Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ellen NilssonLätt 3,5 (495)32:38+4:019:21
7Nora PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)30:28+6:0411:19
23Marie AnderssonD50 Kort (780)35:31+5:4010:43
25Emilia SamuelssonD17-20 Kort (291)1:08:01+24:2414:08
32Ida WaernqvistD15 (881)41:02+9:089:20
37Kajsa TräffD14 Kort (229)41:50+18:3314:16
40Johan WaernqvistMedelsvår 3,3 (500)56:44+22:3417:27
42Stefan TräffH40 Kort-1 (560)48:13+14:199:19
44Carl GranströmH40 Kort-1 (560)48:29+14:359:22
45Viktor WaernqvistH18 Elit (589)59:55+12:398:01
45Petra NilssonMedelsvår 4,0 (450)59:01+25:1014:05
51Josefin BovellanD20 (430)1:01:44+17:0811:41
52Linnea SamuelssonD18 (646)50:43+9:5110:15
52Anna MartinD50 Kort (780)40:29+10:3812:13
56Anders JohanssonH50-2 (701)53:31+16:109:06
60Axel JarlH10 (928)22:50+7:309:12
62Mattis NilssonH16 (942)46:50+12:108:25
69Jonas PeterssonEtappstart-Svår 5,0 (791)53:39+21:5310:43
71Emil TräffEtappstart-U1 (397)30:42+17:4416:19
72Emma LindgrenD11 (638)42:31+21:0614:24
72Simon NybergH35 (400)1:40:54+49:4312:33
73Lotta WaernqvistLätt 3,5 (495)1:03:04+34:2718:04
73Gabriella JarlD40 Kort (957)40:04+13:2410:08
74Åsa GranströmD40 Kort (957)40:07+13:2710:09
88Lars-Åke ClassonH50 Kort-2 (653)50:27+21:3311:14
90Linus ClassonH20 (549)1:53:55+1:05:5416:08
91Elias WedinU1 (982)19:30+7:4210:22
101Torbjörn LindgrenH40 Kort-2 (554)1:11:13+39:4914:04
106Gustav GranströmH13 (879)48:57+24:0511:42
108Erik WedinH50 Kort-2 (653)1:02:34+33:4013:56
115Helena LindgrenD40 Kort (957)45:50+19:1011:36
119Ludvig ClassonH16 (942)58:33+23:5310:31
119Edwin WedinH11 (707)45:48+25:1815:37
123Alice ClassonD11 (638)1:25:44+1:04:1929:03
127Mattis GranströmH15 (905)1:02:08+27:4211:26
138Ture BergqvistH15 (905)1:05:52+31:2612:07
146Ylva-Li JarlU1 (982)25:52+14:0413:45
Rune HaraldssonH100ej start
Sara BergqvistD45 Kort-2 (623)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser