD50 (891)50:27+20:0911:32
122Einar EideH16 (942)58:54+24:1410:35
131Erlend AuneH15 (905)1:02:59+28:3311:35
169Håkon SæternesH16 (942)1:22:08+47:2814:46
Anton NomelandInskolning (742)24:3015:54
Una NomelandInskolning (742)24:2615:51
Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)ej godkänd
Elis HanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Albin LuningEtappstart-Lätt 3,5 (710)51:14+22:0214:40

Båtvändarklubben Ö-vik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Örjan GörlingEtappstart-Lätt 5,0 (384)50:43+10:4510:18

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Håvard MyhreH21-2 (626)1:03:32+7:277:06

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mattis GulliksenEtappstart-Inskolning (507)22:1814:28

CA Rosé

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Thatsani KhampanyaD17-20 Kort (291)1:28:15+44:3818:20
49Mathias BlaiseH20 Elit (583)1:19:49+18:397:53

Cambridge Sports Union

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tor WebbU1 (982)12:33+0:456:40
63Pia WebbD21 Kort-2 (706)49:33+17:1510:47
88Lukas WebbU2 (1059)34:05+14:3813:41

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Michaela EgarterEtappstart-Lätt 2,5 (652)36:30+12:0613:34

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Kilian ZapfEtappstart-Lätt 2,5 (652)36:32+12:0813:34

Centrum OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)35:01+1:076:46
5Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)32:55+8:439:10
5Oskar NordmarkEtappstart-Svår 5,0 (791)35:12+3:267:02
8Samantha AhlgrenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)52:12+15:2310:18
9Niklas EverittEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)55:25+13:139:11
11Moa KjellstrandD21-1 (456)1:05:35+9:419:27
12Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)39:33+6:158:46
13Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)39:50+15:3811:05
13Albin GrahnEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)53:54+17:0510:39
19Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)1:02:04+33:2017:17
19Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)1:05:56+18:5210:56
19Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)57:29+21:4714:01
22Tomas HolmbergH35 (400)1:02:21+11:107:45
22Örjan AhnoffH21 Motion (248)1:07:31+20:2711:11
23Linnea BörjarsD21-1 (456)1:13:27+17:3310:35
26Helena PerssonD35 Motion (248)1:00:37+25:0714:47
28Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:20:12+39:5815:50
29Karin FägerlindD21-1 (456)1:14:50+18:5610:47
29Eva Bühlmann LerjenD35 (231)1:03:55+16:5610:27
30Anni FritzellD35 Motion (248)1:08:02+32:3216:35
31Maria CarlströmSvår 5,0 (281)1:01:30+26:4512:18
32Sara JonassonD35 (231)1:05:49+18:5010:46
34Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)50:31+11:307:47
39Johan GothH21 Kort-2 (703)52:03+13:028:01
40Marie NilssonD35 (231)1:23:30+36:3113:39
40Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)52:34+13:338:05
42Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)57:18+23:0817:37
42Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)46:27+13:0910:17
43Kristoffer EdshageH35 (400)1:10:17+19:068:45
43Anna NilssonLätt 3,5 (495)50:12+21:3514:23
44Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)46:51+13:3310:23
47Mattias ÅgrenH35 (400)1:13:37+22:269:10
48Anna Holmström WikellD21 Motion (309)1:23:52+39:2816:34
55Arvid RudbergH35 (400)1:18:05+26:549:43
59Martin KarlssonH35 (400)1:21:28+30:1710:08
64Magdalena LerjenD10 (904)29:33+12:3111:43
71Henrik LundgrenH35 (400)1:38:41+47:3012:17
73Gaudenz SteinlinH40 (616)1:14:16+28:0610:27
73Daniel EleniusH35 (400)1:50:39+59:2813:46
75Mattias HenrikssonH35 (400)2:04:51+1:13:4015:32
80Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)1:08:46+36:2016:06
90Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)54:43+21:2512:07
92Martin LerjenH40 (616)1:26:15+40:0512:08
94Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)56:03+22:4512:25
102Elin ThyrD21 Kort-1 (712)58:32+25:1412:58
104Mattias RobertsonH50-1 (675)1:08:11+28:1511:40
115Elin JacobssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:00:02+32:5616:43
121Jan BrolinsonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:19+31:3312:39
Tekla EleniusEtappstart-Inskolning (507)26:5717:30
Emil TallhageH35 (400)ej godkänd
Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)ej godkänd
Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)ej godkänd
Henrik HellborgH40 (616)ej start
Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)ej start
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
119Fang RongrongH21 Kort-2 (703)1:46:00+1:06:5916:19

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
120SUN YIH21 Kort-2 (703)1:47:29+1:08:2816:33

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
173Shao ShiyaD14 (949)1:03:43+36:1815:55

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
179Wang MingdaH14 (1006)1:26:44+1:00:0220:15

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
GU QingranH14 (1006)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Wang ZhifanD12 (801)39:15+16:2912:37

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
MA YanbingD12 (801)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
163Feng WEIH12 (891)53:56+35:0117:27

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
167ZHU FeimoH12 (891)1:06:27+47:3221:30

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
169GUO YinghaoH12 (891)1:07:40+48:4521:53

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
172Xiang SiyuH12 (891)1:15:39+56:4424:28

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jiang ChengyouH12 (891)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Yang WenpingD35 Motion (248)1:15:28+39:5818:24

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41GUO JIED35 Motion (248)1:44:44+1:09:1425:32

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44HSU Hsiang-TingD35 Motion (248)2:43:40+2:08:1039:55

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Zhang ZhongyuanD35 Motion (248)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Wang XINEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej godkänd

CO Ambérieu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Pauline LassalleD14 Kort (229)37:52+14:3512:55
48Léna LassalleD17-20 Kort (291)1:41:30+57:5321:06
73Béatrice FinoD50 Motion (443)1:25:59+48:0024:34
Pascal LassalleH50-2 (701)ej start

CO Colmar

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lucie LatasteD16 (772)38:23+6:398:42
51Mathias LatasteH14 (1006)37:13+10:318:41
126Pierre LatasteH50-2 (701)1:25:55+48:3414:36
147Jana LatasteD50 (891)1:04:39+34:2114:47

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
160Najla NaceurD50 (891)1:27:19+57:0119:58

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
111Ibrahim NaceurH55 (886)57:25+2:36:3910:29

COC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Cátia OlaioLätt 2,5 (253)32:44+10:1212:10
43Tânia OlaioSvår 3,5 (319)56:41+32:2915:47
45Paulo OlaioSvår 3,5 (319)57:21+33:0915:58

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
113Anthony CoxH55 (886)57:36+2:36:5010:31

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Freya EveleighU2 (1059)27:39+8:1211:06

Colombia

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Esteban GuerreroH40 Motion (333)ej start

CPOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Beatriz SanguinoD20 (430)46:44+2:088:51

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
117Zhenyang QiuH21 Kort-2 (703)1:38:41+59:4015:12

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
124Yuxuan ZhaoH21 Kort-2 (703)2:18:49+1:39:4821:23

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Yuman LiD17-20 Kort (291)1:30:16+46:3918:45

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Yuehao LiuD17-20 Kort (291)1:30:48+47:1118:52

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lujia WangD17-20 Kort (291)ej godkänd

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Zijie NingH17-20 Kort (251)1:10:11+31:5612:58

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Hengyue LiSvår 5,0 (281)1:55:01+1:20:1623:00

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Xuelin ZhangSvår 5,0 (281)2:23:45+1:49:0028:45

Crimea

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Alica LeonidovaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:08:33+30:2517:26

CS Pertuis

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Elena CoulierD17-20 Kort (291)1:07:01+23:2413:55
88Adrien CoulierH21 Kort-1 (738)1:12:10+33:1011:02
100Catherine CoulierD55 (518)2:03:25+1:32:5631:09
165Coulier FrançoisH55 (886)1:32:52+3:12:0616:58

Dalaportens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Leif BjörkmanH65 Motion (161)58:21+15:2915:41
22Ann-Sofie EliassonLätt 10,0 (224)1:40:00+39:4410:22
36Linda StinessenD40 Kort (957)36:13+9:339:10
67Saga MattssonD14 (949)37:04+9:399:16
72Per StinessenH45 Motion (397)1:40:43+1:00:4822:44
75Karolina AnderssonD14 (949)37:36+10:119:24
88Thomas AnderssonH50 Kort-1 (664)50:24+18:1211:12
112Erik NilssonH16 (942)57:12+22:3210:17
116Felicia EliassonD13 (805)55:56+25:5914:22
136Isak StinessenH10 (928)30:40+15:2012:21
143Nellie EliassonD12 (801)55:15+32:2917:45
143Charlie EliassonH18 (832)1:29:05+42:0613:37
Olle StinessenInskolning (742)17:1211:10

Dalsjöfors GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erland OlssonH80 Motion (12)1:53:5845:57
36Daniel OlssonH40 Kort-2 (554)40:17+8:537:57

Deer-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Weishan LuD35 Motion (248)ej start

Degerfors OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Larseric LarssonH70 Kort (587)32:10+2:1910:36
21Annelie BlomqvistSvår 2,5 (128)1:05:24+45:0728:04
21Hans BlomqvistH65 Motion (161)1:08:03+25:1118:17
25Håkan BeijarH70 Motion (175)1:29:04+43:3725:01
26Erik GustafssonH14 Kort (256)35:48+12:2911:37
27Maria LarssonD45 Kort-2 (623)39:27+11:3610:46
33Rebecka NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:09+16:5712:55
52Lars JacobssonH50 Kort-1 (664)43:00+10:489:33
52Jonas LarssonMedelsvår 3,3 (500)1:03:07+28:5719:25
56Kristina TinglöfD55 Kort (497)50:55+14:4615:42
57Jessica BlomqvistD35 Kort (503)54:55+22:2912:51
63Anna-Lena JacobssonD50 Kort (780)42:58+13:0712:58
125Lars BroströmEtappstart-Svår 3,5 (790)1:02:09+35:0317:18
130Patrik NylénH45 Kort-1 (782)57:08+29:3512:38
134Håkan AlmqvistH55 (886)1:04:49+2:44:0311:50
145Axel GustafssonU1 (982)25:47+13:5913:42
Marcus NylénH20 (549)ej godkänd
Bengt PerssonH70 Motion (175)ej start
Amanda NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

DFOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mark CollinsH55 (886)-1:39:14-18:08
87Julie CollinsD55 Kort (497)1:13:48+37:3922:46
99Rachel CollinsD21 Kort-2 (706)58:32+26:1412:45

DJK Adler 07 Bottrop

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Rainer StephanMedelsvår 3,3 (500)42:29+8:1913:04
Ulrich Frank RüdelMedelsvår 3,3 (500)ej godkänd

Domnarvet

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Thea SandbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)34:00+4:489:44

Domnarvets GoIF

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tony BjörlingH40 Motion (333)42:357:03
3Annika ÖstmanD35 (231)48:38+1:397:57
4Thomas PetterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)45:26+8:378:58
4Jiri ProchazkaSvår 3,5 (319)30:22+6:108:27
5Andreas ElgesjöH40 Kort-2 (554)34:03+2:396:43
6Anna ElgesjöD45 Kort-1 (620)34:58+3:129:28
6Elsa BrandtD13 (805)32:12+2:158:16
7Elin DahlinD35 (231)50:17+3:188:13
7Maria BergfältD55 (518)35:22+4:538:55
8Eva ElfvingD35 (231)50:51+3:528:19
8Erik NordahlU1 (982)12:40+0:526:44
10Maja EliassonD12 (801)26:02+3:168:22
11Emma EliassonD15 (881)37:50+5:568:37
11Ola AnderssonH50 Motion (338)47:41+9:2410:45
11Lisbeth HörnellD65 (235)38:15+7:1711:57
12Carina JarlD60 Motion (226)1:04:46+18:0618:11
14Maria HjorthD40 Motion (515)46:53+8:1211:26
14Peter LöfåsH35 Kort (762)43:57+7:017:28
14Maria NilssonD35 (231)53:11+6:128:42
19Eric Öst3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)50:15+24:4115:27
19Tilde SvederD11 (638)27:34+6:099:20
19Emma JohanssonD21 Elit (369)1:27:55+10:488:18
20Karin ElfvingD35 Kort (503)43:45+11:1910:14
21Sara HelanderD35 (231)56:25+9:269:14
22Stina NordahlD45 Kort-1 (620)42:24+10:3811:29
27Håkan NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)43:36+11:508:43
28Alice Eriksson-BjörlingD14 (949)33:03+5:388:15
28Sven LundbäckH40 Kort-2 (554)39:07+7:437:43
30Sara JohanssonD35 (231)1:04:30+17:3110:33
31Moa HjorthD18 (646)48:42+7:509:51
33Sofia StenbergD35 Kort (503)48:06+15:4011:15
37Magnus HjorthH45 Kort-2 (775)38:06+8:328:23
37Jessica HallidayD21 Elit (369)1:35:13+18:068:59
38Sofia PerssonLätt 5,0 (310)1:10:14+35:0314:16
43Elsa NilssonD16 (772)43:26+11:429:50
43Elsa AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)41:50+14:4411:39
44Axl SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)41:42+17:1815:30
47Maria EmanuelssonD55 Kort (497)48:05+11:5614:50
47Joacim LindstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)1:25:53+40:0011:10
49Emil BybergH18 (832)58:31+11:328:56
56Stefan SvederH40 Motion (333)1:29:26+46:5114:49
61Anja NilssonD14 (949)36:21+8:569:05
62Mats HörnellH40 Kort-2 (554)46:16+14:529:08
63Ville ElgesjöH10 (928)23:02+7:429:17
67Tyra ElgesjöD11 (638)41:09+19:4413:56
70Olga LundbäckD21 Kort-2 (706)50:37+18:1911:01
72Magnus BergerH50 Kort-1 (664)46:38+14:2610:21
74Annica BergerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:10:55+33:4316:55
76Mikael BlessbornH40 (616)1:16:55+30:4510:50
77Johan Bjernhed NordahlH18 (832)1:02:33+15:349:33
79Bengt SimonssonH65 Kort (549)53:53+22:3115:00
80Alma AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:07:34+39:5820:47
82Agnes NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:18:14+49:5431:32
83Matilda PetterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:18:37+50:1731:42
83Andreas PerssonH35 Kort (762)55:27+18:319:25
85Signe Eriksson-BjörlingD11 (638)47:04+25:3915:57
86Maja SvederD10 (904)32:14+15:1212:47
102Bosse WiggeH55 (886)55:42+2:34:5610:10
121Albin BergerH18 (832)1:12:22+25:2311:03
126Fredrik PerssonH21 Lång-1 (772)2:20:19+1:03:0412:02
128Samuel StålnäbbH18 (832)1:15:45+28:4611:34
132Elias HörnellH12 (891)38:16+19:2112:23
144Per BrandtH45 Kort-2 (775)1:22:42+53:0818:12
145Anja BergerD13 (805)1:18:26+48:2920:09
146Erik BrandtH16 (942)1:05:15+30:3511:44
148Sannna HörnellD13 (805)1:22:30+52:3321:12
173Freja PerssonU1 (982)32:28+20:4017:16
190Lovisa PerssonU2 (1059)59:07+39:4023:44
Charlie SvederEtappstart-Inskolning (507)24:1215:42
Eskil LöfåsInskolning (742)28:2418:26
Jenny WåhlinD45 Kort-1 (620)ej godkänd
Jessica ErikssonD40 Motion (515)ej godkänd
Klara AnderssonD16 (772)ej start
Per NordahlH45 Kort-2 (775)ej start
Jan DelbomH65 Motion (161)ej start

Don't Get Lost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Graeme FarrandH18 (832)1:00:32+13:339:15

Dornyay Salgótarján HUN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gábor BereczH21 Lång-1 (772)ej godkänd

Dornyay Salgótarján HUN

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gábor BereczEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Drongo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Miranda LeafD21 Kort-2 (706)48:36+16:1810:35

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Sara KurzenD12 Kort (128)26:13+4:1110:24

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
108Christine KurzenD45 (800)56:39+24:3611:58

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
118Theo KurzenH50 Kort-2 (653)1:18:28+49:3417:28

Duveds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Anne AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)48:01+20:2514:46

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
183Zhonglai WangH14 (1006)1:39:59+1:13:1723:21

Eborienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Tara Schwarze-ChintapatlaD18 (646)46:44+5:529:27
84Christopher DrewH70 Kort (587)56:32+26:4118:39
Liz DrewD65 Kort (322)ej godkänd

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sally LindsayD60 (303)ej godkänd

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80Crawford LindsayH60 (560)1:00:50+25:4812:08

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Angela PearsonD60 (303)48:24+14:4613:04

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
85Robert GilchrisH65 (557)1:20:02+41:5816:48

Eds SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Yvonne GalborgenD65 Motion (190)55:14+0:3318:17
34Helena ErikssonD50 (891)40:47+10:299:19
55Maria ErikssonD20 Elit (516)1:23:25+21:0310:44
58Arvid GalborgenH65 Kort (549)46:19+14:5712:54

Eidskog OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Eivind LandeH45-2 (579)54:09+7:377:59
30Jon Ivar BergersenH50 Kort-2 (653)38:58+10:048:40
52Niklas StolpeH40 Motion (333)1:20:57+38:2213:25
67Marissa Penelope BergersenLätt 3,5 (495)1:00:17+31:4017:16
76Asbjørn LandeH11 (707)33:58+13:2811:35
114Ida Marianne BergersenD10 (904)37:15+20:1314:46
128Ragnar LandeH13 (879)53:41+28:4912:50
131Lauritz StolpeH11 (707)58:26+37:5619:56
Julie Finsrud LandeD40 (369)ej start

Eiker OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Ane DyrkornD20 Elit (516)1:10:15+7:539:03
14Hans Roar BakkenH70 (565)43:10+7:0710:06
14Eli Rolstad BakkenD70 Kort (233)44:37+13:0518:21
89Anne Marthe PeveriD21 Kort-2 (706)55:15+22:5712:02
Helga PeveriD65 Kort (322)ej godkänd
Mikkel Hveding ErsdalH21 Motion (248)ej start

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Michaela ZurynkovaD20 (430)1:14:17+29:4114:04

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
154Josefina JaneckovaD15 (881)1:17:04+45:1017:33

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Dagmar JaneckovaD45 (800)46:10+14:079:45

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
101Jana ZurynkovaD45 (800)54:56+22:5311:36

Eksjö OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Linnea GolsäterEtappstart-Svår 7,5 (412)ej start

Eksjö SOK

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan KastenssonH21 Motion (248)47:047:48
2Arne KlintbergH60 Kort (605)36:07+1:318:59
4Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (620)34:31+2:459:21
4Siri SuterD18 Elit (582)55:43+3:148:57
8Agnes DjurstedtD15 (881)37:30+5:368:32
11Timo SuterH20 Elit (583)1:07:17+6:076:38
11Lucas SundbladH21 Lång-1 (772)1:23:57+6:427:12
12Sarina ZülligD18 (646)45:47+4:559:16
12Viktor AntonssonH21 Kort-1 (738)48:04+9:047:20
12Adam SandstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)1:00:37+14:447:52
13Linnea EdvardssonD11 (638)26:40+5:159:02
15Klara AxelssonD20 Elit (516)1:10:59+8:379:08
17Lars HagelbergH50 Motion (338)52:06+13:4911:45
20Jonas SoldiniH18 Elit (589)54:47+7:317:20
21Elisabeth HagelbergD40 Kort (957)34:07+7:278:38
21Måns PerssonU2 (1059)25:30+6:0310:14
21Alva HagelbergD12 (801)27:38+4:528:53
21Emil GunnarssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:04:55+19:028:26
23Thea Nordin AbajiD15 (881)40:10+8:169:08
28Tino PolsiniH20 Elit (583)1:11:32+10:227:04
29Stefan DjurstedtH45 Kort-1 (782)33:47+6:147:28
34Emma ErikssonD16 (772)42:13+10:299:34
37Agnes AdolfssonD21-2 (487)1:12:30+16:089:59
38Josefin DahlstenD21 Kort-2 (706)45:42+13:249:57
41August KollbergH21 Kort-1 (738)57:06+18:068:43
44Mattis PerssonH18 Elit (589)59:44+12:287:59
44Gabriella S BerganderD20 Elit (516)1:19:05+16:4310:11
47Hans PausellEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)54:58+26:3822:09
47Fanny SundbladD20 Elit (516)1:21:30+19:0810:30
53Tove JakobssonEtappstart-U2 (376)45:56+25:4318:26
55Jonas HåkanssonH40 Kort-2 (554)45:13+13:498:56
56Hugo DjurstedtH18 Elit (589)1:02:33+15:178:22
58Björn GolsäterEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:02:29+25:1714:54
58Cecilia BerganderD21-2 (487)1:17:44+21:2210:42
59Andreas BerganderH21 Elit (378)1:44:42+26:098:07
61Jari SuterH16 (942)46:19+11:398:19
64Hanna Pansell EdvardssonD40 Motion (515)1:05:01+26:2015:51
68Anette OlssonD50 Motion (443)1:21:46+43:4723:21
68Lina LudvigssonD35 Kort (503)58:55+26:2913:47
70Hugo JakobssonH18 Elit (589)1:09:03+21:479:14
72Jenny JakobssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:10:23+33:1116:47
73Rickard JakobssonH45 Kort-1 (782)41:40+14:079:13
75Clemens WolframH20 Elit (583)1:28:38+27:288:45
75Simon SvahnH18 (832)1:02:13+15:149:30
77Åsa PerssonMedelsvår 4,0 (450)1:22:19+48:2819:38
77Wilma BerganderD18 (646)55:47+14:5511:17
77Tilda HagelbergD14 (949)37:44+10:199:26
91Peter SvahnH50 Kort-1 (664)51:13+19:0111:22
91Georg GröllH20 Elit (583)1:38:28+37:189:43
96Vera ChiusoleD18 Elit (582)1:19:06+26:3712:43
122Oskar SvahnH18 (832)1:12:30+25:3111:05
128Vilmer HagelbergH10 (928)29:34+14:1411:55
130Julia AbajiD12 (801)48:02+25:1615:26
141Pelle JakobssonH10 (928)31:02+15:4212:30
145Carina BerganderD50 Kort (780)1:11:27+41:3621:35
Alfred JanssonEtappstart-Inskolning (507)29:1518:59
Linnéa GolsäterD21-2 (487)ej godkänd
Ella PerssonD15 (881)ej godkänd
Philip EdvardssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd
Linda NordinD40 (369)ej godkänd
Oskar LindH21-2 (626)ej godkänd
Simon NilssonH21-2 (626)ej godkänd
Simon FreylandH18 (832)ej start
Sanna FasthD20 Elit (516)ej start

Elfsborg SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Sina SeipelD21 Motion (309)53:07+8:4310:29
107Berit EdlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)57:23+32:5921:19

Elinorspelen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
98David SkälegårdEtappstart-Svår 3,5 (790)54:33+27:2715:11

Elverum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Mats LindaasH15 (905)38:24+3:587:04
16Ottar EvensenH75 Kort (235)37:31+6:4814:42
Gaute LindaasH16 Kort (201)ej godkänd
Gaute LindaasEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start

Emblem IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Lars Roger LundanesH55 (886)48:08+2:27:228:47
73Marit Sylte LundanesD55 (518)50:02+19:3312:38
Kristin LundanesD15 (881)ej start

Enebybergs IF

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann SjöbergD80 (50)36:5715:08
3Ann-Marie Rees-AnderssonD65 Kort (322)38:27+3:1013:12
15Marianne HamiltonD75 (127)46:39+9:5516:46
16Sölve WidenbrantH70 Motion (175)1:10:40+25:1319:51
19Doris LjungdellD65 Motion (190)1:24:26+29:4527:57
21Kurt AnderssonH75 (316)50:15+12:4613:34
32Leif LundquistH75 (316)57:06+19:3715:25
53CG BoströmH65 Kort (549)45:38+14:1612:42
67Lukas GottåsEtappstart-U2 (376)55:40+35:2722:21
93Magnus GottåsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:11:15+43:3921:55
Folke GottåsEtappstart-Inskolning (507)23:0014:56
Märta WidenbrantD70 Motion (153)ej godkänd
Göran AnderssonH70 (565)ej start
Henning HamiltonH85 (91)ej start
Kjell SjöbergH80 Motion (12)ej start

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Agneta Pihl SkoogD70 (186)38:03+7:2113:29
63Sven PihlH70 (565)1:00:08+24:0514:04

EONTOURS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
94Mehmet Emin AvcilH20 Elit (583)1:42:01+40:5110:04
99Abdulkadir KöseoğluH21 Kort-2 (703)1:11:46+32:4511:03

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Sari MaijalaD55 Kort (497)55:01+18:5216:58

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Maria Manzano MohedanoD21 Motion (309)2:01:46+1:17:2224:03

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Juan Trías MartinezH21 Motion (248)1:15:35+28:3112:32

Eskilstuna OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Inger OnsbringD65 (235)36:07+5:0911:17
10Agneta NilssonD65 (235)37:59+7:0111:52
11Stig LundinH85 (91)1:14:28+40:5228:18
51Marie BjörklundD55 Kort (497)49:12+13:0315:11
86Håkan GustafsonH60 (560)1:02:30+27:2812:28

Eslövs FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Moa NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:02+10:5011:28
74Thomas NilssonH45 Kort-2 (775)43:10+13:369:30
99Bo-Arne OlssonH45 Kort-2 (775)51:10+21:3611:16

ESOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Alison CunninghamD55 (518)35:54+5:259:03

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Tuomas HakkarainenH40 (616)1:32:57+46:4713:05

Espoon Suunta

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fanni MäättäläD14 Kort (229)23:177:56
6Maria MäättänenD18 Elit (582)56:08+3:399:01
12Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)53:03+13:2110:29
13Emilia StåhlbergD21-1 (456)1:06:45+10:519:37
13Siana SennD18 Elit (582)57:36+5:079:15
15Erik FeyH10 (928)19:01+3:417:40
18Aarni LantelaEtappstart-U1 (397)18:26+5:289:48
21Elsi Pöllänen3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:05:01+24:4712:50
24Outi MarttilaD40 (369)48:57+13:319:41
27Mark FeyU1 (982)14:55+3:077:56
29Marita VirtanenSvår 7,5 (159)2:35:22+1:48:5520:12
30Emil LaaksonenH16 (942)41:27+6:477:27
30Martti VirtanenSvår 7,5 (159)3:03:15+2:16:4823:49
33Natalia FeyD40 (369)54:01+18:3510:41
34Juha MatilainenH35 Kort (762)46:16+9:207:52
36Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)46:04+14:1812:29
38Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)42:53+10:509:03
39Heidi PlitD20 Elit (516)1:17:37+15:1510:00
41Iida LaineEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:10:22+30:2414:18
41Virpi PalménD45 (800)43:16+11:139:08
42Roosa LaineD18 (646)49:34+8:4210:02
42Alvar PalménH20 Elit (583)1:16:01+14:517:30
53Arttu LaineH45 Kort-2 (775)40:37+11:038:56
53Josh BeechH21 Lång-1 (772)1:33:40+16:258:02
56Mikko MäättäläH16 (942)45:23+10:438:09
56Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)1:01:30+27:0020:25
62Henrik PalménH50-2 (701)54:16+16:559:13
66Senni MäättäläD11 (638)40:28+19:0313:43
69Antti SorsaH16 (942)49:07+14:278:50
71Elias TikkanenH18 (832)1:01:32+14:339:24
84Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)55:08+25:5615:47
85Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)54:46+22:2811:55
107Pertti SimolaH60 Kort (605)1:21:49+47:1320:21
109Olli TiainenH16 (942)56:03+21:2310:04
112Carl FeyH45-1 (587)2:13:00+1:26:5419:35
168Sakari MatilainenU1 (982)30:23+18:3516:09
Tuomas MatilainenU2 (1059)ej godkänd
Joni VirtanenH45-1 (587)ej start

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
133Vita LosevaEtappstart-Svår 3,5 (790)1:06:42+39:3618:34

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
134Andrey LosevEtappstart-Svår 5,0 (791)1:08:46+37:0013:45

Faaborg OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johnny RosenkjærH35 Kort (762)ej start

Fagersta OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Marianne EinarssonD65 Kort (322)42:04+6:4714:27
17Monica BäckmanD70 Motion (153)1:39:18+43:4632:52
20Vanda KuthanovaD21 Motion (309)1:00:07+15:4311:52
23Christina EnglöfD55 Motion (257)1:11:14+31:5220:21
64Lars WisellH65 Kort (549)48:40+17:1813:33
81Niklas OlssonH45-2 (579)1:17:59+31:2711:30
87Per-Olof EinarssonH65 Kort (549)59:25+28:0316:33
98Fredrik EricsonH10 (928)25:41+10:2110:21
99Mats ThunwallH45-2 (579)1:31:37+45:0513:30
102Johan EricsonH45 Kort-2 (775)51:30+21:5611:20
105Mats BackH45 Kort-2 (775)51:41+22:0711:23
Gurli BackD75 Kort (76)ej start
Elof BackH85 (91)ej start

Falkenbergs OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Frida AnderssonD21-1 (456)1:02:56+7:029:04
8Peter BadenfeltH40 Motion (333)59:34+16:599:52
18Rune EliassonH70 Kort (587)36:26+6:3512:01
21Camilla StengrenD40 Motion (515)49:16+10:3512:00
21Martin WiklundH60 Motion (149)1:03:57+22:0817:11
25Anneli OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)39:56+10:4411:26
28Matilda MartinssonD21 Kort-1 (712)43:09+9:519:34
37Sofie SöderblomD21-1 (456)1:21:13+25:1911:43
46Ingmar ErikssonH75 (316)1:06:24+28:5517:56
60Rasmus BlockgrenH21-1 (667)1:15:45+17:288:24
71Karolina OlssonD35 Kort (503)1:01:02+28:3614:17
72Johan HagströmH21 Kort-1 (738)1:05:42+26:4210:02
78Claes AnderssonH40 Kort-2 (554)48:57+17:339:40
80Marcus ÅhlénH35 Kort (762)55:12+18:169:23
92Henning GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)58:31+26:4511:42
94Jonatan AnderssonH21-1 (667)1:24:44+26:279:24
99Ingvor JohanssonD55 (518)1:10:20+39:5117:45
109Johan EliassonH35 Kort (762)1:01:23+24:2710:26
113Lennart BengtssonH21 Lång-1 (772)1:58:03+40:4810:07
126Sandra AnderssonD21 Kort-1 (712)1:08:51+35:3315:15

Falköping AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Jan SamuelssonEtappstart-Svår 3,5 (790)40:10+13:0411:11

Falköpings AIK OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elsa SonessonD15 (881)32:01+0:077:17
11Elin HerrmannLätt 10,0 (224)1:26:39+26:238:59
12Stig JohanssonH70 (565)42:53+6:5010:02
12Lukas MagnerfeltH16 Kort (201)44:02+8:1610:36
20Pia SvenssonD60 (303)44:30+10:5212:01
25Hugo SamuelssonU2 (1059)25:55+6:2810:24
26Johanna HagströmD20 Elit (516)1:14:27+12:059:35
27Vera PetterssonD15 (881)40:34+8:409:14
27Emia HjortD14 (949)32:59+5:348:14
30Anki BlennowD45 Kort-1 (620)44:12+12:2611:58
34Ida WillénD21 Lång (218)1:28:15+21:4410:38
34Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:18+23:2012:51
35Jonas NiklassonH45 Kort-1 (782)34:56+7:237:43
42Jonas HagströmH50-1 (675)51:09+11:138:45
44Elise JohanssonD60 Kort (384)51:55+17:2517:14
51Hanna SamuelssonD40 Motion (515)59:08+20:2714:25
51Jan HjortH40 (616)1:06:58+20:489:25
53Rocío BalaguéD21 Motion (309)1:30:43+46:1917:55
53Amanda BlennowD21-2 (487)1:16:20+19:5810:30
56Moa SkoogD15 (881)44:34+12:4010:09
56Magnus BlennowH50 Kort-1 (664)44:36+12:249:54
62Rolf GabrielssonH70 Kort (587)48:43+18:5216:04
63Tilda WiklundD16 (772)46:57+15:1310:38
64Caroline HagströmD50 (891)44:37+14:1910:12
69Tommy RoosH60 Kort (605)53:21+18:4513:16
79Adam FredénH21 Kort-1 (738)1:09:27+30:2710:37
80Tindra HjortD18 Elit (582)1:10:01+17:3211:15
82Håkan SonessonH45 Kort-1 (782)44:04+16:319:44
85Berit JanssonD50 Kort (780)46:41+16:5014:06
87Henrik BalaguéH21 Kort-1 (738)1:12:07+33:0711:01
100Bo AnderssonH65 (557)1:48:31+1:10:2722:47
103Julius WiklundH12 (891)33:07+14:1210:43
111Sofia HjortD40 Kort (957)44:42+18:0211:18
115Karin TorstenssonD50 Kort (780)51:26+21:3515:32
116Sören WilhelmssonH55 Kort (868)57:26+23:4013:28
117Tim ZetterbergH21 Kort-1 (738)1:28:24+49:2413:31
149Adam SamuelssonH12 (891)43:16+24:2114:00
172Esperanza BalaguéU1 (982)31:48+20:0016:54
Ellen BlennowD18 Elit (582)ej godkänd
Anna-Carin MolinD60 Kort (384)ej start
Alma WilhelmssonD18 (646)ej start
Jan WiklundH50 Kort-1 (664)ej start
Alva SonessonD18 Elit (582)ej start
Lisa GabrielssonD21 Kort-1 (712)ej start
Oliver HammarH11 (707)ej start
Tindra MolinD13 (805)ej start
Vilma BlennowD20 Elit (516)ej start
Magnus NiklassonH45 Kort-1 (782)ej start
Anna HammarD35 Kort (503)ej start
Jan SamuelssonH45 Kort-1 (782)ej start
Charles MolinH55 Motion (216)ej start
Camilla Molina MugaLätt 3,5 (495)ej start
Helena SonessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Falsterbo Orientering Och Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ludwig LiepeMedelsvår 4,0 (450)44:31+10:4010:37

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64linus granbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:10+19:5814:05

Fana IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Rannveig NordhagenD50 (891)40:52+10:349:21
42Kristine Bog VikaneD15 (881)43:02+11:089:48
64Marie Roll-TørnqvistD15 (881)46:16+14:2210:32
96Ole TørnqvistH50-2 (701)1:05:38+28:1711:09
Erik VikaneH50-2 (701)ej godkänd

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Malte Kjær HemmingsenH18 Elit (589)50:09+2:536:42

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
91Lasse Falck WeberH18 Elit (589)1:17:02+29:4610:18

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lasse August HelwegH20 (549)ej godkänd

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mikkel LyskjærH20 (549)ej start

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lasse Fugmann ThamdrupH20 (549)ej start

Fellingsbro GoIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Mats HastadH65 (557)52:02+13:5810:55
98Wilma WikströmD11 (638)54:16+32:5118:23
107Åsa WikströmD50 Kort (780)50:22+20:3115:12

Filipstads OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Emma DahlgrenLätt 5,0 (310)53:47+18:3610:55
29Sven-Åke SvenssonH70 Motion (175)1:54:25+1:08:5832:08
38Malin LundinD35 Motion (248)1:24:04+48:3420:30
65Axel LarssonEtappstart-U2 (376)51:54+31:4120:50
88Lennart DahlgrenH55 Kort (868)48:31+14:4511:23
148Markus SvenssonH35 Kort (762)1:37:12+1:00:1616:31
173Albin LarssonU2 (1059)51:52+32:2520:49
Maria LarssonD35 Kort (503)ej start

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Johan SärnbrattSvår 5,0 (281)1:27:41+52:5617:32

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Jessica FredbyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)44:18+15:5817:51

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon JohanssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)37:128:52

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
122Laila HakkarainenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:33:34+1:05:5828:47

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
115Nicoline von FrenckellEtappstart-Svår 5,0 (791)1:01:48+30:0212:21

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Stuart FellH21 Kort-1 (738)56:11+17:118:35

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Don FellH65 Kort (549)50:59+19:3714:12

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Fiona FellD60 Motion (226)1:36:59+50:1927:14

Finspångs SOK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)37:30+10:0615:07
4Johan LindmanEtappstart-Lätt 5,0 (384)44:50+4:529:06
5Eva GöhlD40 Kort (957)30:29+3:497:43
13Therese EkmanD17-20 Kort (291)1:00:12+16:3512:30
14Claes MartinssonH70 Kort (587)35:15+5:2411:38
16Carin RosanderD21 Kort-1 (712)39:48+6:308:49
16Alicia GummessonD17-20 Kort (291)1:02:21+18:4412:57
18Oskar SvenssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:03:45+17:528:17
18Simon LundinH21-2 (626)1:03:30+7:257:06
19Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)41:28+8:109:11Ladda ner rutt i gpx-format
23Alice JohanssonD14 (949)32:52+5:278:13
25Anders JohanssonH45 Motion (397)53:20+13:2512:02
25Berit MartinssonD65 Kort (322)49:10+13:5316:53
29Emma EngströmD11 (638)30:34+9:0910:21
29Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)39:17+7:537:45
30Anders SvenssonH50 Motion (338)59:26+21:0913:24
32Axel JohanssonH17-20 Kort (251)1:06:24+28:0912:16
43Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)1:28:25+50:1016:20
43Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)57:48+18:488:50
43Karin SvenssonD21-2 (487)1:14:01+17:3910:11
49Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)42:48+22:3517:11
55Lise-Lott GummessonEtappstart-Lätt 3,5 (710)47:09+17:5713:30
55Bertil SenestadH70 (565)57:38+21:3513:29
57Olof EkmanH15 (905)45:38+11:128:24
60Holger WänströmU1 (982)17:19+5:319:12
70Matilda KohtamäkiEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:09:33+32:2116:35
71Jennifer NilssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:09:45+32:3316:38
73Melker WaldfeltH12 (891)29:12+10:179:26
73Malin AxD21 Kort-1 (712)50:56+17:3811:17
73Evelin GummessonD14 (949)37:31+10:069:22
74Elmer WaldfeltH14 (1006)41:20+14:389:39
80Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)45:28+15:5410:00
81Johan WänströmH45-1 (587)1:17:14+31:0811:22
82Lena RosanderD55 (518)54:18+23:4913:42
83Sofie VindD15 (881)48:36+16:4211:04
84Mats EkmanH45 Kort-2 (775)46:26+16:5210:13
85Mats NilssonH45 Kort-2 (775)46:47+17:1310:18
88Sara WänströmD15 (881)50:23+18:2911:28
94Jensine SvenssonD15 (881)51:37+19:4311:45
94Emil ÖstemarH11 (707)39:17+18:4713:24
95Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)1:42:33+1:08:2331:33
104Pontus ÖstemarH14 (1006)47:24+20:4211:04
112Malin GöhlD10 (904)37:04+20:0214:42
115Josefine NilssonD13 (805)55:37+25:4014:17
119Moa GöhlD12 (801)44:15+21:2914:13
156Anneli WiklundD50 (891)1:11:31+41:1316:21
Ammy ÖstemarInskolning (742)18:1611:51
Per LindmanH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Johan FridströmH45 Kort-2 (775)ej start
Mats RosanderH60 (560)ej start
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Fjärås AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Inger LindholmD65 (235)39:23+8:2512:18
25Anna HagmanD50 Motion (443)54:46+16:4715:38
29Torbjörn HalvarssonH60 (560)47:43+12:419:31
63Erik KöllerströmH40 Kort-2 (554)46:20+14:569:09
64Magnus HagmanH50 Motion (338)1:55:23+1:17:0626:02
79Susanne JohanssonD50 Kort (780)45:50+15:5913:50
Bo MelinH65 Motion (161)ej start

FK Boken

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Frida PalmD40 Kort (957)32:08+5:288:08
23Evy ÖsterbladMedelsvår 2,5 (191)59:45+32:2124:05
24Simon HardenH18 Elit (589)55:55+8:397:29
33Jonas NilssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:12+23:1412:50
38Catarina HardenD45 Kort-1 (620)46:51+15:0512:41
47Magnus LarsenH50-2 (701)51:40+14:198:47
49Håkan PalmH45-1 (587)1:04:20+18:149:28
50Emmy PalmD14 (949)35:43+8:188:55
55Adrian HardenMedelsvår 4,0 (450)1:02:31+28:4014:55
57Cecilia WidénD21-1 (456)1:31:59+36:0513:16
59Erik JohanssonH15 (905)46:14+11:488:30
61Alice JohanssonD12 (801)32:38+9:5210:29
63Peter HussH50 Motion (338)1:39:56+1:01:3922:33
64Maria Elmquist-NygrenD50 Motion (443)1:16:26+38:2721:50
65Dan JohanssonH45 Kort-2 (775)42:29+12:559:21
66Evamarie AnderssonD50 Motion (443)1:20:51+42:5223:06
69Sören AnderssonH55 Kort (868)45:28+11:4210:40
69Martin CarlströmH45 Motion (397)1:32:53+52:5820:58
75Peter LarssonH55 Kort (868)45:47+12:0110:44
83Josefina BerglundD45 Kort-1 (620)58:47+27:0115:55
93Marie CarlströmLätt 3,5 (495)1:44:51+1:16:1430:02
96Sofia PalmD16 (772)51:34+19:5011:41
110Mikael WidénH35 Kort (762)1:02:05+25:0910:33
113Jan-Ingvar NygrenH55 Kort (868)56:46+23:0013:19
122Klara PalmD10 (904)38:15+21:1315:10
123Malin NilssonD21 Kort-1 (712)1:06:51+33:3314:49
133Emelia CarlströmD13 (805)1:03:31+33:3416:19
150Krister ÖsterbladH55 Kort (868)1:13:14+39:2817:11
174Anton CarlströmU2 (1059)52:07+32:4020:55

FK Finn

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Mikaela JohnssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)33:59+4:479:44
22Christian JohanssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)43:42+15:2217:37
39Rolf HallbergEtappstart-Svår 2,5 (301)47:41+30:5120:27
71Håkan KarlssonH50-1 (675)58:02+18:069:56
71Martin GummessonH40 Kort-2 (554)47:50+16:269:27
92Lisa JohnssonD10 (904)33:03+16:0113:06
114Hugo MartinssonH13 (879)50:10+25:1812:00
147Philip MartinssonH15 (905)1:11:25+36:5913:09
163Anton KarlssonH13 (879)1:29:06+1:04:1421:18
Janola MartinssonH35 Kort (762)ej start
Anneli KarlssonD50 (891)ej start

FK Friskus-Varberg

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bernice AntonssonD85 (10)43:21+5:1920:21
6Ulf TörnströmEtappstart-Svår 3,5 (790)30:32+3:268:30
6Emma LindénD40 (369)42:31+7:058:25
7Anders IvarssonH45 Motion (397)44:38+4:4310:04
9Hjalmar AntonssonU2 (1059)23:04+3:379:15
18Elvira KarmstigD10 (904)23:31+6:299:19
26Pernilla AntonssonD45 Motion (572)52:56+12:4012:54
28Sixten TörnströmEtappstart-U2 (376)35:02+14:4914:04
33Thomas JosarpH45-1 (587)59:25+13:198:45
36Vilmer AntonssonH10 (928)21:29+6:098:39
45Isak TörnströmH12 (891)26:30+7:358:34
46Mikael NilssonH45 Motion (397)1:03:05+23:1014:14
48Tim JohanssonH18 Elit (589)1:00:52+13:368:08
50Lova JohanssonD11 (638)34:50+13:2511:48
51Bengt JohanssonH50-1 (675)53:17+13:219:07
52Malin JohanssonD45 Kort-1 (620)49:44+17:5813:28
52Maja KarmstigD14 (949)35:50+8:258:57
67Lena EliassonD40 Motion (515)1:05:56+27:1516:04
68Jeanette LarssonD50 Kort (780)43:36+13:4513:10
70Alex JohanssonH15 (905)47:37+13:118:46
75Daniel GustafssonH21-1 (667)1:19:29+21:128:49
80Marta TörnströmD14 (949)38:28+11:039:37
81Sara JosarpD21 Kort-1 (712)53:18+20:0011:49
82Annika BechtelD45 Kort-1 (620)58:37+26:5115:53
83Jimmy HäggH40 Kort-2 (554)50:51+19:2710:02
89Magnus EliassonH40 Kort-2 (554)53:10+21:4610:30
92Anders GustafssonH50-1 (675)1:05:03+25:0711:08
101Sofia KarmstigD40 Kort (957)43:22+16:4210:58
104Elvira WildheimD18 Elit (582)1:31:21+38:5214:41
114Lovisa EliassonD12 (801)42:35+19:4913:41
116Axel BechtelH15 (905)58:57+24:3110:51
123Emma EliassonD15 (881)59:45+27:5113:36
132Noah BechtelH18 (832)1:17:06+30:0711:47
Anki RundbergD60 Kort (384)ej start
Henrik BechtelH40 Kort-2 (554)ej start
Carina AnderssonD50 (891)ej start
Åsa JosarpD45 (800)ej start

FK Göingarna

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hjalmar AxelssonH12 (891)21:21+2:266:54
9Wilmer SelinH13 (879)32:11+7:197:41
13Louise AxelssonD45 Kort-1 (620)38:29+6:4310:25
22Jon MobergH40 Motion (333)1:06:11+23:3610:58
23Svante SelinH13 (879)34:52+10:008:20
24Anders SelinH45 Kort-2 (775)36:05+6:317:56
25Kerstin PerssonD55 (518)40:20+9:5110:11
33Magnus LarssonH50-2 (701)48:33+11:128:15
36Tuva SelinD13 (805)40:01+10:0410:17
39Edvin SelinH15 (905)42:49+8:237:53
39Kerstin OlvegårdD40 Motion (515)53:37+14:5613:04
41Robin Van StarkenburgH17-20 Kort (251)1:24:18+46:0315:34
43Ellen MobergU2 (1059)27:41+8:1411:07
43Håkan AxelssonH50-2 (701)50:57+13:368:39
48Inger Norling-FrickD60 (303)1:00:04+26:2616:14
50Wiveka ErnstssonD55 Kort (497)48:42+12:3315:01
59Jesper HåkanssonH40 (616)1:08:29+22:199:38
60Sven-Erik FrickH65 Kort (549)46:43+15:2113:00
60Alice OlvegårdD14 (949)36:20+8:559:05
62Camilla SelinD40 Kort (957)38:33+11:539:45
63Anna MobergD40 Motion (515)1:04:54+26:1315:49
64Johanna NilssonD18 (646)52:54+12:0210:42
66Yngve ErnstssonH60 Kort (605)52:02+17:2612:56
85Fritjof AxelssonH20 Elit (583)1:32:06+30:569:06
86Carl-Johan OlvegårdH11 (707)36:53+16:2312:35
93Hilda AxelssonD18 Elit (582)1:17:24+24:5512:26
112Robin LarssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:01:35+29:4912:19
126Claes OlvegårdH50 Kort-1 (664)1:19:48+47:3617:44
137Pia LarssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:11:23+44:1719:53
192Frida MobergU1 (982)44:06+32:1823:27
Håkan GunnarssonH40 (616)ej start
Axel Persson-JU2 (1059)ej start

FK Herkules

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Laila B.HöglundD55 (518)30:297:41
6Jane McPheatD60 Motion (226)53:57+7:1715:09
13Emma EkenstråleLätt 3,5 (495)40:14+11:3711:31
19Gunnel HammarMedelsvår 2,5 (191)55:03+27:3922:11
29Nils HammarH17-20 Kort (251)1:04:09+25:5411:51
31Joakim ÖfverholmH21 Motion (248)1:11:26+24:2211:50
38Hugo KastrupMedelsvår 5,0 (260)1:12:17+32:3514:17
44Axel ForsmanH20 (549)1:02:45+14:448:53
45Ann ChihaniD50 Kort (780)38:56+9:0511:45
49Jonas LauriH20 (549)1:03:43+15:429:01
50Pontus KastrupH45 Motion (397)1:04:51+24:5614:38
56Erik LauriH45-2 (579)1:09:41+23:0910:16
67Arvid HammarH21 Kort-2 (703)59:29+20:289:09
86Nina KastrupD45 Motion (572)1:15:07+34:5118:19
102Albin SvenssonH11 (707)42:57+22:2714:39
124Elias LauriH12 (891)37:08+18:1312:01
130Marie-Louise PerssonD45 (800)1:01:14+29:1112:56
131Fredrik ForsmanH50-2 (701)1:36:28+59:0716:24
141Roger LundinH45 Kort-2 (775)1:09:48+40:1415:22
157Tom EkenstråleH15 (905)1:21:59+47:3315:05
177Mattias LauriH16 (942)1:48:12+1:13:3219:27
Lowe HammarH14 Kort (256)ej start
Eija LauriEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Kerstin FränkelD55 Motion (257)1:43:59+1:04:3729:42
130Björn FränkelH55 Kort (868)1:03:04+29:1814:48

FK Åsen

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sandra SällbergD21 Motion (309)52:16+7:5210:19
8Oscar Borg3-dagars-Svår 5,0 (123)43:30+13:528:42
11Josefin RakosEtappstart-Lätt 3,5 (710)34:56+5:4410:00
16Karolina SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)43:23+15:4713:20
27David SällbergH21 Motion (248)1:09:37+22:3311:32
28Niklas EdvinssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:35+13:2312:04
33Margareta HeldD65 Motion (190)1:54:47+1:00:0638:00
46Elin EdvinssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)42:09+17:4515:40
50Julia EdvinssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)42:29+18:0515:47
53Roger NilssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)59:10+21:5814:07
62Johanna EdvinssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:03:49+35:2925:43
65Johnny NimvikH55 (886)48:59+2:28:138:57
78Irene OlofssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)49:34+25:1018:25
78Marie SvenssonD35 Kort (503)1:06:47+34:2115:38
100Tommy HeldH70 (565)1:37:32+1:01:2922:50
113Olivia SvenssonD10 (904)37:05+20:0314:42
132Christel OlssonD50 (891)55:50+25:3212:46
154Alva SvenssonD14 (949)49:19+21:5412:19
David BengtssonH35 Kort (762)ej start
Britt-Mari BengtssonD55 (518)ej start
Elena KurashovaD35 Motion (248)ej start
Sonia KurashovaU2 (1059)ej start
Yaroslav PanchenkoEtappstart-U2 (376)ej start
Ola SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Flowlife

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Max LandgrenEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:33:38+53:4019:01

FMTM

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Lars KarlssonH60 Kort (605)49:09+14:3312:13
85Joakim DahlbergH35 Kort (762)55:55+18:599:30
89Lotta PerssonD35 Kort (503)1:22:49+50:2319:23
108Håkan LindbergH35 Kort (762)1:01:17+24:2110:25
115Germund BrånsgårdH35 Kort (762)1:03:28+26:3210:47
115Andreas StenmarkH21 Kort-2 (703)1:32:53+53:5214:18
117Anneli SjöstrandD45 Kort-2 (623)2:31:48+2:03:5741:28
136Robert ErikssonH35 Kort (762)1:15:39+38:4312:51
138Patrik GrankvistH35 Kort (762)1:16:13+39:1712:57
145Henrik AnderssonH35 Kort (762)1:24:22+47:2614:20
147Mats BernerssonH35 Kort (762)1:31:14+54:1815:30

FMTM / Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
124Jonas PålssonH35 Kort (762)1:05:09+28:1311:04

Foothills Wanderers O Club

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Michael SvobodaH20 Elit (583)ej start

Forest OC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
94HEO SeongbeomH21 Kort-2 (703)1:07:14+28:1310:21
117Moon Joung MANH55 Kort (868)57:39+23:5313:31

Fornby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Leonor ModéeEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:24:46+44:4817:13

Fornby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
141Christoffer ModéeEtappstart-Svår 5,0 (791)1:12:39+40:5314:31

Fornby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
169Fredrik GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)2:21:47+1:50:0128:21

Forsa OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)30:4312:02
10Malin LindbergD21 Kort-1 (712)38:31+5:138:32
12Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)38:04+6:1810:18
13Christer Engman3-dagars-Svår 3,5 (68)54:46+26:0215:15
13Simon TeikeH21 Kort-2 (703)45:36+6:357:01
17Ronja HuggD18 Elit (582)58:25+5:569:23
22Erik ForslinLätt 2,5 (253)43:20+20:4816:06
23Marcus Dolk3-dagars-Svår 5,0 (123)52:45+23:0710:33
23Ylva ForslinLätt 2,5 (253)43:37+21:0516:12
26Karin TrolinD35 Kort (503)46:19+13:5310:50
30Johan FryxellH21 Motion (248)1:10:55+23:5111:45
31Eva EngmanD60 Kort (384)48:07+13:3715:59
31Hanna KjellinD20 Elit (516)1:15:20+12:589:42
35Per-Åke BladhH55 Kort (868)40:13+6:279:26
36Marita SandbergD60 Kort (384)49:55+15:2516:35
36Ellen ForsgrenD21-2 (487)1:12:23+16:019:58
37Alice Sandberg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:31:34+1:01:5618:18
40Eva BodellD60 Motion (226)1:41:07+54:2728:24
40Kristina SandbergD21 Motion (309)1:16:12+31:4815:03
40Karin ForsgrenD60 Kort (384)50:44+16:1416:51
45Agneta ThorsellD65 Kort (322)59:42+24:2520:30
52Benjamin TerentH18 (832)58:40+11:418:58
52Johan NymanH21 Kort-2 (703)55:55+16:548:36
55Anders LindbergH21-1 (667)1:15:05+16:488:20
56Dan ThorsellH65 (557)1:00:51+22:4712:47
61Anki TeikeD60 Kort (384)1:05:07+30:3721:38
61Gunnar ForsgrenH55 (886)48:30+2:27:448:51
64Anders SvahnEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:18:15+41:2615:27
74Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)1:01:17+22:169:26
108Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)1:17:37+38:3611:57
110Jon ÅkessonH21-1 (667)1:32:42+34:2510:17
128Sofia HuggD13 (805)1:01:22+31:2515:46
148Siri ForslinU2 (1059)43:54+24:2717:37
182Mia ForslinD40 Kort (957)3:55:10+3:28:3059:32

Forserums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Barbro LudvigssonD65 Motion (190)1:44:20+49:3934:32
34Stellan AhnströmH70 (565)52:04+16:0112:11

Fossum IF

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Charles HalaasSvår 7,5 (159)1:00:59+14:327:55
8Marianne HjermstadD55 Kort (497)38:26+2:1711:51
11Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)38:57+5:037:32
15Malin MichelsenD12 Kort (128)29:33+7:3111:43
17Martin Borge HeirH20 Elit (583)1:08:48+7:386:47
22Erling HjermstadH20 Elit (583)1:10:05+8:556:55
24Signe Naadland HoloD13 (805)36:58+7:019:30
26Richard Zeiner-GundersenH60 (560)46:30+11:289:16
27Lars HjermstadH60 (560)47:16+12:149:26
30Maria BrodinD21-2 (487)1:10:48+14:269:45
31Ivar MølnvikH50-2 (701)48:07+10:468:10
33Marielle MichelsenD14 Kort (229)39:48+16:3113:35
40Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)1:02:44+10:1510:05
40Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:15:48+50:1423:19
52Magnhild T. MølnvikD55 (518)45:59+15:3011:36
53Tarjei HoloH20 Elit (583)1:21:10+20:008:01
58Øystein HoloH55 (886)48:03+2:27:178:47
59Knut Jostein SætnanH45-1 (587)1:07:20+21:149:54
60Kristin Nergaard BergD40 (369)1:07:46+32:2013:25
62Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)42:54+13:0312:57
64Sven Arne GylterudH50-2 (701)54:58+17:379:20
69Erik RåbergH35 (400)1:35:37+44:2611:54
70Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)1:07:15+14:4610:48
75Mikkel MichelsenH10 (928)23:29+8:099:28
75Ask Felland SætnanH11 (707)33:54+13:2411:34
76Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)59:11+25:1711:26
77Marianne MichelsenD40 Motion (515)1:09:45+31:0417:00
97Håkon BörliH45 Kort-2 (775)50:55+21:2111:12
117Birk Felland SætnanH15 (905)59:45+25:1911:00
118Elise Nilsen BergD12 (801)43:53+21:0714:06
138Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)24:51+13:0313:13
Silje Nilsen BergInskolning (742)16:0410:25
Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)ej godkänd
Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)ej godkänd
Erlend BörliH16 (942)ej start
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej start
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Foton-Moscow

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
89Dmitry KorobovH40 (616)1:23:07+36:5711:42

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maj-Lis WahlströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Björn WahlströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:01:37+33:1724:50

Fredrikshofs FIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Madeleine LarssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)49:38+7:268:13

Fredrikshofs IF Skid & OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Georg LarssonH60 Kort (605)1:19:36+45:0019:48

Fredrikstad SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Andreas HöyeH21 Kort-1 (738)47:12+8:127:13
13Morten HelminsenMedelsvår 3,3 (500)42:14+8:0412:59
32Hans Petter MathisenH21 Elit (378)1:29:59+11:266:59
35Sivert PoppeH15 (905)42:21+7:557:47
48Rikke Blakkestad IngesenD20 Elit (516)1:21:45+19:2310:32
86Kristoffer HelminsenH16 (942)52:05+17:259:22

Freidig

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sindre JohannessenH21-2 (626)56:056:16
2Johan IvarssonH50-2 (701)37:39+0:186:24
2Hanne SandstadD45 (800)32:40+0:376:54
3Torid KvaalD75 (127)39:14+2:3014:06
3Gunnar ÖsterböH75 (316)39:20+1:5110:37
6Kristoffer Strømdal WikH13 (879)28:31+3:396:49
6Erlend GrønliU2 (1059)21:39+2:128:41
6Tomas EidsmoH45-1 (587)48:56+2:507:12
10Gro EidsmoD50 (891)34:05+3:477:47
11Pål KittilsenH45 Kort-2 (775)32:50+3:167:13
12Una KittilsenD13 (805)34:22+4:258:50
13Mari EidsmoD15 (881)37:59+6:058:39
13Torunn Spets StorhovD50 (891)36:26+6:088:20
15Rune M HoltH65 Motion (161)58:31+15:3915:43
21Dina ReitanSvår 3,5 (319)44:10+19:5812:18
21Mari Angell-PetersenD40 (369)47:22+11:569:22
21Jonas GrønliH18 (832)53:45+6:468:13
22Malin SandstadD20 Elit (516)1:13:24+11:029:27
23Mattis HoltH21-2 (626)1:05:35+9:307:20
24Vera MelkildD20 Elit (516)1:14:06+11:449:32
25Jens Even StorhovH50-2 (701)46:17+8:567:52
29Lars Berge OwrenH21-2 (626)1:07:25+11:207:32
32Anne MelkildLätt 10,0 (224)1:56:15+55:5912:03
32Janne Fossum MalmringD35 Motion (248)1:08:55+33:2516:48
32Mathea Spets StorhovD14 (949)33:19+5:548:19
37Eivind OlsenH40 Kort-1 (560)46:57+13:039:04
38Vegard KittilsenH18 Elit (589)58:40+11:247:51
38Svein Terje KolstadH50 Kort-2 (653)40:42+11:489:03
39Ane Malene KolstadD15 (881)42:40+10:469:43
40Sturla SætherH55 (886)46:07+2:25:218:25
41Marit BrødreskiftD50 Motion (443)1:00:47+22:4817:22
43Linus Fossum MalmringU1 (982)16:18+4:308:40
45Jon HolstdH45-1 (587)1:03:42+17:369:22
47Adrian Stokdal OpheimH20 (549)1:03:13+15:128:57
49Simen Spets StorhovH18 Elit (589)1:00:53+13:378:09
55Margot LynumD40 (369)1:05:12+29:4612:54
56Mona Høiås SætherD50 (891)44:17+13:5910:08
60Mats EidsmoH18 Elit (589)1:03:14+15:588:27
60Nora HalvorsenD12 (801)32:05+9:1910:18
61Olle MalmringH45 Kort-2 (775)42:03+12:299:15
62Tina Strømdal WikD40 (369)1:09:36+34:1013:46
66Kristian Fredrik LynumH18 Elit (589)1:06:58+19:428:57
66Tora KittilsenD13 (805)46:53+16:5612:03
75Jo Even KolstadH18 Elit (589)1:10:14+22:589:24
78Vilde Lereim StorliD16 (772)48:03+16:1910:53
78Håkon HolstadH18 (832)1:02:36+15:379:34
84Maria Strømdal WikD13 (805)48:47+18:5012:32
88Tale Tannvik SkeiD16 (772)49:55+18:1111:19
88Beth Paludan CarlsenD35 Kort (503)1:20:57+48:3118:57
89Emil GrønliH14 (1006)44:04+17:2210:17
95Ella SandstadD13 (805)51:13+21:1613:09
110Alf Petter LynumH12 (891)34:18+15:2311:06
110Nils Ola KvamH21-2 (626)2:06:03+1:09:5814:05
119Sigrid MelkildD50 (891)51:40+21:2211:49
134Mikkel HoltH16 (942)1:01:39+26:5911:05
141Vegard Lereim StorliH13 (879)1:01:05+36:1314:36
154Maja CarlsenU1 (982)27:50+16:0214:48
158Tristan HalvorsenH13 (879)1:11:56+47:0417:12
Lars SandstadH18 Elit (589)ej godkänd
Oscar LyngenH20 Elit (583)ej godkänd
Bjørnar LynumH45-1 (587)ej godkänd
Mathias VindalH20 (549)ej godkänd
Vegard GrønliH45 Kort-2 (775)ej start
Matias NissenH18 (832)ej start
Oskar Spets StorhovH20 Elit (583)ej start
Heidi ArnesenD50 (891)ej start

Friskis & Svettis IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Anders EvensonEtappstart-Svår 5,0 (791)59:46+28:0011:57

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Jo Forseth IndgaardH21 Elit (378)1:34:43+16:107:21

Frosta OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Anna-Karin BondessonD35 Kort (503)37:25+4:598:45
8Leif SandgrenH70 (565)40:33+4:309:29
12Anders HellrupH60 Motion (149)52:47+10:5814:11
18André BjärbySvår 7,5 (159)1:32:38+46:1112:02
20Gustaf SchejaSvår 2,5 (128)1:00:23+40:0625:54
20Erik KandersH40 Motion (333)1:05:07+22:3210:47
24Sven-Erik PerssonH65 Motion (161)1:11:48+28:5619:18
35Anna BjärbyEtappstart-Svår 2,5 (301)45:14+28:2419:24
36Linda KandersD35 Motion (248)1:20:01+44:3119:30
38Olle WindeliusEtappstart-Svår 7,5 (412)1:15:37+29:449:49
44Stellan KandersEtappstart-U1 (397)23:45+10:4712:37
74Börje ÅkessonH70 (565)1:02:57+26:5414:44
103Nils-Erik BondessonH70 (565)1:48:01+1:11:5825:17
104Pia-Maria BondessonD21 Kort-1 (712)58:59+25:4113:04
121Linnéa BjärbyD12 (801)44:49+22:0314:24
Folke KandersEtappstart-Inskolning (507)34:0422:07
Alexander BjärbyLätt 2,5 (253)ej godkänd

Främmestads IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Bengt-Åke JanssonH60 (560)52:25+17:2310:27
55Ida JohanssonD15 (881)44:29+12:3510:07
63Mattihas KjellH21-1 (667)1:16:30+18:138:29
103Henrik SahlströmH40 (616)1:36:25+50:1513:34

Frölunda OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Yngve NorellH65 (557)41:39+3:358:45
7Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)31:21+4:158:43
7Ally BlomD12 Kort (128)26:03+4:0110:20
9Maria NorellD65 (235)37:27+6:2911:42
13Malin LammD50 Kort (780)34:07+4:1610:18
14Ellen RubendahlD12 Kort (128)29:20+7:1811:38
19Tobias BryntessonEtappstart-Svår 5,0 (791)41:16+9:308:15
20David BergströmH12 Kort (115)39:42+19:1915:26
24Jonas MartnerH40 (616)58:47+12:378:16
27Tim MartnerH13 (879)35:08+10:168:24
30Fredrik NorellH21-2 (626)1:07:45+11:407:34
32Axel BlomH18 (832)55:48+8:498:31
33Audrey HanssonD13 (805)39:13+9:1610:04
36Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)40:27+13:2111:16
37Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)40:26+9:027:59
38Annika AndréassonD50 Motion (443)58:29+20:3016:42
45Erik SameusH11 (707)28:29+7:599:43
48Anders ArfwedsonH45-2 (579)1:07:41+21:099:58
52Richard BlomH50-2 (701)52:57+15:369:00
79Marcus LammH12 (891)30:14+11:199:47
79Anders LammH50-2 (701)59:35+22:1410:07
81Anna-Maria SameusD45 Motion (572)1:13:17+33:0117:52
82Pontus BergströmH10 (928)23:54+8:349:38
83Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)52:18+24:2714:17
83Thomas BorneH50-2 (701)1:01:58+24:3710:32
89Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)1:17:56+37:4019:00
94Jörgen SameusH50-2 (701)1:04:55+27:3411:02
106Jarvis HanssonH10 (928)26:49+11:2910:48
110Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)53:25+23:5111:45
117Sandra HanssonD40 Kort (957)46:12+19:3211:41
120Tomas AndréassonH55 Kort (868)58:52+25:0613:49
128Ulf AlmehedH50-2 (701)1:32:44+55:2315:46
146Rickar BerndtssonH14 (1006)59:22+32:4013:52
150Johan SameusH14 (1006)1:00:42+34:0014:10
154Katarina AlmehedD50 (891)1:09:51+39:3315:59
157Katarina BorneD50 (891)1:12:12+41:5416:31
159Håkan WåhlanderH55 (886)1:21:23+3:00:3714:52
165Viktor BerndtssonH12 (891)56:20+37:2518:13
166Carina JacobsonD40 Kort (957)1:02:17+35:3715:46
168Edvin BorneH16 (942)1:18:59+44:1914:12
172Zebastian ArfwedsonH16 (942)1:26:42+52:0215:35
Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)ej start
Erland SvensonH70 (565)ej start
Anders LindénH55 (886)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Frösö IF

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)45:18+7:0110:13
6Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)46:19+6:379:09
19Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)58:39+18:5711:35
24Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)38:56+6:448:39
26Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)1:02:19+22:3712:18
28Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:02:58+23:1612:26
30David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)53:22+19:3112:44
33Ylva NowénD45 Motion (572)54:41+14:2513:20
34Eva RönnestrandD60 Kort (384)48:59+14:2916:16
36Bo LundströmH70 Kort (587)41:01+11:1013:32
45Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)1:18:18+38:3615:28
47Hanna FalkeströmD40 Motion (515)58:08+19:2714:10
50Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)52:51+25:1516:15
63Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)1:07:29+33:1920:45
69Magnus MattssonH40 (616)1:11:46+25:3610:06
82Tor RönnestrandH16 (942)50:56+16:169:09
85Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)53:45+20:2711:55
94Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)51:47+19:3511:30
100Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)53:36+21:2411:54
111Simon FalkeströmH11 (707)44:30+24:0015:11
131Loa NordströmH10 (928)29:48+14:2812:00
138Joar BäckmanH13 (879)56:41+31:4913:33
157Oskar NowénH13 (879)1:10:13+45:2116:47
165Nils RönnestrandH10 (928)40:25+25:0516:17
182Elias FalkeströmU1 (982)33:52+22:0418:00
Saga SjölundInskolning (742)18:2311:56
Embla SjölundInskolning (742)38:4525:09
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)36:5123:55
Björn RönnestrandH13 (879)ej start
Robyn LindebergU1 (982)ej start
Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)ej start
Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

FSPV Erste Bank

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Georg WittbergerH40 (616)1:11:31+25:2110:04

FSPV Erste Bank

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Manuela PenederEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)39:40+20:0015:33

Fuersten OK Ettingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Margrit EggliD70 Kort (233)42:02+10:3017:17
37Roland EggliH70 (565)52:38+16:3512:19
78Regina NeukomD55 (518)50:45+20:1612:48
94Otti BisangH60 (560)1:08:05+33:0313:35

Fältjägarnas IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Bernt ÅkerlundH65 Kort (549)39:10+7:4810:54
28Jonna KrohnMedelsvår 4,0 (450)52:29+18:3812:31
30Anna KrohnD50 Motion (443)56:18+18:1916:05
31Seth PerssonH65 Kort (549)41:12+9:5011:28
60Roger KrohnH50 Kort-2 (653)45:27+16:3310:07
Agneta SamuelssonD55 Kort (497)ej godkänd

Försvarsmakten

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Magnus JohanssonMedelsvår 3,3 (500)39:11+5:0112:03
7Albin JonssonH21 Motion (248)57:47+10:439:34
23Jenny TofténLätt 5,0 (310)59:53+24:4212:10
26Tom VidmarkEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:04:50+22:3810:45

Försvarsmakten Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Mats GustafssonH35 Kort (762)55:25+18:299:25

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Roy DawsonH70 (565)41:52+5:499:48
43Catherine DawsonD65 (235)55:28+24:3017:20

Gagnefs OK

11 startande